X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LUTY 2025
Odpowiedz

LUTY 2025

Oceń ten wątek:
  • OldMe-NewMe Autorytet
    Postów: 720 752

    Wysłany: 3 lipca, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oloska wrote:
    To chyba największa wada szpitali prywatnych, są I stopnia referencyjności (chyba wszystkie, nie jestem pewna). Ale sytuacja wyglądałaby identycznie w szpitalu państwowym o I stopniu, tam też nie ma ani sprzętu, ani odpowiednio przeszkolonego personelu do zabezpieczenia tego typu sytuacji, i wtedy organizuje się transport.
    Dokładnie, a jak wiadomo w takich sytuacjach liczy się czas 😮‍💨

  • Paulina1106 Autorytet
    Postów: 1052 1086

    Wysłany: 3 lipca, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Everka wrote:
    Ja się zdziwiłam na wizycie że lekarka nie podała terminu porodu .:/ nic nie powiedziała , zresztą byłam tam raz u niej a teraz planuje rodzić w Krakowie na Ujastku i zapisałam się do ich poradni . A od czasu do czasu wskakiwać na wizyty prywatnie .


    Everka a mogę zapytać, co Cię przekonało do tego szpitala?

    👩‍💼 35
    👨‍💼 39

    08.2020 💔
    03.2022 7+5 Lilka 👼

    MTFR hetero😿 PAI homo😿
    KIR BX nieobecny: 2DS3
    Cross match -25% ➡️ 2% 🎉
    Allo mlr- 37%➡️ 55,2🎉

    14.11.2022 ⏸️ 🙏🏻
    03.08.2023 👶🏻 Izabela
    3920g, 57cm💪🏻

    age.png

    22.06.2024 ⏸️ 🙏🏻

    preg.png
  • Animka Autorytet
    Postów: 1154 513

    Wysłany: 3 lipca, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OldMe-NewMe wrote:
    Czytałam że w ciąży zmienia się śluzówka w nosie i może powodować objawy zatkanego nosa.

    Zajrzyj na wiadomości, czy gdzie się to sprawdza w wolnej chwili, bo wysłałam Ci zaproszenie do przyjaciółek, żebym whl mogła napisać wiadomość. 😊

    OldMe-NewMe lubi tę wiadomość

    preg.png
  • ElizKa Koleżanka
    Postów: 42 51

    Wysłany: 3 lipca, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie lutowe mamy 😄
    Chciałabym tutaj na dłużej zagościć. Termin z aplikacji wg ost miesiączki mam na 23.02. Lekarz zapomniała wpisac na ostatniej wizycie dokladną datę 🙈
    Kolejną wizyte mam na 29.07.
    Prowadzi mnie Pani Ewa Kurowska ze szpitala medicover.
    Czy któraś z Was jest z Warszawy lub planuję poród w Warszawie?

    Murilega, Ilona.., pp2018 lubią tę wiadomość

  • Fabregasowa Przyjaciółka
    Postów: 111 64

    Wysłany: 3 lipca, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ElizKa wrote:
    Witajcie lutowe mamy 😄
    Chciałabym tutaj na dłużej zagościć. Termin z aplikacji wg ost miesiączki mam na 23.02. Lekarz zapomniała wpisac na ostatniej wizycie dokladną datę 🙈
    Kolejną wizyte mam na 29.07.
    Prowadzi mnie Pani Ewa Kurowska ze szpitala medicover.
    Czy któraś z Was jest z Warszawy lub planuję poród w Warszawie?

    Ja🙂 mam pakiet w medicover ale uważam ich lekarzy za miernotę 😉 jeżeli utrzymam ciążę to będę kontynuować prywatnie

    👩‍🦰1990, 🧔1986

    Ja: niedoczynność tarczycy, po LEEP w 2021

    ⏸️ 18.06
    Niskie przyrosty bety, podejrzenie pozamacicznej, ciąża mlodsza o ok 9-10dni :O

    22.07 CRL 1.6cm, ❤️ 165
    1.08 CRL 2,49cm

    preg.png
  • ElizKa Koleżanka
    Postów: 42 51

    Wysłany: 3 lipca, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słyszałam bardzo pozytywne opinie na temat szpitala medicover dlatego tam z mężem wykupiliśmy pakiet prowadzenia ciąży. Jesteś pierwsza osobą mi znaną z takim zdaniem czy mozesz mi opisac co Cię skłania do prowadzenia ciąży na nfz a nie tam właśnie?

  • Animka Autorytet
    Postów: 1154 513

    Wysłany: 3 lipca, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się chyba już Was pytałam, ale nadal się waham. Jaki używacie balsam do ciała czy tam do brzucha który możecie polecić, wiem, że rozstępy pewnie jak maja być to będą, ale może ktoś może coś polecić 😊?
    W oko wpadl mi mustella.

    Miśka_95 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Fabregasowa Przyjaciółka
    Postów: 111 64

    Wysłany: 3 lipca, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ElizKa wrote:
    Słyszałam bardzo pozytywne opinie na temat szpitala medicover dlatego tam z mężem wykupiliśmy pakiet prowadzenia ciąży. Jesteś pierwsza osobą mi znaną z takim zdaniem czy mozesz mi opisac co Cię skłania do prowadzenia ciąży na nfz a nie tam właśnie?

    Nic nie napisałam nt szpitala Medicover - nie brałabym go pod uwagę bo dla mnie to koniec Warszawy, zreszta sam porod tam pewnie bylby płatny? Mam po prostu złą opinię nt lekarzy M- ale nie mam też doświadczenia w prowadzeniu ciąży tam. Zdecydowanie bardziej ufam lekarzowi który na co dzień pracuje w szpitalu państwowym, ma dostęp do najlepszego sprzętu i uczy się na trudnych przypadkach a nie na wypisywaniu recept w Medicover gdzie prawie za każdym razem trafiasz do innego lekarza...

    👩‍🦰1990, 🧔1986

    Ja: niedoczynność tarczycy, po LEEP w 2021

    ⏸️ 18.06
    Niskie przyrosty bety, podejrzenie pozamacicznej, ciąża mlodsza o ok 9-10dni :O

    22.07 CRL 1.6cm, ❤️ 165
    1.08 CRL 2,49cm

    preg.png
  • ElizKa Koleżanka
    Postów: 42 51

    Wysłany: 3 lipca, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Animka wrote:
    Ja się chyba już Was pytałam, ale nadal się waham. Jaki używacie balsam do ciała czy tam do brzucha który możecie polecić, wiem, że rozstępy pewnie jak maja być to będą, ale może ktoś może coś polecić 😊?
    W oko wpadl mi mustella.

    Mi polecono właśnie mustella balsam(akurat jest w promocji w rossmanie) i faktycznie dziewczyna która mi poleciła ma zero rozstępów, miała bardzo duży brzuch ciążowy.
    Polecają smarować go nawet na uda, pośladki i biust.

  • BuBu90 Autorytet
    Postów: 10417 14140

    Wysłany: 3 lipca, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Animka wrote:
    Ja się chyba już Was pytałam, ale nadal się waham. Jaki używacie balsam do ciała czy tam do brzucha który możecie polecić, wiem, że rozstępy pewnie jak maja być to będą, ale może ktoś może coś polecić 😊?
    W oko wpadl mi mustella.
    Używam z mustelli olejku ale brzuch tyle o ile smaruję (pytałam można tylko nie jakoś bardzo głaskać) bo był na promocji w Rossmanie za 29 zł a później planuję kupić YourKaya ☺️

    34 cs o pierwsze dziecko za nami
    Ja 33l. 👩‍🦰
    On 34l.👨‍🦱

    28.09.2023 początek stymulacji ivf 💉
    07.10 punkcja mamy 3 dojrzałe 🥚
    10.10 jeden maluszek w 3 dobie na zimowisku ❄️ 10.02.2024 FET Okruszka ❤️🤞 💔

    Naturalny cud 🥹 ❤️🍀🙏 (34 CS)
    🔹10.06 12 dpo nieśmiałe ⏸️ -> 11.06 ⏸️ -> 12.06 ⏸️
    🔹14.06 126,27 prog. 42,12->16.06 263,26 prog. 38,46, 17.06 339.86, prog. 50.3 -> 19.06 948,19 prog.52.01
    🔹22.06 5+0 pęcherzyk ciążowy w macicy GS 7mm z echem zarodka 🥰
    🔹02.07 6+4 0.69 cm cudu z ❤️
    🔹16.07 8+3 1.91 cm Misia Haribo
    🔹27.07 10+2 krwawienie, szpital 3.44 cm łobuza 🥰
    🔹05.08 11+5 prenatalne 5.26 cm zdrowego synka 💙
    🔹13.08 12+6 6.5 cm akrobaty 💙
    🔹03.09 15+6 (wg USG 16+6) 11 cm i 151 g śpiocha 💙

    Walcz maluszku 🙏❤️🫶
    preg.png
  • Animka Autorytet
    Postów: 1154 513

    Wysłany: 3 lipca, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ten z mustelli jest od pierwszych dni ciąży no i skoro też mówicie, że ok to chyba go zamówię 😊 mam go już w koszyku na allegro, ale chciałam podpytać co kto poleca 😊

    preg.png
  • Murilega Autorytet
    Postów: 605 911

    Wysłany: 3 lipca, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja prowadzę właśnie w Medi na pakiet z pracy i szczerze powiem, że gdyby nie to że przegrzebałam pół internetu a potem nie przeszłam tam przez wielu lekarzy to nie wiem czy zdecydowałabym się tam prowadzić ciążę u losowego lekarza. Ale w między czasie trafiłam na takiego który jest dobry, empatyczny i rzeczywiście kieruję się rekomendacjami PTG. Mam też listę kilku awaryjnych i kilku takich na których nigdy więcej nie chciałabym trafić. Rzeczywiście jest to szukanie igly w stogu siana ale z mojej perspektywy nie jest źle - dobrego lekarza da się znaleźć prywatnie, na NFZ i na pakiet i nie zawsze jest to ten wychwalany na forach. 😂 Niezależnie skąd lekarz może być różnie. Dla mnie ważne by aktualizował wiedzę i dawał poczucie bezpieczeństwa, a nie straszył na każdym kroku.

    ElizKa, pp2018 lubią tę wiadomość

    22.05.24 ⏸️
    24.05 252.00
    28.05 1884.00, jest pęcherzyk ciążowy 🍀
    13.06 7.25mm, jest ❤️
    18.07 USG, NIPT- 5.5cm zdrowego chłopczyka 💙
    19.09 połówkowe - ✅

    Leki: Acard,

    preg.png

    Starania od maja 2023
    Nawracajace ciąże biochemiczne 🙁

    homozygota MTHFR c. 1286A>C, heterozygota PAI1
    ANA: typ ziarnisty, 1:320, immunoblot ANA3 ujemny
  • OldMe-NewMe Autorytet
    Postów: 720 752

    Wysłany: 3 lipca, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Animka wrote:
    Ja się chyba już Was pytałam, ale nadal się waham. Jaki używacie balsam do ciała czy tam do brzucha który możecie polecić, wiem, że rozstępy pewnie jak maja być to będą, ale może ktoś może coś polecić 😊?
    W oko wpadl mi mustella.
    Ja mam kilka firm już w zanadrzu i czekają na swoją kolej. Miałam onlybio mama - nie polecam. Fajny jest mustella 👍olejek z yope, balsam Hagi mama, a do biustu mam your kaya. Slyszlam tez dobre opinie o mom and who, chce potem wypróbować ich tummy Mouse - najpierw jest balsamem a po rozprowadzeniu jest olejkiem 👍ogólnie ten mustella ma bardzo dobre opinie ale nie jest tani. Fajnie złapać go na promce i jest całkiem wydajny 👍oglądam kiedyś na YouTube odcinek nakręcony przez kosmetologa, dziewczyna opowiadała co ona stosowała na rozstępy (nic jej się nie pojawiło) i mówiła że fajnie jest łączyć 2 produkty. Mówiła ze rano używała balsamu na brzuch, boki brzucha, piersi, pośladki i uda, a przed snem obficie te same partie ciała smakowała tłustym olejkiem. Oczywiście wiadomo jak ma się coś pojawić z rozstępów to się pojawi ale im bardziej skóra będzie nawilżona tym lepiej 😊mnie ogólnie przekonuje yope, your kaya i Hagi mama. No i słyszałam że zdarza się że w ciąży nie pojawia się rozstępy ale mogą się pojawić po porodzie jeśli zapomni się o pielęgnacji skóry.

  • Animka Autorytet
    Postów: 1154 513

    Wysłany: 3 lipca, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde jeszcze olejek. Nie no dzisiaj muszę zamowic ten balsam, bo trochę za długo czekam chyba.
    Kolejna mi potwierdza mustelle, więc już napewno go biorę.
    Dziękuję za polecenie 😊

    OldMe-NewMe lubi tę wiadomość

    preg.png
  • xmadziax Autorytet
    Postów: 763 912

    Wysłany: 3 lipca, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mam mustelle z tamtej ciąży. Muszę już zacząć się smarować ☺️

    Animka lubi tę wiadomość

    08.2023 - starania o pierwszego dzidziusia 🫶🏻
    11.03. ⏸️🩷🩵•12.03. (8:20) - beta HCG 1215,51/prog. 32,490•14.03. (8:46) - beta HCG 2653,44/prog. 34,590•19.03. pęcherzyk ciążowy 12mm•4.04. zarodek 13mm 🥹❤️•22.04. nasz świat się zawalił, serduszko przestało bić w 8+5 💔•23.04.2024 łyżeczkowanie 🕊️

    22.05. 1 cykl po poronieniu•17.06. skromne ⏸️🙏🏻 • 18.06. (7:50) - beta HCG 176/prog. 27,800 ✊🏻•20.06.⏸️/(7:51) beta HCG 387 (przyr.116,5%)/prog. 26,700•24.06. beta HCG: 2376/prog. 28,900•1.07. zarodek 0,26cm 🥹🤞🏼• 22.07. 2,13cm bąbelka z ❤️• 19.08. 6,28cm dzidziusia 164bmp❤️ •21.08 papp-a: niskie ryzyka ❤️•16.09. 165g chłopca 🩵•14.10 wizyta⏳
    💊Ibuvit D3 2000, prenatal duo, magne B6 forte
    preg.png
  • Everka Ekspertka
    Postów: 188 120

    Wysłany: 3 lipca, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ostatnio kupiłam ten olejek na kromce z mustelli . I jest naprawdę przyjemny . Używam jeszcze AA mommy balsamu .

  • Animka Autorytet
    Postów: 1154 513

    Wysłany: 3 lipca, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zamówiłam mustelle 😊 jakiś balsam 3w1 od pierwszych dni ciąży.
    Swoją drogą odnośnie rozstępów to też różnie mówią, jedne się smarują nic nie pomaga i tak maja, niektóre nic nie używają i nie mają. Słyszałam też, że genetyczne, moja mama po 3 ciążach nie ma rozstępów 🫣 ale też kiedyś słyszałam opinie, że podobnie się ciążę przechodzi, no ale to napewno nie, bo żadnych mdłości moja mama nie miała 😊

    preg.png
  • Gemma19 Autorytet
    Postów: 447 545

    Wysłany: 3 lipca, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie jestem z Warszawy, ale z młodszym synem byłam na kwalifikacji do porodu w medicoverze około 26 czy 28 tc - ogólnie to kpina 🤗 nie dość, że dosłownie lekarz nawet mi nie wiem, nie zmierzył ciśnienia, o badaniu USG nie wspominając, czyli mogłam tę wizytę odbyć w 100% telefonicznie. To na dodatek wpisał mi wskazanie do porodu SN (byłam już po cc, ale jasne, fajnie, że mogłam próbować SN), z tym że zignorował to, że miałam stan przedrzucawkowy w pierwszej ciąży i kiedy spytałam co jeśli zacznie ten stan się pojawiać znowu, to powiedział że nie ma problemu, przyjadę w 37 tc na zmianę kwalifikacji porodu ☺️ z Poznania z brzuchem przyjadę na taka sama wizytę i wrócę do domu, no przecież logiczne! Dosłownie tak powiedział, że miałabym w 37 tygodniu przyjechać tylko zmienić kwalifikacje na cc xd a potem chyba tydzień później miałabym przyjechać znowu na ktg… kiedy zaczęłam zadawać więcej pytań o logistykę porodu, czyli kiedy przyjechać konkretnie już na ten porod, to powiedział, że to się zobaczy 🌷 idźcie w ch…. z czymś takim. Pieniądze kosmiczne, a ja przez całą ciążę nie miałabym pojęcia na czym stoję, plus jeżdżenie w te i we wte kilkaset kilometrów w zaawansowanej ciąży. Pierwszy i ostatni raz tam byłam

    preg.png

    age.png

    age.png

    Michałek [*] 8.10.2019 👼
  • charlotte1991 Nowa
    Postów: 5 2

    Wysłany: 3 lipca, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! U nas termin na 17.02 :) Dzisiaj mieliśmy badania, wszystko jest ok póki co. Mam mięśniaka ale nie rośnie i nie ma krwiaków. Najprawdopodobniej będę rodziła w Gnieźnie. Któraś z was korzystała już z tamtejszej porodówki?

    Murilega, siesiepy lubią tę wiadomość

  • martysiaczki Autorytet
    Postów: 374 904

    Wysłany: 3 lipca, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam nowe dziewczyny 🥰
    Czy to wasze pierwsze ciąże?

    Ilona.. lubi tę wiadomość

    👧🏻1995
    🧑🏻1991

    28.05.2024 ⏸️ 13 dpo - beta 142,39 mIU/ml
    31.05.2024 - beta 432,00 mIU/ml
    18.06.2024 - 6,8 mm bejbika z bijącym serduszkiem ❤️
    29.07.2024 - niskie ryzyka - 6,5 cm szczęścia ❤️
    20.08.2024 - 130 g małego człowieka ❤️
    31.08.2024 - pierwsze kopniaki ❤️
    13.09.2024 - połówkowe, dziewczynka na pokładzie! 🩷

    🔜 wizyta 08.10.2024

    💊 acard 150, prenasol dha, magne b6 forte

    preg.png
‹‹ 130 131 132 133 134 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ