X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LISTOPAD 2022 ❤️
Odpowiedz

LISTOPAD 2022 ❤️

Oceń ten wątek:
  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1726 1605

    Wysłany: 2 sierpnia, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angelaaaa wrote:
    Pediatra mi wypisała skierowanie do logopedy na nfz tylko jest to 1godzina w miesiącu więc wydaje mi się mało 🥺

    Na WWR będziesz miała z nią zajęcia 1x w tygodniu

    age.png

    age.png
  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1726 1605

    Wysłany: 2 sierpnia, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanne wrote:
    Do tego Krysia na antybiotyku. Miała być bakteria po zapaleniu oskrzeli a dzisiaj doszła angina. Jeśli przez kolejną dobę antybiotyk nie pomoże to będą zmieniać. Ma gorączkę od 4 dni po prawie 40 stopni ale paracetamol zbija. Przynajmniej do dzisiaj działał bo poprzednia dawka słabo sobie poradziła a kolejną dałam jej przed chwilą.

    Kochana niesamowicie Ci współczuję i nawet nie wiem co powiedzieć w kwestii ciąży… Mimo wszystko trzymam mocne kciuki aby położna się myliła i aby zza chmur wyszło słońce :(

    Z anginą również współczuję bardzo, Wika przeszła na majówkę, cierpiała bardzo, gorączka też dobijała nam do 40 stopni, podawaj na zmianę paracetamol i ibuprofen. Nam super na anginę z antybiotyków pomógł Amoksiklav jak coś.

    age.png

    age.png
  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1726 1605

    Wysłany: 2 sierpnia, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My 2 tygodnie temu przeszliśmy wszyscy w domu covida, dzieci na szczęście jak przeziębienie, choć małemu mimo upływu ponad 2 tygodni nadal furczy w nosie, chociaż już kompletnie od kilku dni nic się nie odciąga z nosa… A teraz w grupie w żłobku panuje bostonka 🙄 Wika jeszcze się trzyma, ale zobaczymy jak długo..

    age.png

    age.png
  • Joanne Autorytet
    Postów: 914 992

    Wysłany: 2 sierpnia, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggie nie ma szans żeby tym razem było dobrze bo test robiłam 10 dni po owulacji i wyszedl pozytywny a od tego dnia do przeddnia przed testem zbliżenia nie było. A 9 dni różnicy pomiędzy datą owulacji a wiekiem ciąży to bez szans. Może już jestem za stara na kolejną ciążę. Zachodzę mega łatwo ale widać że coś jest na rzeczy. Niestety w Holandii nie ma takiego podejścia do sprawy jak w Polsce, bo czytałam że po drugim poronieniu robi się badania genetyczne zarodka i szuka przyczyny niepowodzenia ciąży, więc się nie dowiem dlaczego kolejne ciąże kończą się tak szybko. Żona mojego szefa była 8 razy w ciąży z czego ma troje dzieci więc jakąś tam nadzieję jeszcze mam...

    Wydaje mi się że Krysia nie ma jednak tej anginy. Wczoraj przed wizytą akurat ją karmiłam i myślę że to może były pozostałości mleka. Na wieczór dostała silniejszą dawkę paracetamolu, wcześniej 125 mg teraz 240 i temperatura spadła jej do 35,5 aż musiałam wziąć ją do nas do łóżka. Dzisiaj podskoczyła raz do 37,2. Co chodzi o antybiotyk też dostała amoksycylinę.

    age.png
  • Asia11 Autorytet
    Postów: 947 1148

    Wysłany: 2 sierpnia, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanne, bardzo mi przykro, ale nie trać nadziei. Ja jestem przykładem jak natura potrafi zaskoczyć. I też nie znam przyczyny, dlaczego 2x w oby dwóch jajowodach zdarzyła się cp, a teraz się udało i zarodek przewędrował jajowód.

    Joanne lubi tę wiadomość

  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1726 1605

    Wysłany: 2 sierpnia, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanne wrote:
    Meggie nie ma szans żeby tym razem było dobrze bo test robiłam 10 dni po owulacji i wyszedl pozytywny a od tego dnia do przeddnia przed testem zbliżenia nie było. A 9 dni różnicy pomiędzy datą owulacji a wiekiem ciąży to bez szans. Może już jestem za stara na kolejną ciążę. Zachodzę mega łatwo ale widać że coś jest na rzeczy. Niestety w Holandii nie ma takiego podejścia do sprawy jak w Polsce, bo czytałam że po drugim poronieniu robi się badania genetyczne zarodka i szuka przyczyny niepowodzenia ciąży, więc się nie dowiem dlaczego kolejne ciąże kończą się tak szybko. Żona mojego szefa była 8 razy w ciąży z czego ma troje dzieci więc jakąś tam nadzieję jeszcze mam...

    Wydaje mi się że Krysia nie ma jednak tej anginy. Wczoraj przed wizytą akurat ją karmiłam i myślę że to może były pozostałości mleka. Na wieczór dostała silniejszą dawkę paracetamolu, wcześniej 125 mg teraz 240 i temperatura spadła jej do 35,5 aż musiałam wziąć ją do nas do łóżka. Dzisiaj podskoczyła raz do 37,2. Co chodzi o antybiotyk też dostała amoksycylinę.

    Wice tak ibuprofen mocno zbijał temperaturę, że aż do 35 z haczykiem

    Trzymam za Was ogromne kciuki ✊🏻😘

    Joanne lubi tę wiadomość

    age.png

    age.png
  • Joanne Autorytet
    Postów: 914 992

    Wysłany: 2 sierpnia, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggie Wy też się trzymajcie. Oby bostonka Was ominęła.

    meggie94 lubi tę wiadomość

    age.png
  • Scandi-B Autorytet
    Postów: 630 753

    Wysłany: 3 sierpnia, 01:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanne przykro mi… nawet sobie nie wyobrazam jak trudne to musi byc 😔
    Ale tez mysle ze warto miec ostrozna nadzieje ze Krysia doczeka sie rodzenstwa 🫶

    Joanne lubi tę wiadomość

    Listopad 2022 -pierwszy cud 💕

    a452fbff3e.png

    3a0aaef914.png
  • Nosia Autorytet
    Postów: 1172 627

    Wysłany: 3 sierpnia, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć dziewczyny,

    my też we trójkę kaszlemy. Ja przeszłam zapalenie krtani, straciłam głos, pomógł jakiś steryd a teraz pozostał taki upierdliwy kaszel :/ Mój mąż i córeczka też kaszlą. Zaczęlismy urlop od chorowania także średnio.

    Joanne współczuję sytuacji. My sie narazie nie staramy. Ja w tym roku kończę 35 lat i też wydaje mi się, że jestem juz za stara. Boję się konsekwencji późnej ciąży i też malutka tak nam daje w kość z nie spaniem po nocach i chorobami, że nie wiem czy będziemy planować kolejne.. Chociaż nie chciałbym zeby malutka była jedynaczką..

    A ty nie trać nadziei bo życie rozdaje przeróżne karty :) Trzymam kciuki ❤️

    Joanne lubi tę wiadomość

  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1726 1605

    Wysłany: 3 sierpnia, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nosia wrote:
    cześć dziewczyny,

    my też we trójkę kaszlemy. Ja przeszłam zapalenie krtani, straciłam głos, pomógł jakiś steryd a teraz pozostał taki upierdliwy kaszel :/ Mój mąż i córeczka też kaszlą. Zaczęlismy urlop od chorowania także średnio.

    Joanne współczuję sytuacji. My sie narazie nie staramy. Ja w tym roku kończę 35 lat i też wydaje mi się, że jestem juz za stara. Boję się konsekwencji późnej ciąży i też malutka tak nam daje w kość z nie spaniem po nocach i chorobami, że nie wiem czy będziemy planować kolejne.. Chociaż nie chciałbym zeby malutka była jedynaczką..

    A ty nie trać nadziei bo życie rozdaje przeróżne karty :) Trzymam kciuki ❤️

    A robiliście testy? Bo u nas to się właśnie covid okazał a też byliśmy pewni że krtań, ja prawie całkiem głos straciłam

    age.png

    age.png
  • Nosia Autorytet
    Postów: 1172 627

    Wysłany: 3 sierpnia, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    meggie94 wrote:
    A robiliście testy? Bo u nas to się właśnie covid okazał a też byliśmy pewni że krtań, ja prawie całkiem głos straciłam
    Ooo przeszło mi to przez głowę, ale nie robiłam. Byłam u lekarza, po sterydzie na krtań przeszlo. Jedynie pozostał suchy kaszel.
    Maz miał od razu po prostu suchy kaszel i lekko gardlo czuł a córka katarek i kaszel. Bez gorączki, bez żadnych innych objawów. Osłabienie jedynie.

    Covida mieliśmy wszyscy w grudniu to bardzo goraczkowalismy. Malutka miała wtedy 40C przez kilka dni.

  • kid_aa Autorytet
    Postów: 2539 3213

    Wysłany: 3 sierpnia, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Scandi piszę już chyba 5 raz! 🫣
    U nas zaskoczenie, bo nie ma tragedii.
    Młody miał tragiczne noce w maju, co chwilę się budził i wołał am am. Jak obudził się po 24 i musiałam odmówić, bo wypiłam lampkę wina, to płakał ponad 40minut. Na szczęście po.powrocie z wyjazdu w czerwcu zaczęło mu to trochę przechodzić.
    W ostatnim tyg. czerwca odstawiłam do drzemki. Generalnie akceptuje choć często po małym buncie. Teraz idzie drugi tydzień bez karmień nocnych i porannych. Budził się ok. 4/5 i brałam do łóżka - chwilę płakał albo rzucał się na łóżku w rozpaczy, ale dosłownie po chili zasypiał. Teraz już się raczej zdarza, że to budzi się rano dopiero o 7 .
    Zostały nam tylko karmienia do spania na noc. Myślę, że za tydzień zaczniemy- bo od wczoraj ma katar więc mu stresów nie będę dokładać.

    age.png
    30.11.2012 (puste jajo), 12.02.2016 (28tc*) - naturalsy 💔
    IUI 05.2017 :( IMSI 08.2017 :( IMSI 01.2018 :( IMSI 03.2019 :( IMSI 05.2019 (Mini-IVF) :( 08.2020 stymulacyjna klapa :(
    AZ 02.2022 :( 7dpt 16, 9dpt 34, 11dpt 31
    AZ 03.2022 7dpt 46, 9dpt 135, 12dpt 426, 16dpt 1730, 20dpt 5035, 7t3d ❤️ 🍀🤞🍀 It's a boy 🥰
    genotyp AA, V Leiden, MTHFR a1298c, nasienie kiepskie, polimorfizm Apal
    2950g Syn - Nasza Miłość😍
  • kid_aa Autorytet
    Postów: 2539 3213

    Wysłany: 3 sierpnia, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A propos kataru: dopadł z żółtym glutem. Dziś w nocy, Młody cały bulgotał więc obawiam się, że mu to poschodzi nie tam gdzie trzeba:-( Jakieś rady? Inhalacje, nasivin, grip stop, hascosept, olejki eteryczne, sok z porzeczki, rosół. Coś jeszcze? Ciekawostka: Po rosole dostał chrypki🤣

    age.png
    30.11.2012 (puste jajo), 12.02.2016 (28tc*) - naturalsy 💔
    IUI 05.2017 :( IMSI 08.2017 :( IMSI 01.2018 :( IMSI 03.2019 :( IMSI 05.2019 (Mini-IVF) :( 08.2020 stymulacyjna klapa :(
    AZ 02.2022 :( 7dpt 16, 9dpt 34, 11dpt 31
    AZ 03.2022 7dpt 46, 9dpt 135, 12dpt 426, 16dpt 1730, 20dpt 5035, 7t3d ❤️ 🍀🤞🍀 It's a boy 🥰
    genotyp AA, V Leiden, MTHFR a1298c, nasienie kiepskie, polimorfizm Apal
    2950g Syn - Nasza Miłość😍
  • kid_aa Autorytet
    Postów: 2539 3213

    Wysłany: 3 sierpnia, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanne trzymajcie się, a może jednak to jakiś błąd?
    Przytulam mocno!!!

    Joanne lubi tę wiadomość

    age.png
    30.11.2012 (puste jajo), 12.02.2016 (28tc*) - naturalsy 💔
    IUI 05.2017 :( IMSI 08.2017 :( IMSI 01.2018 :( IMSI 03.2019 :( IMSI 05.2019 (Mini-IVF) :( 08.2020 stymulacyjna klapa :(
    AZ 02.2022 :( 7dpt 16, 9dpt 34, 11dpt 31
    AZ 03.2022 7dpt 46, 9dpt 135, 12dpt 426, 16dpt 1730, 20dpt 5035, 7t3d ❤️ 🍀🤞🍀 It's a boy 🥰
    genotyp AA, V Leiden, MTHFR a1298c, nasienie kiepskie, polimorfizm Apal
    2950g Syn - Nasza Miłość😍
  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1726 1605

    Wysłany: 3 sierpnia, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nosia wrote:
    Ooo przeszło mi to przez głowę, ale nie robiłam. Byłam u lekarza, po sterydzie na krtań przeszlo. Jedynie pozostał suchy kaszel.
    Maz miał od razu po prostu suchy kaszel i lekko gardlo czuł a córka katarek i kaszel. Bez gorączki, bez żadnych innych objawów. Osłabienie jedynie.

    Covida mieliśmy wszyscy w grudniu to bardzo goraczkowalismy. Malutka miała wtedy 40C przez kilka dni.

    No to u nas dzieciaki przeszły jak przeziębienie, no i Wice założyło krtań, małemu jeden dzień w sumie też no a mi założyło do tego stopnia że straciłam głos i kaszlałam potwornie mokro i skończyłam na antybiotyku, dopiero zaczęłam się lepiej czuć

    age.png

    age.png
  • Joanne Autorytet
    Postów: 914 992

    Wysłany: 3 sierpnia, 23:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na usg oczywiście musiałam wziąć ze sobą Krystynę i ta jak tylko zobaczyła że leżę na fotelu to zaczęła ryczeć. Więc badanie było szybkie i pelne stresu. I teraz zdałam sobie sprawę z tego że położna mówiła coś o pustym jaju płodowym. Na tym usg coś w tym jaju było widać więc nie do końca wiedziałam o co chodzi ale teraz doczytałam i powiem Wam że pomimo że fakt poronienia mnie nie ominie, to mi ulżyło że zarodek w takiej ciąży się nie rozwija (no chyba że zostaje wchłonięty), ale wiecie o co mi chodzi, poronienie bez kolejnego aniołka. I tym samym szanse na kolejną zdrową ciążę nie spadają tak drastycznie jak po drugim poronieniu z rzędu.

    Po tych emocjach, jeszcze bardziej doceniam to że jestem mamą, a jak będę w kolejnej (zdrowej) ciąży to będę przeszczęśliwa i nie zamierzam odkładać starań w czasie. Wiek to nie tylko liczby niestety.

    age.png
  • Scandi-B Autorytet
    Postów: 630 753

    Wysłany: 4 sierpnia, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kid_aa no to dobrze slyszec :) i trzymam kciuki za dalsze postepy 🤞☺️ ja jakos przetrwalam samordne noce bez karmienia. Pierwsza noc bez meza maly obudzil sie o 4 i nie spal prawie do 5:30. Jak mu powiedzialam, ze dostanie mleko dopiero rano jak sie obudzi, to zaczal manipulowac przy ekspresie do kawy, chyba skojarzyl ze rano Mama pije kawe to chcial to rano przyspieszyc 🤣 w koncu zaspokoil sie bananem. Rano o dziwo przed przedszkolem nawet sie nie upomnial o mleko, no i koniec koncow mial rekordowe 21 godz przerwy miedzy karmienimi. Do teraz budzi sie i musze mu cos dac, ale juz krotsze te pobudki. No i nie karmie w lozku/na lezaco, on juz to rozumie i za kazdym razem jak chce to mnie ciagnie na fotel - czuje ze przez to latwiej mi trzymac sie tego limitu 2 karmien dziennie. Ale tez licze na to ze niedlugo zostanie nam tylko karmienie wieczorne 😊

    Listopad 2022 -pierwszy cud 💕

    a452fbff3e.png

    3a0aaef914.png
  • Scandi-B Autorytet
    Postów: 630 753

    Wysłany: 4 sierpnia, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanne, trzymaj sie 🫶 dobrze ze sytuacja jest mniej obciazajaca dla Ciebie, niz moglaby byc i masz racje nie odkladaj w czasie jesli jestes zdeterminowana.
    Wiele dzieci (w tym ja) jest z poznego macierzynstwa, ale statystycznie wiecej cykli / prob potrzeba w tym wieku niz u 20latki. My tez probujemy i Zobaczymy co z tego wyjdzie.

    Joanne lubi tę wiadomość

    Listopad 2022 -pierwszy cud 💕

    a452fbff3e.png

    3a0aaef914.png
  • Asia11 Autorytet
    Postów: 947 1148

    Wysłany: 4 sierpnia, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nosia wrote:

    Joanne współczuję sytuacji. My sie narazie nie staramy. Ja w tym roku kończę 35 lat i też wydaje mi się, że jestem juz za stara. Boję się konsekwencji późnej ciąży i też malutka tak nam daje w kość z nie spaniem po nocach i chorobami, że nie wiem czy będziemy planować kolejne.. Chociaż nie chciałbym zeby malutka była jedynaczką..

    35 lat za stara? 🫣 Jak urodzę drugie też będę mieć 35 i czuję, że dla mnie to odpowiedni moment na macierzyństwo 🙂

  • Joanne Autorytet
    Postów: 914 992

    Wysłany: 4 sierpnia, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia psychicznie też czuje że teraz jest dla mnie najlepszy moment na powiększanie rodziny ale fizycznie czuje że te 35 lat gdy urodziłam Krysię to był czas na ostatnie dziecko a nie na pierwsze🤷🏻‍♀️

    age.png
‹‹ 858 859 860 861 862
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ