X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Krzywa cukrowa - niski wynik po 1h
Odpowiedz

Krzywa cukrowa - niski wynik po 1h

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • dafney Autorytet
    Postów: 374 333

    Wysłany: 8 marca, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, odebrałam wyniki mojej krzywej cukrowej i zastanawiam się czy one w ogóle są wiarygodne?
    Obecnie u mnie 6+4, glukoza na czczo była podwyższona, więc dostałam skierowanie na OGTT.
    Wyniki:
    Na czczo 86
    Po 1h 56
    Po 2h 92

    Czy któraś z Was też miała takie wyniki i co na to lekarz? Wysłałam smsa mojemu ginekologowi, ale on czasem kilka dni nie odpisuje, a wizuta dopiero 12 marca.
    W poprzedniej ciąży cukrzyca ciążowa.

    26.08.2022 I prenatalne, Nifty - zdrowy synek 💙
    23.06.2022 pozytywny test!

    2008 córka 💜

    age.png
  • Katarzyna439 Autorytet
    Postów: 568 350

    Wysłany: 8 marca, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dafney wrote:
    Hej, odebrałam wyniki mojej krzywej cukrowej i zastanawiam się czy one w ogóle są wiarygodne?
    Obecnie u mnie 6+4, glukoza na czczo była podwyższona, więc dostałam skierowanie na OGTT.
    Wyniki:
    Na czczo 86
    Po 1h 56
    Po 2h 92

    Czy któraś z Was też miała takie wyniki i co na to lekarz? Wysłałam smsa mojemu ginekologowi, ale on czasem kilka dni nie odpisuje, a wizuta dopiero 12 marca.
    W poprzedniej ciąży cukrzyca ciążowa.

    Wiarygodne pewnie są, po 1h trochę masz niski ten cukier, wydaje mi się że za niski, ale to już do interpretacji lekarza. Czasem się tak zdarza, że organizm wytwarza za dużo insuliny i to też nie jest dobre, dlatego glukoza tak spada mocno.

    To jest tak zwana hipoglikemia tutaj artykuł
    https://swiatzdrowia.pl/artykuly/hipoglikemia-reaktywna-po-posilkach-objawy-diagnoza-leczenie/

    Ogólnie to też leczy się raczej dieta, ale to zależy od lekarza, różnie to może być, może też po prostu zostawić ci to tak jak jest jeśli nie masz innych objawów. Chociaż jeśli glukoza na czczo wyszła ci wcześniej w badaniu źle to pewnie coś i tak jest nie tak jak trzeba.

    Aha no i w tym artykule jak sobie doczytasz to może też być to pierwszy objaw cukrzycy, tzn stan przedcukrzycowy. Ogólnie zbyt niski cukier tak samo jak zbyt wysoki nie jest dobry.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 marca, 11:22

    preg.png

    Na razie mama wesołego czworonoga ❤️🐾
    Niedługo mama słodkiej kuleczki 😊

    Nifty -> niskie ryzyka 🥳 dziewczynka 🌺🥰
  • dafney Autorytet
    Postów: 374 333

    Wysłany: 8 marca, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, wiem, że wynik wskazuje, że cukrzycy nie ma, ale zastanawia mnie ten dziwnie niski cukier po 1h. Objawów hipoglikemii nie mam, no może z wyjątkiem wilczego głodu, ale biorę steryd, więc jest to usprawiedliwione.
    Może ktoś miał taki przypadek i jest w stanie mi powiedzieć co się z tym robi w ciąży?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 marca, 17:05

    26.08.2022 I prenatalne, Nifty - zdrowy synek 💙
    23.06.2022 pozytywny test!

    2008 córka 💜

    age.png
  • Mira000 Autorytet
    Postów: 1114 598

    Wysłany: 8 marca, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo dziwny ten wynik. Takie niedocukrzenia są ogółem bardzo groźne i dla ciebie i dla malucha. W takiej sytuacji postępowanie takie samo jak przy cukrzycy - dieta i regularność posiłków, nie dopuszczanie do takich skoków insuliny (trzustka musiała pracować na 300% żeby tak zbić ten cukier)

    dafney, Katarzyna439 lubią tę wiadomość

    Ja 31, on 34
    marzec 2021 - start starań
    wrzesień 2022 - HBA 32%
    [suple: astaksantyna, NAC, selen, koenzym Q10, kwasy DHA, EPA, wit. D3, wit. E, wit. C, cynk, kwas foliowy]
    3 x cykle stymulowane ❌
    styczeń 2023 - HBA 63%
    3 x IUI ❌
    czerwiec 2023 - HBA ??? są naturalne ⏸️
    02.08.2023 r. - 💙 zarodek + serduszko
    20.03.2024 r. - chłopak
    age.png
  • dafney Autorytet
    Postów: 374 333

    Wysłany: 8 marca, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję, już rozmawiałam z lekarzem. Zalecił dietę cukrzycową.

    Katarzyna439 lubi tę wiadomość

    26.08.2022 I prenatalne, Nifty - zdrowy synek 💙
    23.06.2022 pozytywny test!

    2008 córka 💜

    age.png
  • Katarzyna439 Autorytet
    Postów: 568 350

    Wysłany: 8 marca, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dafney wrote:
    Dziękuję, już rozmawiałam z lekarzem. Zalecił dietę cukrzycową.
    Tak, tak jak Mira mówi i ja pisałam jedynie dieta tutaj może pomóc :) powodzenia, będzie dobrze :)

    preg.png

    Na razie mama wesołego czworonoga ❤️🐾
    Niedługo mama słodkiej kuleczki 😊

    Nifty -> niskie ryzyka 🥳 dziewczynka 🌺🥰
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ