X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 💙 MAJ 2023 💗
Odpowiedz

💙 MAJ 2023 💗

Oceń ten wątek:
  • Ika83 Autorytet
    Postów: 375 162

    Wysłany: 7 lutego 2023, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam wczoraj konsultacje u kardiologa z wynikami z holtera.
    Już przed ciąża miałam podwyższony puls i dodatkowe skurcze. Coś tam wtedy wyszło. Pobudzenia nadkomorowe i komorowe, ale w sumie nic strasznego.
    W ciąży odczułam bardzo podwyższony puls. Na szczęście ciśnienie ok.
    Po holterze wyszło, że najniższą wartość pulsu miałam coś około 80? Nie pamiętam już, a najwyższa około 120.
    Kardiolog powiedział, że przymyka na to oko, bo jestem w ciąży.
    W ciąży puls jest wyższy. Wynika to z przepompowywania większej ilości krwi.

    Mvada moim zdaniem masz wysokie ciśnienie. Może idź do innego lekarza? To niedobrze wpływa na Ciebie i dziecko i może prowadzić do stanu przedrzycawlowego między innymi.

    Ja dziś wybrałam się do miasta. Godzinę chodzenia i miałam dosyć. Męczę się. Po powrocie do domu zasnęłam jak dziecko.
    Ogólnie widzę, że kondycja w ciąży u mnie siadła, a jeszcze przed ciążą robiłam po 50 do 100 km na rowerze. Szok!
    Mam nadzieję, że po ciąży wróci mi energia i siła :)

    Crochet, Mvada, Nowalijka, Agunieszka lubią tę wiadomość

    mkwia
  • Crochet Autorytet
    Postów: 384 451

    Wysłany: 8 lutego 2023, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, że większość z nas może mieć na tym etapie problemy z kondycją. Ja od początku ciąży nie czuję, że w niej jestem. Wszystkie czynności wykonuję jak dotychczas i łapie się na tym, że czasem sapie jak parowóz. I dopiero wtedy zapala mi się lampka, żeby może przystopować.

    🐻
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lutego 2023, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ika83 pamietam ze miałaś jakies komplikacje i ryzyko cesarki, jak to teraz wyglada? Nie pamietam czy to
    Chodziło o łożysko czy pępowinę?

    Ja w poprzedniej ciąży miałam koło 36 tc ciśnienie za wysokie lekko powyżej 140/90, od razu zostałam skierowana na oddział i leżałam tam aż do porodu,który mi indukowali 😭 brałam leki na nadciśnienie-dopegyt ale one za ciula nie działały. Dlatego teraz zapobiegawczo biorę od 14tc acard. Narazie mam za niskie ciśnienie bo bywa ze mam po 90/50 🙄

    A co do aktywności to ja nie chce się poddawać,wiem ze wiele siedzi w głowie i nastawieniu. Mam zamiar pół roku po porodzie przebiec kolejny ultramaraton i mam nadzieje,ze mi się to uda. Wiadomo,życie zweryfikuje. Z synem byłam
    Takim leniwcem ze później zwykły spacer to był wyczyn. Kondycja straszna, wiele musiałam z siebie dać. Dlatego teraz chce być aktywna jak najdluzej. Czuje ze jest napewno lekko gorzej,ale nie ma tragedii jeszcze.

    Dobrego dnia!

    Crochet lubi tę wiadomość

  • Mvada Autorytet
    Postów: 549 699

    Wysłany: 8 lutego 2023, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tyle że ja to ciśnienie mam od początku, po 20tc mam już w granicach 135/80, nie miewam skoków wysokiego ciśnienia, ryzyko preklamsji na prenatalnych tez małe, czuje się bardzo dobrze, więc sama nie wodze sensu by teraz zaczynać coś brać, tym bardziej że u nas u małej w serduszku zwapnienie 😄

    Crochet lubi tę wiadomość

    age.png
  • Crochet Autorytet
    Postów: 384 451

    Wysłany: 8 lutego 2023, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NataliaK wrote:

    A co do aktywności to ja nie chce się poddawać,wiem ze wiele siedzi w głowie i nastawieniu. Mam zamiar pół roku po porodzie przebiec kolejny ultramaraton i mam nadzieje,ze mi się to uda. Wiadomo,życie zweryfikuje. Z synem byłam
    Takim leniwcem ze później zwykły spacer to był wyczyn. Kondycja straszna, wiele musiałam z siebie dać. Dlatego teraz chce być aktywna jak najdluzej. Czuje ze jest napewno lekko gorzej,ale nie ma tragedii jeszcze.

    Dobrego dnia!

    Cudownie. Trzymam kciuki, żeby się to udało. Ja tak samo na tyle ile mogę utrzymuje kondycję. Jeśli nie ma przeciwskazań i ciąża przebiega ok to w sumie najlepsze co można zrobić dla siebie i maluszka 🤗

    Mvada, NataliaK lubią tę wiadomość

    🐻
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lutego 2023, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mvada wrote:
    Tyle że ja to ciśnienie mam od początku, po 20tc mam już w granicach 135/80, nie miewam skoków wysokiego ciśnienia, ryzyko preklamsji na prenatalnych tez małe, czuje się bardzo dobrze, więc sama nie wodze sensu by teraz zaczynać coś brać, tym bardziej że u nas u małej w serduszku zwapnienie 😄

    Mała ma bright spot?
    U nas na echu wyszło ze są dwa zwapnienia, do obserwacji,miałam w ubiegłym tygodniu.
    Ja biorę acard ze względu na komplikacje w pierwszej ciąży

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lutego 2023, 18:19

    Crochet lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lutego 2023, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale to i tak duze cisnienie jak jest w okolicach 140.
    Ja dzisiaj byłam u fryzjera 4h i wysiadam… plus zakupy. Młody dzisiaj mi mega szalał, chyba czuł ze jest mi niewygodnie i troche zbyt mało siły mam. Do tego troche się zagłodziłam bo przez to wszystko rano zjadłam tylko sniadanie a kolejny posiłek o 17🤦🏼‍♀️

    Zaczyna stawiać mi sie brzuch… mam nadzieje ze to nie objaw skracającej sie szyjki bo oszaleje. W nocy miałam skurcz łydki i coś czuje ze to niedobory magnezu, może bierzecie magnez? Ja dopiero w poniedziałek wizytę mam a jutro jak bede miec sile rano albo w piątek ide na krzywa…i chyba tez zeobie dodatkowe badania wlasnie magnezu, potasu i żelaza bo może zmęczenie juz od anemi mam…

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lutego 2023, 21:11

    Crochet lubi tę wiadomość

  • Mvada Autorytet
    Postów: 549 699

    Wysłany: 8 lutego 2023, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NataliaK wrote:
    Mała ma bright spot?
    U nas na echu wyszło ze są dwa zwapnienia, do obserwacji,miałam w ubiegłym tygodniu.
    Ja biorę acard ze względu na komplikacje w pierwszej ciąży
    Ma w lewej komorze, wyszło nam na połówkowych 😄

    Crochet lubi tę wiadomość

    age.png
  • Mvada Autorytet
    Postów: 549 699

    Wysłany: 8 lutego 2023, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowalijka wrote:
    Ale to i tak duze cisnienie jak jest w okolicach 140.
    Ja dzisiaj byłam u fryzjera 4h i wysiadam… plus zakupy. Młody dzisiaj mi mega szalał, chyba czuł ze jest mi niewygodnie i troche zbyt mało siły mam. Do tego troche się zagłodziłam bo przez to wszystko rano zjadłam tylko sniadanie a kolejny posiłek o 17🤦🏼‍♀️

    Zaczyna stawiać mi sie brzuch… mam nadzieje ze to nie objaw skracającej sie szyjki bo oszaleje. W nocy miałam skurcz łydki i coś czuje ze to niedobory magnezu, może bierzecie magnez? Ja dopiero w poniedziałek wizytę mam a jutro jak bede miec sile rano albo w piątek ide na krzywa…i chyba tez zeobie dodatkowe badania wlasnie magnezu, potasu i żelaza bo może zmęczenie juz od anemi mam…
    No dlatego prowadzimy zeszyt i codziennie dwa pomiary minimum zapisujemy i pilnujemy , wiadomo gdy zacznie przekraczać to zapewne da leki, ale częściej to mi się spadki niż skoki zdarzają. Czyli np. Normalnie mam po te około 135/80, a bywa tak że wieczorem mi sieknie 90/60 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️ podejrzewam że mogły by leki bardziej zaszkodzić niż pomóc, kij wie o co chodzi z tym ciśnieniem 😄

    Agunieszka, Crochet lubią tę wiadomość

    age.png
  • Agunieszka Ekspertka
    Postów: 225 334

    Wysłany: 8 lutego 2023, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ciąży organizm szaleje.

    Ja na samym początku miałam za wysokie ciśnienie jak byłam na wizycie. Trzy razy mierzone i za każdym razem wyższe. Lekarz powiedział, że problem jest gdy spoczynkowe będzie powyżej 95. Na szczęście wszystko się uregulowało, chociaż i tak mam wyższe wyniki niż przed ciążą.
    Ale takie skoki jak piszecie to faktycznie może być problem.

    Jutro wizyta. Pewnie będzie skierowanie na krzywą i inne badania.
    Ostatnio obserwuję, że mała ma 2-dniowy cykl funkcjonowania. Przez 2 dni i noce szaleje, następne 2 dni odpoczywa i tylko czasem ją czuję. Początkowo się martwiłam, ale chyba taki ma tryb życia.

    Crochet, Mvada lubią tę wiadomość

  • dracaena Autorytet
    Postów: 1519 2531

    Wysłany: 8 lutego 2023, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowalijka, magnez w ogóle warto suplementować, nawet nie tylko w ciąży.
    Ja na stawianie się macicy od 21tc biorę 3x2 Aspargin i pomaga - prawie wcale się już nie stawia. Mimo stawiania się (ale szybko miałam wizytę - zaczęła się stawiać w piątek, we wtorek miałam wizytę i lekarz kazał od razu brać Aspargin w takiej dawce do odwołania) szyjka się nie skróciła.

    Mvada, Crochet lubią tę wiadomość

    👩 31 / 🧔30
    ❌ PCOS, cykle i owulacje nieregularne bez leków; Hashimoto - delikatna postać, pod kontrolą

    Stymulacje (letrozol, NAC, Ovitrelle):
    03.2022, 04.2022, 05.2022, 06.2022 ❌
    08.2022 -> 9.09.2022 ⏸
    10.09 - beta 204
    12.09 - beta 482
    4.10 - wszystko ok, 1,43 cm człowieczka, mamy ❤️🍀
    2.11 - prenatalne -> 5,38cm fikającego człowieczka, niskie ryzyka 🍀
    4.01 - połówkowe -> 370g ruchliwej już potwierdzonej dziewuchy 🥰🍀 21+1
    22.02 - USG III trymestru, 1150g 🍀 28+1
    21.03 - 2020g ❤️ 32+0
    9.05 - około 3200-3300g panny, której dobrze w brzuchu ❤️ 39+0
    PTP - 16.05.2023

    Wanda ❤️ - 26.05.2023, 3620g, 55cm ❤️ 41+3

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lutego 2023, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To musze kupić magnez ja pamietam ze w szpitalu przed porodem dostawałam razem z nospa ale to aby skurczy nie było przy moim braku szyjki… teraz siedzę na krzywej i chyba troszkę lepsza jest glukoza aromatyzowana,miałam cytrynowa i jakos poszło chociaz teraz mi tak mały szaleje w brzuchu, najadł sie cukru i fikołki robi;) niestety z palca mi najpierw sprawdziła i juz miałam 94… wiec chyba lipa bedzie i cukrzyca ciazowa wpadnie…

    Crochet, Mvada lubią tę wiadomość

  • Crochet Autorytet
    Postów: 384 451

    Wysłany: 9 lutego 2023, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o jakiekolwiek suplementy to na obecną chwilę stosuje tylko Prenatal duo. U mnie z tym ciśnieniem to jest różnie w ciągu dnia dlatego teraz dostałam zalecenie mierzenia 4x doba. W godzinach przedpołudniowych mam ideolo 120/80.

    Zaczęłam niedawno 3 trymestr i mam wrażenie, że teraz to jeszcze szybciej czas ucieka 😳 ale podobno ostatni miesiąc trwa bardzo długo 😉

    Mvada, Nowalijka lubią tę wiadomość

    🐻
    age.png
  • Mvada Autorytet
    Postów: 549 699

    Wysłany: 9 lutego 2023, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi najszybciej to właśnie teraz zaczęło lecieć, dłużył się strasznie pierwszy trymestr, a teraz to czas biegnie tak szybko 🙈

    Nowalijka, Crochet, Agunieszka lubią tę wiadomość

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lutego 2023, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Crochet wrote:
    Jeśli chodzi o jakiekolwiek suplementy to na obecną chwilę stosuje tylko Prenatal duo. U mnie z tym ciśnieniem to jest różnie w ciągu dnia dlatego teraz dostałam zalecenie mierzenia 4x doba. W godzinach przedpołudniowych mam ideolo 120/80.

    Zaczęłam niedawno 3 trymestr i mam wrażenie, że teraz to jeszcze szybciej czas ucieka 😳 ale podobno ostatni miesiąc trwa bardzo długo 😉
    Od 34 tygodnia to będziemy jak walce i będziemy marudzić kiedy koniec 😂😂😂

    Nowalijka, Crochet, Mvada lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lutego 2023, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to bym chciała jak najdluzej w ciąży bo zbliża mi sie juz „moj termin” od którego leżałam z pierwszym dzieckiem w szpitalu 28 tc, dlatego juz sie boje poniedziałkowej wizyty… bo wtedy tez było wszystko super a na usg nagle ze ja z rozwarciem wewnętrznym chodze i bez szyjki…

    Ja nie używam suplementów dla kobiet w ciąży. Tylko sama suplementuje sobie kwas foliowy, tran do picia z wit. D i wodę ustronianke z jodem pije. Teraz zobaczę czy bede musiała juz zelazo wlaczyc bo po pobieraniu jestem i czekam na wynik ale jak zły bedzie to albo Floradix do picia ogarne albo Actiferol. Tak robiłam w 1ciazy i teraz tez tak robię:)
    No i ten magnez zobaczymy jak wynik bo możliwe ze tez bede brać…

    Crochet, Mvada lubią tę wiadomość

  • Crochet Autorytet
    Postów: 384 451

    Wysłany: 9 lutego 2023, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowalijka trzymam zatem kciuki, żeby na wizycie były same dobre wiadomości.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lutego 2023, 12:22

    Mvada, Nowalijka lubią tę wiadomość

    🐻
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lutego 2023, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam wyniki… cukrzyca ciazowa, anemia jak ta lala zelazo, erytrocyty i hemoglobina mega w dol … No i magnez tak samo i kreatynina…. 🤦🏼‍♀️ juz sie umawiam do diabetologa bo juz znam te wszystkie procedury 😅 i suple moje zamawiam ;)

    Mvada lubi tę wiadomość

  • Agunieszka Ekspertka
    Postów: 225 334

    Wysłany: 9 lutego 2023, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowalijka
    Współczuję wyników. Dużo się tego uzbierało.

    U nie też ciśnienie szaleje. Mam mierzyć rano i wieczorem, a po weekendzie wysłać sms z wynikami do lekarza. W razie czego włączy leki.
    Co ciekawe czuję się raczej jakbym miała za niskie ciśnienie. Ospała jestem.

    Poza tym łożysko jest trochę za blisko szyjki macicy. Chociaż jeszcze jest czas żeby się podniosło i tej myśli się trzymam.

    Nowalijka, Mvada lubią tę wiadomość

  • Crochet Autorytet
    Postów: 384 451

    Wysłany: 9 lutego 2023, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ciąży niestety ta hemoglobina etc. leci 🙁
    Ja idę w sobotę na krew i oddać mocz jak co miesiąc i zobaczymy co u mnie.

    Nowalijka, Mvada lubią tę wiadomość

    🐻
    age.png
‹‹ 30 31 32 33 34 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ