X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipiec 2024
Odpowiedz

Lipiec 2024

Oceń ten wątek:
  • Junjul Autorytet
    Postów: 939 1136

    Wysłany: 8 lutego, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi09 wrote:
    Będę miała planowane CC i bardzo się boję 😔 głównie dlatego, że miałam operacje ginekologiczna z cięciem brzucha (usunięcie mięśniaka) i pamiętam jaki to był ból później i trudno mi sobie wyobrazić, że w tym stanie będę miała się zająć noworodkiem, który jest ruchliwy i w każdej chwili może kopnąć w brzuch np. 😱😱
    Boję się tez znieczulenia, miałam już dwa razy pelna narkozę operacyjna i wiele razy krótkie znieczulenie (ale takie też bez świadomości) i strasznie się boję tego znieczulenia do kręgosłupa, jakie to będzie uczucie być znieczulona jedynie od pasa w dół, słyszeć co się na sali dzieje i boję się też powikłań po tym znieczuleniu, zwłaszcza że mam już pewne problemu z kregoslupem.
    Także no mnie poród napawa lekka panika 🙈
    Nie bój się znieczulenia 😉 przy bólu porodowym takie wkłucie nic nie boli, a przy cesarce nie czujesz bólu ale czujesz takie szarpanie i wyjmowanie dziecka. Będzie dobrze, musi. Ja miałam powikłania po cesarce i też źle wspominam, pierwsze dziecko rodziłam naturalnie ale też ze znieczuleniem (które dostałam pod koniec i działalo półtorej godziny), to się nawet zdrzemnelam chwilkę 🤦 poza tym cały czas jest anestezjolog i lekarze, czuwają nad bezpieczeństwem w trakcie, jak coś nie tak to możesz powiedzieć. Podobno przy cesarce nie wolno podnosić głowy żeby nie mieć popunkcyknego bólu głowy ale ja podnosiłam cały czas i glowa mnie nie bolała 🙂

    Nisia18, Mimi09 lubią tę wiadomość

    age.png
  • Emimo Autorytet
    Postów: 1357 986

    Wysłany: 8 lutego, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    E-Priam Cybex cozy beige

    Powiem Wam że innego nie brałam pod uwagę. Nie widziałam też go na żywo w sklepie.
    Doris8 wrote:
    Na jaki model się zdecydowałaś? :)

    Doris8 lubi tę wiadomość

    26.10 11dpo ⏸️
    14.11 ♥️
    🙋‍♀️40 lat
    👧2003
    👦2008
    👧2010
    👧2021
    👶2024
    age.png
  • Emimo Autorytet
    Postów: 1357 986

    Wysłany: 8 lutego, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczywiście jak jutro sfinalizuje wszystko to dokładnie napiszę co i jak. Zamawiałam przez telefon, więc wiecie żeby nie doszło do jakiegoś nieporozumienia. Co do modelu. Ja zamawiałam tą elektryczną ramę i ona niestety jest bardzo droga. Ale właśnie na niej mi zależało, dlatego nie brałam innego modelu pod uwagę. Ponieważ na stanie mam też super wózek Bugaboo fox 2 w stanie idealnym. Będę go wystawiała na sprzedaż ( plus fotelik samochodowy )
    AEGO wrote:
    Widziałam na grupie czerwcowej, że zdecydowałaś się właśnie na Cybexa! Jeśli to oczywiście nie tajemnica to zdradzisz jaką cenę udało Ci się wynegocjować? Bo one są trochę droższe w zasadzie normalnie od tych Mios, który mnie interesuje.

    AEGO lubi tę wiadomość

    26.10 11dpo ⏸️
    14.11 ♥️
    🙋‍♀️40 lat
    👧2003
    👦2008
    👧2010
    👧2021
    👶2024
    age.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2224 2031

    Wysłany: 8 lutego, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emimo wrote:
    Oczywiście jak jutro sfinalizuje wszystko to dokładnie napiszę co i jak. Zamawiałam przez telefon, więc wiecie żeby nie doszło do jakiegoś nieporozumienia. Co do modelu. Ja zamawiałam tą elektryczną ramę i ona niestety jest bardzo droga. Ale właśnie na niej mi zależało, dlatego nie brałam innego modelu pod uwagę. Ponieważ na stanie mam też super wózek Bugaboo fox 2 w stanie idealnym. Będę go wystawiała na sprzedaż ( plus fotelik samochodowy )
    Jak pytałam o beżowy kolor w sklepie to mi powiedzieli, że będzie ale maj/czerwoec 😅 a na czerwiec to ja mam termin 😂 co prawda miałam zmiany z czerwca na lipiec i później znów na czerwiec, ale zobaczymy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lutego, 18:52

    age.png
  • Emimo Autorytet
    Postów: 1357 986

    Wysłany: 8 lutego, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podobno już pierwsze partie sprzedane bo były rezerwacje wcześniej. Dlatego już się zapisałam w kolejkę. A jaki kolor stelaża rozważasz ?

    26.10 11dpo ⏸️
    14.11 ♥️
    🙋‍♀️40 lat
    👧2003
    👦2008
    👧2010
    👧2021
    👶2024
    age.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2224 2031

    Wysłany: 8 lutego, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emimo wrote:
    Podobno już pierwsze partie sprzedane bo były rezerwacje wcześniej. Dlatego już się zapisałam w kolejkę. A jaki kolor stelaża rozważasz ?
    Jeśli chodzi o Miosa to podoba mi się zielony+rose gold, ale nie wiem, możliwe, że zwykły czarny będzie

    age.png
  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 5299 4657

    Wysłany: 8 lutego, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny jejciu też bym pokupowała już jakieś ubranka ale póki nie wiem kto u mnie mieszka to nie zaczynam nawet, bo śpiochy takie typowo dziewczęce mi się podobają w różyczki itp😆 z falbankami😆
    Ja dziś w pracy trochę się przeciążyłam, także muszę zluzować, bo spojenie mnie już pobolewało, krzyż mnie pobolewa i czuję się jak 80l babka😏 W ogóle jak patrzę na mój brzuch, to po prostu nie wierzę, że może być taki duży na tym etapie 🙈 pępek już mam płaski i mam nadzieję, że nie będę mieć antenki w 3trymestrze 🙈 Generalnie mam normalnie głęboki pępek i w pierwszej ciąży nie wystawał. W drugiej zaczął tak lekko wystawać w 3cim trym. A w tej ciąży już jest płaski 🙈🙈🙈

    Co do porodu, znieczulenia - ja rodziłam 2x sn ale oba porody były baaaardzo różne. Przy pierwszym miałam skurcze przepowiadające, mega bolesne w 38tc i jechałam 2x do szpitala, bo nie mogłam wytrzymać tego bólu. Za 3cim razem już mnie zostawili 😆 wieczorem były regularne, co 3min.skurcze ale szyjka bardzo wolno się otwierała i zaproponowali zzo, bo położna mówiła, że się wykończę zanim urodzę. Wkłucia nawet nie pamiętam, bo trzęsłam się już z bólu a znieczulenie zadziałało na mnie tak, że wszystko ustąpiło. Normalnie zero bólu, chciałam tego kto wymyślił zzo w pięty całować 😆 Przespałam się i dostałam oxytocyne, bo poród stanął w miejscu. Zaczęły się od razu parte, które były dla mnie bezbolesne-czułam po prostu jakbym miała zrobić 💩 zero bólu i przez to, że byłam taka świadoma tego wszystkiego - zamiast skupić się na parciu, to myślałam tylko o tym czy się nie 💩 i samo wypychanie dziecka trwało 1,5godz🤦🏼‍♀️ bo nie parłam tak na 100%
    Drugi poród całkowicie naturalny to już bajka😃 Nie miałam żadnych skurczy przepowiadajacych przez ileś tam dni jak przy pierwszym porodzie. Po prostu odszedł mi wieczorem czop i rano zaczęły się skurcze, które stawały się coraz bardziej bolesne, częste i regularne o 12 zdecydowałam się jechać do szpitala bo były już co 3min.,jak dojechałam to już co minutę miałam. Ból jest naprawdę ogromny, trzeba pamiętać o prawidłowej technice oddychania-bez tego bym nie wytrzymała. Jak się położyłam a raczej położne mnie położyły 😆 to po 7min.urodzilam. Bez znieczulenia na samej końcówce to jest taki amok, że kompletnie nie myśli się o niczym innym jak o wyparciu dziecka a już na pewno nie zastanawiasz się czy się 💩 Zdecydowanie wolę poród bez zzo, choć pamiętam, że po narodzinach córki mówiłam, że nie wyobrażam sobie porodu bez zzo i miałam respekt dla wszystkich matek, które urodziły bez tego znieczulenia a jednak było mi dane rodzić bez i nawet i przeżyć lepiej poród niż z zzo😃 Takie moje jest doświadczenie ale z tym znieczuleniem to sprawa indywidualna, bo wiadomo, że każda rodząca może różnie zareagować na nie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lutego, 20:41

    Nisia18, Nimfadora lubią tę wiadomość

    age.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙
    2024 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • Emimo Autorytet
    Postów: 1357 986

    Wysłany: 8 lutego, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też ten kolor był moim faworytem dopóki nie zobaczyłam beżu. 😀
    AEGO wrote:
    Jeśli chodzi o Miosa to podoba mi się zielony+rose gold, ale nie wiem, możliwe, że zwykły czarny będzie

    AEGO lubi tę wiadomość

    26.10 11dpo ⏸️
    14.11 ♥️
    🙋‍♀️40 lat
    👧2003
    👦2008
    👧2010
    👧2021
    👶2024
    age.png
  • Sajgonka Autorytet
    Postów: 723 868

    Wysłany: 8 lutego, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moją zdecydowaną preferencją jest poród bez znieczulenia. Zadziałało na mnie totalnie nie tak jak powinno i choćby nie wiem co, nie dam sobie więcej zrobić 🙈
    Nie będę opisywać porodu, bo mam same złe wspomnienia, których nikt nie ma ochoty czytać, ale generalnie się nie boje kolejnego, po prostu nie nastawiam się na nic.

    Brzuch mi właśnie też wyskoczył strasznie, nie wiem kiedy to się stało 😅 już jak nic normalnej bluzki nie ubiorę, bo będą za krótkie.

    👦🏻2021
    👶🏻2024

    age.png
  • Nisia18 Autorytet
    Postów: 575 939

    Wysłany: 8 lutego, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady_Dior , nie ogarniam jak można tak szybko urodzić jeszcze bez znieczulenia .. 😳🤔 zazdro!

    Ja to się pocieszam myślą , że drugi poród i każdy następny podobno jest lżejszy od pierwszego .
    Choć znając moje szczęście to pewnie i tak będę z 3 dni rodzić 🤣🤣🤣

    Wracam z wiadomościami Dobrymi 🥳🥳
    240g chłopca 👦 zdrowego !
    Bardzo długie USG , szczegółowe . Popłakałam się w trakcie , no bo weź tu człowieku wytrzymaj ten stres 🤭

    Szczęśliwa idę spać :)

    Dziękuję za kciuki ❤️

    Lady_Dior, Doris8, Ammeluna, AEGO, Zojkaa, Sajgonka, kejdens, Ania1985, Raela, dori, Lagolayet, Emimo, Kocur, Edithka, Mimi09 lubią tę wiadomość

  • Nisia18 Autorytet
    Postów: 575 939

    Wysłany: 8 lutego, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W sumie to jeszcze zapytam o paznokcie hybrydowe . Robicie ? Czy moze lepiej nie robić ??
    Tak sie zastanawiam , bo robię sobie sama w domu , ale czy może już powinnam postawić na naturalną płytkę paznokcia aż do porodu?
    Sama nie wiem ..

  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 5299 4657

    Wysłany: 8 lutego, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nisia18 super, że połówkowe wyszły dobrze i możesz spać spokojnie-gratuluję 😃
    No ja sama jestem w szoku, że można tak szybko urodzić - byłam pewna, że znowu będę się męczyć parę dni a tu chwila moment i skurcze częste, regularne. Ciekawe jak będzie przy trzecim porodzie😆 ale tak jak Sajgonka nie nastawiam się na nic, bo to jest takie nieprzewidywalne... Bardzo nie chciałabym mieć cc 🙏🏻 no ale nie przewidzisz tego...

    Sajgonka szkoda, że masz niemiłe wspomnienia z porodu 😒 Mam nadzieję, że tym razem będzie na odwrót. Dla mnie poród to magia ale właśnie - czy za trzecim razem też tak będzie 😏

    Nisia18, Sajgonka lubią tę wiadomość

    age.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙
    2024 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • Nisia18 Autorytet
    Postów: 575 939

    Wysłany: 8 lutego, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady_Dior wrote:
    Nisia18 super, że połówkowe wyszły dobrze i możesz spać spokojnie-gratuluję 😃
    No ja sama jestem w szoku, że można tak szybko urodzić - byłam pewna, że znowu będę się męczyć parę dni a tu chwila moment i skurcze częste, regularne. Ciekawe jak będzie przy trzecim porodzie😆 ale tak jak Sajgonka nie nastawiam się na nic, bo to jest takie nieprzewidywalne... Bardzo nie chciałabym mieć cc 🙏🏻 no ale nie przewidzisz tego...

    Sajgonka szkoda, że masz niemiłe wspomnienia z porodu 😒 Mam nadzieję, że tym razem będzie na odwrót. Dla mnie poród to magia ale właśnie - czy za trzecim razem też tak będzie 😏


    Mój ulubiony , usłyszany tekst - „ pierniesz i urodzisz”
    Takiego szybkiego porodu nam życzę 🤣🤪

  • totylkoja Autorytet
    Postów: 646 620

    Wysłany: 8 lutego, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nisia18 wrote:
    W sumie to jeszcze zapytam o paznokcie hybrydowe . Robicie ? Czy moze lepiej nie robić ??
    Tak sie zastanawiam , bo robię sobie sama w domu , ale czy może już powinnam postawić na naturalną płytkę paznokcia aż do porodu?
    Sama nie wiem ..
    Jeżeli będziesz miała planowana cesarkę to są lekarze anestezjolodzy którzy lubią doczepić się to pomalowanej płytki paznokciowej.

    Na ten moment malowanie paznokci w niczym nie szkodzi:)

    👱🏻‍♀30👱🏻‍♂32

    24.03.23r. poronienie zatrzymane 7/8 tydz. 💔

    31.10 ⏸️
    02.11 bhcg 2047 mIU/ml; prog 27 ng/ml
    04.11 bhcg 5315
    07.11 wizyta - pechęrzyk ciążowy z ciałkiem żółtym
    19.11 szpital - krwawienie🥺
    30.11 8+4 i 2.05 cm
    21.12 4.9 cm
    28.12 prenatalne 13+1 i prawie 7 cm
    01.02.24 240 g cudu ❣️
    15.02 połówkowe 20+1 i 380 g dziewczynki 🌸
    14.03 716 g
    04.04 1100 g 💟
    25.04 1450 g 💟
    21.05 2300; 33+6
    04.06 2700: 35+6 🌸.

    age.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2224 2031

    Wysłany: 8 lutego, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nisia18 wrote:
    Lady_Dior , nie ogarniam jak można tak szybko urodzić jeszcze bez znieczulenia .. 😳🤔 zazdro!

    Ja to się pocieszam myślą , że drugi poród i każdy następny podobno jest lżejszy od pierwszego .
    Choć znając moje szczęście to pewnie i tak będę z 3 dni rodzić 🤣🤣🤣

    Wracam z wiadomościami Dobrymi 🥳🥳
    240g chłopca 👦 zdrowego !
    Bardzo długie USG , szczegółowe . Popłakałam się w trakcie , no bo weź tu człowieku wytrzymaj ten stres 🤭

    Szczęśliwa idę spać :)

    Dziękuję za kciuki ❤️
    Super wiadomosci! Z ciekawości, w którym tc robiłaś połówkowe?

    age.png
  • Skakanka Znajoma
    Postów: 17 2

    Wysłany: 8 lutego, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szanowne Panie, jako mama oraz studentka dietetyki pediatrycznej, chciałam zachęcić i prosić o pomoc wszystkie kobiety, które są mamami, bądź chcą nimi zostać do wypełnienia poniższej ankiety, umożliwi mi to zebranie niezbędnych informacji do przeprowadzenia badań w swojej pracy dyplomowej. Celem przeprowadzenia badania jest ocena świadomości kobiet na temat wpływu karmienia piersią na matkę i dziecko. Ankieta jest w pełni anonimowa, a wyniki zostaną wykorzystane jedynie do celów naukowych.

    https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfnMjKC4glU6BJ0JtT9cbVoO5-6jh8FxB8As9G1v8WmPWtKow/viewform?usp=sf_link



    Z góry dziękuję za udzielone odpowiedzi i poświęcony czas

  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 5299 4657

    Wysłany: 8 lutego, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nisia18 haha no oby tak było 😆😆😆
    Co do paznokci ja myślę, że możesz spokojnie robić. Ja zdjęłam teraz żele, bo mi przeszkadzały w pracy i już mnie korci, żeby sobie nowe zrobić 😅

    age.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙
    2024 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • Sajgonka Autorytet
    Postów: 723 868

    Wysłany: 8 lutego, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    totylkoja wrote:
    Jeżeli będziesz miała planowana cesarkę to są lekarze anestezjolodzy którzy lubią doczepić się to pomalowanej płytki paznokciowej.

    Na ten moment malowanie paznokci w niczym nie szkodzi:)
    Ja miałam znieczulenie do sn, zakładany pulsoksymetr czy jak to się tam nazywa i nikt się nie doczepil.
    Ja mam hybrydę i nie zamierzam ściągać.

    👦🏻2021
    👶🏻2024

    age.png
  • Nisia18 Autorytet
    Postów: 575 939

    Wysłany: 8 lutego, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AEGO wrote:
    Super wiadomosci! Z ciekawości, w którym tc robiłaś połówkowe?

    19+1

  • Nisia18 Autorytet
    Postów: 575 939

    Wysłany: 8 lutego, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sajgonka wrote:
    Ja miałam znieczulenie do sn, zakładany pulsoksymetr czy jak to się tam nazywa i nikt się nie doczepil.
    Ja mam hybrydę i nie zamierzam ściągać.

    Fakt . Ja przy histeroskopii miałam zaznaczone by przynajmniej jeden paznokc był nie nie pomalowany .

    Bliżej porodu ściągnę hybrydę , narazie maluję dalej 😉
    Mam tak kruchą płytkę paznokcie ze bez wzmocnienia nic bym nie miała :)

‹‹ 131 132 133 134 135 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Pozytywny test ciążowy i co dalej?

A więc stało się! Zrobiłaś test ciążowy i wynik wyszedł pozytywny. Gratulacje! To co zapewne wiesz na pewno, to fakt, że przed Tobą wiele zmian. Jakie to będą zmiany, czego się teraz spodziewać? Przeczytaj na co powinnaś być gotowa, jak się do tego przygotować i co po kolei powinnaś  zrobić gdy już wiesz, że pod Twoim sercem zagościło nowe życie.

CZYTAJ WIĘCEJ