X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipiec 2024
Odpowiedz

Lipiec 2024

Oceń ten wątek:
  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 5299 4657

    Wysłany: 5 lutego, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dori mi czas leci nawet nawet ale pewnie dlatego, że mam dzieci. Pracuję 2x w tyg. Po 3godzinki ale za niedługo wpadną mi 2dni extra i tak planuję pociągnąć ile się da😆 Ja oboje dzieci urodziłam w 38tyg.takze różnie to może być.
    U mnie katar niemal się skończył - nie był tym razem jakiś mocny 😃 Trochę bardziej męczy córkę ale też powoli zdrowieje. Synek to już takie ostatki kataru 😊
    Ja mam połówkowe dopiero 13marca aaaaaaa🙈

    age.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙
    2024 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • Emimo Autorytet
    Postów: 1357 986

    Wysłany: 5 lutego, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam wrażenie, że brzuch mi urósł od wczoraj. Czas mi się ciągnie. Mimo, że też trochę pracuję do 2 h dziennie. I zajmuje się córcia.
    Natka zazdroszczę Ci ruchów i falującego brzuszka.
    Ja też czuję się dobrze nic mi nie dolega, ale te mało odczuwalne ruchy mnie dołują i czasem zapominam, że jestem w ciąży.
    Czekam od wizyty do wizyty teraz odliczam do 21.02 na połówkowe.

    26.10 11dpo ⏸️
    14.11 ♥️
    🙋‍♀️40 lat
    👧2003
    👦2008
    👧2010
    👧2021
    👶2024
    age.png
  • Junjul Autorytet
    Postów: 939 1136

    Wysłany: 5 lutego, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi się nie dłuży póki co, na razie marzę o marcu, kiedy pójdę na L4 i chce trochę pożyć 😄 ogarnę porządki, planuje się trochę uczyć, ćwiczyć, nadrobić czas z koleżankami, gotować, czytać, malować, odpoczywać, nadrobić seriale, grać na komputerze i robić wszystko to na co nie mam czasu obecnie 😄 jak wyjdzie zobaczymy bo znając życie to przynajmniej połowa planów pójdzie w odstawkę 😄

    Ammeluna lubi tę wiadomość

    age.png
  • Ammeluna Autorytet
    Postów: 418 823

    Wysłany: 5 lutego, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Junjul, dokładnie tego nie mogę się doczekeć jak już będę na L4! Już mam plany w głowie, ale jak chociaż zrealizuję wyspanie się, to i tak będzie już dużo 😅 mam zaplanowane porządki w domu, szafkach, ogrodzie, pranie i prasowanie ubranek, spotkanie się ze znajomymi, z którymi nigdy nie było czasu i milion rzeczy 😆 ale...życie zweryfikuje 😅

    Junjul lubi tę wiadomość

    age.png
  • Ania1985 Autorytet
    Postów: 417 481

    Wysłany: 5 lutego, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dori wrote:
    Wam też tak wolno plynie czas? Niby w pracy ledwo się obrócę i już koniec dnia, ale te tygodnie nagle tak strasznie się dłużą... Wczoraj wyczytałam, że większość ciąży kończy się w 41 tygodniu, a jeśli to pierwsza to przeważnie później i mówię do męża, że ja chyba zwariuję, bo za miesiąc dopiero połówkowe będę miała, a gdzie tu lipiec 🙈

    Bardzo mi sie dluzy ;) Polowkowe dopiero 6 marca.

    age.png
  • Ania1985 Autorytet
    Postów: 417 481

    Wysłany: 5 lutego, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosis wrote:
    To u mnie odwrotnie, czas leci szybko jak xholera. 🙈 Dopiero co dowiedziałam się o ciąży, a tu już 18 tydzień, a za 3 tygodnie z haczykiem już połówkowe. 🙈 No, ale my ganialiśmy na początku po lekarzach i wszystko było w takiej nerwówce, to może dlatego.

    Dziewczyny, też macie wrażenie, że brzuszek rośnie Wam jakoś tak... skokowo? Najpierw go nie było, później raptem pojawiła się kuleczka. A dzisiaj się obudziłam, patrzę, a tu już całkiem ciążowy brzuszek. 😅 Rękę bym dała, że wczoraj taki nie był. 🤭

    My jutro jedziemy do Szpitala, zbadać przepływy i serduszko u Grzdylka. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze.

    A no i tak czytam i u nas na wątku i na innych i chyba się wybiorę do fizjo uroginekologicznego.

    Co do brzuszka mam podobnie. Wczesniej jak lezalam to mialam plaski brzuch, od ostatniego tygodnia mam wyrazna pilke, nawet jak leze )))

    Zosis lubi tę wiadomość

    age.png
  • kejdens Koleżanka
    Postów: 40 67

    Wysłany: 5 lutego, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja odwrotnie jak czytam wiele z was tydzień temu wróciłam do pracy z l4 😄
    Ja miałam l4 praktycznie od samego początku ciazy że względu na skurcze i krwiaka, ale jak te zagrożenia ustały to postanowiłam wrócić do pracy na tyle ile będę umiała. Pracuje jednak w pełni zdalnie więc fizycznie jest ok.

    Jeśli chodzi o brzuszek to dzisiaj akurat wokół tego tematu moje myśli krążyły i z zaciekawieniem czytałam wasze dzisiejsze wpisy :D
    U mnie aktualnie 14w5d i brzuszek mam taki może na 2 cm odstający 😄czuje po ubraniach że doły już nie pasują, wieczorem oczywiście jest większy i już nie tylko ta piłeczka na dole ale cały się pojawią.

    A jeśli chodzi o czas mi leci różnie. Niektóre tygodnie to ani się obejrzę z już zmieniają się na kolejne w aplikacji a ten tydzień np mega mi się dłuży. Ja to bym chciała się teleportowac już do lipca 🥹

  • AEGO Autorytet
    Postów: 2224 2031

    Wysłany: 5 lutego, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kejdens wrote:
    A ja odwrotnie jak czytam wiele z was tydzień temu wróciłam do pracy z l4 😄
    Ja miałam l4 praktycznie od samego początku ciazy że względu na skurcze i krwiaka, ale jak te zagrożenia ustały to postanowiłam wrócić do pracy na tyle ile będę umiała. Pracuje jednak w pełni zdalnie więc fizycznie jest ok.

    Jeśli chodzi o brzuszek to dzisiaj akurat wokół tego tematu moje myśli krążyły i z zaciekawieniem czytałam wasze dzisiejsze wpisy :D
    U mnie aktualnie 14w5d i brzuszek mam taki może na 2 cm odstający 😄czuje po ubraniach że doły już nie pasują, wieczorem oczywiście jest większy i już nie tylko ta piłeczka na dole ale cały się pojawią.

    A jeśli chodzi o czas mi leci różnie. Niektóre tygodnie to ani się obejrzę z już zmieniają się na kolejne w aplikacji a ten tydzień np mega mi się dłuży. Ja to bym chciała się teleportowac już do lipca 🥹
    Taaaak, z tą teleportacją! Ja to już bym chciała być po wszystkim 😂 nie będzie pewnie lekko wtedy też, ale wiadomo - razem 😃

    kejdens lubi tę wiadomość

    age.png
  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 5299 4657

    Wysłany: 6 lutego, 06:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja bym już chciała być po połogu 🙈😅

    kejdens, Ammeluna, Edithka lubią tę wiadomość

    age.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙
    2024 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • Doris8 Autorytet
    Postów: 1799 1608

    Wysłany: 6 lutego, 07:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak ktoś jest na podobnym etapie i nie czuje ruchów to polecam spreparować małą awanturkę 🤣 ja wczoraj wieczorem tak zrobiłam, hormony mi strzeliły i nawet nie wiem o co się przyczepiłam, ale Stary mnie tak wkurzył swoim oddychaniem, że Maluch zaczął kopać jak szalony i to już nie byly jelita💚 nawet Stary poczuł a myślałam, że dla obcej ręki to jeszcze za wcześnie ;) więc jak coś to zawsze możecie spróbować 🤣🤣

    Zosis, kejdens lubią tę wiadomość

    🏡👩‍❤️‍👨
    🙎‍♀️ 32'
    🙎‍♂️34'

    09.23 1 IUI ❌️
    10.23 2 IUI ✅️
    03.11 ⏸️
    20.11 pierwsze usg 😍
    20.11 3mm, mamy ♥️
    08.12 9tc, mamy 23,3 mm😍 - krwiak😩
    28.12 prenatalne OK 👶 5,2cm 11+6,
    niskie ryzyka 🤞

    🩷14.07, 21.09, 10/10, 3030g🩷

    age.png
  • dori Autorytet
    Postów: 766 971

    Wysłany: 6 lutego, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doris8 wrote:
    Jak ktoś jest na podobnym etapie i nie czuje ruchów to polecam spreparować małą awanturkę 🤣 ja wczoraj wieczorem tak zrobiłam, hormony mi strzeliły i nawet nie wiem o co się przyczepiłam, ale Stary mnie tak wkurzył swoim oddychaniem, że Maluch zaczął kopać jak szalony i to już nie byly jelita💚 nawet Stary poczuł a myślałam, że dla obcej ręki to jeszcze za wcześnie ;) więc jak coś to zawsze możecie spróbować 🤣🤣
    Kurde u mnie to nie działa 😂 średnio co 3-4 dni robię aferę o nic i na razie nie czuję ruchów. Ale u mnie to raczej jeszcze za wcześnie :(

    31.10.2022 💔
    25.05.2023 💔
    13.11.2023 ⏸️ beta 93,81
    15.11.2023 beta 223,65
    22.11.2023 beta 4193 🤞
    27.11.2023 6+1 2,6 mm ❤️ USG 5+6
    11.12.2023 8+1 1,39cm ❤️ USG 7+5
    22.12.2023 9+5 2,58cm ❤️ USG 9+3
    09.01.2024 12+2 5,79cm USG 12+2. Prenatalne idealnie 😍
    19.02.2024 18+1 232g ❤️
    05.03.2024 20+2 II prenatalne, 340g i pierwsze kopniaki 😍
    14.05.2024 30+2 III prenatalne, 1750g 😍

    Iga 🥰🥰 30.07.2024 22:51 😍 ⚖️3635g 📏56cm 💖

    age.png
  • kejdens Koleżanka
    Postów: 40 67

    Wysłany: 6 lutego, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doris8 wrote:
    Jak ktoś jest na podobnym etapie i nie czuje ruchów to polecam spreparować małą awanturkę 🤣 ja wczoraj wieczorem tak zrobiłam, hormony mi strzeliły i nawet nie wiem o co się przyczepiłam, ale Stary mnie tak wkurzył swoim oddychaniem, że Maluch zaczął kopać jak szalony i to już nie byly jelita💚 nawet Stary poczuł a myślałam, że dla obcej ręki to jeszcze za wcześnie ;) więc jak coś to zawsze możecie spróbować 🤣🤣

    Haha uśmiałam się 😅 zapamiętam na przyszłość bo u mnie jeszcze do ruchów trochę czasu zostało 😂

  • Zosis Autorytet
    Postów: 1972 5123

    Wysłany: 6 lutego, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doris8 wrote:
    Jak ktoś jest na podobnym etapie i nie czuje ruchów to polecam spreparować małą awanturkę 🤣 ja wczoraj wieczorem tak zrobiłam, hormony mi strzeliły i nawet nie wiem o co się przyczepiłam, ale Stary mnie tak wkurzył swoim oddychaniem, że Maluch zaczął kopać jak szalony i to już nie byly jelita💚 nawet Stary poczuł a myślałam, że dla obcej ręki to jeszcze za wcześnie ;) więc jak coś to zawsze możecie spróbować 🤣🤣

    Maluchowi się nie spodobało, że mama robi awanturę tacie? 🤣 Ciekawe, czy po narodzinach też będzie trzymał stronę taty... 🤔 Ale że Starym już ok?

    Kurcze... Mój nieskłonny do kłótni, odkąd zaszliśmy w ciążę. 🤷‍♀️ Dzielnie znosi wszystkie humory.

    👩‍🦰34 🧔39
    👩‍❤️‍👨 2021, początek starań
    IUI 10.2023 (27-my cykl starań)
    👶 wyczekana Basia 07.2024 💗

    age.png
  • Ammeluna Autorytet
    Postów: 418 823

    Wysłany: 6 lutego, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosis wrote:
    Maluchowi się nie spodobało, że mama robi awanturę tacie? 🤣 Ciekawe, czy po narodzinach też będzie trzymał stronę taty... 🤔 Ale że Starym już ok?

    Kurcze... Mój nieskłonny do kłótni, odkąd zaszliśmy w ciążę. 🤷‍♀️ Dzielnie znosi wszystkie humory.

    A może zaczął skakać w brzuchu, bo się wkurzył na Tatę, jak On śmiał w ogóle zdenerwować Mamusię?! 😅😆

    Zosis, kejdens lubią tę wiadomość

    age.png
  • Lagolayet Przyjaciółka
    Postów: 61 65

    Wysłany: 6 lutego, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jezu ja tak samo mam czasem takie humorki.... jakaś tragedia. Mój dzielnie póki co znosi ale widzę ze zaczyna mu brakować momentami cierpliwości 😂

    Awantura jak 150 totalnie o nic , przynajmniej 1-2 razy w tygodniu.

    Ona: 30
    ANA 1:320
    MTHFR
    PAI -1

    On: 35
    Morfologia: 2%

    4.11 Beta 15
    6.11 Beta 68
    8.11 Beta 139
  • Doris8 Autorytet
    Postów: 1799 1608

    Wysłany: 6 lutego, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosis wrote:
    Maluchowi się nie spodobało, że mama robi awanturę tacie? 🤣 Ciekawe, czy po narodzinach też będzie trzymał stronę taty... 🤔 Ale że Starym już ok?

    Kurcze... Mój nieskłonny do kłótni, odkąd zaszliśmy w ciążę. 🤷‍♀️ Dzielnie znosi wszystkie humory.
    Zdecydowanie jestem tego zdania co Ammeluna, a bynajmniej tak sobie wmawiam. Wiadomo przecież, że przez kolejne 5 mc Maluch trzyma moją stronę 😅
    Juz wszystko ok, Stary jak mu się stresu nagromadzi to zapomina, że jesteśmy w ciąży 🤣 ale mam nadzieję, że do końca roku to do niego dotrze 🤦‍♀️

    🏡👩‍❤️‍👨
    🙎‍♀️ 32'
    🙎‍♂️34'

    09.23 1 IUI ❌️
    10.23 2 IUI ✅️
    03.11 ⏸️
    20.11 pierwsze usg 😍
    20.11 3mm, mamy ♥️
    08.12 9tc, mamy 23,3 mm😍 - krwiak😩
    28.12 prenatalne OK 👶 5,2cm 11+6,
    niskie ryzyka 🤞

    🩷14.07, 21.09, 10/10, 3030g🩷

    age.png
  • Zosis Autorytet
    Postów: 1972 5123

    Wysłany: 6 lutego, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doris8 wrote:
    Zdecydowanie jestem tego zdania co Ammeluna, a bynajmniej tak sobie wmawiam. Wiadomo przecież, że przez kolejne 5 mc Maluch trzyma moją stronę 😅
    Juz wszystko ok, Stary jak mu się stresu nagromadzi to zapomina, że jesteśmy w ciąży 🤣 ale mam nadzieję, że do końca roku to do niego dotrze 🤦‍♀️

    Doris, do końca roku to już będzie zupełnie inny etap. 😅

    My już po badaniu. I... niby przepływy są ok, ale serduszko malutkie i dostaliśmy jeszcze skierowanie na echo serca za 2-4 tygodnie. Niby Doktorek mówi, że wydaje się być wszystko w porządku i chce tylko na wszelki wypadek jeszcze skonsultować, ale no... Wyszłam z takim poczuciem, że wiem, że nic nie wiem nadal. 🤷‍♀️ Mam nadzieję, że to faktycznie nadgorliwość Doktorka, a nie jakiś faktyczny problem z Grzdylkiem...

    👩‍🦰34 🧔39
    👩‍❤️‍👨 2021, początek starań
    IUI 10.2023 (27-my cykl starań)
    👶 wyczekana Basia 07.2024 💗

    age.png
  • Doris8 Autorytet
    Postów: 1799 1608

    Wysłany: 6 lutego, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://meavita.pl/chlopiec-czy-dziewczynka-ludowe-przesady/ - zerknijcie co Wam wychodzi, mi chyba bliźnięta albo jakieś inne pół na pół 🙃

    🏡👩‍❤️‍👨
    🙎‍♀️ 32'
    🙎‍♂️34'

    09.23 1 IUI ❌️
    10.23 2 IUI ✅️
    03.11 ⏸️
    20.11 pierwsze usg 😍
    20.11 3mm, mamy ♥️
    08.12 9tc, mamy 23,3 mm😍 - krwiak😩
    28.12 prenatalne OK 👶 5,2cm 11+6,
    niskie ryzyka 🤞

    🩷14.07, 21.09, 10/10, 3030g🩷

    age.png
  • Doris8 Autorytet
    Postów: 1799 1608

    Wysłany: 6 lutego, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosis wrote:
    Doris, do końca roku to już będzie zupełnie inny etap. 😅

    My już po badaniu. I... niby przepływy są ok, ale serduszko malutkie i dostaliśmy jeszcze skierowanie na echo serca za 2-4 tygodnie. Niby Doktorek mówi, że wydaje się być wszystko w porządku i chce tylko na wszelki wypadek jeszcze skonsultować, ale no... Wyszłam z takim poczuciem, że wiem, że nic nie wiem nadal. 🤷‍♀️ Mam nadzieję, że to faktycznie nadgorliwość Doktorka, a nie jakiś faktyczny problem z Grzdylkiem...
    Kochana będzie dobrze, wiem że łatwo powiedzieć, ale im mniej stresu tym lepiej. Tyle już przeszliście, że musicie dać radę 💪🥰

    Zosis lubi tę wiadomość

    🏡👩‍❤️‍👨
    🙎‍♀️ 32'
    🙎‍♂️34'

    09.23 1 IUI ❌️
    10.23 2 IUI ✅️
    03.11 ⏸️
    20.11 pierwsze usg 😍
    20.11 3mm, mamy ♥️
    08.12 9tc, mamy 23,3 mm😍 - krwiak😩
    28.12 prenatalne OK 👶 5,2cm 11+6,
    niskie ryzyka 🤞

    🩷14.07, 21.09, 10/10, 3030g🩷

    age.png
  • Junjul Autorytet
    Postów: 939 1136

    Wysłany: 6 lutego, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosis musi być dobrze, trzymam kciuki 🙂

    Zosis lubi tę wiadomość

    age.png
‹‹ 126 127 128 129 130 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naturalne sposoby łagodzenia bólu porodowego

Poród nierozerwalnie łączy się z bólem. Ten fakt wiele przyszłych mam napawa lękiem. Bez względu na to, czy rodzą po raz pierwszy czy po raz kolejny, wizja skurczy powoduje pytanie: czy dam radę? Co, jeśli nie wytrzymam? Na szczęście jest wiele łagodnych, niefarmakologicznych metod, które mogą pomóc oswoić porodowe bóle.

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

7 pytań o poród, których wiele kobiet wstydzi się zadać!

Poród zbliża się wielkimi krokami, a w Twojej głowie w dalszym ciągu kłębią się pytania, których wstydzisz się zadać? Niektóre tematy są na tyle krępujące, że ciężko je poruszyć z partnerem,  na rutynowej wizycie u lekarza, czy przy kawie z koleżankami…Nadszedł jednak czas, żeby rozwiać Twoje wątpliwości! Przeczytaj odpowiedzi na 7 najbardziej wstydliwych pytań związanych z porodem.

CZYTAJ WIĘCEJ