X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipiec 2024
Odpowiedz

Lipiec 2024

Oceń ten wątek:
  • Kocur Autorytet
    Postów: 1324 1232

    Wysłany: 26 kwietnia, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do hemoroidow to w takim przypadku wydaje mi się, że konsultacja u proktologa

    AEGO, moonflower lubią tę wiadomość

    2014- synek
    2016- adopcja córeczki
    2019- poronienie zatrzymane 10 tc 💔
    2020- ciąża w bliźnie po cc 8/9tc 💔
    2024- czekamy na córeczkę

    f2w3rjjgrlktxsoc.png
  • moonflower Autorytet
    Postów: 2652 5683

    Wysłany: 26 kwietnia, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja na sale biorę walizkę, w szpitalu w którym rodzę akurat dla maluszka nie muszę duo brać, jedynie na wyjście Stary przywiezie...
    na porodówkę ostatnio poza wodą i telefonem nie brałam nic 🙄

    Kocur lubi tę wiadomość

    2012 Tomcio 🥰
    22.11.2016 💔
    15.05.2023 💔
    12.11.2023 ⏸️
    13.11.2023 bHCG 5523,5
    15.11.2023 bHCG 11493,3
    06.05.2024 1600 g Bąbla
    10.06 kolejna wizyta u Doktorka
    18.07.2024 tp

    preg.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 1021 805

    Wysłany: 26 kwietnia, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja ogólnie też walizkę :D. No właśnie mnie ta kwestia totalnie porodu zastanawiała czy pakować torbę na ramię czy siatke jak na zakupy. 😂
    A wczoraj jak szukałam znalazłam dwie fajne strony z torbami: baggage.pl oraz mamahood.pl

    Kocur lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Kocur Autorytet
    Postów: 1324 1232

    Wysłany: 26 kwietnia, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AEGO wrote:
    No ja ogólnie też walizkę :D. No właśnie mnie ta kwestia totalnie porodu zastanawiała czy pakować torbę na ramię czy siatke jak na zakupy. 😂
    A wczoraj jak szukałam znalazłam dwie fajne strony z torbami: baggage.pl oraz mamahood.pl
    Te torby też widziałam :D u mnie w szpitalu w rozpisce też niby wszystko daje, ale jak rodziła moja przyjaciółka w marcu to mówiła, że lepiej mieć swoje. Ja już nie wiem , mimo, że mój drugi poród w tym miejscu :D wiem, że mąż dowiezie jakby co wiec mogę wziąć tylko po kilka sztuk, ale nie chce wyjść też na jakiegoś ignoranta albo martwić się że mi braknie . Poza tym, obawiam się że mój mąż nie znajdzie albo weźmie coś innego , nawet jak mu pod nos podstawię ;)
    Jak rodziłam 10 lat temu, to nie miałam nic dla dziecka , bo leżałam na patologii i obiecali że mnie na drugi dzień wypuszczą do domu a tu siup rano wody odeszły ;) swoją drogą śmiesznie to wspominam, że o 3 w nocy obudziłam lekarza, że coś się zaczyna dziać. Zbadał mnie i stwierdził, że do porodu miesiąc, nic tam się nie dzieje i mam iść spać a o 5 rano odeszły mi wody ;) także było zaskoczonko .

    2014- synek
    2016- adopcja córeczki
    2019- poronienie zatrzymane 10 tc 💔
    2020- ciąża w bliźnie po cc 8/9tc 💔
    2024- czekamy na córeczkę

    f2w3rjjgrlktxsoc.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 1021 805

    Wysłany: 26 kwietnia, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kocur wrote:
    Te torby też widziałam :D u mnie w szpitalu w rozpisce też niby wszystko daje, ale jak rodziła moja przyjaciółka w marcu to mówiła, że lepiej mieć swoje. Ja już nie wiem , mimo, że mój drugi poród w tym miejscu :D wiem, że mąż dowiezie jakby co wiec mogę wziąć tylko po kilka sztuk, ale nie chce wyjść też na jakiegoś ignoranta albo martwić się że mi braknie . Poza tym, obawiam się że mój mąż nie znajdzie albo weźmie coś innego , nawet jak mu pod nos podstawię ;)
    Jak rodziłam 10 lat temu, to nie miałam nic dla dziecka , bo leżałam na patologii i obiecali że mnie na drugi dzień wypuszczą do domu a tu siup rano wody odeszły ;) swoją drogą śmiesznie to wspominam, że o 3 w nocy obudziłam lekarza, że coś się zaczyna dziać. Zbadał mnie i stwierdził, że do porodu miesiąc, nic tam się nie dzieje i mam iść spać a o 5 rano odeszły mi wody ;) także było zaskoczonko .
    Mój mąż by chyba wtedy leciał do pracowników w aptece z płaczem o pomoc, żeby mu pomogli skompletować cokolwiek. 😂
    To teraz już wiesz, żeby z Lucynką mieć przygotowane wszystko wcześniej, ale historia no cóż, niezła. 🙈

    preg.png
  • Kocur Autorytet
    Postów: 1324 1232

    Wysłany: 26 kwietnia, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taki jest plan :D a tu będzie niespodzianka i wyjdzie po terminie ;) . Ale z racji, że koniec maja i czerwiec to u nas gorący okres bo starszaki dwa razy wyjeżdżają i trzeba ich ogarnąć , plus komunia, zakończenie roku
    Szkolnego etc. , parę planowych wizyt u specjalistów to mam zaznaczone w kalendarzu 35+0 walizka do
    Szpitala spakowana :D

    2014- synek
    2016- adopcja córeczki
    2019- poronienie zatrzymane 10 tc 💔
    2020- ciąża w bliźnie po cc 8/9tc 💔
    2024- czekamy na córeczkę

    f2w3rjjgrlktxsoc.png
  • Junjul Autorytet
    Postów: 597 610

    Wysłany: 26 kwietnia, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kocur a nie lepiej wziąć IPP i jeść normalnie? Takie ograniczanie diety to może odbić się na Twoim zdrowiu, ja też mam refluks i już nic nie pomagało, od jakiegoś czasu za zgodą lekarki biorę IPP i jem normalnie to na co mam ochotę 🙂

    preg.png
  • Myszkaaa20 Autorytet
    Postów: 2261 3626

    Wysłany: 26 kwietnia, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapisałam się na podanie zastrzyku z immunoglobuliny 🥳

    Zostanie mi ogarnięcie krztuśca ale to myślę że na spokojnie w maju, no i zobaczymy co z tym RSV 🤔

    Kocur lubi tę wiadomość

    👱🏼‍♀️29 👨‍🦱30

    💕2014
    💍2018
    💒2020

    12.11 ⏸️
    13.11 13dpo
    Beta 36
    Prog 23,4
    15.11 15dpo
    Beta 124,4
    27.11 Beta 11 243 😍
    20.12 2 cm szczęścia ❤️
    16.01 prenatalne 6cm maleństwa 🥹
    29.01. 9 cm chłopca 🩵
    26.02. 300g bobasa 😍
    12.03. połówkowe 420g misia 🐻
    25.03. 600g wstydzioszka 👶
    22.04. 1111 g synka 🩵
    Termin porodu 29.07.2024❤️

    preg.png
  • Doris8 Autorytet
    Postów: 1094 736

    Wysłany: 26 kwietnia, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meldujemy 1250g na pokładzie 💪 brzuszek nadrobił i póki co szpital nam nie grozi😄 dzidzia z tych mniejszych, ale wszystkie pomiary mamy w normach 😊🥰

    Myszkaaa20, Junjul, AEGO, Kocur, Sajgonka, moonflower, Zosis, Kejt93, Ciri86, Ammeluna, Bluesky, totylkoja, Marti27, Emimo, Karolejna, dori lubią tę wiadomość

    🏡👩‍❤️‍👨
    🙎‍♀️ 32'
    🙎‍♂️34'

    09.23 1 IUI ❌️
    10.23 2 IUI ✅️
    03.11 ⏸️
    20.11 pierwsze usg 😍
    20.11 3mm, mamy ♥️
    08.12 9tc, mamy 23,3 mm😍 - krwiak😩
    28.12 prenatalne OK 👶 5,2cm 11+6,
    niskie ryzyka 🤞
    🩷

    preg.png
  • Myszkaaa20 Autorytet
    Postów: 2261 3626

    Wysłany: 26 kwietnia, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doris8 wrote:
    Meldujemy 1250g na pokładzie 💪 brzuszek nadrobił i póki co szpital nam nie grozi😄 dzidzia z tych mniejszych, ale wszystkie pomiary mamy w normach 😊🥰

    Super 🥳❤️

    Doris8 lubi tę wiadomość

    👱🏼‍♀️29 👨‍🦱30

    💕2014
    💍2018
    💒2020

    12.11 ⏸️
    13.11 13dpo
    Beta 36
    Prog 23,4
    15.11 15dpo
    Beta 124,4
    27.11 Beta 11 243 😍
    20.12 2 cm szczęścia ❤️
    16.01 prenatalne 6cm maleństwa 🥹
    29.01. 9 cm chłopca 🩵
    26.02. 300g bobasa 😍
    12.03. połówkowe 420g misia 🐻
    25.03. 600g wstydzioszka 👶
    22.04. 1111 g synka 🩵
    Termin porodu 29.07.2024❤️

    preg.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 1021 805

    Wysłany: 26 kwietnia, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doris8 wrote:
    Meldujemy 1250g na pokładzie 💪 brzuszek nadrobił i póki co szpital nam nie grozi😄 dzidzia z tych mniejszych, ale wszystkie pomiary mamy w normach 😊🥰
    Jupi! 😍

    Doris8 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Kocur Autorytet
    Postów: 1324 1232

    Wysłany: 26 kwietnia, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Junjul wrote:
    Kocur a nie lepiej wziąć IPP i jeść normalnie? Takie ograniczanie diety to może odbić się na Twoim zdrowiu, ja też mam refluks i już nic nie pomagało, od jakiegoś czasu za zgodą lekarki biorę IPP i jem normalnie to na co mam ochotę 🙂


    Nawet nie wiedziałam że jest takie coś, ale widzę że na receptę . Wyniki póki co mam w normie więc aż tak bardzo nie panikuję . Mam dni, że jest lepiej a są dni że tak jak dziś non stop zgaga+wymioty. Zapytam na wizycie , póki co zamówiłam na spróbowanie tych nutri drinków. Ale dzięki za polecajke :)

    2014- synek
    2016- adopcja córeczki
    2019- poronienie zatrzymane 10 tc 💔
    2020- ciąża w bliźnie po cc 8/9tc 💔
    2024- czekamy na córeczkę

    f2w3rjjgrlktxsoc.png
  • Kocur Autorytet
    Postów: 1324 1232

    Wysłany: 26 kwietnia, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doris8 wrote:
    Meldujemy 1250g na pokładzie 💪 brzuszek nadrobił i póki co szpital nam nie grozi😄 dzidzia z tych mniejszych, ale wszystkie pomiary mamy w normach 😊🥰

    Super :) jeszcze ma sporo czasu to nabierze masy ;)

    Doris8 lubi tę wiadomość

    2014- synek
    2016- adopcja córeczki
    2019- poronienie zatrzymane 10 tc 💔
    2020- ciąża w bliźnie po cc 8/9tc 💔
    2024- czekamy na córeczkę

    f2w3rjjgrlktxsoc.png
  • Ania1985 Ekspertka
    Postów: 218 226

    Wysłany: 26 kwietnia, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Junjul wrote:
    Ehh jak radzicie sobie z niskim ciśnieniem? Ja mam niskie zazwyczaj, ale jak mi spada do około 90-60 to ciężko złapać oddech i słabo mi się robi. Pół dnia marnuje na leżenie na kanapie bo próbuje dojść do siebie 😕 niby z dwojga złego lepiej mieć niskie niż wysokie, ale już mam dość 🤦

    Ja całe życie mam niskie ciśnienie. Moje standardowe to 90-60 i w ciąży mam podobnie na ten moment.
    Zawsze piłam 2 kawki dziennie i jakoś dobrze się czułam. W ciąży od kawy mnie odrzuciło i nie piję do dziś. Ale częściej muszę się położyć lub nawet drzemkę uciąć. Więc tak sobie radzę na razie.

    Mam nadzieję, że jak urodzę to moja miłość do kawy wróci.

    Junjul lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Ania1985 Ekspertka
    Postów: 218 226

    Wysłany: 26 kwietnia, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AEGO wrote:
    Dziewczyny, myślę czy do porodu brać taką torbę podróżna na ramię czy może wystarczy taka większa torba powiedzmy shopperka? Jak brałyście?
    Na sam pobyt w szpitalu myślę, że walizka na kółkach, ale nie wiem co z tym porodem.

    Ja biorę walizkę średnią, w której zaplanowałam, że w jedną połowę spakuje swoje rzeczy, w drugą dla dziecka i wszystko będę pakować w woreczki strunowe i podpisywać , aby mężowi czy pielęgniarce było łatwiej znaleźć rzeczy.
    Zabiorę jeszcze kuferek, w którą spakuję kosmetyki, kilka podkładów poporodowych, 1 koszulę, majtki siateczkowe, aby na pierwszą dobę było wszystko pod ręką. Będę miała cesarkę, więc pewnie pierwsza dobra po pionizacji będzie ciężka, więc nie chce grzebać w walizce.

    AEGO lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Ania1985 Ekspertka
    Postów: 218 226

    Wysłany: 26 kwietnia, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doris8 wrote:
    Meldujemy 1250g na pokładzie 💪 brzuszek nadrobił i póki co szpital nam nie grozi😄 dzidzia z tych mniejszych, ale wszystkie pomiary mamy w normach 😊🥰

    Super!!!

    Doris8 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Kejt93 Autorytet
    Postów: 498 438

    Wysłany: 26 kwietnia, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale się rozpisałyście!

    Z ciśnieniem ja mam problem w druga stronę 🙈 wiecznie podwyższone u Gina i w okolicach 130-140/80-90 niestety w rodzinie sami wysokociśnieniowcy wiec nie spodziewam się niczego innego, poza tym w ciąży czuje ze mi szybciej skacze ciśnienie niż normalnie.

    Hemoroidy - konieczne udaj się do specjalisty, moja mama ma okrutne problemy z tym po ciąży i niestety z wiekiem to się nasila wiec póki malutki problem to szybko to ogarnij

    Torba do szpitala - teraz to zastanawiam się czy rzeczy do porodu spakować osobno i tylko z mała torba pojawić się w szpitalu 🤔 wcześniej brałam pod uwagę tylko jedna walizkę na kółkach na wszystko, ale w sumie tatuś może podrzucić wszystko po porodzie.

    Lek IPP tez polecam, nawet jak ma się rozstrój żołądka to swietnie działa 💪

    Kocur lubi tę wiadomość

    💒 04.09.2021
    Starania 👶 od 2022
    ⏸️ październik 2022
    💔 listopad 2022
    ❤️‍🩹 wznowienie starań 02.2023
    ⏸️ październik 2023 🥹🤞✊

    🤰22.11.2023 - 1,58 cm i bijące serduszko
    👶 08.12.2023 - 3,48 cm
    👦 04.01.2023 - 8,15 cm - chłopczyk
    ⚖️ 25.01.2024 - 190g ❤️
    ⚖️ 15.02.2024 - 310g 😍
    ⚖️ 07.03.2024 - 630g 🥺
    ⚖️ 28.03.2024 - 960g 😱
    ⚖️ 18.04.2024 - 1650g 🤯
    📅 09.05.2024 - ?

    preg.png
  • Junjul Autorytet
    Postów: 597 610

    Wysłany: 26 kwietnia, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kocur wrote:
    Nawet nie wiedziałam że jest takie coś, ale widzę że na receptę . Wyniki póki co mam w normie więc aż tak bardzo nie panikuję . Mam dni, że jest lepiej a są dni że tak jak dziś non stop zgaga+wymioty. Zapytam na wizycie , póki co zamówiłam na spróbowanie tych nutri drinków. Ale dzięki za polecajke :)
    Bez recepty ja biorę controlloc albo polprazol (podobno najbezpieczniejszy w ciąży). Po jednej tabletce spokój ze zgaga kilka dni, chociaż ostatnio to już działa max 2 dni, jeszcze jeden dzień czasem dociagne bez leków ratując się migdałami. Ale im większy brzuch tym gorzej 😄

    Kocur lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Sajgonka Autorytet
    Postów: 308 280

    Wysłany: 26 kwietnia, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kocur wrote:
    Od 3 dni pojawiły się u mnie pierwsze skurcze , takie twardnienia brzucha od dołu. Dziś nawet lekki ból miesiączkowy. Po odpoczynku przechodzi, myślę że nic poważnego , ale to pierwsze takie sygnały w tej ciąży 🫣
    Ja mam od jakiegoś czasu prawie codziennie wieczorem po całym dniu na nogach mniejsze lub większe bóle "miesiączkowe", ale skurczem jeszcze bym tego nie nazwała.
    Plus zaczęły mnie trochę boleć biodra w nocy, a ostatnio pamiętam było to strasznie męczące aż do końca ciąży 🙄

    Ja miałam ostatnio osobna torbę do porodu (shopper), ale przyznam szczerze, że nie pamiętam co w niej było 😂
    Pamiętam wysokokaloryczne przekąski i cole, które mi się przydały, bo jednak to było kilkanaście godzin ciężkiej pracy 😅 ale oprócz tego nie jestem pewna 😅 może mam gdzieś listę jakąś to zobaczę.

    Na pewno nie kupilabym specjalnie torby chyba że nie miałabym żadnej i bym wiedziała że przyda się później na wyjazdy itp.

    Kejt93, Kocur, Coffeebreak lubią tę wiadomość

    👦🏻2021

    preg.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 1021 805

    Wysłany: 26 kwietnia, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sajgonka wrote:
    Ja mam od jakiegoś czasu prawie codziennie wieczorem po całym dniu na nogach mniejsze lub większe bóle "miesiączkowe", ale skurczem jeszcze bym tego nie nazwała.
    Plus zaczęły mnie trochę boleć biodra w nocy, a ostatnio pamiętam było to strasznie męczące aż do końca ciąży 🙄

    Ja miałam ostatnio osobna torbę do porodu (shopper), ale przyznam szczerze, że nie pamiętam co w niej było 😂
    Pamiętam wysokokaloryczne przekąski i cole, które mi się przydały, bo jednak to było kilkanaście godzin ciężkiej pracy 😅 ale oprócz tego nie jestem pewna 😅 może mam gdzieś listę jakąś to zobaczę.

    Na pewno nie kupilabym specjalnie torby chyba że nie miałabym żadnej i bym wiedziała że przyda się później na wyjazdy itp.
    Ja kupiłam taką u iwersalna, patrzyłam czy jest wymiarów samolotowych, bo nie miałam żadnej - same walizki i na 100% bardzo się przyda ogólnie w życiu. 😃

    preg.png
‹‹ 305 306 307 308 309 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ