X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne ☃️🎄 GRUDZIEŃ 2024 🎅✨️
Odpowiedz

☃️🎄 GRUDZIEŃ 2024 🎅✨️

Oceń ten wątek:
  • Amra Ekspertka
    Postów: 249 482

    Wysłany: 11 lipca, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KoKos wrote:
    Witajcie w te gorące dni, ja ledwo żyje i nogi mi trochę puchną. W piątek też dowiem się jak wyszedł mocz, morfologia i TSH, bo mam wizytę u prowadzącej 🙃 ale już przebieram nóżkami do połówkowego we wtorek 🤞🤞 proszę o kciuki żeby wszystko było okej, u mnie kopniaki pełną parą, czuję spokojnie kilka razy dziennie raz mocniej raz lżej ☺️ czy któraś z was już zajmuje się wyprawką? Ja chyba zacznę, no niby wcześnie, ale nie chcę zostać ze wszystkim na ostatnią chwilę. Co myślicie?
    Ja już powoli zaczęłam kompletować wyprawkę. Mamy wózek, trochę ubranek w rozmiarze 56 i 62 a do tego peeeełny koszyk na Allegro, kwota mnie przeraziła a gdzie jeszcze do końca 😂🙈

    Aune, KoKos lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Amra Ekspertka
    Postów: 249 482

    Wysłany: 11 lipca, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rita 💋 wrote:
    U nas to samo, tata nie ma tyle szczęścia by coś poczuć 😅 ale pewnie wkrótce się to zmieni. Dziwnie z tym półmetkiem, mam wrażenie, że jestem w ciąży króciutko a przede mną jeszcze masa czasu 🤭 ja tak od 16 tygodnia czułam ból jak przy zapaleniu pęcherza, ale okazało się, że to tylko ucisk mojego lokatora 😅

    @Villemo, witamy Twojego Synka w teamie chłopaków, fajnie, ze dołączyłaś. 🩵

    Z wieści co u nas, to w poniedzialek byliśmy na wizycie i maluszek jest zdrowy, waży już 353 gramy! Pokazał nam klejnoty i siurka, więc nie wstawię Wam zdjęcia, ale jesteśmy dumni (jakkolwiek to nie brzmi)...🤭

    Wybraliśmy imię - będzie JAKUB, 🥰 a za tydzień już mamy połówkowe i zaczynamy szkołę rodzenia. Brzuch mam już taki dość pokaźny, 5 kg na plusie. Szyjka długa na ponad 5 cm i łożysko na tylniej ścianie. Lekarz mówił, że większość kobiet ma łożysko na przedniej, i oba przypadki są dobre. Problemem jest gdy dziecko jest za blisko szyjki. Mam nadzieję, że trochę was tym uspokoję.

    @Megipta, czy mogłabyś wpisać na pierwszą stronę Kubusia i połówkowe na 16.07?

    Miłego dnia Mamusie! Mam nadzieję, że dajecie radę przy tych temperaturach. Dziś w Gdańsku 33 stopnie a ja sobie poszłam na paznokcie. Myślałam, że się roztopię, ale mam pazy w cytrynki i jestem szczęśliwsza. Wcale nie tęsknię za moim korpo 😂
    Mam dokładnie takie same odczucia podobne do jakiejś infekcji lub zapalenia pęcherza i jakoś nie jestem do końca przekonana. Na wszelki wypadek piję sok 100% żurawina, ale też wydaje mi się, że to może jest ucisk małej 🤔

    Rita 💋 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Amra Ekspertka
    Postów: 249 482

    Wysłany: 11 lipca, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mocne kciuki za wszystkie dzisiejsze wizyty i wyniki badań ♥️

    Dariaa29 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • MummyYummy Autorytet
    Postów: 2640 4481

    Wysłany: 11 lipca, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, Dziewczyny!

    Trzymam kciuki za dzisiejsze wizyty ✊ ✊✊ Za bobasy i szyjki 🥰

    Ja u siebie od kilku dni obserwuję efekty przyjmowania progesteronu 🥴 Mam mdłości, nie tak duże, jak na początku ciąży, ale jednak momentami mnie pociągnie... No i hormony ryją mi banię - albo płacz na wszystko, albo nerw na pierdoły. Przed progiem byłam bardziej stabilna emocjonalnie 🤭

    Dodatkowo od kilku dni męczy mnie "biegunka" - nie jakaś silna, kilka razy dziennie i nie ma nic wspólnego z wirusem, bo nie boli mnie brzuch i reszta domowników ma się dobrze. Myślałam, że może też od progesteronu, ale to chyba działa raczej w drugą stronę. Będę sprawdzać, czy to nie mleko.

    Miłego dnia 🥰

    Dariaa29 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7702 9971

    Wysłany: 11 lipca, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kciuki zatem za wszystkie wizyty! 🍀

    Ja wlasnie kończę tort 🙈 jak mi nie wyjdzie to oszaleje..

    MummyYummy mdłości to pewnie progesteron, biegunka w sumie tez może być, ale nie zaszkodzi sprawdzić kwestie nabialu. 😊

    MummyYummy lubi tę wiadomość

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie, arytmia.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    _______________________________________________
    Nasz aniołeczek 👼
    20.07.2024 💔 (18+1)
  • Nina_02 Autorytet
    Postów: 564 817

    Wysłany: 11 lipca, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KoKos wrote:
    Witajcie w te gorące dni, ja ledwo żyje i nogi mi trochę puchną. W piątek też dowiem się jak wyszedł mocz, morfologia i TSH, bo mam wizytę u prowadzącej 🙃 ale już przebieram nóżkami do połówkowego we wtorek 🤞🤞 proszę o kciuki żeby wszystko było okej, u mnie kopniaki pełną parą, czuję spokojnie kilka razy dziennie raz mocniej raz lżej ☺️ czy któraś z was już zajmuje się wyprawką? Ja chyba zacznę, no niby wcześnie, ale nie chcę zostać ze wszystkim na ostatnią chwilę. Co myślicie?

    Jenyy mi też puchną nogi i ręce 😮
    U mnie mocz ok, ale hemoglobina spadła lekko poniżej widełek ☹️ niestety picie pietruszki nie pomogło ☹️ muszę wdrożyć coś więcej

    Ja mam plan skompletować wyprawke max do końca października więc już powoli zbieramy manatki 😁
    rybka8 wrote:
    Macie może do polecenia jakąś szkołę rodzenia online?

    Niestety w moim mieście jest tylko jedna stacjonarna, wczoraj zadzwoniłam i mam szansę dostać się tylko na turnus rozpoczynający się w listopadzie... Załamałam się.
    Zdecydowałam się dlatego, że część wiedzy zdobędę online, by nie mieć stresu na ostatnią chwilę, a nóż poznam też dwie różne opinie i wyjdzie mi to na dobre :D

    Gdybym nie zdecydowała się na szkołę stacjonarną to wybrałabym online zaufajpołożnej. Kilka koleżanek polecało 😊 i masz dostęp do treści przez 9 miesięcy od zakupu 😊

    rybka8, KoKos lubią tę wiadomość

    👩33l ❤️🧑34l
    Starania od 2020
    03.2024 3️⃣ iui 🙏
    26.03.2024 ⏸️
    27.03.2024 beta 62 😍
    25.05.2024 nifty- niskie ryzyka 💙

    Czekamy na Ciebie Synku 🥰

    preg.png
  • MummyYummy Autorytet
    Postów: 2640 4481

    Wysłany: 11 lipca, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Księgowa wrote:
    Kciuki zatem za wszystkie wizyty! 🍀

    Ja wlasnie kończę tort 🙈 jak mi nie wyjdzie to oszaleje..

    MummyYummy mdłości to pewnie progesteron, biegunka w sumie tez może być, ale nie zaszkodzi sprawdzić kwestie nabialu. 😊

    Jeju, podziwiam Cię za ten tort! Nie dość, że pogoda taka, że można popłynąć w kuchni, to jest to spore wyzwanie. Ja ogólnie średnio umiem w ciasta, mam kilka swoich sprawdzonych i raczej wokół nich się kręcę. No, a z tortami to mam takie "doświadczenie", że jeden dosłownie wyjechał mi kiedyś z lodówki 😂

    Pochwal się, jeśli jedziesz chciała 🥰

    preg.png
  • MummyYummy Autorytet
    Postów: 2640 4481

    Wysłany: 11 lipca, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do wyprawki, to my mamy na ten moment wózek, fotelik i trochę ubranek 😊 Rozglądamy się za dostawką na pierwsze miesiące, bo łóżeczko mamy po Dziewczynach. Myślimy jeszcze, co z przewijakiem, bo mamy naprawdę niewielką sypialnię, w której dodatkowo są zabudowy, więc ciężko jest tak zorganizować przestrzeń 😉 Macie jakieś patenty?

    Reszta wyprawki raczej w późniejszym terminie, bo większość i tak będziemy kupować online, ale też chcemy tak, żeby nie odczuć wydatków, dlatego rozkładany zakupy w czasie 🙂 Mnie przy każdej ciąży bawi wyprawka apteczno-higieniczna: niby same pierdółki, a kwota solidna 😁

    preg.png
  • Mag_len Autorytet
    Postów: 1134 863

    Wysłany: 11 lipca, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Księgowa wrote:
    Kciuki zatem za wszystkie wizyty! 🍀

    Ja wlasnie kończę tort 🙈 jak mi nie wyjdzie to oszaleje..

    MummyYummy mdłości to pewnie progesteron, biegunka w sumie tez może być, ale nie zaszkodzi sprawdzić kwestie nabialu. 😊
    Ooo daj znać jak Ci wyszedł🙂 ja będę jutro robiła tort bezowy 🙂 przyjeżdża moja chrześnica a że miała niedawno urodziny i nie mogliśmy być to będziemy świętować u nas🙂

    preg.png
  • Mandoriana Ekspertka
    Postów: 161 145

    Wysłany: 11 lipca, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już prawie kończę wyprawkę duża część kupiłam ale i duża dostałam i tak naprawdę tylko kilka rzeczy mi brakuje ale przywiozę je sobie z Polski po urlopie jak wrócę bo nie wszystko chciałam z Holandii mieć.
    Ja zaczęłam robić wyprawkę w zasadzie zaraz po tym jak się dowiedziałam że w ciąży jestem to wkoncu bardzo mila czynność szykowanie wszystkiego dla maluszka🥹
    Co do szkoły rodzenia już dawno wybrana chciałam w czerwcu ale pani powiedziała że lepiej na późniejszym etapie ciąży żeby info było świeżo przed porodem także będziemy w połowie września się wybierać dwa dni w weekend po 8 godzin już przebieram nóżkami na te bogactwo wiedzy 😍🤭

    preg.png
  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7702 9971

    Wysłany: 11 lipca, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pogoda zdecydowanie nie sprzyja takim rzeczom 🙈
    Ja nienawidzę piec ciast, nigdy mi nie wychodzą i.. porwalam sie na tort, z tynkiem 😂

    230869e870fe5.jpghttps://zapodaj.net/plik-2XwA3ZERyb

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lipca, 13:11

    rybka8, MummyYummy, Fania017, Nina_02, Mag_len, Kam.ila, Malinowa _Mamba, spineczka, Dariaa29, Mandoriana, Megipta, aambrozjaa93, KarolinaAnastazja, Aune, Amra, Wanda_89, villemo_gbm, Merida Waleczna, Rita 💋, Wikta06, Sisi1905, TęczowaJa, Atika, mar.1, Paula9463 lubią tę wiadomość

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie, arytmia.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    _______________________________________________
    Nasz aniołeczek 👼
    20.07.2024 💔 (18+1)
  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7702 9971

    Wysłany: 11 lipca, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MummyYummy my mamy przewijak na łóżeczku, ale właściwie.. Przy drugiej córce prawie go nie używałam 😂

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie, arytmia.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    _______________________________________________
    Nasz aniołeczek 👼
    20.07.2024 💔 (18+1)
  • MummyYummy Autorytet
    Postów: 2640 4481

    Wysłany: 11 lipca, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Księgowa wrote:
    Pogoda zdecydowanie nie sprzyja takim rzeczom 🙈
    Ja nienawidzę piec ciast, nigdy mi nie wychodzą i.. porwalam sie na tort, z tynkiem 😂

    230869e870fe5.jpghttps://zapodaj.net/plik-2XwA3ZERyb

    Jadłabym 🤤

    preg.png
  • MummyYummy Autorytet
    Postów: 2640 4481

    Wysłany: 11 lipca, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Księgowa wrote:
    MummyYummy my mamy przewijak na łóżeczku, ale właściwie.. Przy drugiej córce prawie go nie używałam 😂

    No właśnie nam się totalnie taki nie sprawdził przy Dziewczynach, było nam za ciasno 😅 A teraz na początku będziemy mieć dostawkę, więc musimy coś wymyślić. Myślałam, żeby po prostu postawić na przewijanie na łóżku, ale trochę obawiam się nie tyle o nasze plecy, co o stan pościeli, bo to jednak chłopiec 😂 Nasza Młodsza potrafiła czasem zrobić fontannę, a co dopiero tutaj 🤣

    preg.png
  • Mag_len Autorytet
    Postów: 1134 863

    Wysłany: 11 lipca, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MummyYummy wrote:
    No właśnie nam się totalnie taki nie sprawdził przy Dziewczynach, było nam za ciasno 😅 A teraz na początku będziemy mieć dostawkę, więc musimy coś wymyślić. Myślałam, żeby po prostu postawić na przewijanie na łóżku, ale trochę obawiam się nie tyle o nasze plecy, co o stan pościeli, bo to jednak chłopiec 😂 Nasza Młodsza potrafiła czasem zrobić fontannę, a co dopiero tutaj 🤣
    My przy synku przez chwilę używaliśmy takiego na łóżeczko ale i tak dużo częściej przebieraliśmy na łóżku,więc się go pozbyliśmy,fontanny czasem się zdarzały ale bez tragedii 🙂

    MummyYummy lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Mag_len Autorytet
    Postów: 1134 863

    Wysłany: 11 lipca, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Księgowa wrote:
    Pogoda zdecydowanie nie sprzyja takim rzeczom 🙈
    Ja nienawidzę piec ciast, nigdy mi nie wychodzą i.. porwalam sie na tort, z tynkiem 😂

    230869e870fe5.jpghttps://zapodaj.net/plik-2XwA3ZERyb
    Piękny!

    preg.png
  • Mag_len Autorytet
    Postów: 1134 863

    Wysłany: 11 lipca, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jej dziewczyny,u nas burza i deszcz w końcu. Ulga niesamowita...

    preg.png
  • Kam.ila Autorytet
    Postów: 341 472

    Wysłany: 11 lipca, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mag_len wrote:
    Jej dziewczyny,u nas burza i deszcz w końcu. Ulga niesamowita...

    Przyślij ten deszcz do Poznania bo tu mi już pot po tyłku leci🤣

    preg.png
  • Kam.ila Autorytet
    Postów: 341 472

    Wysłany: 11 lipca, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Księgowa wrote:
    Pogoda zdecydowanie nie sprzyja takim rzeczom 🙈
    Ja nienawidzę piec ciast, nigdy mi nie wychodzą i.. porwalam sie na tort, z tynkiem 😂

    230869e870fe5.jpghttps://zapodaj.net/plik-2XwA3ZERyb

    Podziwiam za wykonanie zwłaszcza w tą pogodę 🤣. Wygląda smakowicie 🤤

    preg.png
  • Aleksia199825 Przyjaciółka
    Postów: 116 141

    Wysłany: 11 lipca, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka dziewczyny ☺️

    U mnie dziś 17+1 tydzień ciąży. Byłam dziś na rutynowym badaniu morfologia + badanie moczu.
    Morfologia ok, a jeśli chodzi o badanie moczu to w badaniu wyszło że mocz mętny.
    Wiem że powinien być przejrzysty... Zastanawiam się czy to infekcja czy może za mało piłam... Pozostałe wyniki badania moczu są ok.
    Czy której też wyszło coś takiego przy badaniu moczu? Zastanawiam się czy zrobić posiew czy czekać na info od gina (wizytę mam we wtorek).

    Poradzcie 😢

‹‹ 231 232 233 234 235 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak od strony psychicznej przygotować się do porodu?

Poród to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej kobiety. Większość jednak skupia się na przygotowaniach od strony fizycznej... A co z psychiką? Czy do porodu można się przygotować od strony mentalnej? Jak zadbać o odpowiednie nastawienie? Jakie są techniki przygotowania do porodu? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ