X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LISTOPAD 2022 ❤️
Odpowiedz

LISTOPAD 2022 ❤️

Oceń ten wątek:
  • Kalli95 Autorytet
    Postów: 1199 1562

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To moja szyjka ma 55mm ale nie mialam porównania 😀

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 czerwca 2022, 17:07

    6c04bbb91b.png
    06.2021 👼
    11.2021 👼
    25.10.2022 💙 Staś 2930 g 🧸
  • Nosia Autorytet
    Postów: 1150 622

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KaroInka wrote:
    Ja śpię na brzuchu jeszcze:). Co do golenia to dawałam radę do porodu sama ku niezadowoleniu męża 😀.
    W poniedziałek mam wizytę a od ostatniej miesiąc temu przytyłam 2 kg i boję się, że lekarka będzie komentować. Poprzedni lekarz raz tak chamsko mi pojechal jak w 2 tyg przytyłam 0,5 kg i jakis uraz mi został. Od początku ciąży jestem 1,5 kg na plusie bo przez wymioty waga na początku trochę spadła.
    MamaNl wrote:
    Ja tez tak spałam ale twardo mi w brzuch i chyba małemu przeszkadzało bo strasznie
    Się pcha jak tak śpię wiec wybrałam boki i kurczę jakoś wole na prawym choć powinno się na lewym🫣

    Ja dopiero dobijam do wagi z 6 tc i jak mowilam ostatnio do lekarza ze nie mam
    Ani brzuszka ani nie przytyłam to powiedział ze to nie ma znaczenia ważne ze mały rośnie 🤪

    Mój lekarz jest bardzo "przewrażliwiony" na punkcie tycia w ciąży i jedzenia w ciąży czegokolwiek co ma cukier. Słodycze, cukier, miód słodkie napoje - wszystko zakazane. Mówił, że kobiety tyją w ciąży przez cukier a potem narzekają, że mają duże brzuchy. Jestem w 18 tygodniu i właśnie wróciła mi waga sprzed ciąży. W pierwszych tygodniach schudłam 3 kg bo z powodu bólu żołądka mniej jadlam i miałam częste biegunki. Teraz wszystko wróciło do normy, jem tak jak przed ciąża. Nie mam zachcianek, nie jem wiecej (tak mi się przynajmniej wydaje). Dodatkowe kg na wadze mnie dołują, zawsze pilnowałam swojej wagi. Nie wiem jak się przestawić na tryb ciążowy. Przecież wiadomo, że kg będą przybywać. Przed ciążą moja waga to jakieś 62 kg teraz ważę 64 kg. Też się boję komentarza mojego lekarza podczas wizyty.. Chore :D

  • Joanne Autorytet
    Postów: 879 953

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przytyłam już 4 kg a prawie nie jem słodyczy. Sporadycznie. Wczoraj pierwszy raz od lat zjadłam dwa batony w jeden dzień. Nie słodzę kawy. Nie piję słodkich napoi. Wybieram soki bez cukru i słodzików. Nie jem gotowców.
    Moja znajoma w ciąży przytyła 20 kg a podstawą jej diety były owoce.
    P.S. Być w ciąży i nie przytyć to chyba nawet niezdrowe, prawda? Trochę chory ten lekarz😉

    Nosia lubi tę wiadomość

    age.png
  • Strata Autorytet
    Postów: 401 813

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam szyjkę 5.6 cm .nie wiedziałam że to jakoś dużo

    Wrzesień 2020 💙
    Grudzień 2021👼
    Listopad 2022 💙

    9523e01ecd.png
  • wombi Autorytet
    Postów: 4610 4211

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam problem.
    Zgaga - No od kilku dni tak mi daje popalić ze nie mogę spać. Jem małe porcje, nie jem tłustego i ostrego, do tego wcinam migdały i dupa :(
    Macie jakieś sposoby ?

    Hashimoto, MTHFR , NK 17%,teratozoospermia, rozjechane cytokiny, gruczolak przysadki, endometrioza, borelioza
    Starania od 2013
    HSG, laparoskopia, histero, IUI :( histero z resekcją
    01.2016 I ICSI :( 1 zarodek, 0 mrożaków
    05.2016 II ICSI 1 zarodek 8A1, 0 mrożaków, [*] 6tc 💔
    11.2019 IUI :(
    12.2019 IUI :(
    02.2020 IUI :(
    06.2020 III IMSI 9 komórek, 3 dojrzałe, 1 zapłodnienie - brak transferu :(
    09.2020 - leczenie immuno i 3 cykle starań naturalnych
    06.2021 IV ICSI transfer 8A1, 4 blaski zamrożone
    8dpt 26, 10dpt 91, 12dpt 256, 28dpt <3
    12+3 prenatalne - uogólniony obrzęk płodu :( czekamy na amnio
    16tc 💔 Robercik - zespół Edwardsa
    14.02.2022 FET 3aa
    6dpt ⏸
    7dpt beta 72,70
    9dpt beta 178
    14dpt 1709
    25dpt jest <3 6t2d
    12+5 usg prenatalne OK - chyba 👧
    22+2 połówkowe Ok - będzie 👧
    30+4 prenatalne 3 trymestru OK - dalej 👧
    39+4 Julia cc 3380 50 cm ❤️ 26.10.2022
  • Ultra-Dżasta Autorytet
    Postów: 1823 1786

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wombi wrote:
    Dziewczyny mam problem.
    Zgaga - No od kilku dni tak mi daje popalić ze nie mogę spać. Jem małe porcje, nie jem tłustego i ostrego, do tego wcinam migdały i dupa :(
    Macie jakieś sposoby ?

    Podbijam. Od wczorajszego wieczoru się zaczęło, dramat jakiś...

    Piszecie o wadze. Prowadzący też jest przewrażliwiony na punkcie tycia w ciąży, pozwolił mi max 10 kg przytyć. Obecnie nawet nie wchodzę na wagę, bo to nie ma sensu serio. Tak puchnę, woda się zatrzymuje w organizmie, istny dramat. A czuje, że z tygodnia na tydzień jest coraz gorzej z tym puchnięciem. Jutro mam wizytę, zapytam się co mam robić i czy w ogóle da się cokolwiek zrobić z tym tematem.

    My z mężem jesteśmy po zajęciach przygotowujących do porodu. Super sprawa, bardzo polecam 😁. Chłop się wystrachał trochę, bo położna nam pokazywała filmik jak kobiety rodzą w przysiadzie przy pomocy 😂🤣, i później żeśmy to trenowali. Nadal upiera się nad porodem rodzinnym 😂🤣. Ogólnie spoko pozycje - siła grawitacji, jest łatwiej dla nas i dla dziecka, szybciej ale kuźwa nie wiem czy ustoje 😂🤣.

    11.2022r., Karol ❤
    12.2021r., 8tc 👼 Józef, trisomia 13 🖤

    👩‍🏭 28 l.
    👨‍🔧 26 l.

    🏃‍♀️🧗‍♀️🏞❤
    IG: @czytanki.matki
  • Nosia Autorytet
    Postów: 1150 622

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój Lekarz jest po prostu cukro walnięty. Od pierwszej wizyty o tym cukrze mówi. Jak raz o tym cukrze powiedział to pomyślałam, że ok. Ma rację. Po co mi ten cukier w ciąży...ale co wizytę ta sama śpiewka, to trochę irytujące. 2 tygodnie temu powiedziałam, że nie mam brzuszka widocznego. I zapytałam czy jakoś powinnam teraz rozsądnie przybierać na wadze. Chodziło mi o to, że waga stoi mi w miejscu. Niby jadłam normalnie, wymiotów nie miałam, koniec 4 miesiaca a brzucha nie ma. Martwiłam się, że może dziecko za mało będzie przybierać. To dowalił kolejny raz z tym cukrem i ze jak chce brzuch duży to żebym cukier jadła. To oczywiście z ironią mówił..ze będę potem płakała, ze jest "duza". Powiedział, że w ciazy ma rosnąć dziecko a nie matka.. Po części wszystko prawda tylko gdyby było w inny sposób przekazane. Nigdy słodyczy dużo nie jadłam. Teraz jeszcze bardziej ograniczyłam. No, ale jak przyjdzie niedziela i wszyscy jedzą szarlotkę to przeciez jak zjem kawałek to chyba nie tragedia... ;)

  • Tony Autorytet
    Postów: 1197 1644

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie narazie 2kg na plusie, więc nie ma tragedii. W ogóle to większość czasu nie czuję się, jakbym była w ciąży, w porównaniu do 1 trymestru to niebo a ziemia 😍

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 czerwca 2022, 21:16

    Nosia, Olo323, MamaTrójki, czekamynadzidzie lubią tę wiadomość

    age.png
    👱🏼‍♀️33 - PAI-1 homozygota 🧔🏻31
    10.21 -ciąża bliźniacza👶👶
    12.21 - poronienie 9tc [*][*]
    4.12.22 - Laurka 😍
  • olanowak90x Autorytet
    Postów: 310 440

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny my dziś po wizycie, synuś ma 346g💙. Jest uparty po rodzicach i kolejna wizytę bym dupcia do Pana doktora 🤣
    Połówkowe mamy 28 czerwca.

    kid_aa, Rossetia, Joanne, MamaTrójki, Angelaaaa, Susie, Nosia, Scandi-B, Edyta1987, Olo323, czekamynadzidzie lubią tę wiadomość

    Jaś 13.11.2022 💙
  • Tysia1985 Ekspertka
    Postów: 153 204

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 06:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje udanych wizyt 😊
    Nasza dopiero 29czerwca
    Co do tycia to ja na ostatniej wizycie mialam 5 kg na plusie. Z Jasiem przytyłam 18 kg z Zosią już nie pamiętam ile ale miałam tylko brzuch z przodu a z tyłu nie było widać, że w ciąży jestem.


    UFmbp2.png
  • MamaNl Autorytet
    Postów: 1155 885

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pierwsze dwie ciąże z dziewczynami przytyłam w każdej 25 kg w następnych dwóch z chłopakami przytyłam z każdym po 12 kg. W pierwszej jadłam bardzo dużo jabłek.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 czerwca 2022, 08:46

    Joanna …
    Jest synuś Bruno 💙
    event.png
  • Kitaja Autorytet
    Postów: 1649 1649

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry w ten słoneczny dzień.
    Gratuluję wszystkich udanych wizyt ,super się czyta takie posty ❤️ja wizytę mam za tydzień dopiero .U nas wielkie pakowanie i szykowanie się do przeprowadzki,dziś jednak z Jasiem wybieramy się na cały dzień nad fjord popływać i skorzystać z uroków wakacji i ostatnich dni w No.

    Co do wagi ja póki co nic nie przytyłam ,ale wróciłam do wagi sprzed ciąży przez mdłości sporo schudłam a teraz wszystko wraca do normy,podejrzewam że za dużo nie przytyje przez moją cukrzycę ciążowa .Z Jasiem przytyłam 15kg ,ale szybko mały wyssał(kp) ze mnie dodatkowe kg po porodzie ,gorzej było jak przestałam karmić wtedy waga trochę poleciała do góry .

    Miłego dnia i powodzenia dla tych mam co mają dziś wizyty 🍀

    Czekamy na Ciebie coreczko
    d8d0698bd2.png
    Kiry AA
    MTHFR hetero
    PAI-4 homo
    Celiakia
    Słaba morfologia nasienia

    5 👼
    1👦 Jaś ♥️

    Leki:clexane 04,acard 150mg,metyle,luteina, duphostan
  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3927 4517

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się w 18+0tc😊 kiedy ten czas tak leci ? 🫣🫣

    MamaTrójki, Olo323, Joanne, Kitaja, Rossetia, Nosia lubią tę wiadomość

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • Paulina12345 Autorytet
    Postów: 6409 3608

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaNl wrote:
    Ja pierwsze dwie ciąże z dziewczynami przytyłam w każdej 25 kg w następnych dwóch z chłopakami przytyłam z każdym po 12 kg. W pierwszej jadłam bardzo dużo jabłek.

    To Ty jesteś w 5 ciazy?! O szacun kobieto...

  • Susie Ekspertka
    Postów: 241 266

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaNl wrote:
    Ja pierwsze dwie ciąże z dziewczynami przytyłam w każdej 25 kg w następnych dwóch z chłopakami przytyłam z każdym po 12 kg. W pierwszej jadłam bardzo dużo jabłek.

    U mnie jabłko to totalna codzienność. Bez jabłka dzień stracony. :D

    tqYwp2.png
  • MamaNl Autorytet
    Postów: 1155 885

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina12345 wrote:
    To Ty jesteś w 5 ciazy?! O szacun kobieto...


    Tak tak ale moje dziewczyny są już dorosłe i maja dzieci a chłopaki w domu 15/13lat i wkoncu doczekaliśmy się i my maluszka 😅

    Olo323 lubi tę wiadomość

    Joanna …
    Jest synuś Bruno 💙
    event.png
  • MamaNl Autorytet
    Postów: 1155 885

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Susie wrote:
    U mnie jabłko to totalna codzienność. Bez jabłka dzień stracony. :D


    U mnie odpada bo kamienie nie pozwalają mi na wiele 😅😂
    Ale wtedy kupowałam te zielone 17 kg na tydzień i było mało 😂😂😂

    Joanna …
    Jest synuś Bruno 💙
    event.png
  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3927 4517

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi w ciąży też smakują jabłka ale brzuch mnie zaraz boli 🤷‍♀️🤷‍♀️

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • Olo323 Autorytet
    Postów: 1012 1962

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kalli95 wrote:
    Olo a badasz sobie hormony tarczycy? W ciazy lubią skakać a czasem to może powodować tycie

    Choruje na hashimoto z jakieś 10 lat i pod ciągła opieka endo, przyjmuje euthyrox, co miesiąc badałam tarczyce i wszystko było git, wczoraj byłam na wynikach dziś wchodzę a tu TSH 3,9 😱 przez miesiąc tak skoczyło 😱
    Szukam teraz endo na gwałt, bo moja lekarka jak na złość od dzisiaj na urlopie 🤬

    👩‍❤️‍👨 29 lat
    👩- hashimoto, PCOS
    👨‍🦰- okaz zdrowia
    2019r - 💔
    11.2022 - 💙👶 (12cs)

    01.2024- ZACZYNAMY PROJEKT- RODZEŃSTWO ❤️
  • Paulina12345 Autorytet
    Postów: 6409 3608

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaNl wrote:
    Tak tak ale moje dziewczyny są już dorosłe i maja dzieci a chłopaki w domu 15/13lat i wkoncu doczekaliśmy się i my maluszka 😅

    Szalooona. Szacun Mamuśka naprawdę. Warsztat to Ty masz 5 gwiazdkowy że tak idzie jak burza :-)

‹‹ 210 211 212 213 214 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ