X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Książki o ciąży, porodzie, opiece nad noworodkiem - co polecacie?
Odpowiedz

Książki o ciąży, porodzie, opiece nad noworodkiem - co polecacie?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Evka Autorytet
    Postów: 537 652

    Wysłany: 30 marca 2015, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak w temacie - czy są na rynku ciekawe pozycje które warto nabyć?

    wnidzbmhunwbroqa.png
  • madu Autorytet
    Postów: 1403 1326

    Wysłany: 31 marca 2015, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na razie kupiłam dwie książki z kategorii: "rozładujmy stres poczatków ciązy" ;)

    czyli:

    1. "Czego sie spodziewać, kiedy sie ciebie spodziewaja" czyli 9 miesięcy z przymrużeniem oka.
    2. "Bobas. Istrukcja obsługi.", którą wybrał mój M. bardziej dla siebie, ale też poczytałam. W skrócie jak zajmować sie bobasem.

    Z poważniejszych na razie patrzę w księgarniach co jest, myślę, że co nieco nabęde dopiero za jakieś 2 miesiace:)

    21.10.2015 Leon <3
  • halwaya Autorytet
    Postów: 336 480

    Wysłany: 31 marca 2015, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ciąży "W oczekiwaniu na dziecko" - całkiem niezła encyklopedia wiedzy

    Po porodzie: "Dziecko. Pielęgnacja i wychowanie" - Benjamin Spock

    moim zdaniem jest to najlepsza pozycja na rynku i pokrywa problemy od narodzin do 18'tki - moja mama też się nią posiłkowała. Nowe edycje zawierają nowe 'współczesne' problemy. Gorąco polecam.

    Sx0K.png
    ypbg.png
  • Mala_Czarna_89 Autorytet
    Postów: 5183 3493

    Wysłany: 31 marca 2015, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Język niemowląt Tracy hogg polecam polecam bardzo! Wspaniale opisane jak odczytywać sygnały od dziecka. Później wyszło też język dwulatka jednak z takim dużym człowiekiem łatwiej się dogadać :)

    mf, ewwiel lubią tę wiadomość

    yiDgp1.png
    kqdgp2.png
  • agnes175 Autorytet
    Postów: 615 327

    Wysłany: 31 marca 2015, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też polecam książkę pt."W oczekiwaniu na dziecko" Sharon Mazel, Heidi Murkoff, Arlene Eisenberg-biblia wiedzy o ciązy i dziecku w rozwoju płodowym :)

    f2wli09kno5rlzcx.png
  • kate851 Autorytet
    Postów: 1587 1233

    Wysłany: 1 kwietnia 2015, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W oczekiwaniu na dziecko i 1 rok życia dziecka tego samego autora, dużo czytania:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 kwietnia 2015, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Język niemowląt i w Paryżu dzieci nie grymaszą :) zwlaszcza ta 1 to zbiór wielu cennych ( i działających ! przetestowałam na swoim szkrabie ;) ) wskazówek

    mf lubi tę wiadomość

  • miś_uszatek Koleżanka
    Postów: 33 9

    Wysłany: 5 kwietnia 2015, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciąża i porody :
    "Mundra" Sylwi Szwed - wywiady z położnymi, dla mnie super pozycja !

    Bez znieczulenia jak powstaje człowiek" wywiad rzeka z małżeństwem lekarzy- Dębskich

    Kaz Cook -" ciężarówką przez 9 miesięcy " :) o ciązy z jajem :)


    amarranta, Melissa84 lubią tę wiadomość

    778cef124b.png
  • halwaya Autorytet
    Postów: 336 480

    Wysłany: 5 kwietnia 2015, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kupiłam sobie tę książkę "ciężarówka przez 9 miesięcy" - no i faktycznie jest inna niż wszystkie.. częściowo mi się podoba, częściowo nie. Jakoś nie mogłam się 'wczuć' a autorkę i jej prywatne historie mnie nudziły, podobały mi się za to jak przedstawia fakty dotyczące różnych zagadnień - rzeczowo i na luzie. Myślę, że warto poczytać i tak ;)

    Sx0K.png
    ypbg.png
  • belladonna Autorytet
    Postów: 1055 1212

    Wysłany: 6 kwietnia 2015, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najlepsze przygotowanie do porodu - Irena Chołuj Urodzić razem i naturalnie
    Super o karmieniu piersią: M. Nehring Gugulska Warto karmić piersią.
    Polskie autorki, świetne specjalistki, wg mnie pozycje które naprawdę warto mieć.

  • lolinka Nowa
    Postów: 3 1

    Wysłany: 6 kwietnia 2015, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy któaś z Was ma może na sprzedaż jakieś pozycje?

  • mloda1995 Autorytet
    Postów: 326 176

    Wysłany: 16 listopada 2015, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chce kupic "Ciezarowka przez 9 miesiecy", ale w zadnej ksiegarni internetowej jej nie ma :/

    dxomzbmhjk9kajsy.png
  • Telashe Autorytet
    Postów: 448 1096

    Wysłany: 14 grudnia 2015, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    halwaya wrote:
    W ciąży "W oczekiwaniu na dziecko" - całkiem niezła encyklopedia wiedzy

    ja korzystam z notatnika do książki i jest świetny :) ma wszystkie ważne pytania które należy zadać, miejsce na notatki dot wyboru szpitala, lekarza, douli lub położnej, terminarz badań i codziennej dwunastki :) jest absolutnie wszystko co potrzebne a nawet kilka punktów zbędnych ;)

    co do ciężarówki przez 9 miesięcy- ogólnie jej nie ma, nie było dodruków a nakład wyczerpany- też poluję i pani w księgarni poleciła mi zadzwonić do wydawcy

    oLWKp1.png Sergiusz <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2015, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    A ja szczerze polecam książki p.Zawitkowskiego. Szczególnie pierwszy tom, w ktorym jest opisane jak nosić, jak przewijać, kapac, karmic etc. Dzieki tej książce udalo nam sie przetrwać pierwszy okres bez jakis dramatycznych stresów :)

  • Andzia SM Autorytet
    Postów: 703 646

    Wysłany: 24 stycznia 2016, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja chyba zainwestuję w tą książkę "w oczekiwnaiu na dziecko" dużo pozytywnych opinii ma :)

    urocza lubi tę wiadomość

    l22nzbmhf5ftteff.png
  • ladybag Autorytet
    Postów: 738 435

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja Wam powiem, że mam tą encyklopedię "w oczekiwaniu na dziecko" i szczerze powiem, że zupełnie nie rozumiem zachwytów nad nią.. mnie rozczarowała :/

    A może ma ktoś jakieś książki w formacie pd czy takim na czytnik i chciałby się podzielić? ;)

    Aniołki [*][*]

    8p3ougpjeaw2i60x.png
  • zakocona Autorytet
    Postów: 4025 3871

    Wysłany: 25 stycznia 2017, 00:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkie książki Wydawnictwa Mamania

    Ciąża podczas kp <3
    f2w3rjjg8mtxbbsd.png
    atdc4z175b5gir53.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Droga ku rodzicielstwu - inspirująca historia Danuty i Adama

Dla wielu par starających się o potomstwo, droga do rodzicielstwa często bywa pełna wyzwań i niepewności. Jednak dla Adama i Danusi Dzionków ta droga, choć trudna, okazała się pełna nadziei i wreszcie spełnionych marzeń. Ich historia stanowi inspirujący przykład siły i determinacji w staraniach o dziecko, ukazując jednocześnie istotną rolę męskiej części sukcesu w procesie leczenia niepłodności.

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ