X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne "Jasna plamka" czyli ognisko hiperechogeniczne serca płodu
Odpowiedz

"Jasna plamka" czyli ognisko hiperechogeniczne serca płodu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Katiś Autorytet
    Postów: 2248 4112

    Wysłany: 30 października 2014, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie do mam, które usłyszały takie stwierdzenie podczas badania USG. U naszej córki podczas badania USG połówkowego wykryto właśnie takie ognisko w lewej komorze serca. Od razu zostałam uspokojona, że innych wad nie ma, więc nie mam się martwić. Mam za to inne pytanie. Wiem, że ta plamka zanika, tylko kiedy? Chciałam się wybrać na USG aby sprawdzić czy już zanikła, natomiast nie wiem czy to nie za wcześnie. Obecnie jestem w 26 tyg 1 d ciąży, stwierdzono jasną plamkę w 22 tyg 2 d. Czy któraś mama może doradzić? :) Pozdrawiam Was wszystkie :)

    Pola <3klz9df9h07yjky2k.png
    Hania <3klz9df9h6qms3c6n.png
  • Katiś Autorytet
    Postów: 2248 4112

    Wysłany: 31 października 2014, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikt nie miał z tym do czynienia ?

    Pola <3klz9df9h07yjky2k.png
    Hania <3klz9df9h6qms3c6n.png
  • goto4 Autorytet
    Postów: 279 144

    Wysłany: 31 października 2014, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, a konsultowalas to z innym lekarzem? Mój gin zauważył takie ognisko około 22 tc i kazał skonsultować z innym specjalista, u którego byłam tydzień później i nic niepokojącego nie było widać. Mój gin od razu mówił, że to nic groźnego i nie ma powodów do zmartwień.

    esyqd4f.png
    vej6x4z.png
  • Katiś Autorytet
    Postów: 2248 4112

    Wysłany: 31 października 2014, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli już po tygodniu zniknęło ? Oo to super :) Dziękuję Ci za odpowiedź :) Nie konsultowałam. Chcę się wybrać na USG w przyszłym tygodniu, aby zobaczyć czy zniknęło.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 października 2014, 16:55

    Pola <3klz9df9h07yjky2k.png
    Hania <3klz9df9h6qms3c6n.png
  • goto4 Autorytet
    Postów: 279 144

    Wysłany: 31 października 2014, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak zniknęło. Jak konsultowalam z tym drugim lekarzem, to mówił , że takie ogniska znikają i nie mają nic wspólnego z nieprawidłowościami. Nie martw się. Pewnie nie ma już po nich śladu.

    esyqd4f.png
    vej6x4z.png
  • goto4 Autorytet
    Postów: 279 144

    Wysłany: 9 listopada 2014, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katis i jak? Byłaś na usg?

    esyqd4f.png
    vej6x4z.png
  • Katiś Autorytet
    Postów: 2248 4112

    Wysłany: 2 grudnia 2014, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na badaniu usg w 29 tyg ciąży ani śladu po jasnej plamce :) zniknęła :)

    Pola <3klz9df9h07yjky2k.png
    Hania <3klz9df9h6qms3c6n.png
  • goto4 Autorytet
    Postów: 279 144

    Wysłany: 4 grudnia 2014, 04:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciesze się :) Dzielne dziewczyny!

    Katiś lubi tę wiadomość

    esyqd4f.png
    vej6x4z.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 5 grudnia 2014, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katiś wrote:
    Mam pytanie do mam, które usłyszały takie stwierdzenie podczas badania USG. U naszej córki podczas badania USG połówkowego wykryto właśnie takie ognisko w lewej komorze serca. Od razu zostałam uspokojona, że innych wad nie ma, więc nie mam się martwić. Mam za to inne pytanie. Wiem, że ta plamka zanika, tylko kiedy? Chciałam się wybrać na USG aby sprawdzić czy już zanikła, natomiast nie wiem czy to nie za wcześnie. Obecnie jestem w 26 tyg 1 d ciąży, stwierdzono jasną plamkę w 22 tyg 2 d. Czy któraś mama może doradzić? :) Pozdrawiam Was wszystkie :)


    Witaj, mi na połowkowym odkryli to ognisko. Z tego co wiem, ono rzadko zanika, raczej tylko lepszy sprzet to wykryje.
    Chodzilam na usg trymestralne do jednej z najlepszych lekarzy od usg plodow i wad serca dr Hameli.
    U nas to ognisko na nic sie nie przelozylo. Jedynie to po urodzeniu chyba w 3 dobie na 30 min mala sprawdzili pod urzadzeniem czy z sercem ok, ale to dla swietego spokoju i zrobili ekg. Wszystk ow jak najlepszym porzadku,. To nie wada, to tak zbudowane serce i tyle. Od tego moga byc szmery w sercu u dziecka, ktore z czasem zanikaja. Warto przedstawic usg z takiego badania, jakby po urodzeniu jednak u dziecka co swykryli, wtedy nie draza dalej tylko wiedza ze przyczyna jest ognisko i sprawa zalatwiona.

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • karolinka85 Autorytet
    Postów: 1009 1043

    Wysłany: 17 stycznia 2015, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,wlasnie szukalam takiego watku..
    Wczoraj przy wypisie ze szpitala-17t1d na usg lekarz ujrzal w obrebie lewej komory serca drobne ognisko hiperechogenne..spytal jak wyszlo usg genetyczne wiec mowie ze dobrze wszystkie pomiary,wiec on na to ze nie nalezy sie tym przejmowac..ewentualnie obserwowac na usg a potem po urodzeniu..ale ja sie strasznie martwie..bo jestem po 2poronieniach..
    Ale czytajac Wasze wpisy jest mi troszke lepiej..
    Czy Wy mialyscie to ognisko hiperechogenne w serduszku?bo u nas jest w obrebie lewej komory..
    Usg polowkowe dopiero 5.02

    Moje dwa aniołki <3
    17.07.2013r. (*) 9tydz4dz
    18.01.2014r. (*) 9tydz4dz
    relgtrd8nl40gy67.png
  • Katiś Autorytet
    Postów: 2248 4112

    Wysłany: 17 stycznia 2015, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dopowiem jeszcze, że ognisko było również w lewej komorze. A ja z kolei słyszałam, że może ono samoistnie zaniknac :)
    Powiem to co mnie powiedziano, że jeżeli wszystkie badania na usg wyszły dobrze, to nie masz się czym martwić :)

    karolinka85 lubi tę wiadomość

    Pola <3klz9df9h07yjky2k.png
    Hania <3klz9df9h6qms3c6n.png
  • karolinka85 Autorytet
    Postów: 1009 1043

    Wysłany: 17 stycznia 2015, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katiś dziekuje <3 troche mi ulzylo..
    Tez gdzies czytalam ze moze samoistnie zanikac..
    Dobrze wiedziec ze u Was tak wlasnie bylo.. ;)
    Przeziernosc karkowa byla 1.5 gdzie norma jest do 2.5..a pozostale tez ok..
    Lekarz tez mi dwa razy powtarzal ze skoro poprzednie usg bylo ok to niemam sie czym martwic.. Skoro Tobie tez tak mowil to musi cos w tym byc.. ;)

    Moje dwa aniołki <3
    17.07.2013r. (*) 9tydz4dz
    18.01.2014r. (*) 9tydz4dz
    relgtrd8nl40gy67.png
  • Aniulka Ekspertka
    Postów: 195 197

    Wysłany: 17 stycznia 2015, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej u nas był tzw bright spot w lewej komorze, nie zniknął a Franio zdrowy, podobno dużo dzieci to ma tylko nie wszyscy lekarze mają dobry aaparat usg żeby to wykryć.

    karolinka85 lubi tę wiadomość

    ex2b9vvjc1a8dlo7.png[/url0975efaf2fd64ad1.png
    f2w3rjjgmre2apcb.png
  • karolinka85 Autorytet
    Postów: 1009 1043

    Wysłany: 18 stycznia 2015, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniulka dziekuje.. Tez slyszalam ze na kiepskim sprzecie tego nie widac..wiec moze nawet jest wiecejosob z ta jasna plamka..tylko nawet o tym niewiedza..
    Ale pocieszajace jest to ze u wiekszosci samo zanika badz nawet jak jest to nie ma to na nic wplywu.. Lekarz mowil ze bedzie trzeba obserwowac na usg,ewentualbie po urodzeniu..
    Zawsze cos.. :( ciagle zamartwianie sie i wczesniejsze straty.. Ale wierze ze bedzie dobrze.. <3

    Moje dwa aniołki <3
    17.07.2013r. (*) 9tydz4dz
    18.01.2014r. (*) 9tydz4dz
    relgtrd8nl40gy67.png
  • karolinka85 Autorytet
    Postów: 1009 1043

    Wysłany: 18 stycznia 2015, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniulka a robiliscie echo serca plodu?podczas ciazy czy lekarz nie zlecal?

    Moje dwa aniołki <3
    17.07.2013r. (*) 9tydz4dz
    18.01.2014r. (*) 9tydz4dz
    relgtrd8nl40gy67.png
  • Aniulka Ekspertka
    Postów: 195 197

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolinka85 wrote:
    Aniulka a robiliscie echo serca plodu?podczas ciazy czy lekarz nie zlecal?

    Tak 2 razy, dostaliśmy skierowanie robiliśmy na nfz w centrum zdrowia matki polki, jest to bardzo dokładne usg całego dziecka, nie tylko serduszka

    karolinka85 lubi tę wiadomość

    ex2b9vvjc1a8dlo7.png[/url0975efaf2fd64ad1.png
    f2w3rjjgmre2apcb.png
  • Nejcik Autorytet
    Postów: 499 813

    Wysłany: 17 lutego 2015, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, u nas w 21 tyg ciąży wykryto ognisko hiperechogeniczne w lewej komorze serduszka, lekarz ginekolog zalecił konsultację u kardiologa dziecięcego, według niego nie było się czym martwić, stwierdził właśnie, że u większości dzieci to zanika, bo całą reszta rozwijała się po prostu idealnie, Antoś miał i nadal ma jak najbardziej wszystko w normie. Byliśmy na konsultacji u świetnego dr kardiologa dziecięcego, posprawdzał serduszko na wszystkie strony, powiedział, że zupełnie nie ma się czym martwić bo ognisko jest malutkie i do tego tylko jedno, że zdarza się to bardzo często u dzieci tylko nie każdy sprzęt to wykrywa i też nie każdy ginekolog to widzi... Powiedział, że gdyby było kilka ognisk i nieprawidłowości, to wtedy trzeba by było się przejmować.

    Jak dr powiedział: ogniska raczej nie znikają, tylko dziecko się z tym rodzi, ale zupełnie w niczym to nie przeszkadza, nie jest to żadna wada - więc SPOKOJNIE dziewczyny ;-)

    Ja też się bardzo martwiłam, a lekarz powiedział, że to bardzo częste zjawisko, tylko czasem ginekolodzy niepotrzebnie wyolbrzymiają problem, a on jako kardiolog zaobserwował to u około 60-70% płodów :)

    Kocimięta, mi88 lubią tę wiadomość

    Antoś! <3
    mhsv4z17gj8u0s1w.png
  • Kocimięta Znajoma
    Postów: 25 11

    Wysłany: 19 lutego 2015, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też wczoraj wykrył lekarz w 20t6d bright spot. Powiedział, że nie ma się czym martwić. To zmiana izolowana, tzn. nie ma żadnego przełożenia na pracę serca. Mówił, że jest takie jedno badanie tego zjawiska, które mówi że u takich dzieci nieznacznie wzrasta ryzyko wad genetycznych ale to minimalna sprawa. Dodał jeszcze, że to zwapnienie i że nie znika, ale może źle zrozumiałam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2015, 13:38

    Nasze Maleństwo <3 <3 <3 <3 cs
  • ANW Nowa
    Postów: 2 1

    Wysłany: 10 marca 2015, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj byliśmy u lekarza na usg połówkowym i również mamy plamkę :( oczywiście mówił żeby się nie martwić ale wiadomo jak to jest każda matka się martwi

    Magda
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 marca 2015, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ANW wrote:
    Dzisiaj byliśmy u lekarza na usg połówkowym i również mamy plamkę :( oczywiście mówił żeby się nie martwić ale wiadomo jak to jest każda matka się martwi
    U nas to samo. Echo serca za 2 tygodnie mamy zrobić. Lekarz też mnie uspokaja więc staram się nie panikować. Ale strach jest.

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ