X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne mała różnica wieku między dziećmi
Odpowiedz

mała różnica wieku między dziećmi

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • bluszczynka Przyjaciółka
    Postów: 128 40

    Wysłany: 19 maja 2017, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam 9-cio miesięczną córeczkę i właśnie dowiedziałam się że znowu jestem w ciąży...najlepsze jest to że ciągle KP i wystarczył jeden raz z głową w chmurach i już ciąża ! Jestem troszke załamana bo między maluchami będzie tylko 1,5 roku róznicy. Boję się że jak pojawi się maleństwo to córeczce nie będę mogła poświecić tyle czasu ile w tym wieku potrzebuje dziecko. Zwłaszcza że mieszkam sama z mężem a on dużo pracuje...Jak wy (mamy w takiej sytuacji) sobie radzicie? Jest się czego bać? Czy wy w ogóle sypiacie w nocy? Moja mała się budzi kilka razy do tej pory :(

    bluszczynka
  • NIEPOKORNA Autorytet
    Postów: 3559 1459

    Wysłany: 19 maja 2017, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana,
    Moja córka aktualnie ma 15 miesięcy. Kiedy moje drugie dziecko przyjdzie na świat, córka będzie miała 20 miesięcy. Ale u nas sprawa była zupełnie zaplanowana. Moim zdaniem martwisz się na zapas.Może Twoja córka po tym jak skończy rok zacznie przesypiać już całe noce. Moja zaczęła mając 13 miesięcy. Także nie martw się na zapas tylko ciesz się szczęściem jakie Cię spotkało :)

    linia-podzialu-ruchomy-obrazek-0012.gif
    2nn3vfxm0x0qzs5t.png
  • candela Autorytet
    Postów: 581 341

    Wysłany: 19 maja 2017, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bluszczynka, ja II kreski zobaczyłam jak mój syn skończył 10 miesięcy ;)
    Ciąża planowana.
    Podejrzewam, że na początku będzie dość ciężko ale trzeba myśleć pozytywnie. Pomyśl jaki fajny kontakt będą miały dzieciaki jak podrosną :) Poza tym mała różnica wieku sprzyja wspólnemu spędzaniu czasu, podobnym potrzebom i zainteresowaniom.
    Ja mam w otoczeniu kilka rodzin z dziećmi z małą różnicą wieku i poza początkowym zmęczeniem mówią o samych pozytywach takiej sytuacji :)

    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 cykl starań
    druga ciąża <3 złoty strzał!
    RwFEp2.png 7lpqp2.png
  • Blu Autorytet
    Postów: 1523 1693

    Wysłany: 19 maja 2017, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bluszczynka gratulacje, będzie dobrze :) u nas 16 miesięcy różnicy. Na początku córka była dość obojętna w stosunku do brata, potem przyszła faza buntu, teraz od dłuższego czasu jest bardzo fajnie ;) mały zaczyna raczkować, córka super go naśladuje i razem potrafią dość długo bawić się na podłodze. Nie napiszę że jest lekko, bo jednak zwłaszcza wieczorami jest się zmęczonym. Ale jak się idzie gdzieś z takimi rozkosznymi bobasami to wszyscy zwracają uwagę i się uśmiechają że zrozumieniem :)
    Nie martw się na zapas. Dobrze teraz popracować ze starszakiem, żeby sam zasypiał, sam uczył się jeść itp, bo to bardzo później procentuje. Buziaki :*

    CBx2p2.pnglEw8p2.pngV23dp2.png
  • bluszczynka Przyjaciółka
    Postów: 128 40

    Wysłany: 19 maja 2017, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki wielkie, moja mała jest dosyc samodzielna i bezproblemowa. Ładnie je, zasypia sama, bawi się, jest bardzo kontaktowa. Tylko te noce mnie przerażają. Wstaje do niej minimum co 2h jak budzi się co 3 to jest luksus. Boje się że na koniec będę musiała wstawac na zmianę do niej i noworodka. Mam nadzieję że troche z tego wyrośnie do stycznia. A co do rodzeństw w tym wieku to wiem że procentuje w przyszłoci bo dzieci się nie nudzą :) tylko te początki będą trudne

    bluszczynka
  • Pianistka Autorytet
    Postów: 6780 2545

    Wysłany: 19 maja 2017, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja obecnie jestem w 37 tc a córka ma 15 miesiecy. Zaszlam w ciąze w drugim cyklu stara gdy miala 6,5 mies :) choruje na endometrioze wiec ta decyzja niemalze gwarantowala bezproblemowe zajscie co nie bgloby takie oczywiste za rok czy dwa czy trzy...
    Nie napisze ze jest latwo, Emma to hnb. Wciaz bardzo czesto budzi się w nocy, ma 15 miesiecy i rzadko mamy 2 pobudki. Zwykle 3,4,5... spi w swoim pokoiku ktory jest na piętrze domu a ja mam sypialnie na parterze wiec obecnie w 9 miesiacu biegam do niej po schodach co te 1,5- 2 h ;) wiec za kilka tygodni czeka mnie kursowanie miedzy dziecmi. Ale podejrzewam ze to tylko wierzcholek gory lodowej... napewno bedzie znacznke wiecej trudnosci.
    Emma niezbyt umie zajac sie sama soba, jak to hnb jest niesamowicie absorbujaca.
    Mam tylko nadzieje ze jej brat bedzie odkladalny i bedzie umial np 20 min polezec w lezaczku czy kolysce, bo Emma nigdy nie umiala... zobaczymh wkrotce :)

    zrz6f71x2ep3qd02.png

    relgjw4z62i31eb7.png
  • Magda_lenka Autorytet
    Postów: 394 389

    Wysłany: 19 maja 2017, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bluszczynka u nas bedzie troche wiecej bo 2 lata roznicy ale jak zaszlam w ciaze tez kp, niestety musialam odstawic i mialam obawy jak to bedzie z dwojka ale odkad Hela tuli sie do brzuszka wiem, ze damy rade. Pewnie bedzie czasem ciezko lecz co z tego. Dwojka dzieci z niewielka roznica wieku po pewnym czasie sie dogra, zacznie razem bawic i zajmie soba nawzajem.glowa do góry!

    5qptx9z.png
    fybd8x1.png
  • StyczniowaNadzieja Autorytet
    Postów: 954 869

    Wysłany: 20 maja 2017, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też będzie jakieś 19 miesiecy różnicy, już niedługo przekonam się jak sprawa wyglada, ale jestem dobrej myśli, ale my chcieliśmy mała różnice wieku. W ciąże zaszlam również karmiąc piersią.

    caur359.png
    3ro1ov5.png
  • _analiza Autorytet
    Postów: 583 954

    Wysłany: 20 maja 2017, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O, ja jestem w takiej samej sytuacji, Nie wierzyłam, że uda się tak szybko, a jednak :) 1.5 roku różnicy będzie jeżeli z ciąża okaże się wszystko ok. Ja na szczęście mam kochane dziecko ale nigdy nie wiadomo jaki będzie za te 8 miesięcy :o hehe

    Myślę że teraz nauka samodzielnego jedzenia jest bardzo ważna... lato sprzyja, można na ogródku dać dziecku jeść i nie ma tyle bałaganu co w domu ;) mam nadzieję, że dość szybko ogarniemy ten temat :)

    <3 19.07.2016 r. Aleksander <3
    dqpri09ktfkq6z2z.png

    3jgxgzu3myzlo4jg.png
  • Jooozefka Autorytet
    Postów: 349 414

    Wysłany: 20 maja 2017, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam trójkę...między każdym było równo 13 miesięcy różnicy i też zachodziłam KP...naprawdę cieszę się z takiego rozwiązania...dzieciaki bardzo zżyte z sobą :) zasypiały i budziły sie razem...traktowały się jak zespół...każde czekało na swoją kolej...nie było płaczu czy krzyku...każdy wiedział, że musi poczekać na zmianę pieluchy, jedzenie czy tulaski mamy...i naprawdę nikt nikomu nie zazdrościł...bo w zasadzie dzieciaczki nie znały życia bez rodzeństwa...odkąd pamiętały przeciez zawsze ktoś był :) teraz będzie u mnie różnica 7 lat, 6 lat i 5 lat...i nie wiem jak to będzie... teraz to się dopiero boję :)

    Daven lubi tę wiadomość


    Mama: c 2010; s 2011; c 2012 c 2017;
    i aniołków (*) 2009;2014
  • bluszczynka Przyjaciółka
    Postów: 128 40

    Wysłany: 20 maja 2017, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jooozefka wrote:
    A ja mam trójkę...między każdym było równo 13 miesięcy różnicy i też zachodziłam KP...naprawdę cieszę się z takiego rozwiązania...dzieciaki bardzo zżyte z sobą :) zasypiały i budziły sie razem...traktowały się jak zespół...każde czekało na swoją kolej...nie było płaczu czy krzyku...każdy wiedział, że musi poczekać na zmianę pieluchy, jedzenie czy tulaski mamy...i naprawdę nikt nikomu nie zazdrościł...bo w zasadzie dzieciaczki nie znały życia bez rodzeństwa...odkąd pamiętały przeciez zawsze ktoś był :) teraz będzie u mnie różnica 7 lat, 6 lat i 5 lat...i nie wiem jak to będzie... teraz to się dopiero boję :)

    Pewnie jesteś na prawdę super mamą - przynajmniej tak to brzmi, ze masz wspaniałą rodzinę :) wszystko musi być OK, nie jestm pierwsza ani ostatnia jak widać

    Jooozefka lubi tę wiadomość

    bluszczynka
  • Daven Autorytet
    Postów: 492 747

    Wysłany: 20 maja 2017, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Popatrz u mnie na stopkę - to dowodzi, że człowiek nie świnia i do wszystkiego się przyzwyczai :D :D :D.
    Dodam tylko, że chcieliśmy jak Jooozefka - rok po roku, niestety się nie udało ;).
    Dasz radę dziewczyno - tyle kobiet przed Tobą dawało radę, czemu Tobie miałoby się nie udać? Uszy do góry :)!

    Foto_Anna lubi tę wiadomość

    Pluj - 2012
    Truj - 2013
    Zbój - 2015
  • moremi Autorytet
    Postów: 9224 46976

    Wysłany: 22 maja 2017, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas będą równo dwa lata różnicy i nadal kp. Nie odstawiam.
    To była nasza świadoma decyzja, bo mam już 39 lat. Chciałam wcześniej, ale natura jest przewrotna i dopiero w lutym tego roku wrócił mi cykl i się udało.
    Mój brat jest ode mnie młodszy o 11 miesięcy i dwa tygodnie ;-) i byłam karmiona przez 6 miesięcy​. Kiedyś od razu kazali odstawiać, teraz nie ma takich problemów.

    Pianistka czyżby świnka ;-)? W żurawiach :-)

    -Jack, jestem w ciąży!
    -Nie przypominam sobie, żebyśmy...
    -Byłeś pijany!
    -Aż tak - nigdy!
  • Pianistka Autorytet
    Postów: 6780 2545

    Wysłany: 22 maja 2017, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moremi :D świnka świnka. ze stosem ehawee

    moremi lubi tę wiadomość

    zrz6f71x2ep3qd02.png

    relgjw4z62i31eb7.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ