Tydzień dla Płodności   

Nie przegap swojej szansy!
Umów się na pierwszą wizytę u lekarza specjalisty za 1zł.
Tylko do 14 września   
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LISTOPAD 2022 ❤️
Odpowiedz

LISTOPAD 2022 ❤️

Oceń ten wątek:
  • Decemberry Autorytet
    Postów: 860 703

    Wysłany: 11 lipca, 07:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, my też po 2 dawkach na ospę. 400zł w kieszeni cieszy (żłobkowicz).

    Co u Was ogółem?

    Idą u Waszych maluchów już 5tki?

    Mi się marzy jakiś wyjazd na wakacje, ale po tej operacji jeszcze tak średnio się czuję, a w gratisie zapalenie pęcherza :(

    Baby G. Już z nami 🥰 16.11.22, 54 cm Szczęścia ❤️✨

    15.03 - beta 26.7 <3
    17.03 - beta 73.9 <3
    23.03 - beta 1379.6 <3 <3!
    Maleństwo rozwija się idealnie <3
    07.07.22 - 320g mężczyzny <3
    24.07 - 540g <3
    29.08 - 1146g <3
    22.09 - 1669g <3
    19.10 - 2450g <3
    4.11 - 2930g <3
  • Dorocia Przyjaciółka
    Postów: 97 94

    Wysłany: 11 lipca, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leon po wczorajszej szczepionce bez jakichkolwiek niepokojących objawów.
    Co do ząbków to on ma dopiero jedynki, dwójki i 2 czwórki 😀 i jakiegoś dziwnego ząbka co wygląda jak dodatkowa dwójka… nie mogło być u nas normalnie 😆

  • kid_aa Autorytet
    Postów: 2534 3209

    Wysłany: 11 lipca, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dec współczuję pęcherza. Jak nie teraz, to w sierpniu też ładną pogodę wróżą:-) My chyba pod koniec "wyskoczymy" nad nasze morze.
    Ja nigdy zapalenia nie miałam (tzn. mama mówi, że trafiło się jak byłam dzieckiem), za to tuż przed przedostatnim transferem wysikałam kamień - ból przeokropny i sikanie na czerwono - byłam przerażona.

    Co do zębów - nasz już od pół roku ma 16 sztuk, ale 5 ani widu. Za to z myciem jest teraz różnie - bo on "siam" - co oczywiście w 90% oznacza gryzienie szczoteczki🙃

    Dziewczyny mój ma wysokie podbicie i szeroką stopę - pod koniec kwietnia kupiłam super extra boskie sandały marki mido. Wyjeżdżamy w październiku w ciepło więc szukam kolejnych - bo tych w większym rozmiarze już nigdzie nie ma:-( (w akcie desperacji, napisałam nawet do producenta🫢). Co tam Wasze dzieciaki noszą na stopach (o ile mają szerokie z wys. podbiciem).

    age.png
    30.11.2012 (puste jajo), 12.02.2016 (28tc*) - naturalsy 💔
    IUI 05.2017 :( IMSI 08.2017 :( IMSI 01.2018 :( IMSI 03.2019 :( IMSI 05.2019 (Mini-IVF) :( 08.2020 stymulacyjna klapa :(
    AZ 02.2022 :( 7dpt 16, 9dpt 34, 11dpt 31
    AZ 03.2022 7dpt 46, 9dpt 135, 12dpt 426, 16dpt 1730, 20dpt 5035, 7t3d ❤️ 🍀🤞🍀 It's a boy 🥰
    genotyp AA, V Leiden, MTHFR a1298c, nasienie kiepskie, polimorfizm Apal
    2950g Syn - Nasza Miłość😍
  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3952 4537

    Wysłany: 11 lipca, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kid_aa wrote:
    Dec współczuję pęcherza. Jak nie teraz, to w sierpniu też ładną pogodę wróżą:-) My chyba pod koniec "wyskoczymy" nad nasze morze.
    Ja nigdy zapalenia nie miałam (tzn. mama mówi, że trafiło się jak byłam dzieckiem), za to tuż przed przedostatnim transferem wysikałam kamień - ból przeokropny i sikanie na czerwono - byłam przerażona.

    Co do zębów - nasz już od pół roku ma 16 sztuk, ale 5 ani widu. Za to z myciem jest teraz różnie - bo on "siam" - co oczywiście w 90% oznacza gryzienie szczoteczki🙃

    Dziewczyny mój ma wysokie podbicie i szeroką stopę - pod koniec kwietnia kupiłam super extra boskie sandały marki mido. Wyjeżdżamy w październiku w ciepło więc szukam kolejnych - bo tych w większym rozmiarze już nigdzie nie ma:-( (w akcie desperacji, napisałam nawet do producenta🫢). Co tam Wasze dzieciaki noszą na stopach (o ile mają szerokie z wys. podbiciem).

    Moje dziewczyny mają szerokie i wysokie podbicie i takie pulchniutkie stópki 🙈 u nas standardowo Sinsay, CCC, Deichmann ciężko czasami trafić odpowiednie buty, zawsze musimy dużo modeli przymierzać żeby coś dobrać 😬

    kid_aa lubi tę wiadomość

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1726 1605

    Wysłany: 11 lipca, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wika też pulchna stopka z wysokim podbiciem, najlepiej sprawdzają nam się buty z ccc 😊

    Wika jeszcze nie ma piątek, choć od ok 3 miesięcy co jakiś czas mam wrażenie że ją męczą 🙄

    kid_aa lubi tę wiadomość

    age.png

    age.png
  • Asia11 Autorytet
    Postów: 947 1148

    Wysłany: 11 lipca, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    meggie94 wrote:
    Asia jak się czujesz? 😊

    Czuję się słabo. Tak jak w pierwszej ciąży nic mi nie było, tak teraz cały dzień mnie muli, zero ochoty na jedzenie (schudłam już 1kg), senność i jest mi momentami mega słabo.

    A zapalenie pęcherza to moja zmora. Już tyle razy miałam, że ciężko zliczyć. U mnie od razu z grubej rury od razu krew w moczu. Zwijam się z bólu na ubikacji. Bywalo, ze prawie całą noc z butelką wody siedziałam na kibelku. Gorsze od tej cesarki na żywca 🙈 Bardzo często już furagina nie dawała rady i musiałam brać Monural. W ciąży na szczęście mnie oszczędziło, ale krótko po porodzie wróciło i wtedy przeleczyłam się Uro Vaxom i po tym póki co spokój.

    Siostra na szeroką i pulchną stópkę synka kupuje często 3f barefoot, ale normalnie one są drogie. Niedaleko mojej mamy jest sklepik producenta, w którym sprzedają je z jakimiś ledwo widocznymi wadami za smieszne 30-40 zł i zawsze tam się zaopatrzy. A ja ubolewam, że nigdy nic nie dopasuję, bo Filip ma znowu bardzo szczupłe pytki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lipca, 23:12

  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1726 1605

    Wysłany: 11 lipca, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Współczuję bardzo, ja obie ciąże kiepsko znosiłam wiec rozumiem :( jedyne pocieszenie, że czas szybko płynie i ani się obejrzysz będziesz już po ❤️

    age.png

    age.png
  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3952 4537

    Wysłany: 12 lipca, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia współczuję oby było lepiej 😔
    Ja i dziewczyny męczymy się z upałami 🙈 w nocy się budzą i spiny wszyscy razem więc jest gorąco duszno i ciasno 😂

    Ala już po szczepieniu..okazało się że jeszcze jedna dawka między 16-18miesiacem więc od razu zaszczepiłam i wyszło 500zł... A za 6tygodni kolejna dawka na ospę i jie wiem czy znowu coś..masakra

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • Tony Autorytet
    Postów: 1207 1648

    Wysłany: 12 lipca, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My wczoraj szczepiliśmy Infanrixem więc z obowiązkowych mamy już wszystko, na jesieni jeszcze meningokoki i grypa. Na ospę Laura była przed żłobkiem wiec tez z głowy. Dzisiaj lekki stan podgoraczkowy, zobaczymy jak noc.

    Zębów się nie mogę doliczyć, chyba ma 12, ale coś tam z tyłu powoli się zaczyna dziać. Z myciem zębów też jest problem, tylko z tatą chce myc 🤷🏼‍♀️

    Co do sandałów to mamy takie barefootowe:

    https://bosastopka.pl/pl/products/sandals-summer-baby-bare-rosabrown-6348?rec=301002102

    Są meeeega mięciutkie, z wyginającą się podeszwą i rzepami więc myślę, że do każdej stopy się dopasują

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lipca, 20:34

    age.png
    👱🏼‍♀️33 - PAI-1 homozygota 🧔🏻31
    10.21 -ciąża bliźniacza👶👶
    12.21 - poronienie 9tc [*][*]
    4.12.22 - Laurka 😍
  • Tony Autorytet
    Postów: 1207 1648

    Wysłany: 16 lipca, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamy dwójki i więcej - dajcie znac, czy dużo trudniej jest ogarnąć dwójkę i ile trwa "najgorszy" okres :D zbliża się czas, w którym planowaliśmy zacząć starania i zaczynam się trochę bać jak sobie poradzimy.

    Gdyby wszystko poszło zgodnie z planem to Laura miałaby ok 2,5 roku jakby się urodziło drugie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lipca, 11:28

    age.png
    👱🏼‍♀️33 - PAI-1 homozygota 🧔🏻31
    10.21 -ciąża bliźniacza👶👶
    12.21 - poronienie 9tc [*][*]
    4.12.22 - Laurka 😍
  • StaraMama Nowa
    Postów: 2 9

    Wysłany: 16 lipca, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tony wrote:
    Mamy dwójki i więcej - dajcie znac, czy dużo trudniej jest ogarnąć dwójkę i ile trwa "najgorszy" okres :D zbliża się czas, w którym planowaliśmy zacząć starania i zaczynam się trochę bać jak sobie poradzimy.

    Gdyby wszystko poszło zgodnie z planem to Laura miałaby ok 2,5 roku jakby się urodziło drugie.
    Ja mam 4 dzieci- 2x rok po roku- między pierwszą a drugą dwójką naście lat różnicy. Moje dzieci teraz mają 16,5; 15; 3,5 i 20 mcy. Ciężko odnieść się do "najgorszy" okres. Drugie dziecko- jadło, spało, s... na początku więc miałam pełno czasu na zabawy ze starszym. Z kolei ostatnie było typową rączkozą i wszystko co robiłam z trzecią to na rękach z najmłodszą, bo inaczej się nie dało.
    Na początku ogólnie było ciężko, bo te 1,5 roczniaki to jednak małe dzieci. W pierwszym przypadku decyzja była taka, żebym za "jednym siedzeniem w domu" odchowała dwójkę i wróciła na rynek pracy. W drugim przypadku decyzja była, bo wiek mnie gonił. Jak młodsze z tej dwójki rok po roku miało tak koło 16/18 mcy to powili zaczynają się fajne zabawy (świadome i intencyjne) i jak dwójka się bawi to mam 15-30 minut na kawę, obranie ziemniaków, rozwieszenie prania w spokoju.
    Różnica nastu lat to w zasadzie każde dzieci "żyją sobie"- starszaki pomagają i czasami się pobawią z siostrami, ale muszą "mieć wenę"😉
    Najtrudniejsza dla mnie byłaby chyba różnica 5/8 lat, bo wtedy starszka nie puści się samego do przedszkola/ szkoły czy na plac zabaw, nie potrafi pomóc (w razie potrzeby) przy rodzeństwie i jeszcze wymaga dużo uwagi, a maluch potrafi być absorbujący.
    U nas jak pojawiły się dziewczyny to młodzież już była samoobsługowa- higiena, w razie potrzeby zrobienie kolacji, właśnie droga do szkoły.
    Teraz jak dziewczynki nie są niemowlakami to udaje mi się wyskoczyć na 20 minut do piekarni, a młodzież zostanie z nimi.
    One same też od jakiś 3/4 mcy coraz częściej i dłużej potrafią wspólnie się bawić- do pierwszej kłótni o zabawkę.
    I nie mamy pomocy w postaci babć, dziadków.

    Jakbyś chciała się dopytać to w miarę możliwości odpiszę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lipca, 12:33

    Tony lubi tę wiadomość

  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1726 1605

    Wysłany: 16 lipca, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tony jak Laura będzie chodzić do żłobka to będzie spoko 😅 teraz mam tydzień ich dwójkę razem w domu i nie ma tragedii, ale najgorzej jak na przykład Wike trzeba położyć na drzemkę a młody nie śpi, albo jak oboje chcą w tym samym czasie jeść i nie przetłumaczysz żadnemu że musi poczekać. Ja się cieszę, że mój mąż ma pracę taką że codziennie jest w domu po pracy o normalnej godzinie, bo na przykład nocy totalnie sobie nie wyobrażam sama z nimi, no ale Wika się jeszcze budzi i jak się obudzą w tym samym czasie to jakbym była sama to tylko siąść i płakać razem z nimi 🙈

    Tony lubi tę wiadomość

    age.png

    age.png
  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3952 4537

    Wysłany: 16 lipca, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie już dziewczyny potrafią się razem bawić póki nie ma kłótni o zabawkę... Bo tak to płacz awantura i się biją 🫣 sama z nimi jak wychodzę do sklepu to hyle by szybko a na plac zabaw Maja super się bawi i się mnie słucha nie ma żadnego problemu a Ala ucieka gdzie tylko może 🤦🏻‍♂️ także liczę na to, że za rok minie ten najgorszy czas 😅

    Tony lubi tę wiadomość

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • kid_aa Autorytet
    Postów: 2534 3209

    Wysłany: 22 lipca, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Scandi jak tam kp?

    age.png
    30.11.2012 (puste jajo), 12.02.2016 (28tc*) - naturalsy 💔
    IUI 05.2017 :( IMSI 08.2017 :( IMSI 01.2018 :( IMSI 03.2019 :( IMSI 05.2019 (Mini-IVF) :( 08.2020 stymulacyjna klapa :(
    AZ 02.2022 :( 7dpt 16, 9dpt 34, 11dpt 31
    AZ 03.2022 7dpt 46, 9dpt 135, 12dpt 426, 16dpt 1730, 20dpt 5035, 7t3d ❤️ 🍀🤞🍀 It's a boy 🥰
    genotyp AA, V Leiden, MTHFR a1298c, nasienie kiepskie, polimorfizm Apal
    2950g Syn - Nasza Miłość😍
  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3952 4537

    Wysłany: 28 lipca, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majce znowu powiększyły się migdały 😞 poszłam do innej neurologopedy i jest zdania, że wędzidełko do podcięcia i do usunięcia migdały 😞 czeka nas długa droga do poprawnej mowy... Nawet pani neurologopeda nie chciała prywatnie nas leczyć bo zbyt dużo kasy i wystawiła mi dokumenty, żeby na nfz wszystko ogarnąć.. i żebym przycisnęła przedszkole żeby Maja miała logopede a nie jakiś wymógł od 6roku życia.. także załamana jestem 🥺

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • meggie94 Autorytet
    Postów: 1726 1605

    Wysłany: 28 lipca, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angelaaaa wrote:
    Majce znowu powiększyły się migdały 😞 poszłam do innej neurologopedy i jest zdania, że wędzidełko do podcięcia i do usunięcia migdały 😞 czeka nas długa droga do poprawnej mowy... Nawet pani neurologopeda nie chciała prywatnie nas leczyć bo zbyt dużo kasy i wystawiła mi dokumenty, żeby na nfz wszystko ogarnąć.. i żebym przycisnęła przedszkole żeby Maja miała logopede a nie jakiś wymógł od 6roku życia.. także załamana jestem 🥺

    Angela skontaktuj się ze swoją poradnią psychologiczno-pedagogiczną i wnioskuj o wydanie opinii o wczesnym wspomaganiu rozwoju, wtedy będą Wam się należeć zajęcia na NFZ w poradni między innymi z logopedą 😊

    Angelaaaa lubi tę wiadomość

    age.png

    age.png
  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3952 4537

    Wysłany: 30 lipca, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pediatra mi wypisała skierowanie do logopedy na nfz tylko jest to 1godzina w miesiącu więc wydaje mi się mało 🥺

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • Scandi-B Autorytet
    Postów: 630 753

    Wysłany: 30 lipca, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kid_aa wrote:
    Scandi jak tam kp?

    W wakacje maly mial mleczarnie na zawolanie, glownie dla naszej «wygody». Ale teraz juz bierzemy sie za sprawe. Od soboty maz usypia malego, a ja spie w innym pokoju. Noce uplywaja raczej spokojnie, maly sie budzi ale bez krzykow raczej. W dzien ograniczam sie do 2 karmien, rano i pod wieczor. Latwiej jest mi powiedziec nie w miedzyczasie, bo maly sie duzo szybciej potrafi z tym pogodzic niz wczesniej. Mowie do niego, ze teraz nie dostanie, ale np. dostanie po kolacji. I jakos to przyjmuje. Probuje mu tez wytlumaczyc ze on juz jest duzy i ze to male dzieci pija mleczko z piersi, a duze ze szklaneczki. W zeszlym tygodniu urodzilam mu sie mala kuzynka i teraz uzywam jej do opisywania konceptu malego bobo. Jutro moj maz znowu wyjezdza na pare dni, wiec zobaczymy czy dam rade w nocy 😅 ale jestem dobrej mysli.

    A jak u Ciebie?

    Listopad 2022 -pierwszy cud 💕

    a452fbff3e.png

    3a0aaef914.png
  • Joanne Autorytet
    Postów: 912 992

    Wysłany: 1 sierpnia, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Miałam przyjść dzisiaj z dobrymi wieściami a niestety kolejna ciąża stanęła na wczesnym etapie więc znowu będzie trzeba przejść przez to samo😔 miałam dzisiaj pierwszą wizytę u położnej i powinno być 6+5 a mówiła że pęcherzyk jest 5+3. Przeanalizowaliśmy datę kiedy robiłam test ciążowy i nie ma szans żeby ta ciąża była zdrowa tak więc za tydzień mam wizytę żeby potwierdzić i podjąć decyzję co dalej. Eh, a tak się cieszyłam że w tej ciąży tak fantastycznie się czuję😔

    age.png
  • Joanne Autorytet
    Postów: 912 992

    Wysłany: 1 sierpnia, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do tego Krysia na antybiotyku. Miała być bakteria po zapaleniu oskrzeli a dzisiaj doszła angina. Jeśli przez kolejną dobę antybiotyk nie pomoże to będą zmieniać. Ma gorączkę od 4 dni po prawie 40 stopni ale paracetamol zbija. Przynajmniej do dzisiaj działał bo poprzednia dawka słabo sobie poradziła a kolejną dałam jej przed chwilą.

    age.png
‹‹ 857 858 859 860 861 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ