X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LIPCOWE MAMY 2023 🍼
Odpowiedz

LIPCOWE MAMY 2023 🍼

Oceń ten wątek:
  • smoothie Autorytet
    Postów: 1510 1790

    Wysłany: 31 stycznia 2023, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczek wrote:
    A co to OGTT? i baw się dobrze na feriach i odpoczywaj ;)

    Ze mną mąż chodzi tylko na prenatalne połówkowe do kliniki, na zwykłe wizyty NFZ nie chodzi, zresztą chyba by się tam dobrze nie czuł - w poczekalni same babeczki siedzą i ogólnie ciasno tam, a w sumie nigdy też tak żadnego faceta nie widziałam.

    Ja dziś 17+2 i czasem macica mi twardnieje więc wtedy czuję kulkę z prawej czy lewej strony juz taką sporą ale ruchy sama nie wiem, w poprzedniej ciąży to był 19 tydzień a teraz niby czasem mi się wydaje że coś czuję że coś mi tam plumka a potem się okazuje że to tylko gazy heheh...')

    Za to mam wrażenie że bolą mnie jakby więzadła po prawej i lewej stronie, dużo siedzę ( w pracy ok 6-7 godzin) i ta pozycja chyba powoduje taki dyskomfort, wogóle mam wrażenie że w poprzedniej ciąży tak jak teraz ( zmęczona i obolałą ) to byłam dopiero w 7-8 miesiącu a nie początkiem 5...ale jednak 6 lat różnicy chyba robi swoje

    No to o coś podobnego pytałam wyżej,tylko mnie nie boli jak siedzę, a jak chodzę :(

    age.png

    04.2020 - ❤️Szczęście❤️
    06.2021 - 7tc/11tc 👼💔
    06.2022- 19tc 👼💔
    07.2023 - ❤️Szczęście❤️
  • melba Autorytet
    Postów: 600 212

    Wysłany: 31 stycznia 2023, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jeśli chodzi o magnez to biorę aktualnie aspargin 3x1 na zalecenie lekarza prowadzącego. Na początku brałam MagneMe z Healthlabs, ale gin stwierdził, że on jest za asparginem, bo też taniej wychodzi i działa🤔

    A odnośnie bólu więzadeł itp. ja poszłam do fizjo, bo też sporo siedzę w pracy i czułam dyskomfort. Rozluźniła mi napięcia i pokazała kilka ćwiczeń (gin też zasugerował lekkie ćwiczenia i wizytę u fizjo). Aaa i jeszcze zasugerowała siedzenie na piłce (gdy pracuję z domu i mam taką możliwość) lub na takim gumowym dysku, żeby odciążać dolne partie pleców itd.

    Obecnie jestem w 15+3, wieczorami gdy się kładę wydaje mi się, że już coś tam czuję, ale nie zawsze. Czekam na kopniaki😁

    preg.png

    XII 2015 początek naprostarań
    XI 2022 FET 12 dpt 1313, 24dpt♥️
  • AnnaE. Autorytet
    Postów: 510 399

    Wysłany: 31 stycznia 2023, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akuszerka ja miałam cytologię w grudniu i wyszła OK. W takim razie wstrzymam się do kolejnej, aż minie połóg przynajmniej. Wspomniał coś o tym, że w trzeciej ciąży może tak wyglądać nieładnie ta szyjka.. Pocieszam się, że jestem zaszczepiona na HPV.

    USG piersi robiłam tuż przed ciążą. Ogólnie staram się robić co roku.. ale pamiętam, że chodząc do poprzednich ginekolożek zawsze poruszały temat piersi i badań. Od kiedy chodzę do faceta z ciążami to nigdy nic nie wspominał. Wiem, że odchodzi się od palpacyjnych badań piersi przez ginekologów, ale chyba powinien cokolwiek wspominać o profilaktyce. Moja poprzednia ginekolożka bardzo zwracała uwagę na ten temat. Jak się u niej przygotowywałam do ciąży to wspominała o pacjentce której nowotwór piersi rozwinął się bardzo szybko gdy była w ciąży. Musiała urodzić przed terminem i odrazu na stół. Wczoraj czytałam artykuł o tym, że ryzyko nowotworu wzrasta wraz z gęstością piersi, dlatego poruszyłam ten temat. Z opisu wynika, że mam właśnie gęste piersi... praktycznie same gruczoły, prawie zero tłuszczu. Plus taki, że mam dość małe cycki poza okresem ciąży i karmienia. Teraz są już duże stety-niestety i czuję same twarde gruczoły i to mnie trochę stresuje bo nie wiem czy odróżnię je od guzka.. a jestem też rodzinnie obciążona. I teraz nie wiem czy powinnam cokolwiek mówić o swoich wątpliwościach ginekologowi czy i kiedy zapisać się na kolejne USG..

    Ja odczuwam ból uciskowy na kość łonowa gdy za dużo chodzę lub za długo stoję. Trochę też takie parcie w dole przy długim staniu lub chodzeniu lub jak za dużo na raz wypiję lub zjem. Zaczynam chyba odczuwać skutki bycia wieloródką. Mam nieodparte wrażenie jakby mi się macica obniżała, ale żaden lekarz jeszcze tego nie zasugerował. Staram się ćwiczyć mięśnie kegla tak jak mi pokazywała fizjo uroginekologiczna. Polecam bardzo, już ćwiczyć codziennie, to się na prawdę przydaje. W trakcie pierwszej ciąży trochę olałam temat i potem miałam przez jakiś czas problem z nietrzymaniem moczu. Po drugiej problemu już właściwie wcale nie miałam. Myślę, że to dzięki ćwiczeniom.

    Ja już czuję coraz wyraźniej kopniaki.. i faktycznie chyba mi wysadziło w końcu brzuszek nagle z dnia na dzień praktycznie.


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 stycznia 2023, 16:10

    36 lat, euthyrox 100
    2017 - syn 💙
    2019 - syn 💙
    Lipiec 2023 - córka 💖🫢
    preg.png
  • Willsee Ekspertka
    Postów: 170 211

    Wysłany: 31 stycznia 2023, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak was czytam to zaczynam się zastanawiac czy wszystko jest okej 🙈 ja może ze dwa razy poczułam coś dziwnego, jakby mnie coś połaskotało i to tyle 🤷🏻‍♀️ a dzisiaj już 18+4 🙈. Ratuje się myślą ze to przez łożysko na przedniej ścianie macicy i ze muszę poczekać na faktyczne kopniaki, oby..



    preg.png
  • Karola :) Autorytet
    Postów: 3019 2346

    Wysłany: 31 stycznia 2023, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Willsee wrote:
    Jak was czytam to zaczynam się zastanawiac czy wszystko jest okej 🙈 ja może ze dwa razy poczułam coś dziwnego, jakby mnie coś połaskotało i to tyle 🤷🏻‍♀️ a dzisiaj już 18+4 🙈. Ratuje się myślą ze to przez łożysko na przedniej ścianie macicy i ze muszę poczekać na faktyczne kopniaki, oby..
    Łożysko na przedniej ścianie mówi samo za siebie 😁 spoko, doczekasz się.

    Willsee, AnnaE. lubią tę wiadomość

    age.png

    10.2020r - początek starań o rodzeństwo 🤞

    02.08.16 r 💓Wiktoria👧🏼👨‍👩‍👦
    10.06.17 r 💏👰🏼‍♂️👨‍💼

    09.11.22 r --- ⏸️
    10.11.22 r --- beta 343,40
    28.11.22 r --- mamy serduszko 🩷
    04.01.23 r --- I prenatalne 🩷 niskie ryzyka, prawdopodobnie dziewczynka - Oliwia 🩷
    01.03.23 r --- II prenatalne, 330g dziewczynki 🩷
    26.04.23 r --- ✅️ 1 100g dziewczynki
    12.05.23 r --- ✅️ III prenatalne, 1 600g Oliwii 🩷
    24.05.23 r --- ✅️ 1 900 g niuńki 🩷
    14.06.23 r --- ✅️ 2 400 g 🩷
    05.07.23 r --- ✅️ niecałe 3 000 g 🩷
    19.07.23 r --- ostatnia wizyta ✊️ - nie dotrwaliśmy

    09.07.23 r --- Oliwia, 50 cm, 3120 g 🫶🩷 SN (z OM 39+0, z USG 38+3)
  • Mila88 Ekspertka
    Postów: 165 135

    Wysłany: 31 stycznia 2023, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Willsee wrote:
    Moj po tym jak powiedziałam ze jestem po usunięciu guza w czerwcu, zapytal tylko czy zmiana była łagodna/złośliwa i czy jestem pod kontrola lekarza onkologa. Tez nic więcej nie zlecał.
    Mila, jaki wózek i fotelik wybraliście? ☺️
    Wózek MUUVO QUICK 3.0 Chrome, facet nam odradził xlandera na którego w sumie byłam prawie zdecydowana ale chciałam go na żywo zobaczyć bo ponoć jest problematyczny bo jak coś się dzieje to zawsze wina użytkownika. Ten ma fajna spacerówkę i gondola składa się na płasko. Oglądaliśmy jeszcze venicci ale wydawał mi się za miękki, w sensie amortyzatorow. Chociaż wizualnie był bardzo fajny. Fotelik avionaut pixels pro.

    preg.png
  • Willsee Ekspertka
    Postów: 170 211

    Wysłany: 31 stycznia 2023, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mila88 wrote:
    Wózek MUUVO QUICK 3.0 Chrome, facet nam odradził xlandera na którego w sumie byłam prawie zdecydowana ale chciałam go na żywo zobaczyć bo ponoć jest problematyczny bo jak coś się dzieje to zawsze wina użytkownika. Ten ma fajna spacerówkę i gondola składa się na płasko. Oglądaliśmy jeszcze venicci ale wydawał mi się za miękki, w sensie amortyzatorow. Chociaż wizualnie był bardzo fajny. Fotelik avionaut pixels pro.


    Super, tez jestem zdecydowana na muuvo, tylko model slick 2.0 😉 byle do lipca i testów na zewnątrz 😄



    preg.png
  • L.aura Autorytet
    Postów: 273 701

    Wysłany: 31 stycznia 2023, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akuszerka, pozdrowienia z Gdańska 😊 baw się dobrze!

    Willsee u mnie dziś 18+2 i też nie czuje ruchów nic a nic. Nie wiem jak u mnie łożysko 🤔 trochę schizuje, ale pcoeiszam się że w pierwszej ciąży te ruchy mogą być później. W piątek wizyta wiec na pewno o to zapytam.

    Mój mąż chodzi ze mną na większość wizyt, tylko kiedy z pracą mu nie pasuje to idę sama. Myślę że to są super chwilę we dwoje podglądać maleństwo i oboje bardzo to lubimy.❤️

    Moh lekarz zleca mi usg okresowo, ostatnio robiłam chyba w listopadzie. Mama miała nowotwór, jest po operacji, więc pilnuję tego.

    U nas remont! Wykanczamy pokoik dla dzidzi, który do tej pory byl naszą graciarnią i przy okazji sypialnie odswiezamy. 😊

    Willsee, Aga0801, AnnaE., akuszerka89 lubią tę wiadomość

    preg.png

    Ona: '92, hormony, drożność jajowodów, kariotyp - ok
    AMH 3,6
    występują cykle bezowulacyjne; lekkie PCO
    Inofolic combi 2x1 tabl., koenzym q10

    On: '92, obniżone niektóre parametry nasienia, mała objętość (0,5-1 ml), morfologia 4%, fDNA 17%, HBA 65%, Kariotyp - ok
    Fertilman Plus 2x2 tabl.

    01.2020: początek starań
    02.2022: start długi protokół ICSI/PICSI/FAMSI
    26.02.22 punkcja - > 2 blastki
    3.03.22 transfer ET 5.1.1 😔
    18.05.22 FET blastki 3.2.2 😔

    ⏳Suple, diagnostyka przed drugą procedurą...
    która nie doszła do skutku, bo naturals z zaskoczenia 🥰
    6+5 jest ❤️ crl 0,32 cm
    8+0 1,54 cm ❤️
    10+3 3,51 cm ❤️
    11+3 4,61 cm ❤️
    12+1 5,61 cm prenatalne + PAPP-A oraz NIFTY ok, niskie ryzyka ❤️ DZIEWCZYNKA! 🥰
    Połówkowe ok ❤️
  • Kamly1992 Koleżanka
    Postów: 53 59

    Wysłany: 31 stycznia 2023, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1) ja cycki akurat miałam badane przed ciążą… ale moja gin zawsze na to nastawała ze względu na moje obciążenie genetyczne ( moja babcia zmarła na raka piersi, moja mama miała) także strasznie mnie pilnuje 🙂👍
    2) jeśli chodzi o wózek to w swojej ciążowej karierze miałam ich baaardzo dużo 😂 mój mąż mówił zawsze że miałam bzika na ich punkcie bo często lubiłam zmieniać. Od zwykłego 3w1 Kunert Mila przez Quinny do Cybexa 😂 ostatnim był Balios S lux którego zamieniliśmy na Eezy S2 Twist - taki malutki składany w kostkę aby zajmował mało miejsca. Od zawsze marzyłam o Priamie. I że teraz staniały trochę kupiliśmy używany Priam 2.0 3w1 ze względu na porę roku urodzenia się dzidzi zależało mi na maxymalnie wentylowanej gondoli. A ta ma wentylacje 360 🥰 trafiliśmy na super model w idealnym stanie z tapicerką + w baaaardzo korzystnej cenie 🥰 także wózeczek mamy, siostra męża da nam łóżeczko z całym ekwipunkiem ( materac, kołderka, podusia, zmiany pościeli) bo jak już wspomiałam wcześniej wszystko sprzedaliśmy bo nie planowaliśmy jeszcze jednej ciąży 😂 a tu taki psikus 🥰

    Oleczek lubi tę wiadomość

  • Kamly1992 Koleżanka
    Postów: 53 59

    Wysłany: 31 stycznia 2023, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodam jeszcze że mój mąż zawsze przeżywał mocno moje ciąże ponieważ od 10 lat choruje na SM i już tej 3 nie planowaliśmy.

  • Karola :) Autorytet
    Postów: 3019 2346

    Wysłany: 31 stycznia 2023, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do usg to poproszę doktorka za tydzień o skierowanie, ciekawa jestem czy da bez problemu 🤔 w rodzinie mam też obciążenie także w razie W to powiem ale też druga sprawa, że ja nigdy nie miałam robionego i trochę czuje się jakbym z choinki spadła czytając was 🤣🤣

    age.png

    10.2020r - początek starań o rodzeństwo 🤞

    02.08.16 r 💓Wiktoria👧🏼👨‍👩‍👦
    10.06.17 r 💏👰🏼‍♂️👨‍💼

    09.11.22 r --- ⏸️
    10.11.22 r --- beta 343,40
    28.11.22 r --- mamy serduszko 🩷
    04.01.23 r --- I prenatalne 🩷 niskie ryzyka, prawdopodobnie dziewczynka - Oliwia 🩷
    01.03.23 r --- II prenatalne, 330g dziewczynki 🩷
    26.04.23 r --- ✅️ 1 100g dziewczynki
    12.05.23 r --- ✅️ III prenatalne, 1 600g Oliwii 🩷
    24.05.23 r --- ✅️ 1 900 g niuńki 🩷
    14.06.23 r --- ✅️ 2 400 g 🩷
    05.07.23 r --- ✅️ niecałe 3 000 g 🩷
    19.07.23 r --- ostatnia wizyta ✊️ - nie dotrwaliśmy

    09.07.23 r --- Oliwia, 50 cm, 3120 g 🫶🩷 SN (z OM 39+0, z USG 38+3)
  • madzialenaa Ekspertka
    Postów: 186 96

    Wysłany: 31 stycznia 2023, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    smoothie wrote:
    Miałam pytać o to samo właśnie,odezwij się 🙂
    Kurczę ze mną chyba źle bo od paru dni boli mnie krocze przy chodzeniu, martwię się bo trochę wcześnie się zaczęło :> Któraś może też już czuje?


    Mi się zdarza wieczorami, takie ciągniecie i uczucie napięcia :/

    thgf43r8f6d704ya.png
  • madzialenaa Ekspertka
    Postów: 186 96

    Wysłany: 31 stycznia 2023, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola :) wrote:
    Dziewczyny nie wiem czy był taki temat, pewnie tak ale powielę w takim razie.
    Chciałam zacząć brać magnez bo coś za często mi się brzuchol stawia, i pobolewa. Tylko problem taki że nie wiem jaki magnez kupić (chela magB6, magne B6 lub jaki polecacie) i jakie dawki tego mogę dziennie brać. Może mi pomożecie??

    Oczywiście lekarza zapytam, ale wizyta dopiero za tydzień.

    Ja biorę AsMag Forte,2-3 tabletki dziennie

    thgf43r8f6d704ya.png
  • madzialenaa Ekspertka
    Postów: 186 96

    Wysłany: 31 stycznia 2023, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do chodzenia na wizyty, to mój M zawsze chce chodzić ze mną,aż jest ciekawy co tam wypatrzy na ekranie😁

    Dziewczyny powiedzcie mi- jak dokładnie objawia się cholestaza ciążowa? I czy mogłaby zacząć się na tym etapie? Jestem 17+2, od 2 dni wszystko mnie swedzi. Nie jestem alergiczką,nie zmieniałam ostatnio płynu do płukania/proszku itp. Swędzą mnie głównie ręce i nogi,skóra na piersiach i nad. Sama nie wiem, co o tym myśleć, lekarz dopiero 20go…

    Co do cyckow to mój w ogóle nie wspominał o usg😵‍💫 sama się go dopytam następnym razem

    thgf43r8f6d704ya.png
  • AnnaE. Autorytet
    Postów: 510 399

    Wysłany: 1 lutego 2023, 00:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mąż był na pierwszym USG w pierwszej ciąży i od tamtej pory nie bardzo się rwie i w sumie dobrze bo i tak jak gdzieś ze mną jest u lekarza/pediatry to tak jakby go nie było. Milczy i prawie nie oddycha 😛. To taki cichy typ który dużo przeżywa, ale od środka i źle znosi takie wizyty. Mój pierwszy poród był dla niego traumatyczny chyba. Zielony na twarzy wydeptał ścieżkę pod ścianą. Nie zrobił nic czego nasłuchał się i uczył w szkole rodzenia bo zwyczajnie nie ogarnął tego emocjonalnie. Na szczęście miałam dwie położne i pielęgniarki do pomocy. Trzeba było mnie trochę przytrzymać. Ja się też za bardzo nie ekscytuję widokiem dziecka na USG. Chce tylko wiedzieć czy wszystko działa jak trzeba, pomierzyć, zważyć i spokój psychiczny przynajmniej na 4 tygodnie. Chyba tylko to pierwsze USG w życiu zrobiło na mnie wrażenie, kolejne już nie.

    36 lat, euthyrox 100
    2017 - syn 💙
    2019 - syn 💙
    Lipiec 2023 - córka 💖🫢
    preg.png
  • Karola :) Autorytet
    Postów: 3019 2346

    Wysłany: 1 lutego 2023, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madzialenaa wrote:
    Co do chodzenia na wizyty, to mój M zawsze chce chodzić ze mną,aż jest ciekawy co tam wypatrzy na ekranie😁

    Dziewczyny powiedzcie mi- jak dokładnie objawia się cholestaza ciążowa? I czy mogłaby zacząć się na tym etapie? Jestem 17+2, od 2 dni wszystko mnie swedzi. Nie jestem alergiczką,nie zmieniałam ostatnio płynu do płukania/proszku itp. Swędzą mnie głównie ręce i nogi,skóra na piersiach i nad. Sama nie wiem, co o tym myśleć, lekarz dopiero 20go…

    Co do cyckow to mój w ogóle nie wspominał o usg😵‍💫 sama się go dopytam następnym razem
    Nie wiem jak z cholestaza, ale na pewno bym zrobila próby wątrobowe. Miałam tak, co prawda po porodzie ale wyniki wyszły mi takie jakby miała raka wątroby lub uszkodzona trzustkę, wtedy wylądowałam na zakaźnym. Straszny okres dopiero co urodziłam a myślałam że niedługo umrę. Ale wydaje mi się, że lekarz w sytuacji swędzenia wysyła na takie badania pod kątem wątroby i cholestazy.
    A możesz jakoś przyspieszyć tą wizytę? Albo idz do rodzinnego, teleporada wystarczy niech Cię skieruje na badania to na wizytę już będziesz miała. W razie złych wyników przyspieszysz wizytę ☺️

    age.png

    10.2020r - początek starań o rodzeństwo 🤞

    02.08.16 r 💓Wiktoria👧🏼👨‍👩‍👦
    10.06.17 r 💏👰🏼‍♂️👨‍💼

    09.11.22 r --- ⏸️
    10.11.22 r --- beta 343,40
    28.11.22 r --- mamy serduszko 🩷
    04.01.23 r --- I prenatalne 🩷 niskie ryzyka, prawdopodobnie dziewczynka - Oliwia 🩷
    01.03.23 r --- II prenatalne, 330g dziewczynki 🩷
    26.04.23 r --- ✅️ 1 100g dziewczynki
    12.05.23 r --- ✅️ III prenatalne, 1 600g Oliwii 🩷
    24.05.23 r --- ✅️ 1 900 g niuńki 🩷
    14.06.23 r --- ✅️ 2 400 g 🩷
    05.07.23 r --- ✅️ niecałe 3 000 g 🩷
    19.07.23 r --- ostatnia wizyta ✊️ - nie dotrwaliśmy

    09.07.23 r --- Oliwia, 50 cm, 3120 g 🫶🩷 SN (z OM 39+0, z USG 38+3)
  • Oleczek Ekspertka
    Postów: 131 114

    Wysłany: 1 lutego 2023, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamly1992 wrote:
    1) ja cycki akurat miałam badane przed ciążą… ale moja gin zawsze na to nastawała ze względu na moje obciążenie genetyczne ( moja babcia zmarła na raka piersi, moja mama miała) także strasznie mnie pilnuje 🙂👍
    2) jeśli chodzi o wózek to w swojej ciążowej karierze miałam ich baaardzo dużo 😂 mój mąż mówił zawsze że miałam bzika na ich punkcie bo często lubiłam zmieniać. Od zwykłego 3w1 Kunert Mila przez Quinny do Cybexa 😂 ostatnim był Balios S lux którego zamieniliśmy na Eezy S2 Twist - taki malutki składany w kostkę aby zajmował mało miejsca. Od zawsze marzyłam o Priamie. I że teraz staniały trochę kupiliśmy używany Priam 2.0 3w1 ze względu na porę roku urodzenia się dzidzi zależało mi na maxymalnie wentylowanej gondoli. A ta ma wentylacje 360 🥰 trafiliśmy na super model w idealnym stanie z tapicerką + w baaaardzo korzystnej cenie 🥰 także wózeczek mamy, siostra męża da nam łóżeczko z całym ekwipunkiem ( materac, kołderka, podusia, zmiany pościeli) bo jak już wspomiałam wcześniej wszystko sprzedaliśmy bo nie planowaliśmy jeszcze jednej ciąży 😂 a tu taki psikus 🥰


    Jaki wzór i w jakiej konfiguracji udało Ci się dorwać i jaka cena ? Ja poluj na srebrny stelaż plus gondola z kolekcji birds of paradise - mega się mi ten wzór podoba. spacerówki juz nie potrzebuje bo mam po starszej joie i byłam super zachwycona

    💒 2015👰🤵2016 👩36 🙋‍♂️34+👧 Córeczka 2017
    preg.png[/url
    201707184980.png
  • Epidrac Przyjaciółka
    Postów: 96 77

    Wysłany: 1 lutego 2023, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem wam ze mega mi jest przykro ze moj maz nie chce ze mna isc do lekarza:( nie chce go na sile ciagnac chociaz wczoraj to juz mu zarzucalam ze dziecka nie kocha i sie mega awantura wywiazala i szczerze mowiac nie wiem teraz jak to bedzie bo wydawalo mi sie ze wszystko jest ok dba o mnie ale z tym nie wiem co mu odbija

  • AnnaE. Autorytet
    Postów: 510 399

    Wysłany: 1 lutego 2023, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Epidrac wrote:
    Powiem wam ze mega mi jest przykro ze moj maz nie chce ze mna isc do lekarza:( nie chce go na sile ciagnac chociaz wczoraj to juz mu zarzucalam ze dziecka nie kocha i sie mega awantura wywiazala i szczerze mowiac nie wiem teraz jak to bedzie bo wydawalo mi sie ze wszystko jest ok dba o mnie ale z tym nie wiem co mu odbija
    Ja ci powiem z doświadczenia u mnie w rodzinie, że są faceci którzy potrzebują czasu żeby przetworzyć w głowie zmiany w życiu. Dla takich chodzenie na wizyty to męczarnia psychiczna. Mój ojciec, ojczym a teraz mój mąż to takie typy właśnie. Nie potrafili nawet dotknąć brzucha matki swojego dziecka przez całą ciąże, a co dopiero mówić o wizytach u lekarza. Mojego przerażał sam rozmiar brzucha pod koniec ciąży. Powoli zaczął oswajać się z sytuacją widząc żywe dziecko przed sobą. Dopiero po porodzie włączyła mu się ciekawość do dziecka i chyba ogólnie taka świadomość że to dziecko istnieje na prawdę. Ja to staram się akceptować. Zdaję sobie sprawę, że faceci mają inaczej zbudowane mózgi i czasem trafi się cięższy przypadek. Trzeba tylko dac takiemu czas i nie tworzyć presji, a wszystko się ułoży. Miłość do dziecka przychodzi po porodzie. Mój mąż jest małomówny i nie okazuje wylewnie uczuć, ale widziałam, jaki był zakochany w kilka tygodni po porodzie. Wracał z pracy w podskokach i natychmiast zabierał mi dziecko. Zupełnie inny człowiek niż gdy byłam w ciąży.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2023, 09:44

    Justyna86 lubi tę wiadomość

    36 lat, euthyrox 100
    2017 - syn 💙
    2019 - syn 💙
    Lipiec 2023 - córka 💖🫢
    preg.png
  • Karola :) Autorytet
    Postów: 3019 2346

    Wysłany: 1 lutego 2023, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Epidrac wrote:
    Powiem wam ze mega mi jest przykro ze moj maz nie chce ze mna isc do lekarza:( nie chce go na sile ciagnac chociaz wczoraj to juz mu zarzucalam ze dziecka nie kocha i sie mega awantura wywiazala i szczerze mowiac nie wiem teraz jak to bedzie bo wydawalo mi sie ze wszystko jest ok dba o mnie ale z tym nie wiem co mu odbija
    Smutna sytuacja,ciężko stwierdzić co mu siedzi w głowie. A jak argumentuje ze nie chce iść? Sorka jeśli pisałaś ☺️

    age.png

    10.2020r - początek starań o rodzeństwo 🤞

    02.08.16 r 💓Wiktoria👧🏼👨‍👩‍👦
    10.06.17 r 💏👰🏼‍♂️👨‍💼

    09.11.22 r --- ⏸️
    10.11.22 r --- beta 343,40
    28.11.22 r --- mamy serduszko 🩷
    04.01.23 r --- I prenatalne 🩷 niskie ryzyka, prawdopodobnie dziewczynka - Oliwia 🩷
    01.03.23 r --- II prenatalne, 330g dziewczynki 🩷
    26.04.23 r --- ✅️ 1 100g dziewczynki
    12.05.23 r --- ✅️ III prenatalne, 1 600g Oliwii 🩷
    24.05.23 r --- ✅️ 1 900 g niuńki 🩷
    14.06.23 r --- ✅️ 2 400 g 🩷
    05.07.23 r --- ✅️ niecałe 3 000 g 🩷
    19.07.23 r --- ostatnia wizyta ✊️ - nie dotrwaliśmy

    09.07.23 r --- Oliwia, 50 cm, 3120 g 🫶🩷 SN (z OM 39+0, z USG 38+3)
‹‹ 94 95 96 97 98 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ