X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipiec 2024
Odpowiedz

Lipiec 2024

Oceń ten wątek:
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2219 2018

    Wysłany: 29 marca, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę ja nigdy w życiu chyba nie miałam infekcji intymnej. Czy one wychodzą normalnie w badaniu ogólnym moczu czy trzeba robić posiew?

    age.png
  • Zosis Autorytet
    Postów: 1972 5123

    Wysłany: 29 marca, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doris, spokojnie, dzieciaczek rośnie skokowo, więc może akurat trafiło na moment, że wszystko urósł, a brzuszek za chwilkę nadrobi. 🤞

    Ja tak, noszę kartę ciąży ze sobą praktycznie wszędzie. No, poza np. szybkim wyskoczeniem do sklepu. Ale ja jestem po incydencie zatorowości we wczesnej ciąży.

    👩‍🦰34 🧔39
    👩‍❤️‍👨 2021, początek starań
    IUI 10.2023 (27-my cykl starań)
    👶 wyczekana Basia 07.2024 💗

    age.png
  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 5286 4627

    Wysłany: 29 marca, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z moczu pewnie to infekcje układu moczowego - też kobiety często miewają.
    Ja mam takie specjalne testy-zawierają papierek wskaźnikowy i przy infekcji grzybiczej kolor się nie zmienia a przy bakteryjnej odczyn jest zasadowy i zmienia się na niebiesko. Z synem miałam infekcję ale to mnie dopadła parę dni po owulce i miałam antybiotyk.

    age.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙
    2024 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • Natka9106 Autorytet
    Postów: 608 577

    Wysłany: 29 marca, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AEGO wrote:
    Kurczę ja nigdy w życiu chyba nie miałam infekcji intymnej. Czy one wychodzą normalnie w badaniu ogólnym moczu czy trzeba robić posiew?

    Ja nie robiłam żadnych badań, ale z moich obserwacji wynika że chyba coś jest na rzeczy. Trochę swędzi, ale zazwyczaj tylko rano i ta wydzielina jest też trochę podejrzana, no i rano jest jej więcej. Ogólnie może to głupie ale trochę się cykam tej globulki bo nigdy nie brałam i nie wiem czy zrobię to dobrze. Mam nadzieję że u mnie nie będzie aż takich nieprzyjemnych dolegliwosci jak już się w końcu odważę ja wziąść. 🙂🙂

  • Minia95 Autorytet
    Postów: 476 381

    Wysłany: 29 marca, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AEGO wrote:
    Kurczę ja nigdy w życiu chyba nie miałam infekcji intymnej. Czy one wychodzą normalnie w badaniu ogólnym moczu czy trzeba robić posiew?
    ogólnie one czesto nie dają objawów, a można mieć jakas tam bakterie ale z reguły jak nie ma objawów to ginekolodzy nie dają skierowań na posiewy - bo uważają ze nie ma potrzeby. Ja sie naczytałam (bo mi sie szyjka skróciła) na forum na fejsie ze od infekcji intymnej nawet szyjka sie moze skrócic i odrazu polecialam robić posiew i coś mi tam faktycznie wyszło a objawów jako takich nie mialam ani świądu ani nic. Teraz przed wizytą za to badałam mocz i leukocytów mialam za duzo co tez wskazuje na infekcje znowu pęcherza a tez nie mialam objawów, ani czesciej niz zwykle nie siusiam ani nie szczypie podczas robienia siku, nic. No trzeba liczyć i zaufać chyba mimo wszystko lekarzom

    Synuś - 1.07.2024 ❤️
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2219 2018

    Wysłany: 29 marca, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Minia95 wrote:
    ogólnie one czesto nie dają objawów, a można mieć jakas tam bakterie ale z reguły jak nie ma objawów to ginekolodzy nie dają skierowań na posiewy - bo uważają ze nie ma potrzeby. Ja sie naczytałam (bo mi sie szyjka skróciła) na forum na fejsie ze od infekcji intymnej nawet szyjka sie moze skrócic i odrazu polecialam robić posiew i coś mi tam faktycznie wyszło a objawów jako takich nie mialam ani świądu ani nic. Teraz przed wizytą za to badałam mocz i leukocytów mialam za duzo co tez wskazuje na infekcje znowu pęcherza a tez nie mialam objawów, ani czesciej niz zwykle nie siusiam ani nie szczypie podczas robienia siku, nic. No trzeba liczyć i zaufać chyba mimo wszystko lekarzom
    Właśnie idę w następnym tyg na mocz, więc może od razu też dam do zbadania na posiew. ☺️

    age.png
  • Minia95 Autorytet
    Postów: 476 381

    Wysłany: 29 marca, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AEGO wrote:
    Właśnie idę w następnym tyg na mocz, więc może od razu też dam do zbadania na posiew. ☺️
    tzn posiew to akurat mialam z pochwy przez tę skracającą szyjke a badanie moczu to takie ogólne mialam, no ale tez mi cos wyszlo z niego także furoginę mi w sumie zapisał, wit C i zalecił dużo pić - i teraz łaże 4 razy w nocy siku wrrrr

    Synuś - 1.07.2024 ❤️
  • Minia95 Autorytet
    Postów: 476 381

    Wysłany: 29 marca, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale powiem wam, że emocjonalna to się nieźle zrobiłam. Kupił mi mąż arbuza, który cały w środku był zgnity a byłam taka radosna gdy go przywlekł do domu i z taką ekscytacją patrzyłam jak go rozkraja wiec jak zobaczylam ze jest cały zepsuty to sie niemalże popłakałam :( Mój mąż mowil, ze zobaczył jak normalnie zycie ze mnie uchodzi, smutek natychmiastowy :') był gotów jechać po następnego ale już sobie darowałam

    Synuś - 1.07.2024 ❤️
  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 5286 4627

    Wysłany: 29 marca, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od siebie polecam wagę dla dziecka. Dużo mam się stresuje, czy ich dziecko dobrze przybiera ale ja stosowałam z czystej ciekawości, chęci ujrzenia ileż to dziecko mi przybrało 😆
    Ja mam akurat tą wagę i jest do 25kg

    124203-1242030000.jpg

    age.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙
    2024 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • Natka9106 Autorytet
    Postów: 608 577

    Wysłany: 29 marca, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Minia95 wrote:
    ale powiem wam, że emocjonalna to się nieźle zrobiłam. Kupił mi mąż arbuza, który cały w środku był zgnity a byłam taka radosna gdy go przywlekł do domu i z taką ekscytacją patrzyłam jak go rozkraja wiec jak zobaczylam ze jest cały zepsuty to sie niemalże popłakałam :( Mój mąż mowil, ze zobaczył jak normalnie zycie ze mnie uchodzi, smutek natychmiastowy :') był gotów jechać po następnego ale już sobie darowałam

    Ja kilka dni temu rano jeszcze w łóżku rozpłakałam się narzeczonemu w rękaw rzewnymi łzami , że za długo śpimy i marnujemy cenny czas😅😅😅😅 jego mina bezcenna😂😂 ogólnie to mam od jakiegoś czasu takie poczucie marnowania czasu, leci jak szalony a dni nie są wg produktywne, a tyle rzeczy zostało do zrobienia w związku z dzieckiem i odbiorem mieszkania. Mam przez to wyrzuty sumienia.

    Minia95 lubi tę wiadomość

  • Minia95 Autorytet
    Postów: 476 381

    Wysłany: 29 marca, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka9106 wrote:
    Ja kilka dni temu rano jeszcze w łóżku rozpłakałam się narzeczonemu w rękaw rzewnymi łzami , że za długo śpimy i marnujemy cenny czas😅😅😅😅 jego mina bezcenna😂😂 ogólnie to mam od jakiegoś czasu takie poczucie marnowania czasu, leci jak szalony a dni nie są wg produktywne, a tyle rzeczy zostało do zrobienia w związku z dzieckiem i odbiorem mieszkania. Mam przez to wyrzuty sumienia.
    mam coś podobnego, mam takie poczucie ze czas leci ja przebieram w tych rzeczach na internecie a na nic nie moge sie zdecydować i zaczynam się tym stresować ze zostane bez niczego :')

    Synuś - 1.07.2024 ❤️
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2219 2018

    Wysłany: 29 marca, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Minia95 wrote:
    mam coś podobnego, mam takie poczucie ze czas leci ja przebieram w tych rzeczach na internecie a na nic nie moge sie zdecydować i zaczynam się tym stresować ze zostane bez niczego :')
    O to ja mam tak samo. 🙃 w kwestii arbuza to smuteczek, byłoby mi też przykro. 🙆🏼‍♀️🙈

    age.png
  • Junjul Autorytet
    Postów: 932 1119

    Wysłany: 29 marca, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do emocji to ja jestem bardziej nerwowa, dzisiaj kilka razy na krzyczałam na moje dzieci bo wszystko rozwalały, nic nie pomagają a ja tylko chodzę i zbieram te zabawki, rozlane picia, okruchy, na święta mało co zrobione i mam kryzys z tego powodu, ani porządków nie jestem w stanie zrobić ani w kuchni poszaleć a co ogarnę to z powodu jest rozwalone, mnie bolą plecy, one nic nie słuchają, robią co chcą, mąż wrócił z pracy i zakupów po 20. Trochę nakrzyczałam, dwa razy się rozpłakałam z bezsilności ehh. Dzień wariatów 😵

    age.png
  • Ania1985 Autorytet
    Postów: 417 481

    Wysłany: 29 marca, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nimfadora wrote:
    Super! Czas szybko leci, za chwilę będzie donoszona. 😁 Ja ostatnio przeczytałam na zaufaj poloznej, że do 30 tyg powinno się mieć spakowaną torbę do szpitala. A jeśli torbę, to w domu też przydałoby się ogarnąć chociaż łóżeczko, materacyk, pościel, kilka ubranek, aptekę itd. Trochę mnie to przeraziło, bo myślałam zeby w maju wszystko poszykować, ale chyba jednak porobię zamowienia w kwietniu.

    A kiedy planujecie prać ubranka? Ja pierwotnie chciałam miesiąc przed, ale teraz to już nie wiem...

    Ja wszystko kupuje w czerwcu. Cesarke mam zaplanowana na 15 lipca. Mam juz kase przygotowana, ale nie chce wczesniej robic zakupow. Mysle, ze jakby sie cos wczesniej moglo wydarzyc, to najmniej sie bede wtedy przejmowac ubrankami czy gadzetami. Poza tym czeka nas przeprowadzka wiec bez sensu gromadzic wszystko juz teraz. Zawsze wszystko lubie miec przygotowane wczesniej, ale w tej sytuacji jakos jestem spokojna ☺️

    age.png
  • Ania1985 Autorytet
    Postów: 417 481

    Wysłany: 29 marca, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Minia95 wrote:
    ja dzisiaj miałam taka rozkminę, że kocham tego malucha nie widząc go, nie znająć jeszcze tylko czując jego ruchy w brzuchu. Niesamowite jaka ta więź jest silna i jaka miłość jest bezwarunkowa :')

    Mam to samo! ❤️❤️❤️ Uwielniam sie klasc i patrzec jak brzuszek podskakuje od fikolkow. I sobie z nim rozmawiam 🥰🥰 Jak malego wyciagna z brzucha to chyba bede non stop ryczec.

    AEGO, Minia95, dori lubią tę wiadomość

    age.png
  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 5286 4627

    Wysłany: 29 marca, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie zostawiłam w aptece 1500zl 😂 Na pewno czegoś zapomniałam ale to se dokupię jak mi się przypomni😜

    age.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙
    2024 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2219 2018

    Wysłany: 29 marca, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie, macie jakieś fajne listy apteczne?

    Minia95, Doris8 lubią tę wiadomość

    age.png
  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 5286 4627

    Wysłany: 29 marca, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Junjul jako matka dwójki maluchów, które prowadzą ze sobą codziennie wojnę - rozumiem Cię 🙈 Cierpliwość nie jest moją mocną stroną a w ciąży w ogóle 🙈

    Junjul, Minia95 lubią tę wiadomość

    age.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙
    2024 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • Junjul Autorytet
    Postów: 932 1119

    Wysłany: 29 marca, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady_Dior wrote:
    Junjul jako matka dwójki maluchów, które prowadzą ze sobą codziennie wojnę - rozumiem Cię 🙈 Cierpliwość nie jest moją mocną stroną a w ciąży w ogóle 🙈
    Oj niestety, moje mają jakiś taki głupi czas, zaczęły się dogadywać i oczywiście najlepiej jest robić odwrotnie wszystko niż ja mówię. Starsza ma wywalone na jakiekolwiek zasady, a młoda robi głupoty że głowa mała, strasznie je to bawi i wzajemnie się nakręcają. Mam wyrzuty sumienia że na nie krzyknę ale już brakuje mi sił i argumentów jak celowo robią wszystko na złość 😕

    age.png
  • Nimfadora Autorytet
    Postów: 645 784

    Wysłany: 29 marca, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady_Dior wrote:
    Ja właśnie zostawiłam w aptece 1500zl 😂 Na pewno czegoś zapomniałam ale to se dokupię jak mi się przypomni😜

    O szok. To chyba jeszcze nie dotarłam do tej listy aptecznej, albo nie mam wyobrażenia ile co kosztuje 🙈

‹‹ 243 244 245 246 247 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ