X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LIPCOWE MAMY 2020
Odpowiedz

LIPCOWE MAMY 2020

Oceń ten wątek:
  • Alphelia Autorytet
    Postów: 1163 921

    Wysłany: 18 stycznia 2020, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ellevv wrote:
    To znaczy jak mam takie testy zrobić? Ja blada w tym temacie

    Nie robi się samemu testów, tylko są w internecie zestawienie fotelików z ich wynikami z testów. Akurat test ADAC nie jest tak dobrze wymierny, ponieważ w swojej ocenie uwzględnia design fotelika. Zajrzyj sobie na fotelik.info tam są zestawienia z różnych testów bezpieczeństwa. Oprócz tego jest grupa na fb, w której doradzają dobre foteliki do danego samochodu. Nazywa się Społeczność Osiem Gwiazdek.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2020, 12:53

    ellevv lubi tę wiadomość

    ckaiyx8dc6hukqvp.png
    iv099vvjy5dzvqw0.png
    11.07.2017 [*] Aniołek 8tc.
    01.06.2019 [*] Aniołek 7tc.
  • Gosiczek Autorytet
    Postów: 1255 397

    Wysłany: 18 stycznia 2020, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do wózków to miałam Tako Jumeper X, i jako gondola bardzo sie sprawdził a jako spacerówka niestety bardzo mnie zawiódł. Pasy nie trzymaly malego , zsuwał sie i wisiał na pasie krokowym.
    Potem kupiła Baby Jogger City Elite. Super wózek bardzo polecam.
    Jeśli ktoś szuka wózka na każdą trase to polecam Thule- tez sie zastanawiam teraz nad zmiana bo przeprowadzamy sie na mega wartepy

    Acygan pytanie do Ciebie. Czy przy takiej różnicy wiekowej rozważasz wózek rok po roku?

    Starania od stycznia 2015r, niedoczynność tarczycy, macica jednorożna
  • Lyanna Autorytet
    Postów: 863 489

    Wysłany: 18 stycznia 2020, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ADAC bezpieczeństwo fotelika wpływa na 50% końcowej oceny, obsługa 40%, ergonomia 10%. Badają jeszcze substancje szkodliwe ale one nie mają wpływu na ocenę, chyba że normy są przekroczone.

    Na stronie fotelik.info w tabelach są rozpisane oceny z podziałem na ocenę bezpieczeństwa, komfortu i łatwość czyszczenia (ale trzeba przeglądać na komputerze, bo na telefonie średnio to się ładuje).

    Ellevv, jeśli mieszkasz w większym mieście, to może jest u Ciebie sklep 8 gwiazdek. Tam podobno warto podjechać, bo pracują w tych sklepach ludzie, którzy doradzą jaki fotelik wybrać. Fotelik musi być dopasowany do Waszego samochodu. Większość samochodów ma isofix i można wtedy montować foteliki na bazach, co jest wygodniejsze i zazwyczaj bezpieczniejsze. Można sprawdzić w internecie czy Wasz model ma isofix albo poszukać takich metalowych zaczepów między oparciem a siedziskiem tylnych kanap.

    km5s8rib3rydlnmr.png
    iv099vvj9qnut7rh.png
    06.2016 [*] Aniołek 6 tc
  • Madzik84 Autorytet
    Postów: 443 374

    Wysłany: 18 stycznia 2020, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od adac bardziej restrykcyjny jest test plus, ale nie wiem czy on obejmuje też łupinki? 🤔
    Isofix jest mega wygodny i część baz do pierwszego fotelika pasuje później do kolejnego tej samej firmy. My tak mamy z Besafe 🙂 Jeśli samochód został wyprodukowany po 2006 roku to na pewno w nim będzie isofix - wtedy seryjnie był montowany we wszystkich autach.
    Lyanna dobrze pisze - fotelik.info to kopalnia wiedzy, a kupując fotelik warto skorzystać z profesjonalnego dopasowania do Waszego samochodu w punkcie fotelik.info czy osiem gwiazdek.

    [*] 18.10.2014 (8tc), 18.08.2015 (7tc)
  • Zajsonek Autorytet
    Postów: 2474 2400

    Wysłany: 18 stycznia 2020, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My właśnie w poniedziałek kupowalismy większy fotelik dla naszego syna, byliśmy w sklepie osiem gwiazdek i mamy dobrany fotelik do samochodu i dziecka 😊
    Wróciliśmy właśnie z wózkiem do domu 🥰
    Jestem w nim jeszcze bardziej zakochana niż przed zakupem 🥰
    Ale jeszcze 6 miesięcy postoi 😂

    Madzik84, Lyanna, Tygrysek lubią tę wiadomość

    dqprj44jt7qos0i5.png
    dqprj44j14rw1kad.png
  • ellevv Autorytet
    Postów: 775 566

    Wysłany: 18 stycznia 2020, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny. Zdecydowaliśmy się na ten wózek co pisałam ale 2w1 a do tego kupiliśmy nosidełko z Maxi-Cosi CabrioFix🙂 bez żadnej bazy, jest po prostu na pasy. Ogólnie kurczę tyle wózków, tyle tych wyborów... masakra jakaś ale cieszę się że jedna rzecz z głowy

    A co sklepu 8 gwiazdka to u nas takiego nie ma 🙂

    PCOS

    07.2020 👨‍👩‍👦💙

    29.11.2019 - serducho ❤
    20.11.2019 - widać kropkę 🥰
    13.11.2019 - beta 228
    13.11.2019 - dwie kreski ⏸️

    04.2018 - nowotwór 🦀
  • Martusska Autorytet
    Postów: 678 415

    Wysłany: 18 stycznia 2020, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny!!! Moje maleństwo dzisiaj dało o sobie znać 😊 😊 😊 😊 dziś rano poczułam pierwsze ruchy, i dziś cały dzień co jakiś czas daje o sobie znać.. Cudowne uczucie ♥ dokładnie tydzień różnicy między ruchami w drugiej ciąży. I dobrze mówią że co ciąża to szybciej się czuje. Dzisiaj taka euforia mnie ogarnia bo już zapomniałam jak to jest czuć w brzuszku maleństwo. 😁 😁

    Lyanna, wichrowe_wzgórza, Kosanka, ola_g89, AnnaB., Nadzieja, acygan lubią tę wiadomość

    f2w33e3kmkr4l6vu.png
    ex2btgf6pw7pc9mw.png

    1usa8u69sqqt0q6z.png

  • Fooskate Ekspertka
    Postów: 163 158

    Wysłany: 18 stycznia 2020, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do ruchów to ja się zastanawiam jak to jest, czy będę wiedziała, ze to to, czy może już poczułam a nie wiem...

    4.11 - szpital, plamienie, duphaston 3x2 😔 beta 9838 😍
    7.11 - serduszko
    0d1y3e3kaastf9q5.png
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1715

    Wysłany: 18 stycznia 2020, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fooskate, ja za pierwszym razem zrozumiałam tak po 5 sekundach, że to TO, i zamiast się cieszyć, to się zestresowałam. Ale moje reakcje są zwykle...dziwne :P

    My kupiliśmy MaxiCosi Cabrio-Fix, i jak już drugi dobieraliśmy do młodej i auto w foteliku.info (akurat mamy rzut beretem od nas), to spodziewaliśmy się, że dostaniemy po głowach za montaż CabrioFixa, bo większość znajomych coś robiła źle jak się okazywało. A u nas super :D Taka byłam z siebie dumna :D W każdym razie polecam dobieranie do auta i dziecka, warto było. W moim aucie mam fotelik po synu przyjaciół, szybko z niego wyrósł, i tylko dlatego wzięłam używany bo miałam 200% gwarancji bezwypadkowości, wiedziałam kiedy był kupiony (dostałam z papierami wszystkimi po roku). Nigdy nie brałabym używki od obcych.

    Alphelia, być może to jeszcze nie są zalecenia oficjalne PTG, acz rozmawiałam z 3 ginami i przyjęte jest aktualnie, by pacjentce rekomendować test z krwi w przypadku ryzyka pośredniego, czyli między 1:300 a 1:1000. Nawiasem mówiąc, to i do opisanych zaleceń PTG nie wszyscy lekarze się stosują :P

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • Alphelia Autorytet
    Postów: 1163 921

    Wysłany: 18 stycznia 2020, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas łupina zostanie po córce, bo jej kupiliśmy wtedy nową, czyli Kiddy Evoluna I-size, który rozkłada się do pozycji leżącej w trakcie jazdy, a przy naszych podróżach na długie trasy było to zbawieniem. O ile dobrze pamiętam to miał 3 letnią gwarancję, więc jeszcze obejmie drugie dziecko.

    ckaiyx8dc6hukqvp.png
    iv099vvjy5dzvqw0.png
    11.07.2017 [*] Aniołek 8tc.
    01.06.2019 [*] Aniołek 7tc.
  • Zajsonek Autorytet
    Postów: 2474 2400

    Wysłany: 18 stycznia 2020, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fooskate wrote:
    Co do ruchów to ja się zastanawiam jak to jest, czy będę wiedziała, ze to to, czy może już poczułam a nie wiem...
    Kochana na początku mozna to porównać do przelewania w brzuszku, ale uwierz mi poczujesz ze to właśnie to 🥰
    Z każdym dniem będziesz czuła coraz bardziej 😊
    Aż stanie się to nie tylko wyczuwalne ale i widoczne gołym okiem 🥰

    dqprj44jt7qos0i5.png
    dqprj44j14rw1kad.png
  • Kosanka Autorytet
    Postów: 2206 2351

    Wysłany: 18 stycznia 2020, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja nic nie czuję. :( Maluch ostatnio w czasie usg tak fikał, ale odczuć zero. Może waga ma znaczenie? Po tych wszystkich stymulacjach trochę przytyłam i najszczuplejsza nie jestem.

    41 lat
    - 2 x IUI :(
    - 1 procedura - 1 zarodek: 3 doba, 8AA :(
    - Badania immunologiczne - totalnie rozchwiane cytokiny - encorton
    - Mutacje MTHFR a1298c, PAI 1 - włączone heparyna i acard
    - 2 procedura - 2 zarodki: dwudniowe 4AB :(
    - Szczepienia limfocytami męża w Łodzi
    - 3 procedura - 1 zarodek, blastuś 5AB
    7 dpt 57 😍
    9 dpt 157,7
    12 dpt - 485,9
    15 dpt - 1764
    19 dpt - 7256 😁
    25 dpt - 💖 😍

    1usa20mmkjfnof95.png
  • Gosiczek Autorytet
    Postów: 1255 397

    Wysłany: 18 stycznia 2020, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kosanka wrote:
    A ja nic nie czuję. :( Maluch ostatnio w czasie usg tak fikał, ale odczuć zero. Może waga ma znaczenie? Po tych wszystkich stymulacjach trochę przytyłam i najszczuplejsza nie jestem.

    Ponoć ma ale też wszytsko zależy od wielu innych czynników. To moja 4ciąża a też nic nie czuje i nie mam zamiaru sie tym stresować bo jeszcze dużo czasu na to jest. Stresuje sie tylko wizytą 27 jesten bardzo ciekawa czy wszytsko ok. Na ostatniej wizycie bąbelek miał 2mm

    Starania od stycznia 2015r, niedoczynność tarczycy, macica jednorożna
  • Kosanka Autorytet
    Postów: 2206 2351

    Wysłany: 18 stycznia 2020, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiczek wrote:
    Ponoć ma ale też wszytsko zależy od wielu innych czynników. To moja 4ciąża a też nic nie czuje i nie mam zamiaru sie tym stresować bo jeszcze dużo czasu na to jest. Stresuje sie tylko wizytą 27 jesten bardzo ciekawa czy wszytsko ok. Na ostatniej wizycie bąbelek miał 2mm


    Nie jestem jakaś obtłuszczona, tylko nie tak szczupła jak 2 lata temu. Ale skoro to może mieć wpływ, to poczekam aż bobas urośnie i przebije się przez tłuszczyk ;)

    Miał 2 mm? Nie pomyliłaś się?
    Trzymam kciuki za wizytę! 🍀✊🍀✊🍀

    41 lat
    - 2 x IUI :(
    - 1 procedura - 1 zarodek: 3 doba, 8AA :(
    - Badania immunologiczne - totalnie rozchwiane cytokiny - encorton
    - Mutacje MTHFR a1298c, PAI 1 - włączone heparyna i acard
    - 2 procedura - 2 zarodki: dwudniowe 4AB :(
    - Szczepienia limfocytami męża w Łodzi
    - 3 procedura - 1 zarodek, blastuś 5AB
    7 dpt 57 😍
    9 dpt 157,7
    12 dpt - 485,9
    15 dpt - 1764
    19 dpt - 7256 😁
    25 dpt - 💖 😍

    1usa20mmkjfnof95.png
  • Tygrysek Autorytet
    Postów: 1448 2183

    Wysłany: 18 stycznia 2020, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ellevv wrote:
    To znaczy jak mam takie testy zrobić? Ja blada w tym temacie
    Wejdź sobie na stronę osiemgwiazdek.pl i poczytaj o testach fotelików i które warto kupić. Koleś prowadzi bloga i pisze bardzo mądrze.

    Natalka 03.2015 <3
  • Lyanna Autorytet
    Postów: 863 489

    Wysłany: 18 stycznia 2020, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kosanka, jeśli masz łożysko na przedniej ścianie, to też możesz później czuć ruchy. Ja w poprzedniej ciąży nie czułam nic jeszcze na badaniach połówkowych, aż się lekarz dziwił i jak córka się ruszała, to dopytywał czy na pewno nic nie czuję. Teraz nie pamiętam ale albo równo w 21 albo równo w 22 tygodniu poczułam pierwszego kopniaka :) Miałam łożysko na przedniej ścianie i amortyzacyjną warstwę tłuszczyku (identycznie, jak teraz :P ).

    Alphelia, Kiddy to był mój wymarzony fotelik :) Właśnie ze względu na to, że się rozkłada. Ale wtedy uznaliśmy, że jednak nie jeździmy aż tak dużo, a cena była dość wysoka. Zdecydowaliśmy się na Cybex Aton M. Jak teraz przeglądałam, to ceny poszły w dół i Twój Kiddy jest teraz w cenie, w jakiej kupowałam mój fotelik. A wtedy była znaczna różnica. Ale z Cybexa byłam zadowolona, mamy go na stanie, więc zostaje ;)

    km5s8rib3rydlnmr.png
    iv099vvj9qnut7rh.png
    06.2016 [*] Aniołek 6 tc
  • Kosanka Autorytet
    Postów: 2206 2351

    Wysłany: 18 stycznia 2020, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lyanna wrote:
    Kosanka, jeśli masz łożysko na przedniej ścianie, to też możesz później czuć ruchy. Ja w poprzedniej ciąży nie czułam nic jeszcze na badaniach połówkowych, aż się lekarz dziwił i jak córka się ruszała, to dopytywał czy na pewno nic nie czuję. Teraz nie pamiętam ale albo równo w 21 albo równo w 22 tygodniu poczułam pierwszego kopniaka :) Miałam łożysko na przedniej ścianie i amortyzacyjną warstwę tłuszczyku (identycznie, jak teraz :P ).

    Ooo!!! Takie mam. Dr ostatnio mówił. 😀 Dzięki, że napisałaś. Będę spokojnie czekać. 😘

    41 lat
    - 2 x IUI :(
    - 1 procedura - 1 zarodek: 3 doba, 8AA :(
    - Badania immunologiczne - totalnie rozchwiane cytokiny - encorton
    - Mutacje MTHFR a1298c, PAI 1 - włączone heparyna i acard
    - 2 procedura - 2 zarodki: dwudniowe 4AB :(
    - Szczepienia limfocytami męża w Łodzi
    - 3 procedura - 1 zarodek, blastuś 5AB
    7 dpt 57 😍
    9 dpt 157,7
    12 dpt - 485,9
    15 dpt - 1764
    19 dpt - 7256 😁
    25 dpt - 💖 😍

    1usa20mmkjfnof95.png
  • ellevv Autorytet
    Postów: 775 566

    Wysłany: 18 stycznia 2020, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tygrysek wrote:
    Wejdź sobie na stronę osiemgwiazdek.pl i poczytaj o testach fotelików i które warto kupić. Koleś prowadzi bloga i pisze bardzo mądrze.

    Dzięki ale dziś już kupiliśmy fotelik Maxi-Cosi CabrioFix i bez bazy ale kto wie.. może jeszcze dokupimy.

    Do mam które mają dzieci i używały fotelików z bazami, jak to wygląda później? Czy trzeba wymieniać bazę też czy wystarczy sam fotelik wymienić i dokupić po prostu większy fotelik ?

    PCOS

    07.2020 👨‍👩‍👦💙

    29.11.2019 - serducho ❤
    20.11.2019 - widać kropkę 🥰
    13.11.2019 - beta 228
    13.11.2019 - dwie kreski ⏸️

    04.2018 - nowotwór 🦀
  • Alphelia Autorytet
    Postów: 1163 921

    Wysłany: 18 stycznia 2020, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lyanna pewnie na Twoim miejscu też bym już nie kupowała, jeśli aż tyle nie jeździcie na długie trasy i masz przede wszystkim fotelik po córce :) Patrząc na to, że moja córka nie przepada za jazdą samochodem, to gdyby nie ten fotelik Kiddy, to nie dalibyśmy rady odwiedzić rodzinę w Polsce, bo jedyna opcja, jaka wchodziła w grę, to jazda na noc, żeby córka spała przez całą drogę. Nie wiem jak będzie z kolejnym dzieckiem, ale mam jednak nadzieję, że na zasadzie przeciwieństwa będzie wolało jazdę samochodem :D

    Lyanna lubi tę wiadomość

    ckaiyx8dc6hukqvp.png
    iv099vvjy5dzvqw0.png
    11.07.2017 [*] Aniołek 8tc.
    01.06.2019 [*] Aniołek 7tc.
  • Alphelia Autorytet
    Postów: 1163 921

    Wysłany: 18 stycznia 2020, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ellevv wrote:
    Dzięki ale dziś już kupiliśmy fotelik Maxi-Cosi CabrioFix i bez bazy ale kto wie.. może jeszcze dokupimy.

    Do mam które mają dzieci i używały fotelików z bazami, jak to wygląda później? Czy trzeba wymieniać bazę też czy wystarczy sam fotelik wymienić i dokupić po prostu większy fotelik ?

    To zależy od fotelika. Mój Kiddy był sprzedawany tylko z bazą isofix. Teraz mam Cybex Gold Sirona M2 i-size i do niego była inna baza.

    ckaiyx8dc6hukqvp.png
    iv099vvjy5dzvqw0.png
    11.07.2017 [*] Aniołek 8tc.
    01.06.2019 [*] Aniołek 7tc.
‹‹ 119 120 121 122 123 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ