X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipiec 2024
Odpowiedz

Lipiec 2024

Oceń ten wątek:
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2224 2031

    Wysłany: 7 lutego, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, ja mam 20stego dopiero. Trzymam za Was kciuki! 😍

    Nisia18 lubi tę wiadomość

    age.png
  • Doris8 Autorytet
    Postów: 1799 1608

    Wysłany: 7 lutego, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm, ten drugi termin to zaczynałabym w 27/8tc a kończyła w 34, niby lepiej bo "wiedzą na swiezo", ale też kurcze wolałabym jednak te jakieś ze 2 tygodnie wcześniej skończyć 🤷‍♀️ nie znam się, może są jeszcze jakieś inne opcje.
    Dziewczyny, jeśli chodziłyście do szkoły rodzenia w poprzednich ciążach to dajcie znać proszę w jakim okresie i czy to było wcześnie czy późno czy w sam raz.🙏 nie mam niestety dużego wyboru u siebie

    Zojkaa lubi tę wiadomość

    🏡👩‍❤️‍👨
    🙎‍♀️ 32'
    🙎‍♂️34'

    09.23 1 IUI ❌️
    10.23 2 IUI ✅️
    03.11 ⏸️
    20.11 pierwsze usg 😍
    20.11 3mm, mamy ♥️
    08.12 9tc, mamy 23,3 mm😍 - krwiak😩
    28.12 prenatalne OK 👶 5,2cm 11+6,
    niskie ryzyka 🤞

    🩷14.07, 21.09, 10/10, 3030g🩷

    age.png
  • Doris8 Autorytet
    Postów: 1799 1608

    Wysłany: 7 lutego, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W necie czytam, że obecnie 21tc uważa się za najlepszy czas by zacząć szkołę rodzenia.
    Oraz, że "Zajęcia powinny trwać maksymalnie do 26-27 tygodnia ciąży, czyli zakończyć się najpóźniej miesiąc przed planowanym terminem porodu."- czyli niby powinno się zakończyć wtedy kiedy startuje ten drugi termin.🙈 z kolei większość szkół szpitalnych startuje jak czytam między 26-8tc 🤷‍♀️ i bądź tu mądry... Mamcie, dajcie proszę jakiś feedback bo sama chyba nic nie wymyślę 🙃

    🏡👩‍❤️‍👨
    🙎‍♀️ 32'
    🙎‍♂️34'

    09.23 1 IUI ❌️
    10.23 2 IUI ✅️
    03.11 ⏸️
    20.11 pierwsze usg 😍
    20.11 3mm, mamy ♥️
    08.12 9tc, mamy 23,3 mm😍 - krwiak😩
    28.12 prenatalne OK 👶 5,2cm 11+6,
    niskie ryzyka 🤞

    🩷14.07, 21.09, 10/10, 3030g🩷

    age.png
  • Ammeluna Autorytet
    Postów: 418 823

    Wysłany: 7 lutego, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zaczynałam kurs w 26 tygodniu, a później zrobiłam sobie jeszcze rozszerzony i zakończyłam wszystko w 33.
    Rodziłam pod koniec kwietnia, więc ominęły mnie upały, więc w tej kwestii się nie wypowiem, ale według mnie druga opcja byłaby lepsza - wszystko będziesz miała na świeżo, a z drugiej strony będziesz miała chwilę, żeby przyswoić wiedzę i ułożyć sobie wszystko w głowie 😊
    Wybrałabym tę drugą opcję 👍

    Doris8 lubi tę wiadomość

    age.png
  • kejdens Koleżanka
    Postów: 40 67

    Wysłany: 7 lutego, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie połówkowe dopiero 15.03 ale już teraz na sama myśl się stresuje. Też jestem bardzo ciekawa jak te badania wyglądają więc jak już ktoś będzie miał taką wiedzę to dzielcie się proszę dziewczyny :D zupełnie nie wiem czego tam oczekiwać a ja to z tych stresujących już z samej niewiedzy 😬

    Nisia18 lubi tę wiadomość

  • Kinolek94 Znajoma
    Postów: 24 74

    Wysłany: 7 lutego, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja połówkowe mam 13.02 i mega się denerwuje bo mam złe wspomnienia z tym badaniem🙈 mam nadzieję , że dostanę miły prezent na walentynki.

    W pierwszej ciąży na szkole rodzenia chodziłam w listopadzie a termin miałam na drugą połowę stycznia więc też już bardziej pod koniec. U nas chyba nie było określonego tygodnia od kiedy się chodzi bo Panie były na różnych etapach ciąży. Mogłam tylko wybrać grupę do kogo chce chodzić i w jaki dzień tygodnia.

    preg.png
  • totylkoja Autorytet
    Postów: 646 620

    Wysłany: 7 lutego, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wy też stresujecie się bardziej połówkowymi?
    Ja zapisałam się na szkole w kwietniu:) polozne nawet odradzają tak wczesny etap jak 21 tc. Znajoma u siebie w grupie ma kobietkę w 34tc, chociaż myślę że to już jest taki mega ostatni dzwonek :D

    kejdens lubi tę wiadomość

    👱🏻‍♀30👱🏻‍♂32

    24.03.23r. poronienie zatrzymane 7/8 tydz. 💔

    31.10 ⏸️
    02.11 bhcg 2047 mIU/ml; prog 27 ng/ml
    04.11 bhcg 5315
    07.11 wizyta - pechęrzyk ciążowy z ciałkiem żółtym
    19.11 szpital - krwawienie🥺
    30.11 8+4 i 2.05 cm
    21.12 4.9 cm
    28.12 prenatalne 13+1 i prawie 7 cm
    01.02.24 240 g cudu ❣️
    15.02 połówkowe 20+1 i 380 g dziewczynki 🌸
    14.03 716 g
    04.04 1100 g 💟
    25.04 1450 g 💟
    21.05 2300; 33+6
    04.06 2700: 35+6 🌸.

    age.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2224 2031

    Wysłany: 7 lutego, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    totylkoja wrote:
    Wy też stresujecie się bardziej połówkowymi?
    Ja zapisałam się na szkole w kwietniu:) polozne nawet odradzają tak wczesny etap jak 21 tc. Znajoma u siebie w grupie ma kobietkę w 34tc, chociaż myślę że to już jest taki mega ostatni dzwonek :D
    Ja się stresuję oczywiście, ale trochę mniej, bo na poprzedniej wizycie - w zeszłym tyg lekarka prowadząca zrobiła mi 40min USG, sprawdzając wszystko dokładnie

    age.png
  • Zosis Autorytet
    Postów: 1972 5123

    Wysłany: 7 lutego, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję, Dziewczyny. Ja podchodzę do tego wszystkiego na spokojnie. Skoro Doktor chce potwierdzić, że wszystko jest OK to to potwierdzimy. Tak więc potwierdzamy, że jest w porządku, a nie stresujemy się, że coś jest nie tak. :)

    Doris8, wg tych ludowych przesądów to ja oczekuję dziecka gender. :D A co do szkoły rodzenia to spokojnie wybierałam termin kwiecień/maj, tak żeby wiedza była "na świeżo". Idziesz sama czy ze Starym?

    Ania1985 - "to moje pierwsze dziecko, dlatego podchodze do zakupow ostroznie i racjonalnie"? Myślałam, że właśnie przy pierwszym dziecku się szaleje bez opamiętania. 😅 Ja pewnie miałabym takie skłonności, ale ogranicza mnie 1) brak przestrzeni i wiedzy, gdzie będziemy mieszkać w pierwszych tygodniach po porodzie i 2) brak informacji na temat płci - tu muszę przyznać Staremu słuszność, że nie wiemy, bo już bym szalała, a tak do beży podchodzę bardzo ostrożnie. :)

    Nisia18, kciuki za połówkowe. 🤞 U nas dopiero za trzy tygodnie (28.02).

    Nisia18 lubi tę wiadomość

    👩‍🦰34 🧔39
    👩‍❤️‍👨 2021, początek starań
    IUI 10.2023 (27-my cykl starań)
    👶 wyczekana Basia 07.2024 💗

    age.png
  • Doris8 Autorytet
    Postów: 1799 1608

    Wysłany: 7 lutego, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosis oczywiście, że ze Starym, tylko jeszcze nie jest chyba świadomy, ze tam się chodzi więcej niż 2razy 😅

    Zosis lubi tę wiadomość

    🏡👩‍❤️‍👨
    🙎‍♀️ 32'
    🙎‍♂️34'

    09.23 1 IUI ❌️
    10.23 2 IUI ✅️
    03.11 ⏸️
    20.11 pierwsze usg 😍
    20.11 3mm, mamy ♥️
    08.12 9tc, mamy 23,3 mm😍 - krwiak😩
    28.12 prenatalne OK 👶 5,2cm 11+6,
    niskie ryzyka 🤞

    🩷14.07, 21.09, 10/10, 3030g🩷

    age.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2224 2031

    Wysłany: 7 lutego, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doris8 wrote:
    Zosis oczywiście, że ze Starym, tylko jeszcze nie jest chyba świadomy, ze tam się chodzi więcej niż 2razy 😅
    Mój Stary akurat chętny na takie przygody 😂. Muszę się rozglądnąć za szkołą.

    age.png
  • Edithka Autorytet
    Postów: 1684 3048

    Wysłany: 7 lutego, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się jeszcze zastanawiam czy iść do szkoły rodzenia. W pierwszej ciąży nie chodziłam, bo z powodu pandemii były pozamykane. Oglądałam jedynie filmiki na YouTube. Miałam cesarkę, teraz chciałabym spróbować vbac, ale nie wiem czy się uda, lekarz oceni stan blizny dopiero pod koniec ciąży. Dlatego jeszcze się waham, bo jeśli będzie druga CC, to ja wszystko już wiem. 🙈

    👱34
    🧔32
    👶08.2020
    👶07.2024



    ⏸️11.11.2023 ❤️ w 9cs
    14.11.2023 beta hcg 1460
    16.11.2023 beta hcg 3335
    28.11 7mm szczęścia, serduszko na USG. 😍
    16.01. prenatalne, dziecko rozwija się prawidłowo. ❤️
    13.02. 240g. zdrowego chłopca.
    05.03. 382g.
    26.03. połówkowe 640g. misia ❤️
    16.04. Przekroczony kilogram! 1070g.
    14.05. trzecie prenatalne, 1715g.😍
    31.05. waga 2260g. 😍
    28.06. 3400g. ❤️
    12.07. 4000g. 😳
    15.07. już jesteśmy razem 😍
    3970 g. 56 cm ❤️

    age.png
  • Nisia18 Autorytet
    Postów: 575 939

    Wysłany: 7 lutego, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za kciuki . Przydadzą się myślę :)
    Zdecydowanie się bardziej boję , bo to już USG gdzie sprawdzają organy czy wszystko porządku .

    Wrócę jutro wieczorem z informacjami co i jak ;)

    Doris, ja bym wybrała drugi termin w szkole rodzenia , myślę że tyg ciąży to głównie liczby a najważniejsze jak Ty się czujesz bo jeżeli teraz wszystko ok i bez problemowo to bierz drugi termin , wszystkie info na świeżo , a jak czujesz że pod koniec będzie Ci ciężko już to nie ryzykuj i zapisz się teraz . :)

    Ja w pierwszej ciąży łapałam info z grupy (opłaconej) u położnej . Nie powiem , dużo się dowiedziałam, ale spotkania na żywo lepsze .

    Odnośnie ubranek , bardzo polecam z hm body . Można kupić takie „cieńsze „ jakby i są super oddychające , nie uwierają , nie są z takiego „grubego „ materiału i np mój syn do dzisiaj śpi w body z hm . Żadne piżamy .
    Kupiłam raz z pepco bo były takie weselsze kolory i cena tańsza to pożałowałam . Nie dość że numeracja mniejsza tak uważam to do spania są gorsze.
    Polecam jeszcze ubranka z NEXT. Te są też super .

    Zosis, nie martwcie na zapas . Tak jak piszesz to kwestia potwierdzenia że wszystko jest ok :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego, 20:59

    Zosis lubi tę wiadomość

  • AEGO Autorytet
    Postów: 2224 2031

    Wysłany: 7 lutego, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nisia18 wrote:
    Dziękuję za kciuki . Przydadzą się myślę :)
    Zdecydowanie się bardziej boję , bo to już USG gdzie sprawdzają organy czy wszystko porządku .

    Wrócę jutro wieczorem z informacjami co i jak ;)

    Doris, ja bym wybrała drugi termin w szkole rodzenia , myślę że tyg ciąży to głównie liczby a najważniejsze jak Ty się czujesz bo jeżeli teraz wszystko ok i bez problemowo to bierz drugi termin , wszystkie info na świeżo , a jak czujesz że pod koniec będzie Ci ciężko już to nie ryzykuj i zapisz się teraz . :)

    Ja w pierwszej ciąży łapałam info z grupy (opłaconej) u położnej . Nie powiem , dużo się dowiedziałam, ale spotkania na żywo lepsze .

    Odnośnie ubranek , bardzo polecam z hm body . Można kupić takie „cieńsze „ jakby i są super oddychające , nie uwierają , nie są z takiego „grubego „ materiału i np mój syn do dzisiaj śpi w body z hm . Żadne piżamy .
    Kupiłam raz z pepco bo były takie weselsze kolory i cena tańsza to pożałowałam . Nie dość że numeracja mniejsza tak uważam to do spania są gorsze.
    Polecam jeszcze ubranka z NEXT. Te są też super .

    Zosis, nie martwcie na zapas . Tak jak piszesz to kwestia potwierdzenia że wszystko jest ok :)
    A powiedz jak wypada Next rozmiarowo?

    age.png
  • Nisia18 Autorytet
    Postów: 575 939

    Wysłany: 7 lutego, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zawsze brałam z NEXT taki rozmiar jaki potrzebowałam i wsumie rozczarowałam się raz , czapka na zimę , była w zestawie z kominem . Mega mała jak na lalkę 😅
    Oni te mają taką numerację od- do więc ja zawsze brałam tak żeby być bliżej tego większego rozmiaru bo w razie W bynajmniej mieć większe na potem niż za małe .
    Ale rozmiarówka ok myślę .

    AEGO lubi tę wiadomość

  • Nisia18 Autorytet
    Postów: 575 939

    Wysłany: 7 lutego, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa. Jeszcze mi się przypomniało , przy małych ubrankach z NEXT dla noworodków , niemowląt , sugerowałam się wagą też - oprócz rozmiaru jest napisane nawet na metce ubranka do jakiej wagi dziecka jest wskazane

    Edit : na stronie internetowej w tabelce sa podane wymiary i waga.
    I oczywiście rozmiar EU nie UK.
    Mam nadzieję że pomogłam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego, 21:46

    AEGO lubi tę wiadomość

  • Emimo Autorytet
    Postów: 1357 986

    Wysłany: 7 lutego, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kupiłam Newbie zara i H&M. Polecam również NEXT niepolecany pepco. Ubrania kurczą się są wąskie i jak ktoś planuje odsprzedać to jest raczej kłopot. Pozostałe marki, które wyżej wymieniłam sprzedają się bez większego problemu 😀

    Nisia18 lubi tę wiadomość

    26.10 11dpo ⏸️
    14.11 ♥️
    🙋‍♀️40 lat
    👧2003
    👦2008
    👧2010
    👧2021
    👶2024
    age.png
  • Junjul Autorytet
    Postów: 939 1136

    Wysłany: 7 lutego, 23:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emimo wrote:
    Ja kupiłam Newbie zara i H&M. Polecam również NEXT niepolecany pepco. Ubrania kurczą się są wąskie i jak ktoś planuje odsprzedać to jest raczej kłopot. Pozostałe marki, które wyżej wymieniłam sprzedają się bez większego problemu 😀
    Wszytko zależy od dziecka 😄 moja starsza córka szczupła i długa, obecnie wysoka nie ubierze innych legginsów niż z Pepco bo lecą jej z tyłka, za to młodsza niby też szczupła ale jednak bardziej nabita już w nie nie wejdzie za bardzo 😄 ciuszki z hm i zary są jednak dość obszerne, na pulchniejsze dzieci, z drobinek spadają 🙂

    age.png
  • Nimfadora Autorytet
    Postów: 650 791

    Wysłany: 8 lutego, 02:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A kojarzycie Lindex? Jakie opinie?

    Ja kolejną noc nie mogę spać...

  • Kocur Autorytet
    Postów: 1557 1629

    Wysłany: 8 lutego, 03:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chwilę człowiek nie zagląda na forum i ile wiadomości do nadrobienia 🫣

    Wychodzi na to, że jestem w lesie :D wczoraj zaczęłam 20 tydzień i mój stan przygotowań jest dokładnie taki sam jak w 4 tygodniu :D
    Dziś mam wizytę za tydzień prenatalne :)
    W weekend przeszłam się po centrum handlowym, bo akurat moje starszaki były na urodzinach i wniosek mam taki, że ilość rzeczy dostępnym w sklepach jest wręcz przytłaczająca 🫣 . Jak zacznę już kompletowanie to zdecydowanie wszystko załatwię wysyłkowo ;) łącznie z powozem i łóżeczkiem .
    Ubranka przecudne!!! Ale to wszystko tylko na raz do ładnego zdjęcia ;) bo doświadczenie mi podpowiada, że nie ma nic przyjemniejszego dla ciałka niż bawełniane lekkie ciuszki. Tym bardziej, że będzie lato, więc w 90% będą to pewnie body a jesienią wjedzie większa rozmiarówka, ze względu na szeroką dostępność wszystkiego- nie będę robić zapasów.

    Co do szkoły rodzenia ja nie chodziłam , kończyłam studia dzienne, totalnie nie miałam na to czasu ponad 10 lat temu. Poród miałam bardzo długi i z komplikacjami, zakończony niemal przy pełnym rozwarciu cc i wszystko było dla mnie nowe zupełnie , miejscami zaskakujące , ale wspominam całe to doświadczenie dobrze, bez traumy, mimo (nie oszukujmy się) dużego zmęczenia i bólu . Być może mogłabym się lepiej przygotować biorąc udział właśnie w kursie, może teraz się uda. Będę miała rzeczowe porównanie :) . To, co najlepiej wspominam z całego porodu (a trwał Bagatela 15 godzin ) to znieczulenie ZO :D także totalnie polecam wszystkim na świecie , zupełnie inna jakość doświadczeń ;). U mnie po znieczuleniu ogromna ulga, odzyskanie świadomości i kontroli nad sytuacją i swoim ciałem. Mnie osobiście najbardziej blokował sam ból, ale też wiem, że co kobieta to doświadczenia inne. Słyszałam też takie, że zzo nie zadziałało na nie i wiem, że też nie w każdym szpitalu jest taka możliwość :(

    2014- synek cc 36 tc
    2016- adopcja córeczki
    2019- poronienie zatrzymane 10 tc 💔
    2020- ciąża w bliźnie po cc 8/9tc 💔
    2024- córeczka cc 36 tc
    202406105056.png
‹‹ 128 129 130 131 132 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ