Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LUTY 2025
Odpowiedz

LUTY 2025

Oceń ten wątek:
  • Aniaaa94 Przyjaciółka
    Postów: 110 89

    Wysłany: 15 listopada 2024, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    martysiaczki wrote:
    W ogóle mega mi brakuje jakiejś bratniej duszy tutaj gdzie mieszkam, przeprowadziłam się 2 lata temu i jakoś tak mi ciężko. Wszystko i wszystkich zostawiłam w rodzinnych okolicach. Nie potrafię nawiązać przyjaźni, bo po czasie okazuje się, że wszyscy są zawistni i obgadują za plecami.. bo jak się komuś zaczyna lepiej powodzić niż im, to nagle nie ma już znajomych. Chyba za dużo razy się w życiu przejechałam. Nawet na spacery z wózkiem nie będą miała z kim chodzić.

    Ok, wypłakałam się.. może będzie mi lepiej..

    Martysiaczki bardzo dobrze rozumiem, ja niby mieszkam ty gdzie mieszkam już trochę ale też wiem jak ciężko poznać kogoś nowego i fajnie też byłoby mieć kogoś blisko na podobnym etapie życia a też nie mam takich koleżanek. Pisałaś coś chyba o Małopolsce, może kiedyś udałoby się zorganizować jakieś nasz forumowe spotkanie np w Krakowie może jeszcze ktoś chętny by się uzbierał 😀

    Animka, może spróbuj dodawać sobie np do tego kawałka ciasta czy takich słodszych posiłków więcej białka? Do tego naleśnika np skyr i orzechy i może wyrzut cukru byłby mniejszy. Podobno jak się zje np najpierw jogurt naturalny czy serek wiejski a potem np kawałek ciasta to dobrze wpływa na poziom cukru. Wiem, że to nie to samo co zjedzenie sobie po prostu kawałka ciasta tak o ale zawsze jakaś rekompensata. Możesz zerknąć na profil hiperinsulinka na insta - ona też miała cukrzycę ciążowa i ma dużo wskazówek jak obniżyć poziom cukru po kp słodkich posiłkach i też fajne przepisy np na zdrowsze zamienniki ciast :)

    Animka, martysiaczki, Eveline lubią tę wiadomość

    👫 30/31
    🫄🩵 2025
  • bluebell Autorytet
    Postów: 446 222

    Wysłany: 15 listopada 2024, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny z Katowic i okolic u Bonifratrów są 23.11 dni otwarte, na instagramie jest dokładne info z telefonem do zapisów :)

    Marcelaa lubi tę wiadomość

    Starania od 06.2022

    👩🏼 34

    Kwiecien 2024 1 IUI 😭
    Maj 2024 2 IUI 🥳🙏🏻
    Luty 2025 🍼👶❤️ synek

    21.04.2026 II
    13.05.2026 6+3 puste jajo
  • efforts_⭐️ Autorytet
    Postów: 1345 856

    Wysłany: 15 listopada 2024, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BuBu90 wrote:
    O masz! To i tak razem wizytyjemy, ale jaja 😅

    No jak tylko przeczytałam, że zmieniłaś termin, to aż się zaśmiałam. Ja to liczę, że w końcu dostanę jakieś ładne zdjęcie na pamiątkę ciąży, ale zobaczymy.

  • Animka Autorytet
    Postów: 2065 889

    Wysłany: 15 listopada 2024, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniaaa94 wrote:
    Martysiaczki bardzo dobrze rozumiem, ja niby mieszkam ty gdzie mieszkam już trochę ale też wiem jak ciężko poznać kogoś nowego i fajnie też byłoby mieć kogoś blisko na podobnym etapie życia a też nie mam takich koleżanek. Pisałaś coś chyba o Małopolsce, może kiedyś udałoby się zorganizować jakieś nasz forumowe spotkanie np w Krakowie może jeszcze ktoś chętny by się uzbierał 😀

    Animka, może spróbuj dodawać sobie np do tego kawałka ciasta czy takich słodszych posiłków więcej białka? Do tego naleśnika np skyr i orzechy i może wyrzut cukru byłby mniejszy. Podobno jak się zje np najpierw jogurt naturalny czy serek wiejski a potem np kawałek ciasta to dobrze wpływa na poziom cukru. Wiem, że to nie to samo co zjedzenie sobie po prostu kawałka ciasta tak o ale zawsze jakaś rekompensata. Możesz zerknąć na profil hiperinsulinka na insta - ona też miała cukrzycę ciążowa i ma dużo wskazówek jak obniżyć poziom cukru po kp słodkich posiłkach i też fajne przepisy np na zdrowsze zamienniki ciast :)


    Ja jeszcze nie jadłam słodkiego od kad mam wyniki. Może i spróbuję z tym jogurtem jak będzie kryzys 😆 dzięki 🥰

    Bubu no tak, chodziło o to, żebym się nie stresowała od razu jak mi wyjdzie tak raz 😊
    Wiem, że normy są do 140, ale chodziło mu o to, że jak raz zobaczę taki wynik nic się nie stanie.

    Eveline lubi tę wiadomość

    preg.png
  • efforts_⭐️ Autorytet
    Postów: 1345 856

    Wysłany: 15 listopada 2024, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annikana, my jak byliśmy na wszystkich świętych, to siostra dostała informację, że u nich w przedszkolu panuje wszawica i moja reakcja była dokładnie taka jak Twoja 🫣 oby jednak Twoja córa nie przyniosła tego dziadostwa.

    Bluebell, bonifratow ma 2 stopień referencyjności?

  • BuBu90 Autorytet
    Postów: 13544 18070

    Wysłany: 15 listopada 2024, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Animka wrote:
    Ja jeszcze nie jadłam słodkiego od kad mam wyniki. Może i spróbuję z tym jogurtem jak będzie kryzys 😆 dzięki 🥰

    Bubu no tak, chodziło o to, żebym się nie stresowała od razu jak mi wyjdzie tak raz 😊
    Wiem, że normy są do 140, ale chodziło mu o to, że jak raz zobaczę taki wynik nic się nie stanie.
    Ale po godzinie normy są do 180 a po dwóch do 153 🤔 dlatego się zdziwiłam

    34 cs o pierwsze dziecko za nami
    Ja 35l. 👩‍🦰
    On 35l.👨‍🦱

    28.09.2023 początek stymulacji ivf 💉, punkcja 3🥚jeden maluszek w 3 dobie❄️ 10.02.2024 FET Okruszka ❤️🤞 💔

    Naturalny cud 🥹 ❤️🍀🙏 (34 CS)
    🔹10.06 12 dpo ⏸️
    🔹14.06 126,27 --> 17.06 339.86 -> 19.06 948,19
    🔹22.06 5+0 pęcherzyk ciążowy 7mm z echem zarodka 🥰
    🔹02.07 6+4 0.69 cm cudu z ❤️
    🔹16.07 8+3 1.91 cm 🧸
    🔹27.07 10+2 krwawienie,szpital 3.44cm łobuza🥰
    🔹05.08 11+5 I prenatalne 5.26cm zdrowego synka💙
    🔹03.09 15+6 11 cm i 151 g śpiocha 💙
    🔹07.10 20+5 II prenatalne 388 g zdrowego 🧸 🥹
    🔹05.11 24+6 997 g 🥔
    🔹26.11 27+6 1330 g 🐸
    🔹09.12 29+5 III prenatalne 1456 g zdrowego 🐻
    🔹07.01 33+6 2522 g 🍈
    🔹28.01 36+6 3350 g 🦁
    Witaj maluszku ♥️ 13.02.2025 3220 g, 56 cm SN
    age.png
  • Animka Autorytet
    Postów: 2065 889

    Wysłany: 15 listopada 2024, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BuBu90 wrote:
    Ale po godzinie normy są do 180 a po dwóch do 153 🤔 dlatego się zdziwiłam

    Nie no ja mówię o tym, że kluje się w palec pobieram krew do glukometru. Godzinę po jedzeniu ma być do 140 takie mam info z internetu 🤔

    Pati96 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • BuBu90 Autorytet
    Postów: 13544 18070

    Wysłany: 15 listopada 2024, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Animka wrote:
    Nie no ja mówię o tym, że kluje się w palec pobieram krew do glukometru. Godzinę po jedzeniu ma być do 140 takie mam info z internetu 🤔
    Mi powiedział lekarz, że do 180 🤪 diabetolog oczywiście 😅 dzisiaj miałam 151 po 1h ale nie wiem dlaczego mi tak wywaliło 😅

    34 cs o pierwsze dziecko za nami
    Ja 35l. 👩‍🦰
    On 35l.👨‍🦱

    28.09.2023 początek stymulacji ivf 💉, punkcja 3🥚jeden maluszek w 3 dobie❄️ 10.02.2024 FET Okruszka ❤️🤞 💔

    Naturalny cud 🥹 ❤️🍀🙏 (34 CS)
    🔹10.06 12 dpo ⏸️
    🔹14.06 126,27 --> 17.06 339.86 -> 19.06 948,19
    🔹22.06 5+0 pęcherzyk ciążowy 7mm z echem zarodka 🥰
    🔹02.07 6+4 0.69 cm cudu z ❤️
    🔹16.07 8+3 1.91 cm 🧸
    🔹27.07 10+2 krwawienie,szpital 3.44cm łobuza🥰
    🔹05.08 11+5 I prenatalne 5.26cm zdrowego synka💙
    🔹03.09 15+6 11 cm i 151 g śpiocha 💙
    🔹07.10 20+5 II prenatalne 388 g zdrowego 🧸 🥹
    🔹05.11 24+6 997 g 🥔
    🔹26.11 27+6 1330 g 🐸
    🔹09.12 29+5 III prenatalne 1456 g zdrowego 🐻
    🔹07.01 33+6 2522 g 🍈
    🔹28.01 36+6 3350 g 🦁
    Witaj maluszku ♥️ 13.02.2025 3220 g, 56 cm SN
    age.png
  • Animka Autorytet
    Postów: 2065 889

    Wysłany: 15 listopada 2024, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja miałam po naleśniku 150 i uważam, że bardzo dużo. Teraz mi w głowie namieszałaś. Ale wszędzie info, że do 140 🤔 jakby było do 180 to bym spokojnie mogła wszystko jeść

    preg.png
  • Pati96 Autorytet
    Postów: 2834 3565

    Wysłany: 15 listopada 2024, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BuBu90 wrote:
    Ale po godzinie normy są do 180 a po dwóch do 153 🤔 dlatego się zdziwiłam
    Przy stwierdzonej cukrzycy , normy po godzinie są do 140. Do 180 są tylko po krzywej, mając normalna dietę są do 140.

    bluebell, Eveline lubią tę wiadomość

    23.04.2019 - poronienie zatrzymane 8 tc [*]
    28.06.2020 urodził się synek Filip
    03.2022 laparoskopia macicy usunięcie endometriozy i zszycie ponowne macicy po rozejściu blizny po cc
    07.2023 drugi raz laparoskopia macicy usunięcie endometriozy i zszycie ponowne macicy po rozejściu blizny po cc
    08.06.2024 II kreski
    02.02.2025 urodził się drugi synek Nikodem


    Niedoczynność tarczycy, insulinooporność,PCOS,MTHFR 1298A-C homo,PAI-1 4G , cukrzyca ciążowa

    Euthyrox 100, Glucophage xr 2000
  • Pati96 Autorytet
    Postów: 2834 3565

    Wysłany: 15 listopada 2024, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Animka wrote:
    No ja miałam po naleśniku 150 i uważam, że bardzo dużo. Teraz mi w głowie namieszałaś. Ale wszędzie info, że do 140 🤔 jakby było do 180 to bym spokojnie mogła wszystko jeść
    Na czczo do 90 , po 1h do 140 , w nocy od 70-90.

    Animka lubi tę wiadomość

    23.04.2019 - poronienie zatrzymane 8 tc [*]
    28.06.2020 urodził się synek Filip
    03.2022 laparoskopia macicy usunięcie endometriozy i zszycie ponowne macicy po rozejściu blizny po cc
    07.2023 drugi raz laparoskopia macicy usunięcie endometriozy i zszycie ponowne macicy po rozejściu blizny po cc
    08.06.2024 II kreski
    02.02.2025 urodził się drugi synek Nikodem


    Niedoczynność tarczycy, insulinooporność,PCOS,MTHFR 1298A-C homo,PAI-1 4G , cukrzyca ciążowa

    Euthyrox 100, Glucophage xr 2000
  • Animka Autorytet
    Postów: 2065 889

    Wysłany: 15 listopada 2024, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jak mówisz Pati. Tak wyczytałam właśnie. 🤔

    Pati96 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • BuBu90 Autorytet
    Postów: 13544 18070

    Wysłany: 15 listopada 2024, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati96 wrote:
    Na czczo do 90 , po 1h do 140 , w nocy od 70-90.
    No to mi lekarz źle powiedział i byłam przekonana że mam dobrze a tu kicha 🙈

    34 cs o pierwsze dziecko za nami
    Ja 35l. 👩‍🦰
    On 35l.👨‍🦱

    28.09.2023 początek stymulacji ivf 💉, punkcja 3🥚jeden maluszek w 3 dobie❄️ 10.02.2024 FET Okruszka ❤️🤞 💔

    Naturalny cud 🥹 ❤️🍀🙏 (34 CS)
    🔹10.06 12 dpo ⏸️
    🔹14.06 126,27 --> 17.06 339.86 -> 19.06 948,19
    🔹22.06 5+0 pęcherzyk ciążowy 7mm z echem zarodka 🥰
    🔹02.07 6+4 0.69 cm cudu z ❤️
    🔹16.07 8+3 1.91 cm 🧸
    🔹27.07 10+2 krwawienie,szpital 3.44cm łobuza🥰
    🔹05.08 11+5 I prenatalne 5.26cm zdrowego synka💙
    🔹03.09 15+6 11 cm i 151 g śpiocha 💙
    🔹07.10 20+5 II prenatalne 388 g zdrowego 🧸 🥹
    🔹05.11 24+6 997 g 🥔
    🔹26.11 27+6 1330 g 🐸
    🔹09.12 29+5 III prenatalne 1456 g zdrowego 🐻
    🔹07.01 33+6 2522 g 🍈
    🔹28.01 36+6 3350 g 🦁
    Witaj maluszku ♥️ 13.02.2025 3220 g, 56 cm SN
    age.png
  • Pati96 Autorytet
    Postów: 2834 3565

    Wysłany: 15 listopada 2024, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Animka wrote:
    Tak jak mówisz Pati. Tak wyczytałam właśnie. 🤔
    57e945785cacc.jpghttps://zapodaj.net/plik-V0okjxLfsc

    Tak mam wypisane w książce do prowadzenia cukrów

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 listopada 2024, 15:49

    23.04.2019 - poronienie zatrzymane 8 tc [*]
    28.06.2020 urodził się synek Filip
    03.2022 laparoskopia macicy usunięcie endometriozy i zszycie ponowne macicy po rozejściu blizny po cc
    07.2023 drugi raz laparoskopia macicy usunięcie endometriozy i zszycie ponowne macicy po rozejściu blizny po cc
    08.06.2024 II kreski
    02.02.2025 urodził się drugi synek Nikodem


    Niedoczynność tarczycy, insulinooporność,PCOS,MTHFR 1298A-C homo,PAI-1 4G , cukrzyca ciążowa

    Euthyrox 100, Glucophage xr 2000
  • Pati96 Autorytet
    Postów: 2834 3565

    Wysłany: 15 listopada 2024, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BuBu90 wrote:
    No to mi lekarz źle powiedział i byłam przekonana że mam dobrze a tu kicha 🙈
    Mi już diabetolog karze zwracać uwagę na jedzenie ,jak nam coś koło 130 ,żeby już wiedzieć ,że to jedzenie może drugim razem wybić.

    23.04.2019 - poronienie zatrzymane 8 tc [*]
    28.06.2020 urodził się synek Filip
    03.2022 laparoskopia macicy usunięcie endometriozy i zszycie ponowne macicy po rozejściu blizny po cc
    07.2023 drugi raz laparoskopia macicy usunięcie endometriozy i zszycie ponowne macicy po rozejściu blizny po cc
    08.06.2024 II kreski
    02.02.2025 urodził się drugi synek Nikodem


    Niedoczynność tarczycy, insulinooporność,PCOS,MTHFR 1298A-C homo,PAI-1 4G , cukrzyca ciążowa

    Euthyrox 100, Glucophage xr 2000
  • Animka Autorytet
    Postów: 2065 889

    Wysłany: 15 listopada 2024, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko Ty Pati masz chyba insulinę, tak? To tez chyba innaczej.

    preg.png
  • BuBu90 Autorytet
    Postów: 13544 18070

    Wysłany: 15 listopada 2024, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No nic, będę mierzyć dalej. 22.11 mam teleporade u diabetologa, a 10.12 mam wizytę stacjonarną. Zobaczymy

    34 cs o pierwsze dziecko za nami
    Ja 35l. 👩‍🦰
    On 35l.👨‍🦱

    28.09.2023 początek stymulacji ivf 💉, punkcja 3🥚jeden maluszek w 3 dobie❄️ 10.02.2024 FET Okruszka ❤️🤞 💔

    Naturalny cud 🥹 ❤️🍀🙏 (34 CS)
    🔹10.06 12 dpo ⏸️
    🔹14.06 126,27 --> 17.06 339.86 -> 19.06 948,19
    🔹22.06 5+0 pęcherzyk ciążowy 7mm z echem zarodka 🥰
    🔹02.07 6+4 0.69 cm cudu z ❤️
    🔹16.07 8+3 1.91 cm 🧸
    🔹27.07 10+2 krwawienie,szpital 3.44cm łobuza🥰
    🔹05.08 11+5 I prenatalne 5.26cm zdrowego synka💙
    🔹03.09 15+6 11 cm i 151 g śpiocha 💙
    🔹07.10 20+5 II prenatalne 388 g zdrowego 🧸 🥹
    🔹05.11 24+6 997 g 🥔
    🔹26.11 27+6 1330 g 🐸
    🔹09.12 29+5 III prenatalne 1456 g zdrowego 🐻
    🔹07.01 33+6 2522 g 🍈
    🔹28.01 36+6 3350 g 🦁
    Witaj maluszku ♥️ 13.02.2025 3220 g, 56 cm SN
    age.png
  • Animka Autorytet
    Postów: 2065 889

    Wysłany: 15 listopada 2024, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj biedna, dobrze, że się zgadalysmy 😏 ja tak to mam zazwyczaj 123 albo i mniej

    preg.png
  • BuBu90 Autorytet
    Postów: 13544 18070

    Wysłany: 15 listopada 2024, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o te po godzinie to tylko dzisiaj miałam przekroczone, tak to jest ok. Ale na czczo mam słabo. Bo na 8 dni mierzenia, 4 na czczo były ok a 4 nie. Te co nie były ok to były wartości 96,101,98,96 🥴 no nic mierzymy dalej

    34 cs o pierwsze dziecko za nami
    Ja 35l. 👩‍🦰
    On 35l.👨‍🦱

    28.09.2023 początek stymulacji ivf 💉, punkcja 3🥚jeden maluszek w 3 dobie❄️ 10.02.2024 FET Okruszka ❤️🤞 💔

    Naturalny cud 🥹 ❤️🍀🙏 (34 CS)
    🔹10.06 12 dpo ⏸️
    🔹14.06 126,27 --> 17.06 339.86 -> 19.06 948,19
    🔹22.06 5+0 pęcherzyk ciążowy 7mm z echem zarodka 🥰
    🔹02.07 6+4 0.69 cm cudu z ❤️
    🔹16.07 8+3 1.91 cm 🧸
    🔹27.07 10+2 krwawienie,szpital 3.44cm łobuza🥰
    🔹05.08 11+5 I prenatalne 5.26cm zdrowego synka💙
    🔹03.09 15+6 11 cm i 151 g śpiocha 💙
    🔹07.10 20+5 II prenatalne 388 g zdrowego 🧸 🥹
    🔹05.11 24+6 997 g 🥔
    🔹26.11 27+6 1330 g 🐸
    🔹09.12 29+5 III prenatalne 1456 g zdrowego 🐻
    🔹07.01 33+6 2522 g 🍈
    🔹28.01 36+6 3350 g 🦁
    Witaj maluszku ♥️ 13.02.2025 3220 g, 56 cm SN
    age.png
  • xmadziax Autorytet
    Postów: 1072 1226

    Wysłany: 15 listopada 2024, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martysiaczki bardzo dobrze cię rozumiem.... Tutaj gdzie mieszkam z narzeczonym to jego rodzinna wioska, on ma tu wszystkich, dziadków, rodziców, wujków, znajomych nie, ale on jak to mówi nie potrzebuje... A ja nauczona, że zawsze gdzieś z kimś w mieście wyszłam, to teraz nie mam nikogo do kogo można się odezwać, z kim można wyjść... Już nie raz płakałam.

    Też mam spadek formy i wgl nic mi nie wychodzi. Ładnie szło mi robienie ciasta na jutro (moja impreza urodzinowa) do czasu, kiedy nie zrobiłam borówką dziury w masie serowej i górna galaretka dostała się do środka.... Już tego chyba nie uratuje 😭😭😭

    11.03⏸️🩷🩵 8 CS
    8+5💔
    23.04 łyżeczkowanie (10+1) 🕊️
    •22.05 1 cykl
    •17.06 skromne ⏸️🙏🏻
    •1.07. zarodek 0,26cm 🥹🤞🏼
    • 22.07. 2,13cm bąbelka z ❤️
    • 19.08. 6,28cm dzidziusia 164bmp❤️
    •21.08 papp-a: niskie ryzyka
    •16.09 165g chłopca 🩵
    •14.10 340g 👦🏻🩵
    •22.10 połówkowe 429g małego gimnastyka 🩵
    •28.10 wizyta ✅
    •18.11 (25+5) 817g uparciucha 🩵👦🏻
    •16.12 (29+5) 1400g główką do góry 🦊🩵
    •23.12 (30+5 ) III prenatalne 1404g (inny sprzęt)
    •2.01 (32+1) 1600g 🩵
    •13.01 (33+5) 2120g ułożenie miednicowe
    •27.01 (35+5) 2325g, czekamy na termin CC 🫣
    •3.02 (36+5) 2470g
    •10.02 (37+5) 2606g
    18.02 cc 🫣🩵👦🏻
    event.png
‹‹ 655 656 657 658 659 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta w ciąży - po trymestrach

Odpowiednia dieta w ciąży wpływa nie tylko na przebieg samej ciąży, ale również na zdrowie Twojego dziecka w przyszłości (np. słaby układ odpornościowy dziecka lub problemy z otyłością). Przeczytaj dlaczego dieta w ciąży jest tak istotna, czy kompleks witamin jest w stanie ją zastąpić oraz na co powinnaś zwrócić uwagę w każdym trymestrze ciąży.   

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ