X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Jakich używacie kosmetyków w ciąży? Żeli pod prysznic, mydeł itp. Co polecacie?
Odpowiedz

Jakich używacie kosmetyków w ciąży? Żeli pod prysznic, mydeł itp. Co polecacie?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • alternatywa Autorytet
    Postów: 383 155

    Wysłany: 9 lipca 2014, 07:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy żelu PROVANCE ze Starej Mydlarni mogę bezpiecznie używać? (Relaksujący żel pod prysznic z ekstraktem ze świeżych kwiatów lawendy pochodzących prosto z prowansalskich pól lawendowych. Działa przeciwbakteryjnie, łagodzi podrażnienia skóry. Doskonale relaksuje.)

    [email protected]
    uwo93e3k1dtt2470.png
  • Ag... Autorytet
    Postów: 6067 6269

    Wysłany: 9 lipca 2014, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam zel pod prysznic dzidzius- dla kobiet w ciazy, krem do hig intymnej perfecta i krem do twarzy tez perfecta mama. bardzo fajny zestawik:)
    no i krem przeciw rozstepom Mamamil:)

    dqprhdgeyewjk8qy.png
  • alternatywa Autorytet
    Postów: 383 155

    Wysłany: 9 lipca 2014, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czekam, aż usłyszę serduszko i zacznę robić zaopatrzenie w takie produkty:)

    [email protected]
    uwo93e3k1dtt2470.png
  • ewelina_d Autorytet
    Postów: 1043 2500

    Wysłany: 9 lipca 2014, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ciąży nie ma potrzeby zmiany kosmetyków z powodu samego faktu bycia w ciąży - wchłanialność kosmetyków jest żadna, co najwyżej do którejś warstwy naskórka, więc o ile nie pijecie szamponów itd - kosmetyków nie trzeba zmieniać:). Wyjątek stanowią kosmetyki, na których wyraźnie jest napisane, że w ciąży ich stosować nie można (całą ciążę, pierwszy trymestr - wszystko jedno).

    Inna sprawa to zachcianki skóry - wasza skóra może zmienić swoje upodobania w ciąży i np. z tłustej zrobić się sucha, czy bardzo wrażliwa. jesteśmy też bardzo wrażliwe na wszelkie infekcje, w tym atopowe zapalenie skóry - i to już musi być przesłanka do zmiany kosmetyków.

    oczywiście bez względu na stan zawsze jest dobrze przejść na kosmetyki jak najbardziej naturalne, o jak najkrótszym składzie.

    co do balsamów na rozstępy, to sens ich stosowania jest najwcześniej od połowy ciąży, przy czym balsamy "na rozstępy" to chwyt marketingowy. klucz do sukcesu tkwi w regularnym i dogłębnym nawilżaniu skóry czymkolwiek co faktycznie nawilża - zwykłym balsamem "nie na rozstępy", naturalnymi olejkami (arganowy, migdałowy!, kokosowy...). Ominęłabym tylko oliwki dla dzieci stosowane na sucho, bo wysuszają skórę.

    jeśli już musicie używać czegoś na rozstępy, to polecam tę analizę składników - można sobie uświadomić ile świństw jest w kosmetykach dla ciężarnych (jak i normalnych) i na co zwracać uwagę robiąc zakupy (czyli na skład, a nie na hasła "dla mamy", "dla ciężarnych", "dla dzieci"):
    http://www.srokao.pl/2011/03/analiza.html
    http://www.srokao.pl/2011/05/analiza-iii-biustowo-brodawkowo.html

    Bergo, Laurka lubią tę wiadomość

    Ewelina
    hhojzmj.png
  • theagnes87 Autorytet
    Postów: 749 453

    Wysłany: 9 lipca 2014, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    też nie widze sensy wymiany kosmetyków na jakieś specjalistyczne, bo zwykle to poprostu chwyt marketingowy i cena od razu x2...
    Innym przypadkiem jest kiedy kobieta żle reaguje na jakiś kosmetyk, wtedy trzeba poszukac jakis naturalnych kosmetyków, które mają krótki i treściwy skład

    Laurka lubi tę wiadomość

    iv09hdgejbmeoi5c.png

    w57vskjoejp0xr0f.png


  • Francuska25 Autorytet
    Postów: 305 407

    Wysłany: 9 lipca 2014, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc.

    Wiecie ja w ciazy mialam problemy z nawracajacymi "zakazeniami" okolic intymnych. Lekarz mowil ze taka moja uroda ciazowa.

    Od tamtej pory uzywam zelu do higieny intymnej PERFECTA MAMA. Najlepszy jaki mi sie w zyciu trafil.
    Polecam dla mam majacych problemy;)

    gyxw8iikqfy0nssi.png
    82doj44j4gwjobwn.png
  • Ag... Autorytet
    Postów: 6067 6269

    Wysłany: 9 lipca 2014, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    theagnes87 wrote:
    też nie widze sensy wymiany kosmetyków na jakieś specjalistyczne, bo zwykle to poprostu chwyt marketingowy i cena od razu x2...
    Innym przypadkiem jest kiedy kobieta żle reaguje na jakiś kosmetyk, wtedy trzeba poszukac jakis naturalnych kosmetyków, które mają krótki i treściwy skład

    nie zgodze się, cena żelu 7zł, płynu do hig int 13, a krem to niecale 20. tyle samo no polka cenowa zwyklych kosmetykow w rosmanie

    dqprhdgeyewjk8qy.png
  • ewelina_d Autorytet
    Postów: 1043 2500

    Wysłany: 9 lipca 2014, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Francuska25 wrote:
    Czesc.

    Wiecie ja w ciazy mialam problemy z nawracajacymi "zakazeniami" okolic intymnych. Lekarz mowil ze taka moja uroda ciazowa.

    Od tamtej pory uzywam zelu do higieny intymnej PERFECTA MAMA. Najlepszy jaki mi sie w zyciu trafil.
    Polecam dla mam majacych problemy;)
    polecam: http://www.srokao.pl/2014/04/analiza-pyny-do-higieny-intymnej.html

    Ewelina
    hhojzmj.png
  • Martynaaa Autorytet
    Postów: 563 393

    Wysłany: 9 lipca 2014, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja uzywam pod prysznic zelu dla mam z rossmana przemiennie z mydlem alep. Po prysznicu oliwka dla mam tez z rossmana, a przed spaniem i rano na brzuch czyste maslo shea a na piersi preperat z Perfecta dla kobiet w ciazy i mam karmiacych. Nic skomplikowanego i nic drogiego, a skora wyglada bardzo dobrze i jest jedrna. Wazne aby unikac SLS w zelach pod prysznic i parafiny w balsamach/kremach.

    3i49anlimybgnl9h.png
  • alternatywa Autorytet
    Postów: 383 155

    Wysłany: 9 lipca 2014, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szkoda, bo niestety uwielbiam kremy do rąk z parafiną:(

    [email protected]
    uwo93e3k1dtt2470.png
  • kot Przyjaciółka
    Postów: 69 51

    Wysłany: 9 lipca 2014, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Parafina nie jest jeszcze taka zła. Ja ją omijam szerokim łukiem, bo w kremach do twarzy powoduje zapychanie, a w produktach do ciała - przesuszenie. Warto jej unikać, bo jest tanim i bezwartościowym zapychaczem, ale są składniki, na które zdecydowanie bardziej warto uważać. To samo z SLS - unikam w kosmetykach myjących do ciała, bo paskudnie wysusza, w kosmetykach do higieny intymnej moim zdaniem jest już szkodliwe (wysusza śluzówkę, co może prowadzić do infekcji). Jak wyżej - warto unikać, ale bez popadania w paranoję.

    Warto zapoznać się z tą listą: http://luskiewnik.strefa.pl/acne/toksyny.htm
    Od razu zaznaczam, że wg niej 90% kosmetyków jest na czarnej liście. No i wiele osób uważa, że to przesada. Sama w 95% odstawiłam produkty ze składnikami z listy i bardzo mi z tym dobrze. Z łatwo dostępnych kosmetyków dobry skład ma wiele produktów marek własnych Rossmanna, zwłaszcza Alterra i Babydream.

    Jakoś w ciąży nie mam ochoty na eksperymenty i używam do ciała głównie żelu Babydream Kopf bis Fuss (z serii dla dzieci) - bo ma pompkę, a ja mam lenia ;) I nie wysusza. Fajne żele ma też Tołpa i Yves Rocher (nie wszystkie). A zamiast kremów antyrozstępowych i balsamów - różne naturalne oleje - migdałowy, z awokado, jojoba (bez problemu do kupienia w aptece, np. na doz.pl) i olejków z Alterry. Babydream für Mama moim zdaniem zbyt kiepsko nawilżał. A do higieny intymnej i włosów (!) świetnie nadaje się również rossmanowy żel Facelle. Wszystkie te kosmetyki mają super opinie na wizażu. Wielu z nich można potem używać do pielęgnacji malucha :)

    ewelina_d lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lipca 2014, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nic nie zmienilam z kosmetykow, czasami jak mi sie zachce to posmaruje brzuch bio oilem, ale przewaznie mi sie niechce i robie to raz na pare dni.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lipca 2014, 23:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja używam wyłącznie żeli itd. hypoalergicznych bądź np. koziego mleka z ziaji :)
    do higieny intymnej lactacyt. Do smarowania brzuszka seria dla mam rossmana + serum perfecty :)

    Z racji tego, iż w ciąży zaczęło mnie mocno wypryszczać a skóra z mieszanej zrobiła się tłusta, to do mycia twarzy używam płynu do higieny intymnej - wiem, trochę dziwnie może to brzmieć dla tych, którzy nie probowali, ale genialnie radzi sobie z wypryskami i przetłuszczoną skórą. :)

  • Pocahontas Autorytet
    Postów: 582 926

    Wysłany: 17 września 2014, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja do twarzy na używam od czasu do czasu mydła siarkowego

    relgj44jmw4925t7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 września 2014, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nic nie zmieniłam z czasów "przed ciążą". Do twarzy krem Nivea soft, żel od prysznic Yves Rocher, po kąpieli balsam nawilżający (różnych firm). Używam też kremu do stóp i kremu do rąk z Avonu (nawiasem pisząc Avon ma świetne produkty do stóp i rąk). Jedynie co to dodałam na brzuch i piersi krem Babydream z Rossmanna na rozstępy, ale nie smaruje się nim codziennie tylko ok. raz na tydzień. No i nie używam absolutnie nic do higieny intymnej tylko zwykłą wodę. Kiedyś walczyłam z nawracającymi infekcjami, za radą gina zrezygnowałam z żeli, płynów itp do higieny intymnej i od tej pory mam spokój :)

  • LadyMK Autorytet
    Postów: 912 726

    Wysłany: 18 września 2014, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    do mycia i twarzy - mydło aloesowe
    do smarowania - olejek migdałowy
    do higieny intymnej - Lacibios Femina Pregna + ProVag

    Kupiłam przez przypadek oliwke Johnsona, ale D. mnie skrzyczał i zabronił używać, bo jest artykuł o Johnsonie, że ma rakotwórcze substancje

    Malutek i jego czkawka na ktg: http://youtu.be/dH-ur0Zs7yE
    Wituś urodzony w 41tc 3560g 54cm
    34tc 4d - 2400g; 30tc 4d - 1950g; 20tc 4d - 400g

    3523x2t.png
  • Ewelin Ekspertka
    Postów: 160 78

    Wysłany: 19 września 2014, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ostatnio widziałam w katalogu avon żel pod prysznic bez mydła z olejkiem macadamiowym - spodobało mi się, bo przecież mydło wysusza, a po co mam sie dodatkowo wysuszać...

  • Kika85 Debiutantka
    Postów: 15 2

    Wysłany: 28 kwietnia 2017, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Warto zerknąć http://www.srokao.pl/2015/11/analiza-dzidzius-dla-mamy.html

  • Li Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 30 sierpnia 2017, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja używałam żelu i balsamu Elodermu bo skóra bardzo mi się przesuszała i była przez to podrażniona, pamiętam że już po pierwszym użyciu przyniosły mi ulgę.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ