X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne "Jasna plamka" czyli ognisko hiperechogeniczne serca płodu
Odpowiedz

"Jasna plamka" czyli ognisko hiperechogeniczne serca płodu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • kkoolloo91 Debiutantka
    Postów: 8 19

    Wysłany: 12 marca 2015, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, u mnie jest ten sam problem. Tyle już wyczytałam na temat tej plamki że aż w głowie się nie mieści. Czekam tylko aż zniknie. U mnie wykryto je w 21 tygodniu. W 25 tygodniu dalej było :( Teraz idę 17 marca i mam przeczucie że znowu będzie je widać :/ Lekarz żeby mnie uspokoić dał mi skierowanie do kardiologa, ale stwierdził że nic więcej nie powinien wykryć bo ma taki sam sprzęt jak on i że wszystkie inne pomiary się zgadzają. Ech zobaczymy co dalej będzie...

    kkoolloo91
  • Polarisa90 Autorytet
    Postów: 290 582

    Wysłany: 16 marca 2015, 05:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie przejmuj sie :D u mnie tez to wykryto bylam na echo serca plodu, i wszystko jest wporzadku, to czesto sie zdaza:D mi lekarz powiedzial ze to nie zniknie:D

    34bws65g9zmmwd54.png
    f2wl4z17ghnjtfpr.png
    3jvz2n0arkkg5cmf.png
  • kkoolloo91 Debiutantka
    Postów: 8 19

    Wysłany: 17 marca 2015, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Plamka zniknęła, ale pojawił się następny problem. Arytmia serca :( dostałam skierowanie do kardiologa na USG, znowu będę codziennie myślała :(

    kkoolloo91
  • Wredotka Autorytet
    Postów: 698 697

    Wysłany: 8 lipca 2015, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mojego synka też wykryto takie ognisko w lewej komorze - pozostałe markery w porządku, lekarz mówił, że to nie wada i żeby obserwować jak rozwija się serce. Trochę się martwię, ale Wasze wpisy mnie pocieszyły :)

    Viki26 lubi tę wiadomość

    0d1y0dw4yn6q5nuq.pngmhsv9vvjs7exhbly.png
    lprkg7rfsh1vaeeq.png
  • Rose123 Ekspertka
    Postów: 231 108

    Wysłany: 17 lipca 2015, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dziewczyny coś takiego pojawiło się na nerkach płodu. Też się strasznie martwię ale na razie należy obserwować. Tutaj widzę wszystkie 'serduszkowe' :) zdrówka dziewczyny i dla Was i dla dzieciaczków :)

    Viki26 lubi tę wiadomość



    atdc20mm0yebl2pl.png
  • Viki26 Autorytet
    Postów: 524 527

    Wysłany: 1 października 2015, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U naszego maluszka tez to dzis wykryl:( tez w lewej komorze.
    Dziewczyny rose i marudka czy u waszych maluchow zniknal ten punkt przy nastepnym badaniu? Po jakims czasie poszlyscie?

    2014 ISCI1 :( cp 2015 crio :( 05.2015 ISCI2 :) 2017 ISCI3 :( 02.2018 ISCI4 :( 2018 ...?i co teraz?
  • Rose123 Ekspertka
    Postów: 231 108

    Wysłany: 3 października 2015, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Viki...u mnie chodziło o nerki a nie serduszko ale ta plamka wykryta w badaniu w 13 tyg zniknela...natomiast zrobil sie zastoj moczu na polowkowym wiec ciezko mi jest wypowiedziec sie nt serduszka:) Musisz na pewno poczekac na badanie polowkowe(chyba,ze wlasnie teraz mialas?), tam wszystko wyjdzie wtedy dokladnie. Jedyne co moge ci poradzic to abys nie biegla juz od razu na polowkowe w 19 tyg tylko poczekaj do 22-23 poniewaz wtedy ujawniaja sie niektore wady serca(ktorych nie widac jeszcze np w 20 tyg), tak mi powiedziala pani ginekolog...a na pewno jest to dla ciebie wazne wiec warto poczekac. I życze duzo zdrowka dla Ciebie i malenstwa, z pewnoscia bedzie dobrze!:)

    Viki26 lubi tę wiadomość



    atdc20mm0yebl2pl.png
  • Viki26 Autorytet
    Postów: 524 527

    Wysłany: 12 października 2015, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziki Rose za odp:) tą plamkę wykryli właśnie na połówkowym w 19tc+6, jeszcze na 24tc+5 się umówiłam na powtórne badanie, nie wiem czy nie za późno..
    Rose dużo zdrówka dla twojego maluszka !

    Rose123 lubi tę wiadomość

    2014 ISCI1 :( cp 2015 crio :( 05.2015 ISCI2 :) 2017 ISCI3 :( 02.2018 ISCI4 :( 2018 ...?i co teraz?
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 października 2015, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć.
    U mnie na USG połówkowym lekarz również wykrył białe kropki - plamki. Chyba 4. Powiedział, że to mogą być " ale nie muszą " ogniska.
    Potem wyczytałam, że dzieci z ZD mają takie plamki i się martwie bo z tego co czytam każda z Was miała po jednej takiej plamce a moje dziecko ma kilka :-(

    Viki26 lubi tę wiadomość

  • Viki26 Autorytet
    Postów: 524 527

    Wysłany: 16 listopada 2015, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A na serduszku ma? Kiedy idziesz na kolejne badanie sprawdzic? Mi dr pow. abym szla w 30tc.

    2014 ISCI1 :( cp 2015 crio :( 05.2015 ISCI2 :) 2017 ISCI3 :( 02.2018 ISCI4 :( 2018 ...?i co teraz?
  • monika_89 Autorytet
    Postów: 2727 3405

    Wysłany: 17 listopada 2015, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie na połowkowych była jedna plamka, teraz 30+3 i trzy tygodnie wcześniej na wizycie już nie było, zniknęła

    esteraestera lubi tę wiadomość

    13.02.2015 - Aniołek (7tc)
    21.01.2016 - P. <3
    24.04.2017 - M. <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 stycznia 2016, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najlepiej wybrać się do prof. DANGEL na Agatowej w Warszawie. Najlepszy specjalista od serduszek. Przy usg serduszka robi całościowe badanie. Świetna kobieta, serdeczna, miła, przyjemna i przy tym niesamowicie skoncentrowana na swojej pracy.

  • mama87 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 29 lipca 2016, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,
    Ostatnio z mężem byliśmy na USG połówkowym, podczas badania pani dr. znalazła ognisko hiperechogenne, ale umiejscowione w jamie brzusznej maluszka. Czy któraś z Was miała bądź słyszała o takim przypadku??? Czy istnieje szansa że to zniknie?? Na szczęscie ognisko to nie jest umiejscowione na żadnym z narządów dziecka, wszystkie pozostałe parametry w normie. Pod koniec sierpnia mamy wizytę u prof. Dangel z Agatowej, ale to kupa czasu więc może dowiem się od Was czegoś więcej.

  • Viki26 Autorytet
    Postów: 524 527

    Wysłany: 1 listopada 2016, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pisałam na tym wątku w ciaży, wiec napisze jak to u nas sie zakończyło. Jasna plamka zniknela, gdzieś między 25tc a 6mż synka:) bo dopiero gdy mial 6mcy miał zrobione USG serduszka.

    Arwi lubi tę wiadomość

    2014 ISCI1 :( cp 2015 crio :( 05.2015 ISCI2 :) 2017 ISCI3 :( 02.2018 ISCI4 :( 2018 ...?i co teraz?
  • Wonderwall Ekspertka
    Postów: 208 124

    Wysłany: 16 listopada 2016, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    na usg tez lekarz stwierdził w prawej komorze serca córeczki. Powiedział, że to nic groźnego, ale jesli chcę mogę iść dodatkowo na echo serca płodu.
    Ale może najpierw skontroluje u innego lekarza, może też samo zniknie jak u Was.
    Ale trochę się przejęłam :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2016, 22:48

  • Wredotka Autorytet
    Postów: 698 697

    Wysłany: 27 lipca 2017, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mój synek (tak jak wcześniej pisałam) miał wykryte ogniska, urodził się zdrowy, z sercem wszystko w porządku. Aktualnie ma dwa latka, nie choruje, żadnych problemów (odpukać!). Także nie stresujcie się na zapas :)

    0d1y0dw4yn6q5nuq.pngmhsv9vvjs7exhbly.png
    lprkg7rfsh1vaeeq.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ