X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne ☃️🎄 GRUDZIEŃ 2024 🎅✨️
Odpowiedz

☃️🎄 GRUDZIEŃ 2024 🎅✨️

Oceń ten wątek:
  • Amra Ekspertka
    Postów: 249 482

    Wysłany: 2 sierpnia, 07:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    businesscare wrote:
    Kochane, a czy któraś z Was ma wiedzę z doświadczenia/polecajek o laktatorze dla małych piersi? Moje sutki (samo to co sterczy) to są mikrusy, może 5 mm.... Siara już się pojawila, co napawa mnie nadzieją że będę mogła karmić jednak myślę czy jakikolwiek laktator będzie na takich mikrusach dawał radę :/
    Też mam podobny problem. Córkę urodziłam 11 lat temu i w ogóle nie karmiłam jej piersią- raz, że miałam problemy z karmieniem a dwa, że jakoś mocno mi na tym nie zależało i od razu podawałam jej MM.
    Teraz podczas wizyty u lekarza i badaniu piersi nawiązała się rozmowa dotycząca karmienia i lekarz powiedział, że mam bardzo małe brodawki i prawdopodobnie karmienie będzie utrudnione. Na początku nastawiałam się na karmienie MM, jednak po przemyśleniu w domu doszłam do wniosku, że spróbuję. Wczoraj zrobiłam zamówienie: nakładki do karmienia z Madeli (wzięłam dwa rozmiary) i laktator: CANPOL MOBILNY LAKTATOR ELEKTRYCZNY DWUFAZOWY TAKE&GO 12/211
    Poczytałam i jest bardzo polecany, więc zobaczymy jak w moim przypadku się sprawdzi 😊

    businesscare, Atika, aambrozjaa93 lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Amra Ekspertka
    Postów: 249 482

    Wysłany: 2 sierpnia, 07:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinowa _Mamba wrote:
    Ja też już po wizycie...
    Miałam jeszcze miesiąc pracować, wczoraj podpisałam umowę od 01.08 na czas nieokreślony (początkowo miałam do końca października), ale od jutra jestem na L4.
    Szyjka mi się skróciła przez 3 tygodnie z 3.9 na 2.6 i jest jakaś miękka (jak dobrze zrozumiałam). Mam się oszczędzać, nie dźwigać, więcej leżakować, ale nie muszę całkowicie leżeć. Zakaz głaskania brzucha i współżycia co najmniej do wrześniowej wizyty.
    Dodatkowo brzuch mi się napina, więc dostałam nospe i magnez, a na szyjkę luteinę dopochwowo.
    Zmartwiło mnie to trochę, ale są priorytety.
    We wtorek mam prenatalne i muszę przypilnował, żebym miała zbadaną szyjkę. Jeśli będzie mniej niż 2.6 to za 2 tygodnie mam dodatkową wizytę i swojej prowadzącej.

    Młody waży ok.370 g
    Dużo odpoczywaj, stosuj się do zaleceń lekarza a na pewno wszystko będzie dobrze 🩷

    preg.png
  • businesscare Ekspertka
    Postów: 225 392

    Wysłany: 2 sierpnia, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amra wrote:
    Też mam podobny problem. Córkę urodziłam 11 lat temu i w ogóle nie karmiłam jej piersią- raz, że miałam problemy z karmieniem a dwa, że jakoś mocno mi na tym nie zależało i od razu podawałam jej MM.
    Teraz podczas wizyty u lekarza i badaniu piersi nawiązała się rozmowa dotycząca karmienia i lekarz powiedział, że mam bardzo małe brodawki i prawdopodobnie karmienie będzie utrudnione. Na początku nastawiałam się na karmienie MM, jednak po przemyśleniu w domu doszłam do wniosku, że spróbuję. Wczoraj zrobiłam zamówienie: nakładki do karmienia z Madeli (wzięłam dwa rozmiary) i laktator: CANPOL MOBILNY LAKTATOR ELEKTRYCZNY DWUFAZOWY TAKE&GO 12/211
    Poczytałam i jest bardzo polecany, więc zobaczymy jak w moim przypadku się sprawdzi 😊
    Dzięki! Poczytam 😊😊🙏

    Amra lubi tę wiadomość

    PCOS od 2015
    10.2023 odstawienie anty
    28.03.2024 ⏸️❤️
    16.04.2024 4,4 mm cudu, jest serduszko ❤️
    22.05.2024 NIFTY
    28.05.2024 prenatalne 🥼 zdrowy chłopak, ryzyka niskie🩵
    Termin 09.12.2024
  • Megipta Autorytet
    Postów: 1729 3733

    Wysłany: 2 sierpnia, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień doberek Kobietki 🌺

    Malinowa kciuki za wizytę 🤞

    Aune lubi tę wiadomość

    👱‍♀️ 34l. 🧔‍♂️28l. 👶 02.12.2022 💙
    ______________________
    26.03.2024 r. ⏸️🥹Beta: 40,00 mlU/ml🔸️ 28.03.24 r. Beta: 216,00 mIU/ml 🫣440%! 🫨🔸️ 02.04.24 r. Beta: 2722,00 mlU/ml
    ______________________
    🩺17.04.24r. 7tc+0 6,6mm i ♥️
    🩺08.05.24r. 10tc+0 2,93cm ♥️
    🩺03.06.24r. 13tc+5 8,02cm chłopczyk?🩵🦋
    🩺19.06.24r. 16tc+0 🩵Chłopiec na pokładzie🩵
    🩺17.07.24r. 20tc+0 🥰 321g słodyczy
    🩺23.07.24r. 20tc+6 II prenatalne 🫶 392g
    🩺21.08.24r. 25tc+0 740g🩵
    🩺18.09.24r. 29tc+0 1360g🤗
    ______________________
    Termin 🎄🎅06.12.24r.☃️🌟

    preg.png
    ______________________
    🧬Pai-1 4G/5G hetero -💊Acard150 +💉Clexane 0,4 +💊Luteina 100mg + 🧪 Sorbifer2x1
  • Aune Ekspertka
    Postów: 185 387

    Wysłany: 2 sierpnia, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mala_Kasija wrote:
    Dziewczyny mój termin z prenatalnych to 30.11, więc 22+5, waga 7kg na plusie, start z 59, więc powiem Wam, że jestem wielka, piersi i brzuch są fest, w biodra i tyłek też mi poszło. A na dodatek od jakiś 2 tygodni to mam taki apetyt, że bym zjadła konia z kopytami i to najlepiej czekoladowego 😅 jestem załamana 😞 bo pewnie moja końcowa waga to będzie +20. Fakt, że woda mi się zatrzymuje na maksa, ale za tydzień idę na krzywą, bo może to jest moja przyczyna.

    Mój termin z prenatalnych 7.12, wcześniej miałam wyliczony na 8.12 i też niestety już około 7 kg przytyłam i też mam apetyt 😅 (przed samą ciążą schudłam 3 kg, więc powiedzmy, że 4kg na plusie 😅 niestety mimo schudnięcia wcześniej i tak miałam kilka kg więcej niż powinnam według BMI). Na początku były mdłości i nie tyłam, ale jak przeszło to wrócił apetyt, teraz staram się pilnować, ale do grudnia jeszcze trochę czasu 🙈

    Synek na połówkowym w normie, ale też dosyć duży, za 1.5 tygodnia mogę iść na krzywą cukrową i sprawdzimy czy to to ;)

    W przyszłym tygodniu rusza już u mnie szkoła rodzenia (spodziewałam się, że będzie we wrześniu dopiero i przegapiłam początek zapisów, ale podobno można dołączyć w każdym momencie po 20 tyg. ciąży i będę dzwonić w poniedziałek się zapisać 😅).

    Miłego dnia, trzymam kciuki za szyjki i za dzisiejsze wizyty 🍀

    Rita 💋, Mala_Kasija lubią tę wiadomość

    👩34+🧔40 +🐈‍⬛
    endometrioza (2015 laparoskopia - usunięcie torbieli i zrostów)
    antyk. hormonalna(evra) 2014-01.2024

    ⏸️31.03.2024
    04.04.2024 beta HCG 980

    🩺16.04.24 - crl 0.43 mm, jest serduszko
    🩺 7.05 crl 2.47
    🩺 27.05
    🏥 USG prenatalne 3.06
    crl 7.04 cm NT 1.9 mm/ Pappa ryzyka niskie ❤️
    🩺24.06 synek 💙 2.07 230g
    Połówkowe 30.07 i 12.08
    🩺 26.08 💙🐻 800 gram
    🩺 echo serca 16.09 - prawidłowe, 134/min, 1471 g
    🩺23.09

    preg.png
  • MummyYummy Autorytet
    Postów: 2640 4481

    Wysłany: 2 sierpnia, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej!


    Ja jeszcze nie rozmawiałam z lekarzem o ewentualnym terminie CC, bo w moim przypadku to na razie mam się na nie nastawić, ale ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła. Zamierzam poruszyć temat na następnej wizycie, dużo też zależy od łożyska. W szpitalu, który wybrałam, rozwiązują ciążę po skończonym 37. tygodniu, więc ja ten moment liczę, że do tego czasu nic się nie zadzieje.

    Mimo wszystko mam w planach szkołę rodzenia, tylko u mnie przyjmują od skończonego 30 tygodnia i kolejny kurs ma ruszyć pod koniec września. Ja mam na koncie 1 SN i 1 CC, ale jeśli jednak okaże się, że mogę naturalnie, to małe przypomnienie parcia by się przypomniało, bo jednak od SN minęło już 9 lat 😉 Poza tym chętnie posłucham o nowościach w pielęgnacji malucha.

    Dziewczyny, jakie macie doświadczenia z łożyskiem przodującym? Bardziej chodzi mi o zalecenia - lekarz nie użył stwierdzenia, że u mnie jest przodujące, natomiast jego krawędź znajduje się w odległości mniej niż 1 cm od ujścia szyjki macicy i w różnych źródłach czytałam, że taki przypadek traktuje się jako łożysko przodujące bocznie albo nisko schodzące:

    "łożysko nisko schodzące – nie pokrywa ujścia wewnętrznego kanału szyjki macicy, ale jest zagnieżdżone od niego o 2,5 cm".

    I z jednej strony jeśli chodzi o współżycie, to lekarz "wolałby bez szaleństw", a z drugiej dostałam zgodę na basen, jeśli nie będzie to nie wiadomo jaki wysiłek. Trochę mam taki dysonans i wiecie, ja ten moment wzbudza to we mnie taki stres, że ani współżycie, ani basen nie wchodzą w grę. Tylko z drugiej strony nie chcę popaść w jakąś paranoję, położyć się i leżeć, skoro nie mam takich zaleceń.

    Wybaczcie, że w ostatnim czasie tak zasypuję Was swoimi przemyśleniami...

    preg.png
  • Amra Ekspertka
    Postów: 249 482

    Wysłany: 2 sierpnia, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MummyYummy wrote:
    Hej!


    Ja jeszcze nie rozmawiałam z lekarzem o ewentualnym terminie CC, bo w moim przypadku to na razie mam się na nie nastawić, ale ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła. Zamierzam poruszyć temat na następnej wizycie, dużo też zależy od łożyska. W szpitalu, który wybrałam, rozwiązują ciążę po skończonym 37. tygodniu, więc ja ten moment liczę, że do tego czasu nic się nie zadzieje.

    Mimo wszystko mam w planach szkołę rodzenia, tylko u mnie przyjmują od skończonego 30 tygodnia i kolejny kurs ma ruszyć pod koniec września. Ja mam na koncie 1 SN i 1 CC, ale jeśli jednak okaże się, że mogę naturalnie, to małe przypomnienie parcia by się przypomniało, bo jednak od SN minęło już 9 lat 😉 Poza tym chętnie posłucham o nowościach w pielęgnacji malucha.

    Dziewczyny, jakie macie doświadczenia z łożyskiem przodującym? Bardziej chodzi mi o zalecenia - lekarz nie użył stwierdzenia, że u mnie jest przodujące, natomiast jego krawędź znajduje się w odległości mniej niż 1 cm od ujścia szyjki macicy i w różnych źródłach czytałam, że taki przypadek traktuje się jako łożysko przodujące bocznie albo nisko schodzące:

    "łożysko nisko schodzące – nie pokrywa ujścia wewnętrznego kanału szyjki macicy, ale jest zagnieżdżone od niego o 2,5 cm".

    I z jednej strony jeśli chodzi o współżycie, to lekarz "wolałby bez szaleństw", a z drugiej dostałam zgodę na basen, jeśli nie będzie to nie wiadomo jaki wysiłek. Trochę mam taki dysonans i wiecie, ja ten moment wzbudza to we mnie taki stres, że ani współżycie, ani basen nie wchodzą w grę. Tylko z drugiej strony nie chcę popaść w jakąś paranoję, położyć się i leżeć, skoro nie mam takich zaleceń.

    Wybaczcie, że w ostatnim czasie tak zasypuję Was swoimi przemyśleniami...
    Ja w tym momencie mam łożysko nisko po prawej stronie delikatnie zasłaniające szyjkę i lekarz nie dał mi na ten moment żadnych zaleceń 🤷🏻‍♀️ Powiedział tylko, że według niego nie będzie przodujące i się podniesie bo ma jeszcze czas.

    MummyYummy lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Mandoriana Ekspertka
    Postów: 160 143

    Wysłany: 2 sierpnia, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny u mnie z wysypka już się wycisza powoli, biorę wapno, nie wystawiam się za bardzo na słońce i jest coraz lepiej narażie nie wybieram się na basen bo podejrzewam że to właśnie tam mnie tak uczulilo. Ogólne samopoczucie dobre nawet wczoraj zrobiłam z moim facetem kilku kilometrową trasę ze zdobyciem szczytu nie umiałam sobie odmówić bo jesteśmy górołazami i nie wiem kiedy potem będę miała możliwość. Martwiłam się czy nie będę miała większych zadyszek z racji ciąży ale prócz bólu nóg bez żadnych odchyłów.
    Brzuch wciąż mały nikt się nie orientuje że jestem w ciąży ale moja mama też nie miała widocznego brzucha do późnej ciąży wiec mam to po niej pewnie.
    Za to 5kg na plus od początku ciąży choć nie wiem gdzie chyba w zawartość brzucha i w piersi bo ogólnie nie widać po mnie przybierania na wadze ale piersi mam bardzo duże.
    Coraz częściej i mocniej czuje maleństwo rozrabiające w brzuchu ale najbardziej czekam żeby było widać gołym okiem jego ruchy 😍

    businesscare, Kam.ila, Zagadka919, Mami_35, Sisi1905, Koku, Rita 💋, Aune lubią tę wiadomość

    preg.png
  • meowne Autorytet
    Postów: 294 503

    Wysłany: 2 sierpnia, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka, ja miałam w środę wizytę u prowadzącego prywatnie, a dziś pierwsza wizyta na NFZ i jestem zachwycona. Lekarz zbadał mnie na fotelu i przyszczęściło mi się, bo zrobił mi też usg. Mała wazy już 475g, czyli to już taki bardzo skrajny wcześniak. Ekscytuję sie bardzo, że to już taki etap 🥰 Ogólnie porównując wizytę na NFZ i te moje prywatne to żadna nie była tak rzeczowa jak ta na NFZ. Dodatkowo dostałam od położnej pudełko suplementów, które biorę ☺️ Poza tym wszystko w porządku, a jedynie wczoraj znowu złapał mnie ten ból pleców silniejszy, akurat prowadziłam auto, ale na szczęście był nieco lżejszy niż ten z poniedziałku. A wieczorem turbo zawroty głowy - podejrzewam, że to ciśnienie. Niestety zapomniałam o tym powiedzieć lekarzowi.

    Trzymam mocno kciuki za Wasze wizyty, szyjki i maluszków! ❣️

    businesscare, Amra, Megipta, Kam.ila, Rita 💋, Aune, Dariaa29, aambrozjaa93, Skryta19, Mandoriana, mar.1, Mami_35, Merida Waleczna lubią tę wiadomość

    24.03.2024 - II kreski ✨❤️
    25.03 beta-hcg: 203
    27.03 beta-hcg: 464
    2.04 beta-hcg: 4795
    09.04 🩺 (6+1) ❤️
    24.04 CRL: 1,70 cm
    20.05 NIFTY
    22.05 usg prenatalne crl: 6cm ☺️
    25.05 niskie ryzyka u dziewczynki 💗

    preg.png
  • Aleksia199825 Przyjaciółka
    Postów: 116 140

    Wysłany: 2 sierpnia, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochane ❤️
    Ja właśnie wróciłam z USG połówkowego.
    Wszystko jest ok i mamy potwierdzone już, że na 100% synuś. Szyjka też jest ok, a martwiłam się o nią bo moja mama miała wszystkie ciążę leżące właśnie o szyjkę.
    Syn waży 319 g (20+2 tc). Cały czas się zasłaniał i jedyne co chciał pokazać to siusiaka, ale co nieco się udało uchwycić buźki 😂❤️

    Teraz najtrudniejsze przed nami, bo wybór imienia. Zastanawiamy się między: Nikodem, Tymoteusz lub Dominik.
    Powiem szczerze, że ja bym szła w klasykę i wybrała Domisia, ale mąż jest bardziej za Tymkiem.

    Wstawiam link do zdjęcia z naszym małym cudem ❤️
    https://zapodaj.net/plik-dJnEIoXvIw

    Megipta, Mala_Kasija, Kam.ila, meowne, Zagadka919, Amra, Rita 💋, Aune, Dariaa29, Koku, aambrozjaa93, businesscare, Elewina, Wanda_89, Skryta19, Holibka, mar.1, Mami_35, Merida Waleczna, Paula9463 lubią tę wiadomość

  • Koku Przyjaciółka
    Postów: 86 73

    Wysłany: 2 sierpnia, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trochę pozytywnie zazdroszczę że już większości z was jest po połówkowych i wiecie że z dziećmi wszystko dobrze. To musi być niesamowita ulga usłyszeć że wszystko jest w porządku, że dziecko rośnie i ma się dobrze. Dziś już drugi sierpnia oby sierpień szybko zleciał...
    Mnie coś ząb pobolewa.. zeby miałam ogólnie zdrowe i zewnątrz nie widać żebym miała go chorego zastanawiam się że może to dziąsło.. jeśli nie przejdzie będę musiała niestety iść do dentysty....
    I tak dowalają mi hormony jakoś mi dzis smutno ,ponuro i do płaczu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 sierpnia, 20:44

    Czekamy na ciebie córeczko 🩷 20.12.2024r.

    👨‍👩‍👧+🐕+👵= 🏠
  • businesscare Ekspertka
    Postów: 225 392

    Wysłany: 2 sierpnia, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksia199825 wrote:
    Hej kochane ❤️
    Ja właśnie wróciłam z USG połówkowego.
    Wszystko jest ok i mamy potwierdzone już, że na 100% synuś. Szyjka też jest ok, a martwiłam się o nią bo moja mama miała wszystkie ciążę leżące właśnie o szyjkę.
    Syn waży 319 g (20+2 tc). Cały czas się zasłaniał i jedyne co chciał pokazać to siusiaka, ale co nieco się udało uchwycić buźki 😂❤️

    Teraz najtrudniejsze przed nami, bo wybór imienia. Zastanawiamy się między: Nikodem, Tymoteusz lub Dominik.
    Powiem szczerze, że ja bym szła w klasykę i wybrała Domisia, ale mąż jest bardziej za Tymkiem.

    Wstawiam link do zdjęcia z naszym małym cudem ❤️
    https://zapodaj.net/plik-dJnEIoXvIw
    Tymon śliczne imię, bardzo pozytywnie mi się kojarzy:)

    Koku lepiej tego nie hamować, poleci łezka to potem człowiek szybciej czuje się lepiej😘

    Aune lubi tę wiadomość

    PCOS od 2015
    10.2023 odstawienie anty
    28.03.2024 ⏸️❤️
    16.04.2024 4,4 mm cudu, jest serduszko ❤️
    22.05.2024 NIFTY
    28.05.2024 prenatalne 🥼 zdrowy chłopak, ryzyka niskie🩵
    Termin 09.12.2024
  • aambrozjaa93 Autorytet
    Postów: 664 863

    Wysłany: 2 sierpnia, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś zaszalałam i kupiłam kilka ubranek dla Neluni chociaż miałam poczekać do połówkowych i dopiero zacząć powoli coś kupować...🫣 Nooo, ale nie mogłam się powstrzymać, bo były dobre ceny🤭

    Kupiłam głównie rampersy i pajacyki takie co są po kilka sztuk w zestawie, ale jak zobaczyłam, że takie praktyczne jak lubię to od razu wzięłam wszystkie dostępne rozmiary😅 bo wiem, że z synkiem takie się najbardziej sprawdzały przez długi czas a też te kolory: kremowe, beżowe, lawendowe, w kwiatuszki itp. i oczywiście RÓŻOWE🩷😅 bo ja kocham róż i już czuję, że mogę przegiąć🫣

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 sierpnia, 23:54

    Amra, Koku, businesscare, Wanda_89, KarolinaAnastazja, Aune, Kam.ila, meowne, Zagadka919, mar.1, Rita 💋, Mami_35, Merida Waleczna lubią tę wiadomość

    30.03.24 ⏸️ 5cs
    02.04💉beta 261🥳/04.04💉beta 539💪🏻
    18.04🩺 2,8mm🥰
    29.04🩺 jest ❤️
    13.05🩺 3,22cm😍
    28.05🩺 1.prenatalne - pomiary prawidłowe🥹 termin porodu z OM-10.12/z badania 13.12.😊
    06.06💉wynik testu podwójnego PAPP-A i czynnika PLGF - niskie ryzyka🎉
    24.06🩺chłopczyk(70%)🩵
    22.07🩺 jednak dziewczynka🩷
    05.08🩺 2.prenatalne-pomiary prawidłowe, na 100% chłopczyk🩵
    26.08🩺 już ponad 800g Henia😃
    23.09🩺
    30.09🩺 3.prenatalne

    preg.png
  • Skryta19 Ekspertka
    Postów: 171 355

    Wysłany: 3 sierpnia, 00:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksia199825 wrote:
    Hej kochane ❤️
    Ja właśnie wróciłam z USG połówkowego.
    Wszystko jest ok i mamy potwierdzone już, że na 100% synuś. Szyjka też jest ok, a martwiłam się o nią bo moja mama miała wszystkie ciążę leżące właśnie o szyjkę.
    Syn waży 319 g (20+2 tc). Cały czas się zasłaniał i jedyne co chciał pokazać to siusiaka, ale co nieco się udało uchwycić buźki 😂❤️

    Teraz najtrudniejsze przed nami, bo wybór imienia. Zastanawiamy się między: Nikodem, Tymoteusz lub Dominik.
    Powiem szczerze, że ja bym szła w klasykę i wybrała Domisia, ale mąż jest bardziej za Tymkiem.

    Wstawiam link do zdjęcia z naszym małym cudem ❤️
    https://zapodaj.net/plik-dJnEIoXvIw

    Ale słodkie zdjęcie! Mały się uśmiecha 🥹

    Koku ja też jestem zdania, że jak się gromadzą negatywne emocje to lepiej sobie popłakać, potem zawsze jest jakos lżej.

    Ja właściwie przed chwilą po raz pierwszy zobaczyłam ruchy mojego dziecka 😳😍 mała zaczęła się intensywnie ruszać, aż mi brzuch podskoczył ❤️

    aambrozjaa93, Aune, Koku, meowne, Zagadka919, mar.1, businesscare, Rita 💋, Merida Waleczna lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Aune Ekspertka
    Postów: 185 387

    Wysłany: 3 sierpnia, 06:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksia, pięknie zdjęcie 😊 Mi się Tymoteusz podoba i też proponowałam wcześniej mężowi dla naszego synka Tymoteusz albo Tymon, ale był na nie i odkąd wybraliśmy imię to sobie nie wyobrażamy żeby było inne niż Damianek 😉

    Koki - z każdym dniem coraz bliżej do 20ego, zobaczysz, że szybko zleci i będzie wszystko ok. Też się dużo zamartwiałam, szczególnie na początku ciąży i w ogóle mam taki charakter, że czasem też mam smuteczki..ostatnio z tym trochę lepiej, ale dużo też dają mi rozmowy z bliskimi osobami.
    Wiadomo, że hormony teraz szaleją, dobrze się czasem wyżalić trochę, wypłakać, wygadać komuś co Cię smuci 🫂

    Koku, MummyYummy, mar.1 lubią tę wiadomość

    👩34+🧔40 +🐈‍⬛
    endometrioza (2015 laparoskopia - usunięcie torbieli i zrostów)
    antyk. hormonalna(evra) 2014-01.2024

    ⏸️31.03.2024
    04.04.2024 beta HCG 980

    🩺16.04.24 - crl 0.43 mm, jest serduszko
    🩺 7.05 crl 2.47
    🩺 27.05
    🏥 USG prenatalne 3.06
    crl 7.04 cm NT 1.9 mm/ Pappa ryzyka niskie ❤️
    🩺24.06 synek 💙 2.07 230g
    Połówkowe 30.07 i 12.08
    🩺 26.08 💙🐻 800 gram
    🩺 echo serca 16.09 - prawidłowe, 134/min, 1471 g
    🩺23.09

    preg.png
  • Koku Przyjaciółka
    Postów: 86 73

    Wysłany: 3 sierpnia, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przez wczorajsze zle samopoczucie psychiczne miałam koszmar związany z ciążą...przez to wstałam po 5 i już zasnąć nie mogłam.
    Mam nadzieję że dziś będzie lepiej z moją głową.
    Może jak zacznę kompletować niedlugo w końcu wyprawkę, czymś innym zajmę głowę to zrobi mi się lepiej 😉
    Miłego dnia 😊

    Amra lubi tę wiadomość

    Czekamy na ciebie córeczko 🩷 20.12.2024r.

    👨‍👩‍👧+🐕+👵= 🏠
  • MummyYummy Autorytet
    Postów: 2640 4481

    Wysłany: 3 sierpnia, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aune wrote:
    Aleksia, pięknie zdjęcie 😊 Mi się Tymoteusz podoba i też proponowałam wcześniej mężowi dla naszego synka Tymoteusz albo Tymon, ale był na nie i odkąd wybraliśmy imię to sobie nie wyobrażamy żeby było inne niż Damianek 😉

    Koki - z każdym dniem coraz bliżej do 20ego, zobaczysz, że szybko zleci i będzie wszystko ok. Też się dużo zamartwiałam, szczególnie na początku ciąży i w ogóle mam taki charakter, że czasem też mam smuteczki..ostatnio z tym trochę lepiej, ale dużo też dają mi rozmowy z bliskimi osobami.
    Wiadomo, że hormony teraz szaleją, dobrze się czasem wyżalić trochę, wypłakać, wygadać komuś co Cię smuci 🫂

    Chyba tak już jest, że będziemy martwić się całą ciążę. Ja też na każdym etapie coś sobie znajdę 🤭

    Super, że ostatnio lepiej i masz z kim o tym porozmawiać, to na pewno dużo daje 😘

    Aune lubi tę wiadomość

    preg.png
  • MummyYummy Autorytet
    Postów: 2640 4481

    Wysłany: 3 sierpnia, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koku wrote:
    Trochę pozytywnie zazdroszczę że już większości z was jest po połówkowych i wiecie że z dziećmi wszystko dobrze. To musi być niesamowita ulga usłyszeć że wszystko jest w porządku, że dziecko rośnie i ma się dobrze. Dziś już drugi sierpnia oby sierpień szybko zleciał...
    Mnie coś ząb pobolewa.. zeby miałam ogólnie zdrowe i zewnątrz nie widać żebym miała go chorego zastanawiam się że może to dziąsło.. jeśli nie przejdzie będę musiała niestety iść do dentysty....
    I tak dowalają mi hormony jakoś mi dzis smutno ,ponuro i do płaczu.

    Tak jak piszą Dziewczyny - nie ma co dusić e sobie emocji 🫂 Jeśli wyładujesz je na bieżąco, to nie wrócą że zdwojoną siłą 😘

    Koku, Aune lubią tę wiadomość

    preg.png
  • MummyYummy Autorytet
    Postów: 2640 4481

    Wysłany: 3 sierpnia, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do wyprawki - z jednej strony wydaje mi się, że mamy już sporo, z drugiej zaglądam do listy i widzę, że jeszcze dużo przed nami 😅

    Z ubranek mam sporo bodów z długim i krótkim, spodenek i pajacyków, bo to nam się najlepiej sprawdzało w tym okresie zimowym. Córki rodziłam w szpitalu, w którym ubranka były zapewnione, tutaj mam informacje, że powinnam że sobą mieć 4 pary bodów, 4 pajace/półśpiochy. Czeka mnie więc jeszcze polowanie na takie ubranka, których nie będzie mi szkoda 🤭

    Aune lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Zagadka919 Autorytet
    Postów: 2061 1633

    Wysłany: 3 sierpnia, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się zabrałam za tworzenie Excela wyprawkowego wczoraj, także pierwszy krok za mną 🤭 Może któraś z Was chciałaby się podzielić swoją listą? Ja jak swoją stworzę to też się chętnie podzielę.

    Aune, Malinowa _Mamba lubią tę wiadomość

    🤰👱‍♂️🐕
    02.04.2024 ⏸️
    Szczęśliwy 63 cykl starań o pierwsze 👶
    Cudzie trwaj 😭♥️
    05.06.2024 - prenatalne ryzyka niskie
    08.07.2024 dziewczynka 🧚🩷
    Szyjka krótka ale stabilna, do obserwacji ⚠️
    30.09.2024 wizyta

    PTP 13.12.2024 piątek 😃

    preg.png
‹‹ 272 273 274 275 276 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ