X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • kinga27.30 Autorytet
    Postów: 4083 2902

    Wysłany: 17 stycznia 2020, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma_ wrote:
    Kinga, a może to jakiś dodatek do łososia tak ją uczulił? Przykro na to patrzeć, mam nadzieję, że szybko puści. Mała reagowała też alergicznie kiedy karmiłaś ją wyłącznie piersią czy teraz zaczęły się takie akcje?
    Wtedy tylko na bmk, kakao i orzechy. Teraz rozszerzamy spektrum.

    ibm2tv73nhk4mn1x.png
    2014.06. - start
    2016.02.10 - 9tc Aniołek :*
    JA: nied. tarczycy, hiperprolaktynemia, PAI-1 4G + Czynnik V R2 hetero, NK: 24%->8%, CD4/CD8: 2,90, AMH:3,5, ANA+, HSG - ok, Histeroskopia - usunięcie polipa, biopsja endo-ok, katiotypy-ok,
    ON: fragmentacja 6%, HBA 78%
    14.09.18 - 1x IUI (1 pęcherzyk) :(
    11.10.18 - 2x IUI (3 pęcherzyki) - udało się! Mamy dwa Maluchy <3 Została z nami Jedna Kruszyna :* Drugi Aniołku, patrz na nas z góry [*]
    19.06.19 - Julia 2600g 54cm - nasz wyczekany Skarb!
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 17 stycznia 2020, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieweczki, dziękuję, że pytacie. Nie piszę, bo nie wiem, co mogłabym napisać innego poza narzekaniem. Czuję się chujową matką, a że nią nie jestem, to próbuję przeczekać aż mi się tych afirmacji odechce. 🙅🏻‍♀️ Teraz mi trochę lepiej, stary wraca z pogrzebu babci z drugiego końca Polski, my zostałyśmy z Emilką w domu, bo uznaliśmy, że jest za mała na taki wyjazd.

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 17 stycznia 2020, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma no dalej, standardowo idę po popcorn ❤️

    U nas też z dupy dzień. Tzn zaczęło się fajnie, byliśmy na 2-godzinnym spacerze i w ogóle.. Ale Mikołajowi chyba pierwszy raz tak naprawdę daje w kość ząb, ta zaległa jedynka. Ślini się na maxa i kiepsko je. W ogóle cokolwiek mu dałam dzisiaj do jedzenia do ręki to jak wsadzal do buzi i odkrywal, że to ma smak i inną konsystencje to odkładal i nie chciał więcej spróbować. Jakby się bał tego żarcia no. Ale jak mu dałam na łyżeczce to wciągał aż miło 🤷‍♀️ Nastrój popołudniu też miał kiepskawy. No nic, może jutro będzie lepiej.

    Angelikamarta dziewczyny mają dużo racji niestety. Domyślam się, że pewnie czujesz, że nie masz za bardzo gdzie iść i jesteś taka trochę sama na świecie, ale faktycznie teściowie są chyba spoko co? Raczej nie oleja Ciebie i Antka.

    KarolaJJJ laktator i rozkręcasz czarny biznes mleczny 😆 A tak serio to ciężka sprawa. Pytanie tylko skąd to.

    Kinga27.30 super, że rtg ok :) A alergia.. No cóż, życie alergika łatwe nie jest, ale jestem pewna, że i z tym dacie radę 😊

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2020, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooo dzisiaj czas na Emme.
    Mów nam,dlaczego uwazasz ze jeste chujowa matką. Przeanalizujemy i damy znac czy masz racje czy wymyślasz😜

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2020, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjo zbadam poziom prolaktyny i bede kombinować co jest przyczyną. Ajk wyjdzie o wiele za wysoka to winny bedzie jeden-przysadka.
    Fakt jest taki,ze kp jest najzdrowsze ale stan zapalny(bo przypuszczam ze to on boli) jest od sierpnia,co daje 5 miesięczny ciagły stan zapalny w piersi,a wiadomo czym sie konczą przewlekłe stany takich wrażliwych miejsc. Nie chce dobrobic sie nowotworu czy innego gówna

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2020, 20:31

  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 17 stycznia 2020, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola, co ci się z tą piersią dzieje? Boli w środku czy to jakiś zastój czy jeszcze co innego? I co z tym robisz, prócz łykania tej lecytyny?

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2020, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hiperlakracje mam. I boli jak nie wiem. Ale nie mam zatkane nic.
    Przystawiam Stacha na sto sposobów zeby oprożniał równo.

  • JaSzczurek Autorytet
    Postów: 2733 2905

    Wysłany: 17 stycznia 2020, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolaJJ wrote:
    Casjo zbadam poziom prolaktyny i bede kombinować co jest przyczyną. Ajk wyjdzie o wiele za wysoka to winny bedzie jeden-przysadka.
    Fakt jest taki,ze kp jest najzdrowsze ale stan zapalny(bo przypuszczam ze to on boli) jest od sierpnia,co daje 5 miesięczny ciagły stan zapalny w piersi,a wiadomo czym sie konczą przewlekłe stany takich wrażliwych miejsc. Nie chce dobrobic sie nowotworu czy innego gówna
    Stasiu jest ważny, ale Ty tez jesteś ważna, jeśli kp Ci szkodzi to lepsza jest zdrowa mama, niż "bardziej zdrowe" mleko.

    kurczę, sporo tych alergii. Tom jeszcze ryby nie jadł, więc zobaczymy, ale dostał już sporo rzeczy i jak na razie kompletnie zero reakcji, skóra i kupa normalna.

    zi13flw1mwerwam8.png
    💙 19/07/19 (42+0) 3625g, 50 cm <3
    💗 6/02/21 (39+5) 3710g, 49 cm <3
    💙 14/08/22 (39+5) 4070g, 53 cm <3
  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 4878 4031

    Wysłany: 17 stycznia 2020, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lullaby no to widzę, że u Ciebie to samo ale nie ma co się dziwić-blisko siebie mieszkamy 😀 Jeju straszny ten smog,-trochę mnie zniechęca do powrotu do Pl 😐 Kurde zdrowia dla Twoich synków - już trochę chorują ehh...

    KasiaLukasia dzięki 😉 Oby tylko Zosia zechciała w nim siedzieć i więcej jeść 🥕🥦🥔🥑🍆🍌🍎

    Jeju KarolaJJ tak długo się męczysz z tym cyckiem 😖❓ Oby udało się rozwiązać ten problem-jeju wiem jaki to dyskomfort...

    Ja za to od jakiegoś czasu mam problem z jednym sutkiem.Mianowicie - podczas odciągania robi się fioletowy i nie mam pojęcia, czy tak może być, czy co to może oznaczać. Ten drugi w miarę ok ale nie powiem-są tak wyeksploatowane te cycki,że chyba z radością zakończę kpi😑

    preg.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • anngelikamartaa Autorytet
    Postów: 1635 851

    Wysłany: 17 stycznia 2020, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaszczurek no wlasnie w tym rzecz że tutaj mamy lepiej, a przede wszystkim mały tylko dlatego stwierdziłam że się tutaj przeprowadzimy, bo dziadkowie są bardzo za nim i ma lepsze warunki, większe mieszkanie itd
    Tam czułam się lekko mówiąc nie mile widziana i wiedziałam że nasza obecność ich drażni
    Ciągle chodziłam na nerwach bo głupiej półki w lodówce nie chciała odstąpić, wózek jej przeszkadzał, wanienka, wszystko (mimo że jeden pokój był pusty i nikt tam nie siedział oprócz kota ale przecież on musi mieć miejsce) teraz jak tak o tym myślę to się z tego śmieje ale wtedy kurwicy dostawalam😆😆
    Aż się bałam myśleć co będzie później kiedy Antek podrośnie i będą zabawki itd

    Poza tym, jeśliby miało dojść do wyprowadzki to dla mnie byłby to koniec, nie chcę ciągać małego raz tu, raz tu
    Nie chce się bawić w takie coś, wiem że byłaby to pewnie dobra terapia dla starego ale nie mam chyba już na to siły
    Aktualnie jestem w stanie "będzie co ma być" siedzi se teraz na kompie, niech siedzi
    Jutro jak wrócę z egzaminu to zjem na szybko i zabieram małego na spacer a on niech sobie robi co chce. Ileż można rozmawiać, prosić się o zostawienie telefonu, o wspólne spędzenie czasu.
    Szczerze mówiąc to już mam tego dość, jak mu pasuje taki układ koleżeński to proszę bardzo, tak będzie miał i tyle, teraz ja się odsunę od niego. Przeczekam jak się sprawa potoczy z tym mieszkaniem co mają mi odstąpić i wtedy będę myśleć dalej 😁

    Adria niee, jeszcze mam trochę oleju w głowie 😆kolejne dziecko planuję w daleeekiej przyszłości, jak będziemy na swoim no i stary ogarnie dupe inaczej ni ma

    Dzięki ogólnie że próbujecie mi pomóc, doradzić ❤️ zawsze można na Was liczyć

    Emma przykro mi z powodu babci:(
    Co do narzekania, narzekaj ile wlezie od tego jesteśmy 🙈

    Kinga Antek ma podobne krostki i kurcze też się teraz zastanawiam czy to nie jakieś uczulenie
    Nie ma co prawda takich plam ale krostki są, jutro zrobię fotke
    Jak byłam z tym u lekarza to powiedziała że to przez ślinę ale zrobiło mu się też nad brwią, a tam śliny raczej nie ma 🤪

    dqpr20mmc4opiown.png
    12.06.2019r.~05:45 SN 36+6 Antoś 👶🏼💗
    20 luty - 424g💗
    13 marzec - 760g ❣️
    3 kwiecień - 1060g💓
    2 maj - 1650g🍼
    27 maj - 2550g🙆‍♀️
  • KasiaLukasia Autorytet
    Postów: 2991 2294

    Wysłany: 17 stycznia 2020, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas odpukac tylko dynia powoduje krosty, ale że ja nie cierpię dyni to raczej nie ma obaw, że będziemy się nią obżerać w przyszłości. :) Reszta żarła wchodzi i wychodzi bez problemów. Ala nie jadła jeszcze żadnych mięs i ryb, jest póki co wegetarianką.

    Karola biedaku, ale cyce chociaż duże nie? ;) A tak serio to może lekarz coś doradzi? Albo jakiś guru karmienia, doradca laktacyjny? Może wystarczy suplementowac coś extra? Czasem to jakaś mała rzecz i efekt motyla. Ale weź tu znajdź co.

    Emma deszczowa chmurko (chciałam napisać słoneczko ale dziś nie pasuje) pozal nam się. Każdy czasem potrzebuje.

    dqprdf9hqua5dnr5.png
    atdci09kha8ndghq.png
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 17 stycznia 2020, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rzygnę se w wolnej chwili, ale to będzie taki standardzik, nic nowego, więc Casjo może zjeść popcorn już teraz. 😄

    Karola, na przyhamowanie laktacji schładzanie i rozgrzewanie piersi na zmianę oraz picie szałwi i mięty przychodzi mi do głowy. Może USG? A ty nie łykasz tabletek anty? Bo one mogą wywoływać mlekotok.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2020, 21:04

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • anngelikamartaa Autorytet
    Postów: 1635 851

    Wysłany: 17 stycznia 2020, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LadyDior śliczne krzesełko 😍sama chciałam takie kupić tylko szare 😁

    Karola przechlapane masz lekko mówiąc z tym cycem

    dqpr20mmc4opiown.png
    12.06.2019r.~05:45 SN 36+6 Antoś 👶🏼💗
    20 luty - 424g💗
    13 marzec - 760g ❣️
    3 kwiecień - 1060g💓
    2 maj - 1650g🍼
    27 maj - 2550g🙆‍♀️
  • KasiaLukasia Autorytet
    Postów: 2991 2294

    Wysłany: 17 stycznia 2020, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma_ wrote:
    Rzygnę se w wolnej chwili, ale to będzie taki standardzik, nic nowego, więc Casjo może zjeść popcorn już teraz. 😄

    Karola, na przyhamowanie laktacji schładzanie i rozgrzewanie piersi na zmianę oraz picie szałwi i mięty przychodzi mi do głowy. Może USG? A ty nie Łukasz tabletek anty? Bo one mogą wywoływać mlekotok.

    Mlekotok, jakie piękne słowo. Od teraz moje ulubione :D

    dqprdf9hqua5dnr5.png
    atdci09kha8ndghq.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2020, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angelikamarta czyli jednak trzymaja Cie tam warunki. Strasznie mi Twoja sytuacja przypomina moja kiedys. Nawet sobie nie wyobrażasz jak bardzo.

    KasiaLukasia dwoch doradców rozlozylo rece bo nie sa lekarzami i nic nie zrobią, technika karmienia jest dobra. Tyle mi powiedzieli. Mam.isc do lekarza,super ale do jakiego jak do endokrynologa terminy na lipiec...
    A tak porobie badania i pojde z nimi do kardiologa 23.01 . Poprosze ja o skierowanie do endo na cito. Inaczej nie wykombinuje

  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 17 stycznia 2020, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angelikamarta, co do tej śliny to nie byłabym taka pewna, serio, u nas jest wszędzie. Dzięki, babcia była już stara i cierpiała na demencję, łamliwość kości i inne takie, więc wszyscy chyba potraktowali tę śmierć jak koniec tych wszystkich cierpień. 🤷🏻‍♀️

    KasiaLukasia, ❤️!

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • kinga27.30 Autorytet
    Postów: 4083 2902

    Wysłany: 17 stycznia 2020, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angelika, krostki u Julki to od śliny bo ślini się jak buldog przez te wychodzące jedynki 🤦‍♀️ Mi bardziej chodzi o te plamy, bo widzę że one ją swędzą.

    ibm2tv73nhk4mn1x.png
    2014.06. - start
    2016.02.10 - 9tc Aniołek :*
    JA: nied. tarczycy, hiperprolaktynemia, PAI-1 4G + Czynnik V R2 hetero, NK: 24%->8%, CD4/CD8: 2,90, AMH:3,5, ANA+, HSG - ok, Histeroskopia - usunięcie polipa, biopsja endo-ok, katiotypy-ok,
    ON: fragmentacja 6%, HBA 78%
    14.09.18 - 1x IUI (1 pęcherzyk) :(
    11.10.18 - 2x IUI (3 pęcherzyki) - udało się! Mamy dwa Maluchy <3 Została z nami Jedna Kruszyna :* Drugi Aniołku, patrz na nas z góry [*]
    19.06.19 - Julia 2600g 54cm - nasz wyczekany Skarb!
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 17 stycznia 2020, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KasiaLukasia wrote:
    Mlekotok, jakie piękne słowo. Od teraz moje ulubione :D
    Moje ulubione to "kontuar". 😁

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 17 stycznia 2020, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga, biedna Julka. Nie dość, że gips, to jeszcze świąd. ☹️ Chodzicie do alergologa?

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2020, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma_ wrote:
    Rzygnę se w wolnej chwili, ale to będzie taki standardzik, nic nowego, więc Casjo może zjeść popcorn już teraz. 😄

    Karola, na przyhamowanie laktacji schładzanie i rozgrzewanie piersi na zmianę oraz picie szałwi i mięty przychodzi mi do głowy. Może USG? A ty nie łykasz tabletek anty? Bo one mogą wywoływać mlekotok.
    Ja wszystkiego próbowałam ,walcze jak głupia o to kp od sierpnia.
    Wszystko działa ale na chwile. Szalwia zahamowala mi ta nadprodukcje ale za 2 tyg bylo znowu to samo.
    To jest ewidentnie sprawa hormonów wiec domowie sposoby mogą tylko zalagodzic to na chwilkę. Ja cale zycie mam.duze (niezdiagnozowane ) problemy z hormonami.
    Z dupy to.

    LadyDior z sutkiem nie pomoge bo temat kpi jest mi tak obcy jak matematyka .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2020, 21:14

‹‹ 2691 2692 2693 2694 2695 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ