X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Jod w ciąży - brać czy nie brać ? 🤦‍♀️🤭
Odpowiedz

Jod w ciąży - brać czy nie brać ? 🤦‍♀️🤭

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 października 2023, 00:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,

    Jestem w drugiej ciąży IVF. Syn 2,5 roku, córka w brzuszku 25 tc. Syn udało się za pierwszym razem - 1 zarodek z punkcji. Aktualna ciąża kolejne dwie punkcje i 6 zarodek z kolei. Na szczęście się udało i czekamy na nasz drugi mały cud. To tak w skrócie moja historia 😉

    Pytanie jednak brzmi - suplementować się jodem czy nie ? TSH mam niskie - ok. 1, po jodzie spada poniżej normy - czyli wkracza w nadczynność.
    Co mówią Wasi ginekolodzy ?
    W pierwszej ciąży jodu nie brałam, teraz inne zalecenia. Będę wdzięczna za Wasze opinie, sugestie, doświadczenia 🙂

    Pozdrawiam wszystkie dziewczyny już z brzuszkami i trzymam kciuki za wszystkie przyszłe mamy !!!

  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 25 października 2023, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Suplementacja jodem jest zalecana, ale skoro tarczyca szwankuje, to decyzję powinien podjąć endokrynolog :)

    Mas lubi tę wiadomość

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 października 2023, 23:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej,

    No właśnie byłam u endokrynologa. Tarczyca idealna, USG bez zarzutów. Endokrynolog jak najbardziej zaleca suplementację. Za miesiąc mam wykonać TSH, FT3, FT4. Ponoć TSH obniża się po jodzie, ale nie jest to powód do zaprzestania suplementacji, zwłaszcza kiedy pozostałe wyniki tarczycy się nie zmieniają.
    Mimo wszystko chciałabym mieć wyniki idealne, a te nieidealne powodują wymyślanie problemów być może tam, gdzie ich nie ma 🤦‍♀️😄

    Pozdrawiam serdecznie 🙂

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ