X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LUTY 2025
Odpowiedz

LUTY 2025

Oceń ten wątek:
  • xmadziax Autorytet
    Postów: 759 911

    Wysłany: Dzisiaj, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    annikana wrote:
    Bubu, najważniejsze, że brzuch nie boli i coś tam powoli się dzieje. Trzymam kciuki!

    A ja się muszę z Wami pochwalić naszym bzium (jak to mówi moja córka) dla naszego synka: 454e3934d59e9.jpghttps://zapodaj.net/plik-4tOhkXSS6x

    Udało nam się kupić używany w dobrej cenie, technicznie wygląda na w pełni sprawny. mega się cieszę bo niby dużo czasu, ale ja chciałam jakoś ten wózek mieć z głowy :)
    Piękny ten wasz bzium 😍

    annikana lubi tę wiadomość

    08.2023 - starania o pierwszego dzidziusia 🫶🏻
    11.03. ⏸️🩷🩵•12.03. (8:20) - beta HCG 1215,51/prog. 32,490•14.03. (8:46) - beta HCG 2653,44/prog. 34,590•19.03. pęcherzyk ciążowy 12mm•4.04. zarodek 13mm 🥹❤️•22.04. nasz świat się zawalił, serduszko przestało bić w 8+5 💔•23.04.2024 łyżeczkowanie 🕊️

    22.05. 1 cykl po poronieniu•17.06. skromne ⏸️🙏🏻 • 18.06. (7:50) - beta HCG 176/prog. 27,800 ✊🏻•20.06.⏸️/(7:51) beta HCG 387 (przyr.116,5%)/prog. 26,700•24.06. beta HCG: 2376/prog. 28,900•1.07. zarodek 0,26cm 🥹🤞🏼• 22.07. 2,13cm bąbelka z ❤️• 19.08. 6,28cm dzidziusia 164bmp❤️ •21.08 papp-a: niskie ryzyka ❤️•16.09. 165g chłopca 🩵•14.10 wizyta⏳
    💊Ibuvit D3 2000, prenatal duo, magne B6 forte
    preg.png
  • efforts_⭐️ Autorytet
    Postów: 589 492

    Wysłany: Dzisiaj, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    annikana wrote:
    Bubu, najważniejsze, że brzuch nie boli i coś tam powoli się dzieje. Trzymam kciuki!

    A ja się muszę z Wami pochwalić naszym bzium (jak to mówi moja córka) dla naszego synka: 454e3934d59e9.jpghttps://zapodaj.net/plik-4tOhkXSS6x

    Udało nam się kupić używany w dobrej cenie, technicznie wygląda na w pełni sprawny. mega się cieszę bo niby dużo czasu, ale ja chciałam jakoś ten wózek mieć z głowy :)

    Bardzo ładny wózek ☺️

    preg.png
  • efforts_⭐️ Autorytet
    Postów: 589 492

    Wysłany: Dzisiaj, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz jak zobaczyłam swój pasek, zorientowałam się że to już połowa 😮 i nagle jakoś czas zaczął mi szybciej uciekać 😬

    annikana, Pati96, ElizKa lubią tę wiadomość

    preg.png
  • xmadziax Autorytet
    Postów: 759 911

    Wysłany: Dzisiaj, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny słuchajcie tego:

    Odnośnie tych moich wyników testu papp-a i braku informacji o ryzyku stanu przedrzucawkowego.
    Na ostatniej wizycie u ginekologa powiedział mi, że ryzyka są niskie i jest wszystko w porządku. Zapytałam się jego co z ryzykami stanu przedrzucawkowego, bo nie ma takiej informacji. Ten przeglądał wyniki raz jeszcze i mówi ,,No faktycznie nic nie ma na ten temat, widocznie nie wyliczają tego.". No i ja takie OKEJ... Ale nie dawało mi to spokoju. Więc patrzę ryzyka wyliczał mi niejaki Tomasz Oleksik z Warszawy, oczywiście numeru telefonu do niego w internecie nigdzie nie ma, więc zadzwoniłam do pierwszej lepszej kliniki czy czegoś tam, w której przyjmuje i powiedziałam, że ten i ten wyliczał mi ryzyka i miałabym do niego jedno pytanie i czy mogę numer telefonu. Oczywiście odpowiedź była prosta ,,Nie mogę udzielać takich informacji, jedynie mogę zapisać na teleporade.". No okej, oddzwoniła do mnie dzisiaj z terminem (oczywiście nie miałam z tyłu głowy, że może to być płatne, bo przecież ja mam tylko jedno krótkie zapytanie), no i pani na koniec mówi, że wyśle mi link do płatności i ja ZONG... Wysłała, patrzę a tam 184 zł. No to mówię na pewno nie! Skoro chce zapytać się dlaczego to nie jest wyliczone i mam dostać banalną odpowiedź to sorry bardzo ale nie będę płacić za takie coś tyle kasy.
    Próbka do badania pojechała do synevo, jeszcze tam spróbuję zadzwonić, może oni mi jakoś pomogą, albo to rozwiążą, bo mi już ręce opadają...

    Nie wiem już jak za to się zabrać... Może jakieś pomysły, dobre rady?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: Dzisiaj, 12:58

    08.2023 - starania o pierwszego dzidziusia 🫶🏻
    11.03. ⏸️🩷🩵•12.03. (8:20) - beta HCG 1215,51/prog. 32,490•14.03. (8:46) - beta HCG 2653,44/prog. 34,590•19.03. pęcherzyk ciążowy 12mm•4.04. zarodek 13mm 🥹❤️•22.04. nasz świat się zawalił, serduszko przestało bić w 8+5 💔•23.04.2024 łyżeczkowanie 🕊️

    22.05. 1 cykl po poronieniu•17.06. skromne ⏸️🙏🏻 • 18.06. (7:50) - beta HCG 176/prog. 27,800 ✊🏻•20.06.⏸️/(7:51) beta HCG 387 (przyr.116,5%)/prog. 26,700•24.06. beta HCG: 2376/prog. 28,900•1.07. zarodek 0,26cm 🥹🤞🏼• 22.07. 2,13cm bąbelka z ❤️• 19.08. 6,28cm dzidziusia 164bmp❤️ •21.08 papp-a: niskie ryzyka ❤️•16.09. 165g chłopca 🩵•14.10 wizyta⏳
    💊Ibuvit D3 2000, prenatal duo, magne B6 forte
    preg.png
  • BuBu90 Autorytet
    Postów: 10367 14107

    Wysłany: Dzisiaj, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xmadziax wrote:
    Dziewczyny słuchajcie tego:

    Odnośnie tych moich wyników testu papp-a i braku informacji o ryzyku stanu przedrzucawkowego.
    Na ostatniej wizycie u ginekologa powiedział mi, że ryzyka są niskie i jest wszystko w porządku. Zapytałam się jego co z ryzykami stanu przedrzucawkowego, bo nie ma takiej informacji. Ten przeglądał wyniki raz jeszcze i mówi ,,No faktycznie nic nie ma na ten temat, widocznie nie wyliczają tego.". No i ja takie OKEJ... Ale nie dawało mi to spokoju. Więc patrzę ryzyka wyliczał mi niejaki Tomasz Oleksik z Warszawy, oczywiście numeru telefonu do niego w internecie nigdzie nie ma, więc zadzwoniłam do pierwszej lepszej kliniki czy czegoś tam, w której przyjmuje i powiedziałam, że ten i ten wyliczał mi ryzyka i miałabym do niego jedno pytanie i czy mogę numer telefonu. Oczywiście odpowiedź była prosta ,,Nie mogę udzielać takich informacji, jedynie mogę zapisać na teleporade.". No okej, oddzwoniła do mnie dzisiaj z terminem (oczywiście nie miałam z tyłu głowy, że może to być płatne, bo przecież ja mam tylko jedno krótkie zapytanie), no i pani na koniec mówi, że wyśle mi link do płatności i ja ZONG... Wysłała, patrzę a tam 184 zł. No to mówię na pewno nie! Skoro chce zapytać się dlaczego to nie jest wyliczone i mam dostać banalną odpowiedź to sorry bardzo ale nie będę płacić za takie coś tyle kasy.
    Próbka do badania pojechała do synevo, jeszcze tam spróbuję zadzwonić, może oni mi jakoś pomogą, albo to rozwiążą, bo mi już ręce opadają...

    Nie wiem już jak za to się zabrać... Może jakieś pomysły, dobre rady?
    To nie jest wyliczone bo nie jest to w standardzie badań prenatalnych. W standardzie jest obliczanie ryzyk chorób genetycznych. To, że dziewczyny mają wyliczone to jest albo dobra wola lekarza, albo przyzwyczajenie albo sobie za to dopłacają. Możesz na drugich prenatalnych poprosić u tego samego żeby Ci wyliczył, weź wszystkie wyniki z 1 prenatalnych. Ja też tego nie miałam liczonego i pytałam lekarza mojego o to i taką odpowiedź dostałam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: Dzisiaj, 13:05

    34 cs o pierwsze dziecko za nami
    Ja 33l. 👩‍🦰
    On 34l.👨‍🦱

    28.09.2023 początek stymulacji ivf 💉
    07.10 punkcja mamy 3 dojrzałe 🥚
    10.10 jeden maluszek w 3 dobie na zimowisku ❄️ 10.02.2024 FET Okruszka ❤️🤞 💔

    Naturalny cud 🥹 ❤️🍀🙏 (34 CS)
    🔹10.06 12 dpo nieśmiałe ⏸️ -> 11.06 ⏸️ -> 12.06 ⏸️
    🔹14.06 126,27 prog. 42,12->16.06 263,26 prog. 38,46, 17.06 339.86, prog. 50.3 -> 19.06 948,19 prog.52.01
    🔹22.06 5+0 pęcherzyk ciążowy w macicy GS 7mm z echem zarodka 🥰
    🔹02.07 6+4 0.69 cm cudu z ❤️
    🔹16.07 8+3 1.91 cm Misia Haribo
    🔹27.07 10+2 krwawienie, szpital 3.44 cm łobuza 🥰
    🔹05.08 11+5 prenatalne 5.26 cm zdrowego synka 💙
    🔹13.08 12+6 6.5 cm akrobaty 💙
    🔹03.09 15+6 (wg USG 16+6) 11 cm i 151 g śpiocha 💙

    Walcz maluszku 🙏❤️🫶
    preg.png
  • Linakaro Przyjaciółka
    Postów: 73 53

    Wysłany: Dzisiaj, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już po USG. Wszystko ok, syn zdrowy, waży już 370 g 🥰💙
    Chociaż zastanawiam się, czy to USG było na pewno dobrze wykonane, w sensie dokładnosci. Co prawda lekarz z dobrymi opiniami i z polecenia. Na bieżąco wszystko omawiał i pokazywał, ale trwało zaledwie 10-15 minut i zastanawiam się teraz, bo niektóre z Was pisały, że trwało nawet 40 minut 🤔

    Oprócz tego nie daje mi spokoju moja torbiel, która nie chce się zmniejszyć. Aktualnie ma 8 cm 😓 Moja pani ginekolog, która specjalizuje się w prowadzeniu ciąży u kobiet z endometriozą, mówi żeby poczekać, i jeśli na razie nic się nie dzieje to być dobrej myśli, bo torbiele często w ciąży się zmniejszają i nie mają wpływu na ciążę. A każda operacja to przecież ingerencja w organizm i u kobiet w ciąży to już ostateczność. Ale z drugiej strony jak zaszłam w ciąży była ona dużo mniejsza, przez okres ciąży urosła do tych rozmiarów..Ten lekarz, który dziś robił mi USG mówi, że bardzo duża ta torbiel, że tutaj trzeba myśleć nad operacją, bo jak dziecko będzie rosło, to będzie coraz gorzej (w sensie dolegliwości bólowe będą coraz gorsze, grozi pęknięciem itd). I taka skołowana jestem. Aktualnie na pewno nie zdecydowałabym się na operację, z troski o zdrowie i życie dziecka, ale jednocześnie z niepokojem patrzę w przyszłość i boję się jak to będzie, jak dziecko będzie coraz większe.

    Annikana piękny wózek 😍

    Wiadomość wyedytowana przez autora: Dzisiaj, 13:30

    BuBu90, Ilona.., dealie, Palcia, Hach, annikana, ElizKa lubią tę wiadomość

    Ja: Endometrioza 4 stopnia, liczne zrosty,
    Hsg - tylko jeden jajowód drożny
    Prawy jajnik - torbiel Endo 5 cm

    On: pierwsze badanie nasienia maj 2023 - teratozoospermia
    Zmiana stylu życia, suplementacja, kolejne badanie po 3 miesiącach - wynik ok ❤️

    preg.png
  • Murilega Autorytet
    Postów: 594 886

    Wysłany: Dzisiaj, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Linakaro wrote:
    Ja już po USG. Wszystko ok, syn zdrowy, waży już 370 g 🥰💙
    Chociaż zastanawiam się, czy to USG było na pewno dobrze wykonane, w sensie dokładnosci. Co prawda lekarz z dobrymi opiniami i z polecenia. Na bieżąco wszystko omawiał i pokazywał, ale trwało zaledwie 10-15 minut i zastanawiam się teraz, bo niektóre z Was pisały, że trwało nawet 40 minut 🤔

    Oprócz tego nie daje mi spokoju moja torbiel, która nie chce się zmniejszyć. Aktualnie ma 8 cm 😓 Moja pani ginekolog, która specjalizuje się w prowadzeniu ciąży u kobiet z endometriozą, mówi żeby poczekać, i jeśli na razie nic się nie dzieje to być dobrej myśli, bo torbiele często w ciąży się zmniejszają i nie mają wpływu na ciążę. A każda operacja to przecież ingerencja w organizm i u kobiet w ciąży to już ostateczność. Ale z drugiej strony jak zaszłam w ciąży była ona dużo mniejsza, przez okres ciąży urosła do tych rozmiarów..Ten lekarz, który dziś robił mi USG mówi, że bardzo duża ta torbiel, że tutaj trzeba myśleć nad operacją, bo jak dziecko będzie rosło, to będzie coraz gorzej (w sensie dolegliwości bólowe będą coraz gorsze, grozi pęknięciem itd). I taka skołowana jestem. Aktualnie na pewno nie zdecydowałabym się na operację, z troski o zdrowie i życie dziecka, ale jednocześnie z niepokojem patrzę w przyszłość i boję się jak to będzie, jak dziecko będzie coraz większe.

    Annikana piękny wózek 😍

    Cieszę się że maluch zdrowy! Tempo badania często zależy od tego czy maluch "współpracuje" i pokazuje wszystko co trzeba zbadać, więc jak się nie rusza albo kręci aż nadto to trwa to dłużej. 😂

    W pełni rozumiem że martwisz się torbielą, trzymam kciuki by się zmniejszyła i nie trzeba było jej ruszać aż do porodu! ❤️

    Madzia, jeśli ogarniasz angielski to możesz też spróbować sama wyliczyć korzystając z kalkulatora FMF. Nie jest to rozwiązanie optymalne, ale powinno dać Ci jakąś informację. https://fetalmedicine.org/research/assess/preeclampsia/first-trimester

    Z wieści które części z Was mogą wie przydać (zwłaszcza jeśli macie termin na koniec lutego). Podobno szczepionka na ksztusiec ma być refundowana w ciąży od 1 stycznia. Szczepi się do 36 tyg ciąży, więc im później macie termin to tym większa szansę macie by się załapać. 😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: Dzisiaj, 14:20

    Hach, annikana, Linakaro, ElizKa lubią tę wiadomość

    Starania od maja 2023
    Nawracajace ciąże biochemiczne 🙁

    22.05 ⏸️
    24.05 252.00
    28.05 1884.00, jest pęcherzyk ciążowy 🍀
    13.06 7.25mm, jest ❤️
    18.07 USG, NIPT- 5.5cm zdrowego chłopczyka 💙
    19.09 połówkowe

    Leki: Acard, Duphaston,

    preg.png

    homozygota MTHFR c. 1286A>C, heterozygota PAI1
    ANA: typ ziarnisty, 1:320, immunoblot ANA3 ujemny
  • Everka Ekspertka
    Postów: 188 120

    Wysłany: Dzisiaj, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas niż stoi wózek ,Bujaczek ,i ubranek jak dla wojska 😂😂😂 w dobrej cenie kupiłam taka ogromną paczka ubrać od 56 do 63 i niektóre nawet ciut większe . Mamy też już dwie butle ,tej gryzak grzybek .

    annikana lubi tę wiadomość

  • Betty29 Autorytet
    Postów: 447 218

    Wysłany: Dzisiaj, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilona- cudowne wieści!
    annikana wrote:
    Bubu, najważniejsze, że brzuch nie boli i coś tam powoli się dzieje. Trzymam kciuki!

    A ja się muszę z Wami pochwalić naszym bzium (jak to mówi moja córka) dla naszego synka: 454e3934d59e9.jpghttps://zapodaj.net/plik-4tOhkXSS6x

    Udało nam się kupić używany w dobrej cenie, technicznie wygląda na w pełni sprawny. mega się cieszę bo niby dużo czasu, ale ja chciałam jakoś ten wózek mieć z głowy :)
    Ja dokładnie chce ten sam. Jak się nie mylę to Cybex Priam. Fajnie mieć już wózek z głowy. Ja poluje na przeceny. U nas uywane 2in1 sprzedają od 900-1100€

    31.05.24- II 1-2 tc
    07.06.23- II 2-3 tc
    👩‍⚕️18.06.24 ❤️ 6+0 0,34cm 🍀
    👩‍⚕️02.07.24 8+3 1,83 cm 🍀
    TP 08.02.25 💙
    preg.png
  • pepa Przyjaciółka
    Postów: 75 43

    Wysłany: Dzisiaj, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xmadziax wrote:
    Dziewczyny słuchajcie tego:

    Odnośnie tych moich wyników testu papp-a i braku informacji o ryzyku stanu przedrzucawkowego.
    Na ostatniej wizycie u ginekologa powiedział mi, że ryzyka są niskie i jest wszystko w porządku. Zapytałam się jego co z ryzykami stanu przedrzucawkowego, bo nie ma takiej informacji. Ten przeglądał wyniki raz jeszcze i mówi ,,No faktycznie nic nie ma na ten temat, widocznie nie wyliczają tego.". No i ja takie OKEJ... Ale nie dawało mi to spokoju. Więc patrzę ryzyka wyliczał mi niejaki Tomasz Oleksik z Warszawy, oczywiście numeru telefonu do niego w internecie nigdzie nie ma, więc zadzwoniłam do pierwszej lepszej kliniki czy czegoś tam, w której przyjmuje i powiedziałam, że ten i ten wyliczał mi ryzyka i miałabym do niego jedno pytanie i czy mogę numer telefonu. Oczywiście odpowiedź była prosta ,,Nie mogę udzielać takich informacji, jedynie mogę zapisać na teleporade.". No okej, oddzwoniła do mnie dzisiaj z terminem (oczywiście nie miałam z tyłu głowy, że może to być płatne, bo przecież ja mam tylko jedno krótkie zapytanie), no i pani na koniec mówi, że wyśle mi link do płatności i ja ZONG... Wysłała, patrzę a tam 184 zł. No to mówię na pewno nie! Skoro chce zapytać się dlaczego to nie jest wyliczone i mam dostać banalną odpowiedź to sorry bardzo ale nie będę płacić za takie coś tyle kasy.
    Próbka do badania pojechała do synevo, jeszcze tam spróbuję zadzwonić, może oni mi jakoś pomogą, albo to rozwiążą, bo mi już ręce opadają...

    Nie wiem już jak za to się zabrać... Może jakieś pomysły, dobre rady?
    Ja za wyliczenie ryzyka stanu przedrzucawkowego płaciłam dodatkowo 200 zł. Wcześniej mój lekarz prowadzący powiedział mi, żebym koniecznie zrobiła sobie to badanie i sama od razu o nie dopytywałam w klinice.
    Co do płatnej teleporady, to nie chcieli mi wysłać wyników mailem, bo wymagały konsultacji i musiałam zapłacić 200 zł za teleporadę, żeby dowiedzieć się, o co chodzi. W pierwszej chwili myślałam, że badania genetyczne wyszły źle i przepłakałam pół dnia, a ciśnienie jak na codzień mam niskie, to wtedy strasznie mi wzrosło z tego stresu. Okazało się, że to badanie dodatkowo płatne na ryzyko preeklampsji wyszło źle i dlatego nie chcieli wysłać wyników. Gdybym była na miejscu, to mogłabym je odebrać osobiście i nieodpłatnie, no trudno.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: Dzisiaj, 15:01

    preg.png
  • Hach Autorytet
    Postów: 943 896

    Wysłany: Dzisiaj, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Linakaro wrote:
    Ja już po USG. Wszystko ok, syn zdrowy, waży już 370 g 🥰💙
    Chociaż zastanawiam się, czy to USG było na pewno dobrze wykonane, w sensie dokładnosci. Co prawda lekarz z dobrymi opiniami i z polecenia. Na bieżąco wszystko omawiał i pokazywał, ale trwało zaledwie 10-15 minut i zastanawiam się teraz, bo niektóre z Was pisały, że trwało nawet 40 minut 🤔

    Oprócz tego nie daje mi spokoju moja torbiel, która nie chce się zmniejszyć. Aktualnie ma 8 cm 😓 Moja pani ginekolog, która specjalizuje się w prowadzeniu ciąży u kobiet z endometriozą, mówi żeby poczekać, i jeśli na razie nic się nie dzieje to być dobrej myśli, bo torbiele często w ciąży się zmniejszają i nie mają wpływu na ciążę. A każda operacja to przecież ingerencja w organizm i u kobiet w ciąży to już ostateczność. Ale z drugiej strony jak zaszłam w ciąży była ona dużo mniejsza, przez okres ciąży urosła do tych rozmiarów..Ten lekarz, który dziś robił mi USG mówi, że bardzo duża ta torbiel, że tutaj trzeba myśleć nad operacją, bo jak dziecko będzie rosło, to będzie coraz gorzej (w sensie dolegliwości bólowe będą coraz gorsze, grozi pęknięciem itd). I taka skołowana jestem. Aktualnie na pewno nie zdecydowałabym się na operację, z troski o zdrowie i życie dziecka, ale jednocześnie z niepokojem patrzę w przyszłość i boję się jak to będzie, jak dziecko będzie coraz większe.

    Annikana piękny wózek 😍
    Ja uważam, że nie czas tu się liczy, a to jak współpracuje dziecko. Czasami dziecko bywa "uparte" I trzeba czekac dłużej, aż się namierzy to, co chce się zbadać. Do tego lekarze mają wprawę i wiedzą czego szukać i co będzie niepokojące, żeby na tym bardziej Sue skupić.
    Nie wiem, czy psychicznie czulabym Sue dobrze, gdyby kekarz godzinę mnie badał 😅 nie zna się? Coś źle? Coś się dzieje a nie mówi co? Itp.
    Glowa do góry!

    Linakaro lubi tę wiadomość

    Starania od: grudnia 2022
    Droznosc jajowodów ✅ 09.2023r.
    Badanie na trombofilie
    Trimbofilia ✅
    Mutacja MTHR ❌
    PAI I ❌
    KIR ✅
    Wymazy MUCHA ✅
    ⏸ 13.06.2024 w 1️⃣9️⃣ CS
    Beta 14.06.2024 1576
    Prog 14.4 14.06.2024
    15.06 pęcherzyk ciazowy 4.6 mm
    16.06 betq 3676
    Prog 20.7
    Zarodek 7 mm z ❤ 134/min
    preg.png
  • Hach Autorytet
    Postów: 943 896

    Wysłany: Dzisiaj, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Murilega wrote:
    Cieszę się że maluch zdrowy! Tempo badania często zależy od tego czy maluch "współpracuje" i pokazuje wszystko co trzeba zbadać, więc jak się nie rusza albo kręci aż nadto to trwa to dłużej. 😂

    W pełni rozumiem że martwisz się torbielą, trzymam kciuki by się zmniejszyła i nie trzeba było jej ruszać aż do porodu! ❤️

    Madzia, jeśli ogarniasz angielski to możesz też spróbować sama wyliczyć korzystając z kalkulatora FMF. Nie jest to rozwiązanie optymalne, ale powinno dać Ci jakąś informację. https://fetalmedicine.org/research/assess/preeclampsia/first-trimester

    Z wieści które części z Was mogą wie przydać (zwłaszcza jeśli macie termin na koniec lutego). Podobno szczepionka na ksztusiec ma być refundowana w ciąży od 1 stycznia. Szczepi się do 36 tyg ciąży, więc im później macie termin to tym większa szansę macie by się załapać. 😁
    Super wieści!! Ale bardziej martwiłaby się dostępnością... w sensie może się okazać, że jej nie będzie, tak jak teraz trzeba czekać do października! Ale naprawdę ważna informacja, ze wreszcie o tym pomyśleli!

    Starania od: grudnia 2022
    Droznosc jajowodów ✅ 09.2023r.
    Badanie na trombofilie
    Trimbofilia ✅
    Mutacja MTHR ❌
    PAI I ❌
    KIR ✅
    Wymazy MUCHA ✅
    ⏸ 13.06.2024 w 1️⃣9️⃣ CS
    Beta 14.06.2024 1576
    Prog 14.4 14.06.2024
    15.06 pęcherzyk ciazowy 4.6 mm
    16.06 betq 3676
    Prog 20.7
    Zarodek 7 mm z ❤ 134/min
    preg.png
  • Animka Autorytet
    Postów: 1121 503

    Wysłany: Dzisiaj, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hach wrote:
    Ja uważam, że nie czas tu się liczy, a to jak współpracuje dziecko. Czasami dziecko bywa "uparte" I trzeba czekac dłużej, aż się namierzy to, co chce się zbadać. Do tego lekarze mają wprawę i wiedzą czego szukać i co będzie niepokojące, żeby na tym bardziej Sue skupić.
    Nie wiem, czy psychicznie czulabym Sue dobrze, gdyby kekarz godzinę mnie badał 😅 nie zna się? Coś źle? Coś się dzieje a nie mówi co? Itp.
    Glowa do góry!

    U nas wizyta godzina i nie uwazamz że moj coś źle robi, usg jest zawsze mega dokładne, dziecko pomierzone z każdej strony, moje jakieś żyły główne i coś tam jeszcze sprawdzone więc bardzo dokładne to usg.
    Faktycznie poprzednim razem jak były takie fikolki różne to trwało krócej moje usg, ale teraz maluch też sprawdzony pomierzony, plus jeszcze na koniec włącza nagrywanie i parę minut na pendrive nam nagrywa, plus my zawsze długo rozmawiamy przed badaniem i po, no akurat ja się czuje bezpiecznie u niego.
    Co do samego usg pewnie mogą być i krótsze, wydaje mi się ile jest poświęcone na pacjentkę, ktoś już pisał, że tam też co 15 min wizyta dla mnie to zawsze była kpina przed ciążą, żeby u ginekologa być 15 min. Nie lubię takiego czegoś.
    Mój gin i przed ciążą ma godzinę na paxlcjentke. I zazwyczaj tyle schodzi, bo tam jeszcze w środku ta toaleta, przebranie się, podmycie...

    preg.png
  • Animka Autorytet
    Postów: 1121 503

    Wysłany: Dzisiaj, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Linakaro współczuję torbieli. 😮‍💨
    Najgorzej, że każdy mówi co innego. 🤔 to zawsze wkurzające, ale dobrze, że wszystko kontrolujesz i dobrze, że z maluszkiem ok 🥰

    Linakaro lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Hach Autorytet
    Postów: 943 896

    Wysłany: Dzisiaj, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Animka wrote:
    U nas wizyta godzina i nie uwazamz że moj coś źle robi, usg jest zawsze mega dokładne, dziecko pomierzone z każdej strony, moje jakieś żyły główne i coś tam jeszcze sprawdzone więc bardzo dokładne to usg.
    Faktycznie poprzednim razem jak były takie fikolki różne to trwało krócej moje usg, ale teraz maluch też sprawdzony pomierzony, plus jeszcze na koniec włącza nagrywanie i parę minut na pendrive nam nagrywa, plus my zawsze długo rozmawiamy przed badaniem i po, no akurat ja się czuje bezpiecznie u niego.
    Co do samego usg pewnie mogą być i krótsze, wydaje mi się ile jest poświęcone na pacjentkę, ktoś już pisał, że tam też co 15 min wizyta dla mnie to zawsze była kpina przed ciążą, żeby u ginekologa być 15 min. Nie lubię takiego czegoś.
    Mój gin i przed ciążą ma godzinę na paxlcjentke. I zazwyczaj tyle schodzi, bo tam jeszcze w środku ta toaleta, przebranie się, podmycie...
    U mnie badanie trwa 20 minut (to w 12 tc) plus czas na rozmowę, objawy, niepokoje itp. Zamykamy się w 30 minutach i jestem bardzo zadowolona, czuje się zaopiekowana, dostaje konkrety. Mi to bardzo odpowiada. Źle bym się czuła przy godzinnej wizycie. Ale ile osób, tyle opinii i noe ma co brać to do siebie 😁

    Starania od: grudnia 2022
    Droznosc jajowodów ✅ 09.2023r.
    Badanie na trombofilie
    Trimbofilia ✅
    Mutacja MTHR ❌
    PAI I ❌
    KIR ✅
    Wymazy MUCHA ✅
    ⏸ 13.06.2024 w 1️⃣9️⃣ CS
    Beta 14.06.2024 1576
    Prog 14.4 14.06.2024
    15.06 pęcherzyk ciazowy 4.6 mm
    16.06 betq 3676
    Prog 20.7
    Zarodek 7 mm z ❤ 134/min
    preg.png
  • Izabell155 Ekspertka
    Postów: 219 233

    Wysłany: Dzisiaj, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Gratuluje cudownych wiadomości z wizyt! I trzymam kciuki za kolejne 🤞🏻 annikana cudowna „furka”! 🤩 a co do chustonoszenia planujecie zapisać się na jakieś lekcje? Czy macie zamiar ogarniać same z internetem? Bardzo chciałabym spróbować chustonoszenia ☺️

    👩🏻1997👦🏼1995
    💕14.05.2015💍 14.05.2020💒14.05.2022

    Starania od sierpnia 2023 (10 cykl starań)
    ⏸️ 08.06.2024

    08.06.2024 Progesteron: 23,00 ng/ml
    08.06.2024 beta-HCG: 935 mlU/ml
    10.06.2024 beta-HCG: 2 028 mlU/ml
    15.06.2024 beta-HCG: 10 687 mlU/ml

    26.06.2024: 1.02 cm 7w1d ♥️ 22.07.2024: 4.14 cm 10w5d ♥️ 150 bpm 08.08.2024: 13w5d 7.58 cm 157bpm 🩷👧🏻 26.08.2024 136g 👧🏻18.09.2024 285g🩷 👧🏻
    🧬30.09.2024
    🩺16.10.2024
    preg.png
  • efforts_⭐️ Autorytet
    Postów: 589 492

    Wysłany: Dzisiaj, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xmadziax wrote:
    Dziewczyny słuchajcie tego:

    Odnośnie tych moich wyników testu papp-a i braku informacji o ryzyku stanu przedrzucawkowego.
    Na ostatniej wizycie u ginekologa powiedział mi, że ryzyka są niskie i jest wszystko w porządku. Zapytałam się jego co z ryzykami stanu przedrzucawkowego, bo nie ma takiej informacji. Ten przeglądał wyniki raz jeszcze i mówi ,,No faktycznie nic nie ma na ten temat, widocznie nie wyliczają tego.". No i ja takie OKEJ... Ale nie dawało mi to spokoju. Więc patrzę ryzyka wyliczał mi niejaki Tomasz Oleksik z Warszawy, oczywiście numeru telefonu do niego w internecie nigdzie nie ma, więc zadzwoniłam do pierwszej lepszej kliniki czy czegoś tam, w której przyjmuje i powiedziałam, że ten i ten wyliczał mi ryzyka i miałabym do niego jedno pytanie i czy mogę numer telefonu. Oczywiście odpowiedź była prosta ,,Nie mogę udzielać takich informacji, jedynie mogę zapisać na teleporade.". No okej, oddzwoniła do mnie dzisiaj z terminem (oczywiście nie miałam z tyłu głowy, że może to być płatne, bo przecież ja mam tylko jedno krótkie zapytanie), no i pani na koniec mówi, że wyśle mi link do płatności i ja ZONG... Wysłała, patrzę a tam 184 zł. No to mówię na pewno nie! Skoro chce zapytać się dlaczego to nie jest wyliczone i mam dostać banalną odpowiedź to sorry bardzo ale nie będę płacić za takie coś tyle kasy.
    Próbka do badania pojechała do synevo, jeszcze tam spróbuję zadzwonić, może oni mi jakoś pomogą, albo to rozwiążą, bo mi już ręce opadają...

    Nie wiem już jak za to się zabrać... Może jakieś pomysły, dobre rady?

    No niestety jest tak jak pisze Bubu, to nie jest w standardzie badań prenatalnych. Ja się wahałam gdzie zrobic prenatalne między znaną kliniką, a bliżej mnie. Wybrałam bliżej mnie i jak się okazało mi wyliczyli te ryzyka stanu przedrzucawkowego za darmo, a w tej drugiej klinice musiałabym za to dopłacić 180 zł 🥴

    preg.png
  • efforts_⭐️ Autorytet
    Postów: 589 492

    Wysłany: Dzisiaj, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Betty29 wrote:
    Ilona- cudowne wieści!

    Ja dokładnie chce ten sam. Jak się nie mylę to Cybex Priam. Fajnie mieć już wózek z głowy. Ja poluje na przeceny. U nas uywane 2in1 sprzedają od 900-1100€

    To nie jest Priam, to Roan ivi 😉

    Ja też polowałam na priama, ale chyba jednak kupimy nowy, bo ceny używanych zwalają z nóg. Jedynie co zauważyłam, to w tych wózkach szybko niszczy się rączka

    preg.png
  • efforts_⭐️ Autorytet
    Postów: 589 492

    Wysłany: Dzisiaj, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hach wrote:
    U mnie badanie trwa 20 minut (to w 12 tc) plus czas na rozmowę, objawy, niepokoje itp. Zamykamy się w 30 minutach i jestem bardzo zadowolona, czuje się zaopiekowana, dostaje konkrety. Mi to bardzo odpowiada. Źle bym się czuła przy godzinnej wizycie. Ale ile osób, tyle opinii i noe ma co brać to do siebie 😁

    U mnie tak samo 30 minut max 40, a i tak mam wrażenie, że siedzę tam wieczność 😅

    preg.png
  • xmadziax Autorytet
    Postów: 759 911

    Wysłany: Dzisiaj, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze, rozumiem już.

    A druga sprawa jest taka, że jestem okrutnie zła na mojego ginekologa, bo zapisał mnie na te prenatalne, przyszł do niego, zapłaciłam normalnie jak za wizytę, czyli 300 zł, pomierzył itd. A dzisiaj patrzę, a go nie ma na liście lekarzy, którzy posiadają certyfikat...

    A za test papp-a u niego zapłaciłam 400 zł 😑 I jeszcze to nie on pobierał mi krew tylko pielęgniarka (specjalnie do szpitala pojechałam)bo się bał ze względu na moje żyły, wysłał to do synevo, a ryzyka wyliczał ten koleś z Warszawy.

    08.2023 - starania o pierwszego dzidziusia 🫶🏻
    11.03. ⏸️🩷🩵•12.03. (8:20) - beta HCG 1215,51/prog. 32,490•14.03. (8:46) - beta HCG 2653,44/prog. 34,590•19.03. pęcherzyk ciążowy 12mm•4.04. zarodek 13mm 🥹❤️•22.04. nasz świat się zawalił, serduszko przestało bić w 8+5 💔•23.04.2024 łyżeczkowanie 🕊️

    22.05. 1 cykl po poronieniu•17.06. skromne ⏸️🙏🏻 • 18.06. (7:50) - beta HCG 176/prog. 27,800 ✊🏻•20.06.⏸️/(7:51) beta HCG 387 (przyr.116,5%)/prog. 26,700•24.06. beta HCG: 2376/prog. 28,900•1.07. zarodek 0,26cm 🥹🤞🏼• 22.07. 2,13cm bąbelka z ❤️• 19.08. 6,28cm dzidziusia 164bmp❤️ •21.08 papp-a: niskie ryzyka ❤️•16.09. 165g chłopca 🩵•14.10 wizyta⏳
    💊Ibuvit D3 2000, prenatal duo, magne B6 forte
    preg.png
‹‹ 443 444 445 446 447 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ