X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LISTOPAD 2022 ❤️
Odpowiedz

LISTOPAD 2022 ❤️

Oceń ten wątek:
  • Susie Ekspertka
    Postów: 241 266

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, gratuluję udanych wizyt! Serce rośnie jak się to czyta. 🥰

    Ja sobie trochę nie wyobrażam, żeby mąż mnie tam golił, no ale jak mus to mus. 😂

    tqYwp2.png
  • KaroInka Autorytet
    Postów: 515 500

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja śpię na brzuchu jeszcze:). Co do golenia to dawałam radę do porodu sama ku niezadowoleniu męża 😀.
    W poniedziałek mam wizytę a od ostatniej miesiąc temu przytyłam 2 kg i boję się, że lekarka będzie komentować. Poprzedni lekarz raz tak chamsko mi pojechal jak w 2 tyg przytyłam 0,5 kg i jakis uraz mi został. Od początku ciąży jestem 1,5 kg na plusie bo przez wymioty waga na początku trochę spadła.

    7.01.19. Aniołek👼💔
    20.04.21 Synek M 👶💙
    17.11.22 Synek A 👶💙
  • MamaNl Autorytet
    Postów: 1155 885

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KaroInka wrote:
    Ja śpię na brzuchu jeszcze:). Co do golenia to dawałam radę do porodu sama ku niezadowoleniu męża 😀.
    W poniedziałek mam wizytę a od ostatniej miesiąc temu przytyłam 2 kg i boję się, że lekarka będzie komentować. Poprzedni lekarz raz tak chamsko mi pojechal jak w 2 tyg przytyłam 0,5 kg i jakis uraz mi został. Od początku ciąży jestem 1,5 kg na plusie bo przez wymioty waga na początku trochę spadła.


    Ja tez tak spałam ale twardo mi w brzuch i chyba małemu przeszkadzało bo strasznie
    Się pcha jak tak śpię wiec wybrałam boki i kurczę jakoś wole na prawym choć powinno się na lewym🫣

    Ja dopiero dobijam do wagi z 6 tc i jak mowilam ostatnio do lekarza ze nie mam
    Ani brzuszka ani nie przytyłam to powiedział ze to nie ma znaczenia ważne ze mały rośnie 🤪

    Joanna …
    Jest synuś Bruno 💙
    event.png
  • Paulina12345 Autorytet
    Postów: 6409 3608

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaNl wrote:
    Ja tez tak spałam ale twardo mi w brzuch i chyba małemu przeszkadzało bo strasznie
    Się pcha jak tak śpię wiec wybrałam boki i kurczę jakoś wole na prawym choć powinno się na lewym🫣

    Ja dopiero dobijam do wagi z 6 tc i jak mowilam ostatnio do lekarza ze nie mam
    Ani brzuszka ani nie przytyłam to powiedział ze to nie ma znaczenia ważne ze mały rośnie 🤪

    Poczytaj w necie o spaniu w ciazy. To nie jest znowu tak że nie wolno na plecach. Zaleca się od 3 trymestru żeby spać na lewym boku ale na prawym też jest ok. Ja unikam spania na plecach ale nad ranem się czasami na chwilę ułożę. Poza tym nie oszukujmy się, ale kto w ciazy jest w stanie na lewym boku przespać cala noc? Jak ktoś potrafi to podziwiam :-) Ja się budzę co ok 2h i zmieniam bok bo mi cierpnie to nogą, to ręką, mam odgniecenia od pościeli na całym ciele. Niw jestem w stanie spać w piżamie bo te odgniexenia są bardzo dokuczliwe:-(

  • Paulina12345 Autorytet
    Postów: 6409 3608

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KaroInka wrote:
    Ja śpię na brzuchu jeszcze:). Co do golenia to dawałam radę do porodu sama ku niezadowoleniu męża 😀.
    W poniedziałek mam wizytę a od ostatniej miesiąc temu przytyłam 2 kg i boję się, że lekarka będzie komentować. Poprzedni lekarz raz tak chamsko mi pojechal jak w 2 tyg przytyłam 0,5 kg i jakis uraz mi został. Od początku ciąży jestem 1,5 kg na plusie bo przez wymioty waga na początku trochę spadła.

    Mi już mąż kupił stoleczek pod prysznic bo... niestety 'koleżanki' już nie widzę 😆

    kid_aa lubi tę wiadomość

  • Scandi-B Autorytet
    Postów: 620 747

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Susie wrote:
    Dziewczyny, gratuluję udanych wizyt! Serce rośnie jak się to czyta. 🥰

    Ja sobie trochę nie wyobrażam, żeby mąż mnie tam golił, no ale jak mus to mus. 😂

    Ja tez sobie nie wyobrazam… sama zreszta tez nie toleruje golenia, chodze na wosk co jakis czas.

    Listopad 2022 -pierwszy cud 💕

    a452fbff3e.png

    3a0aaef914.png
  • Olo323 Autorytet
    Postów: 1012 1962

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KaroInka wrote:
    Ja śpię na brzuchu jeszcze:). Co do golenia to dawałam radę do porodu sama ku niezadowoleniu męża 😀.
    W poniedziałek mam wizytę a od ostatniej miesiąc temu przytyłam 2 kg i boję się, że lekarka będzie komentować. Poprzedni lekarz raz tak chamsko mi pojechal jak w 2 tyg przytyłam 0,5 kg i jakis uraz mi został. Od początku ciąży jestem 1,5 kg na plusie bo przez wymioty waga na początku trochę spadła.

    Co do wagi aż się boje ile pokaże w piątek. Jem naprawdę zdrowo (zdecydowanie lepiej niż przed ciąża- więcej warzyw, owoców, pełnowartościowe posiłki) i nie jem wcale więcej niż przed ciąża a tyje w oczach, w 16tc byłam już 6kg na plusie. Ruszam się codziennie (długie spacery z psem, 2-3 w tygodniu jakaś aktywność) a mam straszne wyrzuty o to przytycie- nie chodzi nawet wyglądowo (chociaż jak mam gorszy dzień to nie mogę na siebie patrzeć) ale ostatnio zastanawiam się czy nie szkodzę tym dziecku… tyle się naczytałam, ze za duże przybieranie na wadze może powodować choroby, otyłość dziecku i do tego jeszcze gorszy i trudniejszy poród

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 czerwca 2022, 12:39

    👩‍❤️‍👨 29 lat
    👩- hashimoto, PCOS
    👨‍🦰- okaz zdrowia
    2019r - 💔
    11.2022 - 💙👶 (12cs)

    01.2024- ZACZYNAMY PROJEKT- RODZEŃSTWO ❤️
  • Aga300 Ekspertka
    Postów: 123 215

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej😊 ja po wizycie - 180 g dziewczynki. Wszystko dobrze. Podziwiam moją ginekolog, bo płeć podała mi w 9 tc. Starałam się nie przyzwyczajać, ale nic nie urosło, ostatnio stwierdziła nawet, że widzi macicę 😊. Zaczęły się rozmowy o porodzie. Ginekolog stwierdziła, ze jak będzie tak jak teraz to tylko cesarka (nie ukrywam, że chciałam SN). Określiła, że mam ekstremalnie długa szyjkę i w swojej karierze nigdy takiej nie widziała, ale to dobrze plus łożysko na przedniej ścianie. Póki co turlamy się dalej. Musiałam kupić parę rzeczy, bo w swoje przestałam się mieścić. Zawsze byłam przyzwyczajona do rozmiaru 34/36, teraz 38/40. Macie śliczne brzuszki. Ja długo zastanawiałam się czy to brzuszek ciążowy, czy oponka. Jestem niska i zaczynam przybierać kształt kulki😊. Apetyt niestety dopisuje, choć nadal zdarzają się gorsze dni i mdłości. Najważniejsze, że z dzidziusiem wszystko dobrze.
    Ja golę się tylko na wizytę. Jeszcze widzę, ale chyba nie oddam się w ręce mężowi. Boję się, że Clexane, Acard, maszynka, mój mąż to niezbyt szczęśliwe połączenie.
    Serdecznie Was pozdrawiam😊

    Susie, Kitaja, MamaNl, Rossetia, Angelaaaa, Scandi-B, paulity, meggie94, Joanne, czekamynadzidzie lubią tę wiadomość

  • Aga300 Ekspertka
    Postów: 123 215

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jeszcze odnośnie golenia wpadł mi ostatnio artykuł mamy ginekolog: - https://mamaginekolog.pl/ciaza-i-porod/porod-podstawy/przygotowac-cialo-szpitala-porodu/

  • MamaNl Autorytet
    Postów: 1155 885

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Scandi-B wrote:
    Ja tez sobie nie wyobrazam… sama zreszta tez nie toleruje golenia, chodze na wosk co jakis czas.


    A ja gole i mój czasem tez mnie goli ale my chyba lubimy takie wspólne zabawy różne hahah

    Kalli95 lubi tę wiadomość

    Joanna …
    Jest synuś Bruno 💙
    event.png
  • Paulina12345 Autorytet
    Postów: 6409 3608

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga300 wrote:
    Hej😊 ja po wizycie - 180 g dziewczynki. Wszystko dobrze. Podziwiam moją ginekolog, bo płeć podała mi w 9 tc. Starałam się nie przyzwyczajać, ale nic nie urosło, ostatnio stwierdziła nawet, że widzi macicę 😊. Zaczęły się rozmowy o porodzie. Ginekolog stwierdziła, ze jak będzie tak jak teraz to tylko cesarka (nie ukrywam, że chciałam SN). Określiła, że mam ekstremalnie długa szyjkę i w swojej karierze nigdy takiej nie widziała, ale to dobrze plus łożysko na przedniej ścianie. Póki co turlamy się dalej. Musiałam kupić parę rzeczy, bo w swoje przestałam się mieścić. Zawsze byłam przyzwyczajona do rozmiaru 34/36, teraz 38/40. Macie śliczne brzuszki. Ja długo zastanawiałam się czy to brzuszek ciążowy, czy oponka. Jestem niska i zaczynam przybierać kształt kulki😊. Apetyt niestety dopisuje, choć nadal zdarzają się gorsze dni i mdłości. Najważniejsze, że z dzidziusiem wszystko dobrze.
    Ja golę się tylko na wizytę. Jeszcze widzę, ale chyba nie oddam się w ręce mężowi. Boję się, że Clexane, Acard, maszynka, mój mąż to niezbyt szczęśliwe połączenie.
    Serdecznie Was pozdrawiam😊

    To pochwal się jaka masz dluga ta szyjke?? :-)

  • Aga300 Ekspertka
    Postów: 123 215

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina12345 wrote:
    To pochwal się jaka masz dluga ta szyjke?? :-)
    W opisie 64 mm:) ale pojęcia nie mam, co to znaczy i ile to jest "ekstremalnie dużo" :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 czerwca 2022, 13:32

  • Kalli95 Autorytet
    Postów: 1199 1562

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olo323 wrote:
    Co do wagi aż się boje ile pokaże w piątek. Jem naprawdę zdrowo (zdecydowanie lepiej niż przed ciąża- więcej warzyw, owoców, pełnowartościowe posiłki) i nie jem wcale więcej niż przed ciąża a tyje w oczach, w 16tc byłam już 6kg na plusie. Ruszam się codziennie (długie spacery z psem, 2-3 w tygodniu jakaś aktywność) a mam straszne wyrzuty o to przytycie- nie chodzi nawet wyglądowo (chociaż jak mam gorszy dzień to nie mogę na siebie patrzeć) ale ostatnio zastanawiam się czy nie szkodzę tym dziecku… tyle się naczytałam, ze za duże przybieranie na wadze może powodować choroby, otyłość dziecku i do tego jeszcze gorszy i trudniejszy poród
    Olo a badasz sobie hormony tarczycy? W ciazy lubią skakać a czasem to może powodować tycie

    6c04bbb91b.png
    06.2021 👼
    11.2021 👼
    25.10.2022 💙 Staś 2930 g 🧸
  • MamaNl Autorytet
    Postów: 1155 885

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie tez po wizycie połówkowe za nami 😅

    Zdrowy chłopak 286 G wymiarami 3 dni do przodu

    55-BADD99-C797-4-A93-AE5-A-A077-CFD680-AC.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 czerwca 2022, 14:21

    Susie, Scandi-B, Angelaaaa, Aga300, Paulina12345, paulity, meggie94, Kitaja, Joanne, MamaTrójki, Kalli95, Olo323, kid_aa, Edyta1987, Rossetia, czekamynadzidzie lubią tę wiadomość

    Joanna …
    Jest synuś Bruno 💙
    event.png
  • Scandi-B Autorytet
    Postów: 620 747

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaNl wrote:
    U mnie tez po wizycie połówkowe za nami 😅

    Zdrowy chłopak 286 G wymiarami 3 dni do przodu

    Fantastycznie 🤗

    Listopad 2022 -pierwszy cud 💕

    a452fbff3e.png

    3a0aaef914.png
  • Paulina12345 Autorytet
    Postów: 6409 3608

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga300 wrote:
    W opisie 64 mm:) ale pojęcia nie mam, co to znaczy i ile to jest "ekstremalnie dużo" :)

    O paaaaniiii.... najdłuższa o jakiej słyszałam to ok 5cm. Ja już mam 36

  • Krysiaa Autorytet
    Postów: 623 1921

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pod moim sercem rośnie synek Hubert 💚 właśnie wracamy z wizyty.

    MamaNl, meggie94, Kitaja, Joanne, MamaTrójki, Kalli95, Scandi-B, Olo323, Angelaaaa, Nosia, Paulina12345, kid_aa, Ultra-Dżasta, Edyta1987, Susie, Asia11, Rossetia, czekamynadzidzie lubią tę wiadomość

    🧍🏻‍♀️1991
    🧍🏻1993
    Starania od 05.2018
    07.2021 I IVF - długi protokół (Gonapeptyl, Menopur 225) - pobrano dwie komórki, uzyskano jeden zarodek - 10dpt beta 0.
    03.2022 II IVF - długi protokół (Gonapeptyl, Elonva, Menopur 225), punkcja 07.03.2022 - pobrano 9 kumulusów z tego 5 dojrzałych komórek.
    12.03.2022 transfer blastusia 4.1.1 💕
    3 dpt - beta 11,5 prog 116 (połówka Ovitrelle)
    6 dpt - beta 27,6 prog 136
    8 dpt - beta 97
    10 dpt - beta 195, prog 150
    12 dpt - beta 293 (inne labo)
    13 dpt - beta 387
    17 dpt - beta 1477, prog 109, widoczny pęcherzyk ciążowy i żółtkowy
    24 dpt - beta 11696, prog 144
    25 dpt - jest ❤️ (6t0d)
    23.05.2022 - prenatalne (USG+PAPPA) - ryzyka niskie (13t3d)
    22.06.2022 (17t2d) - Hubert 💚
    22.07.2022 - połówkowe - 460g (22t0d)
    23.09.2022 - usg III trymestru - 1720g (31t0d)
    21.10.2022 - 2460g (35t0d)
    04.11.2022 - 2980g (37t0d)
    21.11.2022, 22:29 - Hubert jest z nami 💜 3860g, 56cm

    Mamy ❄️❄️❄️ (4.1.1, 4.1.1, 3.1.1)
  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1435 1305

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KaroInka wrote:
    Ja śpię na brzuchu jeszcze:). Co do golenia to dawałam radę do porodu sama ku niezadowoleniu męża 😀.
    W poniedziałek mam wizytę a od ostatniej miesiąc temu przytyłam 2 kg i boję się, że lekarka będzie komentować. Poprzedni lekarz raz tak chamsko mi pojechal jak w 2 tyg przytyłam 0,5 kg i jakis uraz mi został. Od początku ciąży jestem 1,5 kg na plusie bo przez wymioty waga na początku trochę spadła.

    O matko, to dobrze że mój nie komentuje bo niestety waga przybywa mi dość szybko 🙈

    age.png

    preg.png
  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1435 1305

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś byłam u swojej siostry, wymasowala mnie, obkleila taśmami, mam nadzieje, że trochę mi ulży. Ale mówiła, że i tak będziemy musiały regularnie się masować i taśmować, a potem to mi jeszcze będzie brzuch podklejać, żeby ulżyć na kręgosłupie.

    age.png

    preg.png
  • Joanne Autorytet
    Postów: 879 953

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaliczyłam ponadprogramową wizytę u położnej. Od wczoraj brzuch mnie bolał jak na miesiączkę, po 5 też obudziłam się z bólem, a po przebudzeniu skurcze. Do tego ruchów nie mogłam wyczuć. Bałam się ale miałam nadzieję że wszystko w porządku choć przyznam że o mało ze strachu nie umarłam jak nie mogła wyłapać tętna dziecka.
    Powiedziała że dziecko jest bardzo ruchliwe, do tego wszystko się rozciąga i rośnie i stąd te bóle.
    To niesamowite jak już na tym etapie ciąży kocha się to maleństwo...

    kid_aa lubi tę wiadomość

    age.png
‹‹ 209 210 211 212 213 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ