X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LISTOPAD 2022 ❤️
Odpowiedz

LISTOPAD 2022 ❤️

Oceń ten wątek:
  • Decemberry Autorytet
    Postów: 840 686

    Wysłany: 2 października 2022, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga300 wrote:
    Ze śledziami chyba spoko. Jak leżałam w szpitalu to były na kolację z cebulą - nikt się nie poczęstował. Wszyscy brali chleb z masłem - położne były załamane :) myślę, że ich szpitalna jakość była wątpliwa, ale znalazły się w diecie ciężarnych:)

    No wlasnie ginka mi powiedziala, ze jak jest przetworzony sledz, w tych sosach takich, to mozna, wiec skorzystalam. Smakowal doskonale 😂 chyba fakt tego, ze to czesto taka solanka, to chyba cos zmienia w tej materii.

    Na mojej porodowce cos mowili, ze 4 dni po cc sie zostaje w szpitalu, co mnie mega stresuje, ale moze sie uda wyjsc wczesniej.

    Baby G. Już z nami 🥰 16.11.22, 54 cm Szczęścia ❤️✨

    15.03 - beta 26.7 <3
    17.03 - beta 73.9 <3
    23.03 - beta 1379.6 <3 <3!
    Maleństwo rozwija się idealnie <3
    07.07.22 - 320g mężczyzny <3
    24.07 - 540g <3
    29.08 - 1146g <3
    22.09 - 1669g <3
    19.10 - 2450g <3
    4.11 - 2930g <3
  • Ultra-Dżasta Autorytet
    Postów: 1823 1786

    Wysłany: 2 października 2022, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, po czym ogarnąć obniżenie brzucha? 😅 Kuźwa, jakaś magia dziś w aucie się zadziała. Patrzyłam w domu rodziców na brzuch i chyba się obniżył... Lepiej mi się oddycha i Młody bawi się jakby niżej. Czekać do wizyty (w ten czwartek), czy pisać do lekarza? 😅

    Mąż każe czekać aż dojedziemy do teściów, śmieje się, że akuszerka teściowa zaraz wszystko powie 😆.

    11.2022r., Karol ❤
    12.2021r., 8tc 👼 Józef, trisomia 13 🖤

    👩‍🏭 28 l.
    👨‍🔧 26 l.

    🏃‍♀️🧗‍♀️🏞❤
    IG: @czytanki.matki
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 października 2022, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ultra-Dżasta wrote:
    Dziewczyny, po czym ogarnąć obniżenie brzucha? 😅 Kuźwa, jakaś magia dziś w aucie się zadziała. Patrzyłam w domu rodziców na brzuch i chyba się obniżył... Lepiej mi się oddycha i Młody bawi się jakby niżej. Czekać do wizyty (w ten czwartek), czy pisać do lekarza? 😅

    Mąż każe czekać aż dojedziemy do teściów, śmieje się, że akuszerka teściowa zaraz wszystko powie 😆.

    To normalne. Dziecko schodzi do kanału rodnego. Mi zaczął się obniżać ok 32tc

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 października 2022, 18:00

  • Asia11 Autorytet
    Postów: 928 1118

    Wysłany: 2 października 2022, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ultra-Dżasta wrote:
    Dziewczyny, po czym ogarnąć obniżenie brzucha? 😅 Kuźwa, jakaś magia dziś w aucie się zadziała. Patrzyłam w domu rodziców na brzuch i chyba się obniżył... Lepiej mi się oddycha i Młody bawi się jakby niżej. Czekać do wizyty (w ten czwartek), czy pisać do lekarza? 😅

    Mąż każe czekać aż dojedziemy do teściów, śmieje się, że akuszerka teściowa zaraz wszystko powie 😆.

    Ciesz się pobytem u rodziców i się nie skupiaj na brzuchu 😉 Póki nic mocno nie boli, to nie panikuj, będzie git 😉

  • Nosia Autorytet
    Postów: 1147 622

    Wysłany: 2 października 2022, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka :) Co wam lekarz przepisywał na podniesione bakterie w moczu? Ponad tydzień temu zrobiłam badania krwi i moczu. Hemoglobina wyszła 10.7 (norma od 11),bakterie, nablonki, leukocyty pojedyncze. Lekarz kazał powtórzyć badania bo mówił, że nie możliwe, że tak szybko spadła mi hemoglobina (wcześniej miałam ponad 12.7).Powtórzyłam wczoraj i hemoglobina wyszła 12.2 (czyli w normie, a wcześniejszy wynik był widocznie błędem laboratorium). Niestety wyszło mi dużo bakterii 1664 (norma 380), leukocyty 73 (norma 39) i nablonki 101 (norma 45). No i jak nie urok to sraczka jak to mówia :D biorę codziennie zurawit bo miałam wysokie pH moczu, test na azotyny w moczu ujemny. Wizytę u lekarza mam we wtorek. Myślicie, że dostanę antybiotyk? Miałyście taka sytuację?

  • Ultra-Dżasta Autorytet
    Postów: 1823 1786

    Wysłany: 2 października 2022, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi dawali Furaginę w szpitalu 😅.

    Asia11 lubi tę wiadomość

    11.2022r., Karol ❤
    12.2021r., 8tc 👼 Józef, trisomia 13 🖤

    👩‍🏭 28 l.
    👨‍🔧 26 l.

    🏃‍♀️🧗‍♀️🏞❤
    IG: @czytanki.matki
  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3920 4515

    Wysłany: 2 października 2022, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nosia wrote:
    Hejka :) Co wam lekarz przepisywał na podniesione bakterie w moczu? Ponad tydzień temu zrobiłam badania krwi i moczu. Hemoglobina wyszła 10.7 (norma od 11),bakterie, nablonki, leukocyty pojedyncze. Lekarz kazał powtórzyć badania bo mówił, że nie możliwe, że tak szybko spadła mi hemoglobina (wcześniej miałam ponad 12.7).Powtórzyłam wczoraj i hemoglobina wyszła 12.2 (czyli w normie, a wcześniejszy wynik był widocznie błędem laboratorium). Niestety wyszło mi dużo bakterii 1664 (norma 380), leukocyty 73 (norma 39) i nablonki 101 (norma 45). No i jak nie urok to sraczka jak to mówia :D biorę codziennie zurawit bo miałam wysokie pH moczu, test na azotyny w moczu ujemny. Wizytę u lekarza mam we wtorek. Myślicie, że dostanę antybiotyk? Miałyście taka sytuację?

    Czyli jakaś infekcja cię dopadła a śluz zmienił Ci się kolor ? Ja już 4 razy w tej ciąży miałam także jestem obeznana 🙈
    Ja ostatnio byłam Macmiror ale te wszystkie tabletki to na receptę

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • Ania98 Znajoma
    Postów: 29 56

    Wysłany: 2 października 2022, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dziś 32+4. Poczułam się w tym tygodniu w końcu jak ciężarna. Wcześniej miałam ja prawdę mały brzuszek, a wraz z rozpoczęciem 8 miesiąca nagle robiłam się taka mniej zgrabna 😂 Zaczęły się skurcze, mała dosyć mocno kopie, czasem mnie to wybudza ze snu, co raz ciężej się wstaje, chodzi i oddycha. Zaczęłam kompletować wyprawkę i wiecie co? Nie mogę się już doczekać!

    Angelaaaa, Nosia, MamaTrójki, Olo323, kamilamhm, Decemberry lubią tę wiadomość

  • Nosia Autorytet
    Postów: 1147 622

    Wysłany: 2 października 2022, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angelaaaa wrote:
    Czyli jakaś infekcja cię dopadła a śluz zmienił Ci się kolor ? Ja już 4 razy w tej ciąży miałam także jestem obeznana 🙈
    Ja ostatnio byłam Macmiror ale te wszystkie tabletki to na receptę
    Angela, właśnie pamietam, że Ty miałaś taki problem. Ja miesiąc temu miałam 131 bakterii (norma do 380),lekarz nie kazał się przejmować, tylko pić dużo wody i brać zurawit bo pH było 7.5. Tydzień temu mocz niby ok a hemoglobina zła. Powtórzyłam i mocz i krew. Hemoglobina ok a wyniki moczu zwariowały. Śluz taki jak zawsze, w próbce moczu rzeczywiście było dużo nabłonków. Brałam probke, ze środkowego strumienia. Czuję ucisk na pęcherz, ale to raczej normalne teraz bo malutka ma już 2 kg. Postaram się więcej pić, we wtorek może lekarz mi coś przepisze. Biorę raz na tydzień lactovaginal dopochwowo przez całą ciaze. Nie mam uplawow. Śluz biało-żółty w ilości takiej jak zwykle. Może to jakis chwilowy zastój.

  • Asia11 Autorytet
    Postów: 928 1118

    Wysłany: 2 października 2022, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nosia wrote:
    Hejka :) Co wam lekarz przepisywał na podniesione bakterie w moczu? Ponad tydzień temu zrobiłam badania krwi i moczu. Hemoglobina wyszła 10.7 (norma od 11),bakterie, nablonki, leukocyty pojedyncze. Lekarz kazał powtórzyć badania bo mówił, że nie możliwe, że tak szybko spadła mi hemoglobina (wcześniej miałam ponad 12.7).Powtórzyłam wczoraj i hemoglobina wyszła 12.2 (czyli w normie, a wcześniejszy wynik był widocznie błędem laboratorium). Niestety wyszło mi dużo bakterii 1664 (norma 380), leukocyty 73 (norma 39) i nablonki 101 (norma 45). No i jak nie urok to sraczka jak to mówia :D biorę codziennie zurawit bo miałam wysokie pH moczu, test na azotyny w moczu ujemny. Wizytę u lekarza mam we wtorek. Myślicie, że dostanę antybiotyk? Miałyście taka sytuację?

    Ja też brałam furagine, bo z posiewu wyszły bakterie wrażliwe na nią. Reszty leków z posiewu nie można było brać w ciąży

    Nosia lubi tę wiadomość

  • MamaZuzi Znajoma
    Postów: 21 12

    Wysłany: 2 października 2022, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nosia wrote:
    Hejka :) Co wam lekarz przepisywał na podniesione bakterie w moczu. Myślicie, że dostanę antybiotyk? Miałyście taka sytuację?
    Furagina na tym etapie ciąży (od12 tc) jest całkiem bezpieczna i skuteczna dodatkowo zakwaszenie moczu cytryna, żurawina. Na hemoglobinę dostałam tradyferon to na receptę, a bez recepty lekarka pozwliła brać dwie tabletki ascoferu ewentualnie. Niska hemoglobina zwiazana z brakiem żelaza często objawia sie bezsennością. Jeżeli dodatkowo hematokryt masz poniżej 34 to świadczy o anemii, jezeli nie to jest ok.
    Ps macmiror to raczej globulki dopochwowe

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 października 2022, 20:03

    Nosia lubi tę wiadomość

    07.11.2022 💖🤱Zuzanna 3330 g, 57 cm
    07.10.2021 miomektomia mięśniaków
    09.07.2021 💔
    04.05.2021 💔
  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3920 4515

    Wysłany: 2 października 2022, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nosia wrote:
    Angela, właśnie pamietam, że Ty miałaś taki problem. Ja miesiąc temu miałam 131 bakterii (norma do 380),lekarz nie kazał się przejmować, tylko pić dużo wody i brać zurawit bo pH było 7.5. Tydzień temu mocz niby ok a hemoglobina zła. Powtórzyłam i mocz i krew. Hemoglobina ok a wyniki moczu zwariowały. Śluz taki jak zawsze, w próbce moczu rzeczywiście było dużo nabłonków. Brałam probke, ze środkowego strumienia. Czuję ucisk na pęcherz, ale to raczej normalne teraz bo malutka ma już 2 kg. Postaram się więcej pić, we wtorek może lekarz mi coś przepisze. Biorę raz na tydzień lactovaginal dopochwowo przez całą ciaze. Nie mam uplawow. Śluz biało-żółty w ilości takiej jak zwykle. Może to jakis chwilowy zastój.

    Obserwuj śluz bo ja raz robiłam mocz i wyniki dobre a na wizycie u lekarza nagle jak sprawdzała śluz to już taki brzydki kolor i od razu leki, a czasami wyniki moczu złe i za 2 dni infekcja 😤 u mnie zaraz śluz się zmienia na taki żółty a ostatnio zielony to już typowo infekcja grzybicza 🙄

    Nosia lubi tę wiadomość

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • Nosia Autorytet
    Postów: 1147 622

    Wysłany: 2 października 2022, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Będę obserwowała. Narazie wszystko jest ok. Pewnie po prostu coś się rozwija bezobjawowo :/

  • Asia11 Autorytet
    Postów: 928 1118

    Wysłany: 2 października 2022, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nosia wrote:
    Będę obserwowała. Narazie wszystko jest ok. Pewnie po prostu coś się rozwija bezobjawowo :/

    No ja tą infekcje pęcherza miałam zupełnie bezobjawowo. Przed ciążą miałam często, ale od razu mega pieczenie.

  • Nosia Autorytet
    Postów: 1147 622

    Wysłany: 2 października 2022, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia11 wrote:
    No ja tą infekcje pęcherza miałam zupełnie bezobjawowo. Przed ciążą miałam często, ale od razu mega pieczenie.
    Ja czuję bardzo ucisk brzuszka na pęcherz, szczególnie jak dużo chodzę to ten brzuch jakby mi ciążył. Czyli pewnie poblokowane to wszystko jest :(

  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3920 4515

    Wysłany: 2 października 2022, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nosia wrote:
    Będę obserwowała. Narazie wszystko jest ok. Pewnie po prostu coś się rozwija bezobjawowo :/

    No niestety ale bardzo możliwe i pewnie za parę dni może coś się pojawić. Mnie tylko raz na 4 infekcje coś siedziało ale to przez to że zwlekałam z wizytą
    A tak to gdyby nie śluz lub wynik moczu to zero objawów

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3920 4515

    Wysłany: 2 października 2022, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nosia wrote:
    Ja czuję bardzo ucisk brzuszka na pęcherz, szczególnie jak dużo chodzę to ten brzuch jakby mi ciążył. Czyli pewnie poblokowane to wszystko jest :(


    To ja też mam tak teraz wydaje mi się że to przez dziecko bo dopiero co leki odstawiłam od infekcji bo już minęła także raczej to nie to 🤭

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • Tony Autorytet
    Postów: 1197 1644

    Wysłany: 2 października 2022, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nam się udało w końcu przeprowadzić (PRAWIE całkowicie, jeszcze kilka większych mebli i rowery czekają na dostawczaka) i dzisiaj będzie pierwsza noc w nowym domu 🥰 narazie na materacu na podłodze, no łóżko będzie za 2-3 tygodnie :D ale i tak się cieszę. Jutro czeka mnie cały dzień sprzątania, wypakowywania i ogarniania. Muszę korzystać, póki mam dużo energii i brak ciążowych dolegliwości :)

    Nosia, Asia11, Olo323, kamilamhm, Ultra-Dżasta, MamaNl, MamaTrójki, Angelaaaa, Mlina lubią tę wiadomość

    age.png
    👱🏼‍♀️33 - PAI-1 homozygota 🧔🏻31
    10.21 -ciąża bliźniacza👶👶
    12.21 - poronienie 9tc [*][*]
    4.12.22 - Laurka 😍
  • Joanne Autorytet
    Postów: 876 952

    Wysłany: 3 października 2022, 06:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tony żeby się Wam świetnie mieszkało w nowym miejscu!🌻😊

    Ja właśnie spędziłam drugą noc w nowym mieszkaniu. Pierwsza też na samym materacu i jakoś tak się położyłam że jak wstałam w nocy do toalety to nie mogłam stanąć na prawą nogę bo jakiś mięsień w pośladku się zblokował. Gdyby nie to że ściany świeżo odmalowane to szła bym po ścianach a tak z tym okropnym bólem musiałam się męczyć😉

    A wczoraj rozpakowywanie😬 Już miałam dość. Nic podnosić nie mogę a tym bardziej nosić bo ten brzuch tak mi spina i jeździłam po mieszkaniu stolikiem na kółkach- biedni sąsiedzi z dołu😉 I skręciliśmy wczoraj łóżeczko dla Malutkiej❤️ musiałam włożyć do niego wszystkie jej rzeczy, czekam na suszarkę i zaczynam pranie!

    Tony, Decemberry, Olo323 lubią tę wiadomość

    age.png
  • Joanne Autorytet
    Postów: 876 952

    Wysłany: 3 października 2022, 06:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A suszarkę kupiłam elektryczną. Ma któraś z Was taki sprzęt? Mam nadzieje że dobre to jest.

    Screenshot-20221003-064411-Chrome.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2022, 06:49

    age.png
‹‹ 354 355 356 357 358 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ