Hashimoto
-
Chciałabym zapytać jak wygląda Wasze leczenie/prowadzenie ciąży przy Hashimoto, co ile sprawdzacie hormony? Jak często macie wizyty u endokrynologa? Mój lekarz zleca mi tylko tsh i zastanawiam się czy nie powinnam porozglądać się za innym lekarzem.
Czy przyjmujecie jakieś dodatkowe suplementy typu selen cynk ? Czy jedynie suple ciążowe ? Moje TSH wzrosło w ciągu 7 tygodni z 0,7 na 2,7 i lekarz kolejne badanie zalecił dopiero za 8 tygodni.... Zastanawiam się czy to nie za późno.Ja: '90 Mąż: '87
IO | PAI-1 homo| AMH 2,5 (2.2025)| drożność| Hashimoto| Kariotyp Ok | homocysteina 5,5 | witamina D3 50| miesiączki regularne| zawsze grube endometrium| KIR Bx mąż C1C2 | nasienie 2% reszta ok
4-6.2025. 2 IUI ❌
07.25 IVF Menopur Rekovelle 16🥚 -> 15 zapłodnionych -> 11 ❄️ -> PGT-a 4AA, 5BA, 4AA
09.2025 cykl naturalny 4AA cyclogest, neoparin 0,6, accard, luteina, progersterone besins
10 dpt beta 0,2
Immunolog : metronidazol i tarivid, equoral 25 dni -> encotron, cross match 30%
2.2026 cykl sztuczny estromef Accofil, encorton, cyclogest, neoparin 0,8, accard, luteina, progersterone besins
5dpt ⏸️ 8dpt 36 biochem
Marzec naturals czekając na transfer
10dpo 21, 11dpo 45,

-
Mam niedoczynność tarczycy od prawie 9 lat regularnie wizyty u endokrynologów. W przeszłości miewałam nawet poziom 7-8, przyjmuję euthyrox. Przed każdym kolejnym transferem sprawdzaliśmy aktualny poziom, jeśli był powyżej 3 zwiększano mi dawki. Leczyłam się u różnych lekarzy (ginekolog najczęściej tez był endokrynologiem) i większość podtrzymywała wersję, żeby nie przekraczać 2.5 (niektórzy sugerowali poniżej 2). Obecnie jestem w 14tyg ciąży. Tsh miałam skontrolować przed transferem, potem ponownie przy pozytywnej becie. Wzrosło, więc zmiana dawkowania i po kilku tyg znów kontrola. Obecnie poziom 2.1 więc mam nie zmieniać dawek. Kolejna wizyta usg za miesiąc i wtedy znów sprawdzić tsh. Z innych suplementów biorę jedynie wit D, Pregna DHA i kwas foliowy. Przed ciążą byłam na diecie hashimoto, nie jadłam glutenu laktozy i cukru. Obecnie nie trzymam diety, jem wszystko na co mam ochotę, a przy ciąży wiadomo jak te zachcianki się zmieniają. Na bieżąco kontrolujemy morfologię, mocz, glukozę.
Mira.huntrix lubi tę wiadomość
👩'83👨'83
📌Ona: PCOS, niedoczynność tarczycy, kiry AA
2018 - 2021 starania naturalne
2022 inseminacja ❌
06/2022 I IVF
czerwiec punkcja, 3 zarodki
I transfer świeżaka beta 8.10 i 3.90
sierpień II transfer ❄️ ❌
listopad III transfer ❄️ ❌
07/2023 II IVF
lipiec punkcja, 3 zarodki
IV transfer ❌
wrzesień V transfer ❄️ 5dpt beta 10.92 7dpt 42.16 9dpt 101.03 12dpt 151.17 13dpt 167.70 15dpt 105
listopad VI transfer ❄️5dpt 15 7dpt 30.46 10dpt 18
01/2024 III IVF
styczeń punkcja pobrano 12🥚, 2 zarodki, oba chore
05/2024 IV IVF
maj punkcja pobrano 13🥚, 5 zarodków, 1z5 zdrowy
lipiec VII transfer ❌
07/2025 V IVF
lipiec pobrano 15 🥚 , 3 zarodki bez badań
sierpień VIII transfer ❄️ ❌
wrzesień IX transfer ❄️❄️ ❌
10/2025 VI IVF
październik punkcja pobrano 15 🥚 7 zapłodnionych, 4 zarodki bez badań
03/2026
X transfer ❄️❄️
8dpt beta 92.7 11dpt 332.01 13dpt 584.55 15dpt 1515.17 26dpt jest ❤️! -
Ja od roku biorę Eutyrox 75. Obecnie jestem w 7 tc.
W poniedziałek idę zrobić TSH, FT3 i FT4. Zalecenia są, aby przy hasi kontrolować to raz w miesiącu. Zwłaszcza w II trymestrze TSH potrafi znacznie odjechać i trzeba zmieniać dawki leków-tak mówi mój lekarz prowadzący. Do endokrynologa również planuję się wybrać, bo ostatnio byłam we wrześniu 2025.
Co do suplementacji to biorę cynk, selen, omega3 i D3- typowo pod Hasi. Lekarz mi tego nie zalecił, ale też nie zabronił stosować, gdy mu o tym powiedziałam. Suplementy zaczęłam brać w zeszłym roku po przeczytaniu 2 książek o Hashimoto i obserwacji 2 profili na Instagramie autorek tych książek.
Pieczywo jem tylko pełnoziarniste, makaron razowy i brązowy ryż. Ograniczyłam też nabiał do serka wiejskiego, białego twarogu, fety i buraty.Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 czerwca, 16:48
Mira.huntrix lubi tę wiadomość
👫 39 i 40
AMH 0,26
Insulinooporność (Glucophage 500)
Hashimoto/Niedoczynność (Eutyrox 75)
1 IVF- listopad 2025:
(Menopur 150, Rekovelle 12, Orgalutran)
3🥚, 2 ❄️
* styczeń 2026- histeroskopia-> polip
* FET- luty 2026, 3.2.1, beta 27,27⬇️
* FET- marzec 2026, 3.2.2, beta 5,63⬇️
2 IVF- maj 2026:
procedura wstrzymana⁉️
Naturalna ciąża?🥹
11.05 beta 295, 13.05 beta 609,
15.05 beta 1186, 22.05 beta 14940,
26.05 FHR 143 u/min💓,CRL 3,0 mm
10.06 FHR 167 i/min💓, CRL 19,3 mm
„Jeszcze będzie dobrze — wierzę w to każdego dnia.”💙 -
Ja miałam badane TSH i FT4 raz w miesiącu. Swoją drogą na etapie starań dostałam polecenie, że w przypadku pozytywnego testu mam od razu sama zwiększyć dawkę Euthyroxu o 30% i zapisac się na badania TSH i FT4.
Suplementy brałam zwykłe ciążowe, diety się nie trzymałam. Mnie akurat chyba się wyciszyło Hashimoto w ciąży, miałam akurat robione USG tarczycy wtedy i lekarka stwierdziła, że nie widać zmian zapalnych typowych w Hashimoto.
Mira.huntrix lubi tę wiadomość
-
A jakie macie wyniki Ft4? Ja mam wrażenie że moje leci w dół (jest w dolnej granicy w widełkach) a lekarz sobie z tym nic nie robi .
Macie do polecenia dobrego endokrynologa w Trójmieście ?
Ja: '90 Mąż: '87
IO | PAI-1 homo| AMH 2,5 (2.2025)| drożność| Hashimoto| Kariotyp Ok | homocysteina 5,5 | witamina D3 50| miesiączki regularne| zawsze grube endometrium| KIR Bx mąż C1C2 | nasienie 2% reszta ok
4-6.2025. 2 IUI ❌
07.25 IVF Menopur Rekovelle 16🥚 -> 15 zapłodnionych -> 11 ❄️ -> PGT-a 4AA, 5BA, 4AA
09.2025 cykl naturalny 4AA cyclogest, neoparin 0,6, accard, luteina, progersterone besins
10 dpt beta 0,2
Immunolog : metronidazol i tarivid, equoral 25 dni -> encotron, cross match 30%
2.2026 cykl sztuczny estromef Accofil, encorton, cyclogest, neoparin 0,8, accard, luteina, progersterone besins
5dpt ⏸️ 8dpt 36 biochem
Marzec naturals czekając na transfer
10dpo 21, 11dpo 45,

-
Badam TSH, FT3, FT4 co 6 tygodni jeśli wyniki są ok, jak raz mi się rozjechały to miałam zmienioną dawkę i zalecenie sprawdzenia za 4 tygodnie. Ostatnie wyniki TSH 0,83 FT4 1,13 ng/dl przy normie 0,93-1,7 i lekarz skomentował, że jest ok 🙂 wysyłam moje wyniki do endokrynologa mailowo i daje mi zalecenia co dalej. Ginekolog to mam wrażenie, że totalnie olewa temat. Suple biorę tylko te ciążowe na zmianę Pregna/Pueria i osobno jeszcze DHA.
-






