X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne indeks roma
Odpowiedz

indeks roma

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Fija Debiutantka
    Postów: 12 17

    Wysłany: 1 września 2017, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wraz z pierwszym USG zobaczyłam bijące serduszko Maleństwa i dużą nieregularną zmianę na jajniku. Zostałam skierowana na markery. Któraś z Was robiła badanie Indeks Roma? Zwariuje czekając na wynik

    Fija
  • didi31 Autorytet
    Postów: 368 209

    Wysłany: 1 września 2017, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, ale dziwne, że pierwsze co dostalas skierowanie na markery. Bo indeks
    Roma to nic innego jak procentowy stosunkunek markerów HE4 i CA125, w normach podzielony na kobiety przed i kobiety po menopauzie mówiący o ryzyku raka nabłonkowego jajnika. Natomiast na spokojnie. Bo na jajniku mogą być różne historie i niekoniecznie te złe. A podwyższone markery mogą być związane np. z procesami zapalnymi, torbielami itp.
    Życzę spokoju, i pomyślnych wyników.
    Mi na początku ciąży w piersi coś wykryli na USG. Miałam biopsję, kupę stresu ale wszystko ok.

    szczęście x2 : ) 2k2o
    21.12.2017 ! Zośka i Jaś
    (ur. 37+6)
  • Fija Debiutantka
    Postów: 12 17

    Wysłany: 1 września 2017, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Obawiam się, że obraz guza pozostawia wiele do życzenia (ma poszarpane, nierówne brzegi)stąd decyzja lekarza.

    Fija
  • dorotkam162 Znajoma
    Postów: 29 18

    Wysłany: 2 września 2017, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze przed zajściem w ciąże przy kontrolnym badaniu usg u mnie także wykryto guza na jajniku - torbiel,wypełniona gęstą cieczą? że po kilku cyklach się nie wchłonęła lekarz także wysłał mnie na określenie tych markerów jak to określić żeby dmuchać na zimne, myśle także że nie ma co się przejmować- zrobiła mi się torbiel endometrionalna, większość z nas może mieć jakieś zmiany i jak napisała didi31 nie konieczne złe.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ