X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne jestem otyła i zaszłam w ciążę
Odpowiedz

jestem otyła i zaszłam w ciążę

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • elegia Znajoma
    Postów: 20 14

    Wysłany: 7 maja 2016, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej;
    Ważę 120 kg i zaszłam w ciążę. Lekarze postawili na mnie krzyżyk, ze juz tylko zostaje IVF i to z KD. Aż się okazało, ze jestem w ciąży. Wiem, z pewnością pomyślicie jak taki wieloryb mógł zajść albo to po co tak żarła itp.itd. wierzcie, gdybym mogła cofnąć czas.... Bądź co bądź ciąża jest i chciałam was zapytać czy któraś z Was zaczynała z tak olbrzymią wagą? Ile przytyłyście a może schudłyście? Jak tylko dowiedziałam się o ciąży jestem na diecie cukrzycowej + codzienne spacery min 4 km. Dajcie znac jak było u Was :)

    K27 lubi tę wiadomość

    elegia
  • Motylkowa1 Przyjaciółka
    Postów: 185 43

    Wysłany: 10 maja 2016, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mojej przyjaciółki kuzynka ważyła tez jakoś tak. Zdrowe jedzeniei spacery sprawiły że zdrowo schudła w ciazy:) polecam ćwiczenia w wodzie. Trzymam kciuki

    Nasza myszka jest już z nami
  • GRANAT Autorytet
    Postów: 458 404

    Wysłany: 26 maja 2016, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ważne ile ważysz. Ważne żebyś teraz bardzo dbała o siebie. Żadnego odchudzania w ciąży- ta dieta na której jesteś jest bardzo zdrowa. Z tymi spacerami też spokojnie, nie forsuj się nagle- choć ruch jest wskazany oczywiście. Nie zmieniaj nagle wszystkiego. Zadbaj o ciśnienie, zbadaj cukier i tarczycę. Daj znać co u ciebie. Trzymam kciuki. :)
    Ja też nie należę do filigranowych babeczek. Moja waga początkowa to 86 kg.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 maja 2016, 08:06

    polkosia, K27, Karcia lubią tę wiadomość

    Tym razem udało się!!!
    niemowle.gif
    Gabriel ur.16.11.16 56 cm. 4240 g. ;D
  • kehlana_miyu Autorytet
    Postów: 2757 3712

    Wysłany: 26 maja 2016, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja waga na początku ciąży to było 84kg, a wzrostu mam 164, więc ponad 20kg na plusie. Mam zalecenie od mojej pani doktor nie przytyć więcej niż 9-11kg i na razie idzie mi nieźle, zaczynam 20tc, a na wadze tylko +2kg :) Bardzo dobrze do tego podchodzisz, dieta cukrzycowa i spacery powinny być dla Ciebie bardzo dobre, pamiętaj tylko, żeby nie forsować się za bardzo. I przede wszystkim nie martw się, nawet większe dziewczyny od Ciebie rodzą bez problemów zdrowe dzieci! Robisz teraz wszystko, co powinnaś, więc ciesz się swoją ciążą :)

    Englein, Martusiazabka lubią tę wiadomość

    961l9vvj59du8plj.png
    961lk6nlda9uyhvb.png
    5tc [*] 04.2015
    10tc [*] 01.2015
  • Eklerka Autorytet
    Postów: 1330 1252

    Wysłany: 14 lipca 2016, 07:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaczynałam ze 100kg, skończyłam na 128kg w dniu porodu ;) Mało tego, o dziecko się nie staraliśmy, stosowaliśmy antykoncepcję i miałam negatywne testy owulacyjne i wrogi śluz, a jednak Karol niedługo kończy 15 miesięcy ;)

    Ze mną na oddziale leżała dziewczyna, która zaciążyła ważąc 140kg i mając PCOS ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lipca 2016, 07:31

    GRANAT lubi tę wiadomość

    5fjzaeq.png
    6d4a1fa03ada290f9163e68d0b61b673.png
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 14 lipca 2016, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    95 na start w pierwszej ciąży, przytyłam niewiele bo 6 czy 8 kg (nie pamiętam już). Teraz start z 89 i na razie 92 na liczniku ;)

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • GRANAT Autorytet
    Postów: 458 404

    Wysłany: 15 lipca 2016, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polkoś toś niewiele utyła. Ja startowałam teraz z 86 i już mam na plusie 8. Ale powiem Wam jeszcze lepszy numer, nic już mnie nie zdziwi. Wczoraj na połówce zagadywała mnie dziewczyna i tak od słowa to słowa okazało się, że jest w 30-stym tyg. ciąży ( brzuch miała mniejszy niż ja w 22 ) z bliźniakami i utyła tylko 3 kg. Aż mi się wierzyć nie chciało w takie cuda. Ja z moim pierwszym brzdącem miałam 32 na plusie, ale ja nie jadłam, ja wchłaniałam. W ciągu niespełna roku wróciłam do swojej dawnej wagi sześćdzisięciu paru kg. nie będąc na żadnej diecie cud. Jadłam zdrowiej i mądrzej bo karmiłam piersią, a resztę wysysał mały.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lipca 2016, 13:35

    Tym razem udało się!!!
    niemowle.gif
    Gabriel ur.16.11.16 56 cm. 4240 g. ;D
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 15 lipca 2016, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla mnie to lepiej, bo i tak mam duży zapas. Teraz mam nadzieję do 100 nie dobić i schudnąć po porodzie tak jak z pierwszą, do 85 kg. Nie mam dużych marzeń. Przy 80 kg wyglądam już przyzwoicie :P Może się uda, zobaczymy.

    Martusiazabka lubi tę wiadomość

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • Martusiazabka Autorytet
    Postów: 1093 552

    Wysłany: 21 lipca 2016, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 maja 2018, 22:08

    Englein lubi tę wiadomość

    h84f3e5e51n59t97.png

    f2wli09kez578bel.png
  • elegia Znajoma
    Postów: 20 14

    Wysłany: 23 października 2016, 23:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny.
    Obecnie jestem w 29 tc (28+4) i poki co waga + 3 kg. Na szczescie okazalo sie ze nie mam cukrzycy xiazowej ale i tak musze dalej trzymac sie w rtzach. Niestety juz nie spaceruje poniewaz od 22tc zaczela mi sie skracac szyjka i mam zalozony zalozony szew a jeszcze zeby bylo malo to przyczepilo sie nadciśnienie (unormowane lekami) ale ze względu na ww.kwestie musze glownie leżeć. Boje sie ze teraz zaczne tyc. Poki co modle sie o kazdy dzien zeby dzidzius nie byl skrajnym wczesniakiem....

    Rosa91 lubi tę wiadomość

    elegia
  • Englein Autorytet
    Postów: 659 442

    Wysłany: 24 października 2016, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzisz, dobre wiesci mimo wszystko :) mialas jakies objawy tej skracajacej sie szyjki? Czy po prostu wyszlo podczas badania?
    Wierze,ze bedzie dobrze, , sama mam troche za duzo kg, na razie w srode zaczynam 6 mies i jakies 2,5kg na plusie. Trzymaj sie cieplo, dziecko najwazniejsze :)

    Konradek ur.7 grudnia 2016 r. - 1055g - 27w 1d
    5fdazm9.png

    Nasz Mały Wielki Cud 7 tc. 1 dz,{*} 9.12.2015
  • elegia Znajoma
    Postów: 20 14

    Wysłany: 24 października 2016, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skracajaca sie szyjka wyszla na usg polowkowym. Gdyby nie lekarz to w zyciu bym nie podejrzewala, ze coś jest nie tak. Owszem czasami cos mnie zaklulo, albo brzuch sie troche napiął ale to moja pierwsza ciąża więc wszystko brałam za normę... a jednak o wszystko trzeba pytac i o wszystkim mówić.
    Teraz zaczynają mnie bolec kosci krocza to pewnie spojenie łonowe ale tez wole iść dopytać zeby czegoś nie przegapic :)

    elegia
  • K27 Znajoma
    Postów: 26 7

    Wysłany: 24 października 2016, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Elegia. Staralismy sie 7 miesiecy bez skutku az w koncu okazalo sie,ze moja waga jest przeszkoda. Ciaza jest planowana,wiec przed podjeciem staran rzucilam palenie i przytylam 10kg. Dla mojej wagi oznaczalo to15kg nadwagi... i to stanowilo problem z zajsciem...ale dostalam leki wspomagajace,zmienilam prace, zaczelam dojezdzac rowerem do pracy i 5kg zlecialo nie wiem kiedy..a zaraz potem okazalo sie,ze jestem w ciazy :) 6tc. W sobote pierwsza wizyta. Strasznie sie martwie,mam nadzieje ze bedzie wszystko ok. Nie martw sie waga, trzymaj sie swojego planu tzn spacerki itp ale bez szalenstw. Teraz nie jest czas na zrzucenie wagi. Zycze zdrowka i sil. Pozdrawiamy :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2016, 20:31

    K28
    Aniolek 8tc 11.11.16
    Aniolki 6tc 06.03.17
    9wvsl6z.png
  • Englein Autorytet
    Postów: 659 442

    Wysłany: 3 listopada 2016, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiedy zaczelyscie czuc ruchy malucha? Ja od jakiegos czasu czuje ale tylko czasem wieczorem,lezac, z rekami na brzuchu. Raz czulam cos wyrazniejszego siedzac, tak samo z siebie. Ale cos wiecej na razie cisza :( nie dosc,ze dodatkowe kg to jeszcze lozysko na przedniej scianie. Polozna kazala czekac spokojnie do 24tc. Dzis 22tc 1d, do lekarza ide za tydzien (bez usg, sama wizyta, moze bedzie sprawdzal detemtorem jak polozna, zobaczymy). Ale troche sie martwie...

    Konradek ur.7 grudnia 2016 r. - 1055g - 27w 1d
    5fdazm9.png

    Nasz Mały Wielki Cud 7 tc. 1 dz,{*} 9.12.2015
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 8 listopada 2016, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Englein, ja poczułam dopiero po 23 czy 24 tc, więc masz jeszcze chwilę :) W drugiej ciąży z podobną wagą już około 18 tc czułam :)

    U mnie niestety 100 na liczniku, a jeszcze 1,5 m-ca... Ale nic dziwnego, bo jem jak prosiak :P

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ