X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • Lullaby Autorytet
    Postów: 1562 1354

    Wysłany: 15 września 2019, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady_Dior ja nie śpię z Dziećmi. Tymek tak jak Mikołaj wcześniej śpi z nami ale w swoim łóżeczku, które jest tuż obok mojej strony łóżka więc prawie jak w dostawce. 2 razy spałam z Tymkiem w jednym łóżku i 2 razy miałam zastój w piersiach. Z resztą moje cycki nie wybaczaja a szczególnie lewa pierś. Teraz też walczę z zastojem, bo usnelam w szlafroku 🙄 a nawet jakbym chciała spać z synkami, to ja się tak w nocy rzucam że boję się żeby malenstwu krzywdy nie zrobić.

    0FDyp1.png
    82bip1.png
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 15 września 2019, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lullaby wrote:
    Casjopea i Aska1994 jesteście wielkie! Chyba wam pomnik wystawię i sobie też😁
    powód jest 21,a Mikołajek śpi. Uspałam go w 20 min. Casjo nie wpadła bym na to, że mój niedotykalski synek zaśnie jak będę go głaskać. Dzięki😍❤️😘

    Wieczór wyglądał tak: kolacja, kąpanie i mycie zębów z tatą (ja w tym czasie karmienie Tymka, kąpanie go i krótka rozmowa głównie ja, on coś pogugał). Trochę poprzytulałam Tymeczka i odłożyłam do łóżeczka. Poszłam do Mikołaja, włączyłam lampkę, przeczytałam bajeczke raz (a nie 10 razy jak zwykle) i zapytałam gdzie chce żebym go pogłaskała do spania. Chciał na brzuszku. 20 min później bez płaczu i krzyku i wychodzenia zasnął😊
    Wielkie brawa dla Ciebie! I tym samym życzę miłego wieczoru 😁

    Mikołaj je spokojnie, nie szarpie się. Jak już nie chce pić, ale by jeszcze trochę possal i wkurza się, że mleko leci, to wykreca głowę, a tym samym mojego suta pod pache. Jest to nieomylny znak, że trzeba cyca zabrać 😁 A jak się trochę szarpie to albo lada moment nadejdzie wielka kupa rozrywajaca pampersa albo nie może zasnąć, bo młoda hałasuje mu tuż nad głową.

    Lullaby lubi tę wiadomość

  • JaSzczurek Autorytet
    Postów: 2733 2905

    Wysłany: 15 września 2019, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady_Dior wrote:
    Xgirl oo też mam 2butelki z Dr.Browns i też se chwalę ;)
    Ale miałam akcję...Mała zasnęła w swoim łóżeczku i co ??? Wcale mnie to nie ucieszyło.Siostra mówi (posłałam jej fotkę) żebym zgasiła światło i wyszła z pokoju 😜 a mi centralnie zrobiło się smutno 😂 Miałam łzy w oczach na myśl ,że będziemy spać osobno😂 No wariatka ze mnie 😂 Na szczęście po 5min.juz się przebudziła i szybko ją zabrałam do siebie 😍 Kurde w życiu bym nie przypuszczała,że uzależnię się od spania z córką 😳 i co teraz❔❔❔ A Wy❔ śpicie ze swoimi dziećmi ❔
    My mamy dostawkę, ale 90% czasu i tak śpi przy mnie, brzuchem do brzucha :P Ja czuję niepokój trochę jak nie mam go przy sobie, nawet jak np. zaśnie w wózku i wózek stoi koło łóżka :P Chyba, że jest pod czyjąś opieką.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 września 2019, 21:44

    zi13flw1mwerwam8.png
    💙 19/07/19 (42+0) 3625g, 50 cm <3
    💗 6/02/21 (39+5) 3710g, 49 cm <3
    💙 14/08/22 (39+5) 4070g, 53 cm <3
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 15 września 2019, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja spi w dostawce :) Ale jak potrzebuje jej bliskosci to sobie biore ja do lozka❤️😂 Ja potrzebuje tego bardziej niz ona🤦🏻‍♀️

    Emma_, kinga27.30 lubią tę wiadomość

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 4864 4014

    Wysłany: 15 września 2019, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lullaby to ja kiedyś byłam straaaasznym wiercipiętą a od kiedy mała śpi z nami,to śpię jak mumia w bezruchu 😁 W sumie hmm nie wiem tak do końca czy ja śpię na 100%
    Jejku nie wyobrażam sobie dać ją do osobnego pokoju-serce by mi pękło.Tak ją kocham,że muszę mieć blisko siebie 😍No ale spróbuję z tą dostawką-może teraz jak już jest starsza,to będzie spać.
    Jaszczurek no właśnie też myślę, że gdybym zostawiła ją na noc w innym pokoju,to czułabym niepokój.I pomyśleć,że kiedyś mówiłam siostrze,że w życiu nie pozwolę,by dziecko spało z rodzicami 🤣🤣🤣🤣 Głupia ja😜

    JaSzczurek lubi tę wiadomość

    preg.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 15 września 2019, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mamy dostawkę, ale młody śpi z nami. A raczej głównie ze mną, bo po bzykanku wywalam starego na wersalke 😜

    A moja córka stała się dzisiaj plemnikiem 😂
    https://zapodaj.net/5bdca71bf276e.jpg.html

    xgirl, Lullaby, Sylka135, kinga27.30 lubią tę wiadomość

  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 15 września 2019, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady_Dior wrote:
    Lullaby to ja kiedyś byłam straaaasznym wiercipiętą a od kiedy mała śpi z nami,to śpię jak mumia w bezruchu 😁 W sumie hmm nie wiem tak do końca czy ja śpię na 100%
    Jejku nie wyobrażam sobie dać ją do osobnego pokoju-serce by mi pękło.Tak ją kocham,że muszę mieć blisko siebie 😍No ale spróbuję z tą dostawką-może teraz jak już jest starsza,to będzie spać.
    Jaszczurek no właśnie też myślę, że gdybym zostawiła ją na noc w innym pokoju,to czułabym niepokój.I pomyśleć,że kiedyś mówiłam siostrze,że w życiu nie pozwolę,by dziecko spało z rodzicami 🤣🤣🤣🤣 Głupia ja😜
    Mi też było strasznie dziwnie jak młoda zaczęła sypiac sama, a stało się to jak miała ok 15 miesięcy. Szybko jednak dostrzegłam plusy tej sytuacji, no ale potem urodził się Mikołaj 😂

  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 15 września 2019, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjopea wrote:
    Też mamy dostawkę, ale młody śpi z nami. A raczej głównie ze mną, bo po bzykanku wywalam starego na wersalke 😜

    A moja córka stała się dzisiaj plemnikiem 😂
    https://zapodaj.net/5bdca71bf276e.jpg.html
    Aaaale rzęsy! 😍

    kinga27.30 lubi tę wiadomość

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 15 września 2019, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady_Dior wrote:
    Xgirl oo też mam 2butelki z Dr.Browns i też se chwalę ;)
    Ale miałam akcję...Mała zasnęła w swoim łóżeczku i co ??? Wcale mnie to nie ucieszyło.Siostra mówi (posłałam jej fotkę) żebym zgasiła światło i wyszła z pokoju 😜 a mi centralnie zrobiło się smutno 😂 Miałam łzy w oczach na myśl ,że będziemy spać osobno😂 No wariatka ze mnie 😂 Na szczęście po 5min.juz się przebudziła i szybko ją zabrałam do siebie 😍 Kurde w życiu bym nie przypuszczała,że uzależnię się od spania z córką 😳 i co teraz❔❔❔ A Wy❔ śpicie ze swoimi dziećmi ❔
    Ale kochana mamusia. ❤️ Doskonale cię rozumiem. My mamy urządzony pokoik dla malutkiej, tam też stoi łóżeczko, ale póki co mała śpi w dostawce w naszej sypialni i stary się już odgraża, że jak wyrośnie z dostawki to idzie do siebie. Hehehehhehe. 😉 Uwielbiam zasypiać patrząc na malutką, daje mi to dużo spokoju, no i mam ją na wyciągnięcie ręki, nie muszę wstawać, kiedy zaczyna popłakiwać. Przez pierwsze dwa tygodnie nie mieliśmy dostawki i robiłam kilometry nocami w drodze do łóżeczka i zasypiałam przy nim.

    Lady_Dior lubi tę wiadomość

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • Lullaby Autorytet
    Postów: 1562 1354

    Wysłany: 15 września 2019, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i napiszę, że w moim starym jest nadzieja. Wczoraj i dzisiaj ostro zajmował się dziećmi i nawet mogłam w te 2 dni iść się przespać jakiś 2h 😍

    Casjo Izucha jest śliczna ❤️ a jaki ma kolor oczu i włosków? ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 września 2019, 22:34

    Sylka135 lubi tę wiadomość

    0FDyp1.png
    82bip1.png
  • anngelikamartaa Autorytet
    Postów: 1635 851

    Wysłany: 15 września 2019, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjo jakie rzęsy 😍😍😍

    Ja też śpię z małym a zaczęło się to jakoś od końca sierpnia po tym jak miał ten silny katar, balam się że nie będzie mógł złapać oddechu a czasami nie słyszałam jak oddychal więc trzymałam rękę na brzuszku


    I tak zostało, dzisiaj miałam w planach go położyć na noc do łóżeczka ale jak kończyłam go karmić to usłyszałam że woda się leje w łazience, odłożyłam go do nas i śpi, myślałam że sam się prysznic odkrecil(?) lecę z moim a tam cała łazienka i kuchnia zalana :( woda zaczęła się wylewac z muszli i kabiny.. Całe szczęście sąsiedzi i tapicer z dołu nie są zalania choć nie wiem jakim cudem.. Teraz czekam aż wróci bo pojechał do rodziców po sprężyne i będziemy przetykac rury 😏a jeszcze dzisiaj cały dzień sprzatalismy mieszkanie na błysk, łazienka blyszczala i wszystko jest brudne i smierdzace. . Zawsze coś ech
    Całe szczęście że Michelin był spokojny i usnal jak żeśmy latali z ręcznikami i wszystkim co pod ręką 😏

    dqpr20mmc4opiown.png
    12.06.2019r.~05:45 SN 36+6 Antoś 👶🏼💗
    20 luty - 424g💗
    13 marzec - 760g ❣️
    3 kwiecień - 1060g💓
    2 maj - 1650g🍼
    27 maj - 2550g🙆‍♀️
  • tka_aa Autorytet
    Postów: 657 207

    Wysłany: 15 września 2019, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie Kluska śpi w łóżeczku. Mieliśmy 2 tygodnie spania między nami w kokonie, na łóżku. Później wsadziliśmy kokon do łóżeczka i się sprawdza. Chociaż faktycznie śpi bardziej niespokojnie niż np na mnie. Rano czasami ją biorę do łóżka do siebie, jak kwęka a ja musze jeszcze dodrzemać.
    teraz w ogóle mamy etap jakiś zmian - zmiany ciuchów, zmiany ilości/godzin jedzenia, zmiany smoków, zmiany pieluch na większe.
    Jak oglądam zdjęcia ze szpitala i pomyslę, że ona była taka malutka... ;p
    Czytam tak was i widzę, że te nasze dzieciaki to mają ten sam wachlarz atrakcji dla nas :d

  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 15 września 2019, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angelikamarta, współczuję. 😔 Skąd coś takiego? Jak to możliwe, że tak woda wybiła w brodziku i kibelku?

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 15 września 2019, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ogóle w temacie butelek - wypróbowałam dziś z ciekawości butelkę Lansinoh i muszę przyznać, że mała pije z niej jeszcze spokojniej niż z lovi. I widać było, że pracuje językiem podczas picia, zupełnie jak podczas cycania. Smoczek nie wyglądał obiecująco, ale jest naprawdę nieźle.

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • JaSzczurek Autorytet
    Postów: 2733 2905

    Wysłany: 15 września 2019, 23:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjopea wrote:
    Też mamy dostawkę, ale młody śpi z nami. A raczej głównie ze mną, bo po bzykanku wywalam starego na wersalke 😜

    A moja córka stała się dzisiaj plemnikiem 😂
    https://zapodaj.net/5bdca71bf276e.jpg.html
    Boże jakie ona ma rzęsy. Marzenie!

    Ja sobie nie wyobrażam nie spać z Tomem. Na pewno oboje spalibyśmy dużo mniej, w nocy byłoby usypianie, odkładanie do łożeczka jak bombę itp. Nie warte zachodu :D Chociaż fajnie jakby spał w dostawce.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 września 2019, 23:36

    zi13flw1mwerwam8.png
    💙 19/07/19 (42+0) 3625g, 50 cm <3
    💗 6/02/21 (39+5) 3710g, 49 cm <3
    💙 14/08/22 (39+5) 4070g, 53 cm <3
  • anngelikamartaa Autorytet
    Postów: 1635 851

    Wysłany: 16 września 2019, 00:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma_ wrote:
    Angelikamarta, współczuję. 😔 Skąd coś takiego? Jak to możliwe, że tak woda wybiła w brodziku i kibelku?
    Nie mam pojęcia 😏😏może jest rura zatkana ale żeby tak nagle? Gdzie nie puszczalismy wody ani nic.. Jutro będę dzwonić po hydraulika 😒

    dqpr20mmc4opiown.png
    12.06.2019r.~05:45 SN 36+6 Antoś 👶🏼💗
    20 luty - 424g💗
    13 marzec - 760g ❣️
    3 kwiecień - 1060g💓
    2 maj - 1650g🍼
    27 maj - 2550g🙆‍♀️
  • JaSzczurek Autorytet
    Postów: 2733 2905

    Wysłany: 16 września 2019, 02:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak sobie siedzę i myślę, że może wartoby było już robić kolejne. Nie czuję się gotowa do końca, nadal jestem zmęczona ciążą i boję się kolejnej, chciałam sobie dać minimum pół roku po porodzie a najlepiej rok, ale bardzo bardzo kusi mnie fakt, że gdybym zaszła, to mogłabym zostać z Tomem dłużej w domu, nie musiałabym go takiego małego oddawać do przedszkola... Tutaj wszyscy dzieci oddają w wieku około 12 miesięcy :( Jak tak liczę to musiałabym zajść jakoś w grudniu, żeby rodzić we wrześniu 2020 i od sierpnia być na urlopie... Teraz do początku lutego mam macierzyńskie - mogłabym te dwa miesiące być bez pensji, potem kwiecień, maj, czerwiec partner wziąłby urlop ojcowski, lipiec urlop wypoczynkowy, sierpień ja bym już miała urlop przed porodem, we wrześniu poród i do kwietnia 2021 w domu z dziećmi, potem partner znowu urlop, a potem możnaby ściągnąć moją babcię do opieki nad dziećmi na kolejny rok, bo tutaj jeśli dziecko między 1 a 2 rokiem zycia nie chodzi do przedszkola to państwo płaci, więc tę kasę mogłabym mojej babci płacić - ale wymóg to 5 lat ubezpieczenia społecznego, które minie mi dopiero za dwa lata... Tym sposobem Tom szedłby do przedszkola dopiero w wieku 3 lat, a drugie dziecko w wieku 2 lat. Kusi, strasznie kusi...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 września 2019, 02:47

    zi13flw1mwerwam8.png
    💙 19/07/19 (42+0) 3625g, 50 cm <3
    💗 6/02/21 (39+5) 3710g, 49 cm <3
    💙 14/08/22 (39+5) 4070g, 53 cm <3
  • Kamsza Autorytet
    Postów: 1536 1058

    Wysłany: 16 września 2019, 03:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja też śpi z nami w łóżku. Łóżeczko dla niej nadal nie istnieje. Polezy w nim tylko trochę jak włączę karuzele ale o zasnieciu w nim niema mowy.
    U nas zostały zaakceptowane butelki z avent. Smoczka mała nieużywa bo nie lubi a pełno leży w szufledzie różnych firm. Woli sobie possać paluszka bądź rączkę.
    A jak jesteśmy przy butelkach jakiego numerka smoczka do butelki używacie. Bo moja nadal je z 1. Zastanawiam się czy to sens zmieniać na 2 jeśli mała je z niego normalnie i nieprotestuje jeśli chodzi o wpływ mleka.
    Idę spać na kolejne 2.5h 😁dobranoc

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 września 2019, 03:03

    km5s8u69jm7ox3pn.png
    Larissa(35tc) 41cm 2490g :*
    1usa20mm80mnr9u9.png
    Jonathan(36tc) 2960g:*
    Nicole(*) nasz Aniołek(34tc)
    16.02-21.02
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 września 2019, 06:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaszczurek ja poszłam za ciosem i nie żałuję. W ciąży było momentami ciężko szczególnie na początku i jak Ala uczyła się chodzić a ja już na tym etapie byłam grubiutki ale ogólnie ciąża zleciała mi w błyskawicznym tempie. Początek przy dwójce był hardcorowy, kp ściąganie laktatorem mleka co karmienie koszmar!jednak za chwilę będą biegać razem i ich potrzeby będą zbliżone 😉Podziwiam kobiety, które decydują się na kolejne dziecko jak jedno mają już trochę odchowane😉

    Casjopea, JaSzczurek lubią tę wiadomość

  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 16 września 2019, 06:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylka135 święta racja :)

    No rzęsy Iza ma niesamowite. I ogromne brązowe oczy. Miała mieć po mnie niebieskie, ale coś poszło nie tak 😜 Za to chyba Mikołaj będzie miał niebieskie, ale kształt za tatą

‹‹ 1857 1858 1859 1860 1861 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ