X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne ☃️🎄 GRUDZIEŃ 2024 🎅✨️
Odpowiedz

☃️🎄 GRUDZIEŃ 2024 🎅✨️

Oceń ten wątek:
  • Karo Lina Ekspertka
    Postów: 324 60

    Wysłany: 27 kwietnia, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kam ila a od którego tygodnia poszłaś, od razu jak się dowiedziałaś o ciąży ? Uprzedzałaś wcześniej w pracy że wybierasz się na zwolnienie?
    Rozumiem że w nadmiarze wszystkiego na pewno nie można, ale szklanka kawy czy coli czy herbaty nie sądzę że mogłaby zaszkodzić. Tak samo z cynamonem, ponoć można poronić. A ja zjadłam parę dni temu bułkę oblaną cukrem i cynamonem na grubo, że aż kleiła się. Dopiero później się dowiedziałam że jest to szkodliwe. No cóż... Całe szczęście że nic się nie stało 😉 a czy wy patrzycie szczegółowo na to co jecie? Słyszałam też, że wszelkie wędzone szynki czy kiełbasy należy odstawić. Uważać trzeba też na warzywa i owoce bo zawierają pestycydy. Naprawdę, jeśli tak przewertować internet, to kobiecie w ciąży nic nie można.

  • Mons_S Debiutantka
    Postów: 14 42

    Wysłany: 27 kwietnia, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też pije dwie kawy dziennie z mlekiem. W pierwszej ciąży miałam noskie ciśnienie i sam ginekolog kazał mi pić. A co do jedzenia to raczej jem normalnie tak jak przed ciążą.

  • Mag_len Autorytet
    Postów: 862 405

    Wysłany: 27 kwietnia, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo Lina wrote:
    Hej, myślicie że można pić śmiało jedną kawę dziennie ? Wytrzymam bez wszystkiego, ale nie bez kawy. Przynajmniej rano taką jedną czarną naturalną z ekspresu muszę wypić. Jestem niskociśnieniowcem i bez kawy zaraz głowa zaczyna mnie boleć.
    A co do zwolnień - długo czekałyście zanim poszłyście na L4? Jak był pęcherzyk czy dopiero jak było serduszko ? Ja pracuję w hipermarkecie po 12h i szczerze mówiąc jest mi ciężko bardziej psychicznie że coś się może stać niż fizycznie.
    Ja poszłam od razu jak się dowiedziałam,pracuje w szpitalu na bloku operacyjnym i mam dużo szkodliwych czynników,np RTG,gazy anestetyczne itp .

    17u920mmhnhkv8ng.png
    km5stv73002prn2w.png
    ex2bcwa14usyhw6x.png
  • Mag_len Autorytet
    Postów: 862 405

    Wysłany: 27 kwietnia, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kawy jednej dziennie nie umiem sobie odmówić,co prawda to taka late,że więcej mleka niż kawy😄
    Ja jem normalnie tak jak wcześniej. Jedynie należy unikać surowych ryb, miesa- np tatara, a tak to myślę że nie ma co przesadzać i nie doszukiwać się szkodliwych rzeczy we wszystkim🙂

    Skryta19 lubi tę wiadomość

    17u920mmhnhkv8ng.png
    km5stv73002prn2w.png
    ex2bcwa14usyhw6x.png
  • Mag_len Autorytet
    Postów: 862 405

    Wysłany: 27 kwietnia, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miłego weekendu dziewczyny🙂 u nas piękna pogoda i idzyy ogarniać ogródek,w końcu można coś posiać i posadzić🙂

    Aune, Merida Waleczna lubią tę wiadomość

    17u920mmhnhkv8ng.png
    km5stv73002prn2w.png
    ex2bcwa14usyhw6x.png
  • Kam.ila Ekspertka
    Postów: 132 135

    Wysłany: 27 kwietnia, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo Lina wrote:
    Kam ila a od którego tygodnia poszłaś, od razu jak się dowiedziałaś o ciąży ? Uprzedzałaś wcześniej w pracy że wybierasz się na zwolnienie?
    Rozumiem że w nadmiarze wszystkiego na pewno nie można, ale szklanka kawy czy coli czy herbaty nie sądzę że mogłaby zaszkodzić. Tak samo z cynamonem, ponoć można poronić. A ja zjadłam parę dni temu bułkę oblaną cukrem i cynamonem na grubo, że aż kleiła się. Dopiero później się dowiedziałam że jest to szkodliwe. No cóż... Całe szczęście że nic się nie stało 😉 a czy wy patrzycie szczegółowo na to co jecie? Słyszałam też, że wszelkie wędzone szynki czy kiełbasy należy odstawić. Uważać trzeba też na warzywa i owoce bo zawierają pestycydy. Naprawdę, jeśli tak przewertować internet, to kobiecie w ciąży nic nie można.

    Tak , od razu poszłam na l4 ze względu na szkodliwe warunki w pracy. Też dodatkowo nie ukrywam, że z chęcią poszłam 🤣 po prostu zadzwoniłam, że już nie przyjdę i informuje na bieżąco i tyle. Ja nawet nie czytam wiem, że nie można papierosów i alko i tyle 🤣 redzta z rozumem. Jem to na co mi organizm pozwala. 😉

    preg.png
  • Kam.ila Ekspertka
    Postów: 132 135

    Wysłany: 27 kwietnia, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mag_len wrote:
    Miłego weekendu dziewczyny🙂 u nas piękna pogoda i idzyy ogarniać ogródek,w końcu można coś posiać i posadzić🙂

    Ja też dziś idę w ogródek 💪 niech moc będzie z nami. Tylko wiadomo z umiarem bo te schylanie i kucanie to też ciężki temat. Raz po pracach już plamiłam więc ostrożnie podchodzę do tematu 😉

    preg.png
  • businesscare Przyjaciółka
    Postów: 96 102

    Wysłany: 27 kwietnia, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak przychodzi ciepła słoneczna pogoda to od razu lepiej się człowiek czuje🌞🌞 mnie naszlo dziś na wiosenny obiadek, jajko z ziemniakami, mizeria🤤🤤 nie zapeszając od 3 dni dużo lepiej się czuje i zamiast się cieszyć to pytam siebie czy wszystko w porządku ale szybko odganiam te myśli.
    Słoneczko dziś w całej Polsce? Przesyłam pozytywną energię⭐🌟

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 kwietnia, 12:51

    Wanda_89, Dariaa29, Merida Waleczna, Skryta19, Aune lubią tę wiadomość

    PCOS od 2015
    10.2023 odstawienie anty
    01.2024 pierwszy raz z lamettą 1x1, brak reakcji
    02.2024 dochodzi dostinex 1/4x1 tydz, brak reakcji
    03.2024 lametta i duphaston, zobaczymy co dalej
    28.03.2024 ⏸️❤️ beta 6, prog 14.3
    02.04.2024 beta 320, prog 19❤️❤️
    04.04.2024 wizyta, USG jeszcze bez pęcherzyka, pogrubione endometrium
    05.04.2024 beta 1189❤️
    16.04.2024 4,4 mm cudu, jest serduszko ❤️
  • Mag_len Autorytet
    Postów: 862 405

    Wysłany: 27 kwietnia, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kam.ila wrote:
    Ja też dziś idę w ogródek 💪 niech moc będzie z nami. Tylko wiadomo z umiarem bo te schylanie i kucanie to też ciężki temat. Raz po pracach już plamiłam więc ostrożnie podchodzę do tematu 😉
    Ja niestety już wróciłam bo strasznie kręciło mi się w głowie jak kucalam i wstawałam🙈

    17u920mmhnhkv8ng.png
    km5stv73002prn2w.png
    ex2bcwa14usyhw6x.png
  • Dariaa29 Koleżanka
    Postów: 57 85

    Wysłany: 27 kwietnia, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    businesscare wrote:
    Jak przychodzi ciepła słoneczna pogoda to od razu lepiej się człowiek czuje🌞🌞 mnie naszlo dziś na wiosenny obiadek, jajko z ziemniakami, mizeria🤤🤤 nie zapeszając od 3 dni dużo lepiej się czuje i zamiast się cieszyć to pytam siebie czy wszystko w porządku ale szybko odganiam te myśli.
    Słoneczko dziś w całej Polsce? Przesyłam pozytywną energię⭐🌟
    Ja też od kilku dni mam znacznie mniejsze mdłości i wróciła chęć na jedzenie, staram się z tego cieszyć, ale też czasem przychodzą mi myśli, że może coś jest nie tak skoro nagle poczułam się lepiej. Pocieszył mnie Twój komentarz, może po prostu powinnysmy się cieszyć, że ciąża jest taka dla nas łaskawa 😀
    U mnie w Poznaniu w końcu słoneczko i dużo cieplej, zaraz wleci jakiś obiad, a potem spacer z psem ☀️

    Skryta19, Aune lubią tę wiadomość

    preg.png
  • KarolinaAnastazja Autorytet
    Postów: 2213 3486

    Wysłany: 27 kwietnia, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a ja w drugą stronę. Od początku objawów mam jak kot napłakał ale jak mnie brzuch poboli chwilę to już panikuje 🤣

    Nie ma się co nakręcać, cieszmy się z tych stanów, które mamy i z każdego dnia🌷

    Bialeekk, Wanda_89, Merida Waleczna, Aune lubią tę wiadomość

    1️⃣8️⃣☘️

    👱‍♀️ 27lat
    🩹IO'24 = - 10kg
    ▪️Drożne jajowody▪️KIR AA, C1▪️
    👨‍🦰 29lat
    ❌1%morfologia ▪️Reszta ponad normę ▪️HBA 80%▪️ SCD 23%▪️ C1

    12.2023 IUI ❌️
    03.2024 IUI ⏸️🍀
    Beta 39🔸️ 111🔸️605🔸️1447
    02.04-Mamy❣️😍
    16.04-1.6cm Dzidzionka👶🏻
    08.05 4.0cm słoneczka🌞
    13.05 Prenatalne

    preg.png
  • Pulsik Ekspertka
    Postów: 195 209

    Wysłany: 27 kwietnia, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przyznaje się bez bicia ja w pracy mowilam swojej szefowej że się staramy, jest też moja przyjaciółka wiec trochę inaczej. Wiedziała od początku, 2 tyg wytrzymałam w pracy do pierwszej wizyty. Mam dobre stanowisko kierownicze w supermarkecie więc nie musiałam uciekać od razu, ale dwa razy urodziłam przedwcześnie i ciężko mi było w owej pracy się skupić, nie dźwigać, nie stresować gdy co chwilę sms że rewizja może być blisko... po dyskusjach z lekarzem bez potwierdzenia zarodka i serduszka wystawił mi l4 ciążowe. Bardzo mnie to ucieszyło bo ciągle mnie mdli bez wymiotów, ciągle śpię i bardzo ciężko mi się funkcjonuje a nie ukrywam mam 2 dzieciaczków w domku :)


    Co do picia kawy, dr mówił że zaleca nie pić, ale jak mam się źle czuć bez kawy to jedna nie zaszkodzi.
    Herbaty pije w miarę często, ale coca cola to mój must Have dnia codziennego. Na obu porodach stała obok mojego łóżka i nawet ordynator jak przyszedł to mówił "mam nadzieję że to nie Pani" mówię oczywiście że moja. Nie wiem dlaczego, ale nie napije się wody bo wymiotuje. Chyba że mam jakieś zatrucie i wymiotuje normalnie to wtedy już z łaską tylko troszeczkę i potem znowu coca cola. 🫣

  • Mala_Kasija Debiutantka
    Postów: 15 11

    Wysłany: 27 kwietnia, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć kobietki,

    Trochę mi zajęło zanim przeczytałam cały wątek grudniowy, ale dotrwałam do aktualnych wpisów. Gratuluje fasolek i tulę te które niestety już wiedzą, że na swoje szczęście muszą jeszcze chwilę poczekać.
    Trochę o mnie, staram się o dzidzie drugi rok, niby wszystko całkiem ok i u mnie i u męża ale coś nie działało, klinika zaliczona, ale udało się bez większych ingerencji. Wprowadziliśmy suplementy, diety, większą dawkę hormonu i po drugiej drożności , w pierwszym cyklu się udało. Teraz mam małego ponad dwucentymetrowego misia w ciele, wg gin dobrze rokującego. Jest to moja pierwsza ciąża, więc jestem pełna obaw, ale staram się myśleć pozytywnie.

    Skryta19, Dariaa29, Wanda_89, aambrozjaa93, Pulsik, Merida Waleczna, Aune, mar.1 lubią tę wiadomość

    🙎‍♀️91+👨89+🐶
    Staraczka od 2022
    Niedoczynność tarczycy
    Udrożniony prawy jajowód 02.2024
    Termin 03.12.24
  • Noheart93 Przyjaciółka
    Postów: 100 103

    Wysłany: 28 kwietnia, 02:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mala_Kasija wrote:
    Cześć kobietki,

    Trochę mi zajęło zanim przeczytałam cały wątek grudniowy, ale dotrwałam do aktualnych wpisów. Gratuluje fasolek i tulę te które niestety już wiedzą, że na swoje szczęście muszą jeszcze chwilę poczekać.
    Trochę o mnie, staram się o dzidzie drugi rok, niby wszystko całkiem ok i u mnie i u męża ale coś nie działało, klinika zaliczona, ale udało się bez większych ingerencji. Wprowadziliśmy suplementy, diety, większą dawkę hormonu i po drugiej drożności , w pierwszym cyklu się udało. Teraz mam małego ponad dwucentymetrowego misia w ciele, wg gin dobrze rokującego. Jest to moja pierwsza ciąża, więc jestem pełna obaw, ale staram się myśleć pozytywnie.
    Hej, witaj.
    Też ponad 2 lata się staraliśmy i się udało.
    Trzymam Kciuki ❤️

    Syn z 3 cyklu. - 07.21 <3

    2021 rok:
    10.21- bezskuteczne Starania o rodzeństwo

    2022 rok:
    07.22 PCOS⛔-leczenie clo, ovitrelle - są piękne owulacje ✅

    2023 rok:
    02.23 koncentracja plemnikow 0.7mln 😭
    03.23 Drożność jajowodów, ok✅
    20.04.23 upragnione 2‼️ kreski - CUD naturalny!
    22.04 beta 160
    24.04 beta 327 (przyrost 104%)
    27.04 - koncentracja 1.4mln
    06.05 - 6t3d jest bicie ❤️

    preg.png
  • Evelle28 Autorytet
    Postów: 2972 3615

    Wysłany: 28 kwietnia, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heej dziewczyny :) ja dostałam tak strasznego kataru ze z piątku na sobotę prawie nie mogłam spać , wczoraj w dzień cały dzień zatkana chodziłam ale na noc poratowalam się kropelkami Xylorin Pani w aptece mi powiedziała ze doraźnie mogę , wiec na noc raz prysnelam mam nadzieje ze nie zaszkodzi .. aczkowkiek mam teraz małe wyrzuty sumienia ze użyłam ich :/.

    My nie mamy jakiś planów na dziś. Moj K sprząta po wczorajszym spotkaniu z przyjacielem , ja zaraz wezmę sie za sniadanko dziś wjedzie szakszuka 🤤🤤. Pozniej spacerek , obiadek i tyle . A jak u Was plany na niedziele ? Macie słoneczko ?
    U mnie na podlasiu dziś piękna pogoda ☀️☀️

    mar.1 lubi tę wiadomość

    Mama Aniołków:
    27.01.2018[*]💔
    23.11.2019 [*] 💔
    01.07.2021 [*] 💔

    05.04.2024 - II ♥️
    11.04.2024- beta 769
    13.04.2024- beta 1772
    15.04.2024- beta 3671
    20.04.2024- 1 wizyta-pęcherzyk ciążowy 14 mm z pęcherzykiem żółtkowym 3mm
    25.04.2024- mamy ♥️ i 2 mm dzidziusia 🥹
    24.05- 3 wizyta ⌛️

    preg.png
  • Rudylisek Przyjaciółka
    Postów: 82 183

    Wysłany: 28 kwietnia, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny 🌷 ja na chwilę wyłączyłam się z forum, ale starałam się podczytywać co tam u was słychać. Gratuluję wszystkich wizyt i witam nowe dziewczyny 🌸coraz więcej nas tu jest💚
    U mnie nadal dominuje zmęczenie, przeleżałabym cały dzień najlepiej 🫢 w centrum Polski też piękna pogoda, my już po śniadanku,a w planach na dziś to tylko kościół, jakiś spacer, obiad i tyle 😅 jak na mnie to i tak dużo aktywności 😅

    Ja nadal pracuje, szef nie wie, ale przez to zmęczenie jest mi coraz ciężej w pracy i przez to coraz częściej myślę o L4.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 kwietnia, 09:27

    Aune, mar.1 lubią tę wiadomość

    Mama Aniołka 👼 (01.24) 💔

    30.03 ⏸ beta 1096, prog 25,8 (31dc)
    02.04 beta 3504, prog 35,5
    04.04 beta 6922, prog 34,3
    08.04 beta 22092
    09.04 pęcherzyk ciążowy 14,9 mm, pęcherzyk żółtkowy 3,7 mm, CRL 2,5 mm ❤️ 120/min (5t6d)
    🥼 23.04

    Rośnij kruszynko 🍀

    preg.png
  • Smerfetkaa Autorytet
    Postów: 984 1185

    Wysłany: 28 kwietnia, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej miłego dnia 🌸
    Pogoda za oknem piękna ☀️ jeżeli u kogoś nie ma słońca to wysyłam!! Dziewczyny czy Wy też miewacie koszmary senne? Zauważyłam, że ostatnio mam coraz częściej 😅

    27.03 - ⏸️ 🍀🤞🏻💫

    🗓️ Kalendarz wizyt

    15.05 - hematolog

    20.05 - wizyta prywatna u lekarza prowadzącego

    preg.png
  • Mag_len Autorytet
    Postów: 862 405

    Wysłany: 28 kwietnia, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej!u nas dziś intensywng dzień bo starsze dziewczyny mają zawody sportowe a ja sama bo mąż ma dyżur... Właśnie wpadliśmy na chwilę do domu coś zjeść i zaraz znów jedziemy 🙈 a marzę o tym,żeby się położyć..chyba w żadnej ciąży nie odczuwałam takiego zmęczenia jak teraz.

    17u920mmhnhkv8ng.png
    km5stv73002prn2w.png
    ex2bcwa14usyhw6x.png
  • Amra Przyjaciółka
    Postów: 62 120

    Wysłany: 28 kwietnia, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka 😉
    U nas dziś piękna pogoda. Czekam na męża , zjemy obiad i mamy w planie wyruszyć do galerii.
    Przez 3 dni tak mnie bolały piersi, dziś już praktycznie nie bolą 🤔 Miała któraś z Was taką sytuację , że te objawy tak pojawiały się i całkowicie znikały ?
    Jutro mam wizytę u lekarza i mam nadzieję, że już będzie widać kropka, ale trochę zaczęłam się martwić.
    Miłego dnia 🌸

    2013 👧🏼💕

    13.04 ⏸️♥️
    19.04 (4+1 tc) - beta 300 progesteron 43
    21.04 (4+3 tc) - beta 653
    23.04 (4+5 tc) - beta 1346 progesteron 35
    29.04 (5+4 tc) - pęcherzyk ciążowy 1,19 cm ; pęcherzyk żółtkowy 0,26 cm
    10.05 (7+1 tc) - mamy serduszko ❤️ CRL 1,01 cm
    27.05 (9+3 tc) - …

    Loading… 👶🏼


    preg.png
  • Pulsik Ekspertka
    Postów: 195 209

    Wysłany: 28 kwietnia, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z kolei od 2 tygodni praktycznie nie mogłam wychodzić z łóżka tak mnie dopadało zmęczenie i mdłości, wczoraj pierwszy dzień bez drzemki ✊️ Nie czuje się jak nowonarodzone, aleeeee to już jest sukces!

    aambrozjaa93 lubi tę wiadomość

‹‹ 75 76 77 78 79 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ