X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie CZERWCOWE 2019
Odpowiedz

Mamusie CZERWCOWE 2019

Oceń ten wątek:
  • Doriska87 Autorytet
    Postów: 603 201

    Wysłany: 24 lipca 2019, 03:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda, jak usg?
    Mojej ciągle coś strzyka w biodrze a usg mamy za tydzień.

    Lady mam nadzieję że po antybiotyku będzie lepiej.
    Właśnie siedzę z laktatorem... Dzizas

    2019 Natalka
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 24 lipca 2019, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kalika, dobrze Cię widzieć! Nasz maluch wczoraj skończył 6tyg i jeszcze się nie uśmiecha, może za tydzień lub dwa :)
    U nas chrzściny bd chyba w przyszłym roku, bo mój tato ma przed sobą poważną operację a chciałabym żeby był na chrzścinach i żeby był na nich bez dyskomfortów, tym bardziej że mam dla niego i mamy w planie sesję z wnukiem :)

    Usg super :)

    Lady, jak się dziś masz?

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 4878 4032

    Wysłany: 24 lipca 2019, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kalika lekarz przepisał mi flucloxacilline 500mg 3x1 i niby mogę karmić ale chyba odczekam choć parę dni,by Zosia jak najkrócej piła takie mleko.Mam probiotyk 4lacti baby (podaję go aktualnie) i biogaia.
    Fajnie Kalika,że już chrzest Bruna tuż tuż :) Ja chciałam tu chrzcić jak najszybciej ale polski ksiądz nie ułatwia nam tego,więc muszę ochrzcić Zosię w Pl.Będzie mieć z 4 miesiące 🙄 no nie tak sobie to wyobrażałam...Mam jeszcze pytanie jak z nabiałem podczas antybiotykoterapii-mogę jeść jogurty w jakimś odstępie czasowym,czy w ogóle nie wolno nabiału przy antybiotyku??

    Doriska87 ja dziś o 2 i 5.30 z laktatorem,mała 1wszy raz od wielu dni dała nam popalić.Nie umiała kupki zrobić,więc mega płaczliwa.Tylko kołysana na rękach jakoś była w miarę cicho.Raz pomogłam jej termometrem.
    Jestem wykończona tym zastojem-nie potrafię się go pozbyć,choć masuję dość intensywnie.Raz miałam taki zastój,że mleko już nie wyplywało z piersi to położna mi pomogła.Ściskała pierś z całej siły obiema dłońmi i to tak mocno,że nie wiem jakim cudem z bólu potrafiłam powstrzymać krzyk.Bałam się,że mi uszkodzi kanaliki mleczne,bo takie coś wyczytałam.Niby nie powinno się tak mocno masować a ona z całych sił ściskała (nie masowała) tą pierś.No ale koniec końców-zastój puścił i w tym samym dniu miałam spokój.Ja jednak sama sobie tego nie potrafię tak silnie pościskać-nie mam odwagi jak pomyślę jaki to ból...

    Magda-mbc kciuki za tatę-oby operacja odbyła się bez najmniejszych konfliktów.
    Zosia uśmiecha się jak przysypia,więc to takie nieświadome ale 2x się uśmiechnęła,gdy ją pozaczepiałam.Myslę,że trochę jeszcze poczekam na świadomy uśmiech.
    Przybrała w tydzień 220gr.i znowu się boję,że za dużo ale mi kiedyś położna powiedziała,że mlekiem mamy się nie przeje hmm🤔

    Rety znowu muszę iść ściągać 🙉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lipca 2019, 08:23

    preg.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 24 lipca 2019, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady, dzięki :*
    Tak, przy kp nie pilnuje się wagi, może tyć ile chce :)

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • kalika Autorytet
    Postów: 1874 1645

    Wysłany: 24 lipca 2019, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też właśnie wiszę na laktatorze, więc łączę się w bólu.

    Lady, ten antybiotyk jak najbardziej jest bezpieczny dla dziecka i serio nie ma potrzeby przerywać karmienia. Poza antybiotykiem bierzesz Ibuprom? Robisz przed karmieniem/odciaganiem ciepły okład na piersi, a po chłodny? Fajnie robią też masaże piersi prysznicem oraz przed karmieniem/odciaganiem pochylenie się do przodu i potrzepanie biustem na prawo i lewo jak murzynskie tancerki ;) Nabiał możesz jeść normalnie, przy tym antybiotyku to nie przeszkadza. Co do karmienia, to na cycu nie przekarmisz, ważne żeby nie przybierala za mało. Przyrosty Zosi są w normie, na tym etapie powinna przybierać średnio 26-31g/dobe. U nas był moment, że Bruno przybieral jak szalony, po 45 g/dobę, teraz trochę zwolnił.

    Magda, fajnie, że na usg wszystko dobrze. U Bruna biodra też ok. Co dziś szczepicie? Mam nadzieje, że tata wróci do formy i będziecie mogli wszyscy cieszyć się chrzcinami.

    mhsv9vvjufj4nne7.png
    3jvzjw4z8qd2v63z.png
    06.2015 - nasz aniołek:*

  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 24 lipca 2019, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczepimy jutro:
    5w1 + wzw b (bo mamy refundowane, Wy pewnie też)
    pneumokoki - te 13 walentne
    rotawirusy

    i po przerwie meningokoki oba typy
    , tylko nie wiem jak nam to pediatra rozłoży.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lipca 2019, 09:39

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • kalika Autorytet
    Postów: 1874 1645

    Wysłany: 24 lipca 2019, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, my mamy refundowane 5w1 i 13-walentne pneumokoki. Na jeden wizycie obu szczepionek na meningo Wam nie podadzą, na pewno będą to 2 różne wizyty szczepienne.

    mhsv9vvjufj4nne7.png
    3jvzjw4z8qd2v63z.png
    06.2015 - nasz aniołek:*

  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 24 lipca 2019, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kalika wrote:
    Tak, my mamy refundowane 5w1 i 13-walentne pneumokoki. Na jeden wizycie obu szczepionek na meningo Wam nie podadzą, na pewno będą to 2 różne wizyty szczepienne.
    tak, to wiem, mówiła pediatra :)

    kalika lubi tę wiadomość

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Doriska87 Autorytet
    Postów: 603 201

    Wysłany: 24 lipca 2019, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ile razy wasze dzieci jedzą w ciągu doby? Bo moja to naście razy i to na raty. Jestem wrakiem człowieka.
    Co ja bym dała za to żeby chociaż godzinę spała w ciągu za dnia. A ona 10 minut śpi i gotowa do jedzenia.

    2019 Natalka
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 24 lipca 2019, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde, chyba nam się zaczyna skok rozwojowy, moje dziecko wyje dziś (bez powodu raczej) co 20minut!!

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Rudzik1 Autorytet
    Postów: 1950 1035

    Wysłany: 24 lipca 2019, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2019, 23:03

  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 4878 4032

    Wysłany: 24 lipca 2019, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kalika powiem tak: nie zawsze udaje mi się przygotować pierś do odciągania :/ Jak jestem sama,to bywa to nierealne czasami-ale tylko czasami.Zauwazylam,że najlepiej jest jak jestem pod prysznicem-daję tej piersi niezły wycisk i widzę lekką poprawę.W ciągu dnia przed odciąganie liczę pierś w garnku z gorącą wodą-po tym fajnie mleko wypływa:)
    Zażywam od czasu do czasu Ibuprom-pomaga złagodzić ból.Dziekuje za cenne informacje-od jutra będę dalej karmić swoim mlekiem,skoro można,to nie będę wylewać.
    Kalika czy wiesz może co to za szczepionki??? To chyba skróty wydaje mi się...
    *DKTP-Hib-HepB Vaxelis
    *MenACWY
    *BMR
    *PNEU

    Kupiłam dziś medele na obie piersi i już użyłam-jest super,bo i cichszyten laktator i spędzam z nim teraz połowę czasu mniej jupiiiiii ☺

    Kalika mroziłaś mleko odciągając przy pierwszym synu? Dziś kosztowałam rozmrożone moje mleko i nie było kwaśne ale okropne w smaku-nie takie słodkie jak świeże...
    Czytałam,że to normalne ale aż żal dawać dziecku takie niedobre mleko 😝

    Rudzik1 ale długo Cię nie było :) Ja dopiero mam drugi dzień antybiotyk,więc jeszcze nie czuję poprawy ale mam nadzieję że do dwóch dni będzie lepiej.Super,że Twoja córka już tak fajnie gaworzy :D moja chyba jeszcze nie wie,że istnieje....Zastanawiam się czy nie powinna już wodzić wzrokiem za zabawkami-średnio jej to idzie hmmm no ale może za mała.

    Doriska87 moja je średnio co 3,5godz.po 120ml.Na szczęście potrafi pospać w ciągu dnia-mogłaby jeszcze wtedy gdy ściągam pokarm ale mogę se chcieć 😜 Dziś to kryzys znowu mialam i se popłakałam...

    preg.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • MoniaK77 Znajoma
    Postów: 20 12

    Wysłany: 24 lipca 2019, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pomocy!!!
    Mój maluszek skończył 6 tygodni a od 3 tygodni płacze cały dzień. Po obserwacjach skłaniam się że to gazy bo podczas puszczania bąków zaczyna płakać. Podobno nie jest to kolka bo ona występuje o określonej porze a on niestety krzyczy prawie non stop. Śpi 15 min, max 30 min i tak jakby ból brzuszka go wybudzał. Karmiony jest piersią. Mleka mod. nie chce pić. Nie pomaga delicol ani herbatka koperkowa, wręcz jest gorzej. Zaczęłam podawać espumisan i pediatra powiedziała że jak to nie pomoże to mam na recepcie kolejny. Co ciekawe dziecko w nocy śpi pięknie aż do rana, oczywiście z przerwami na karmienie. Ale nic nie płacze. Przybiera na wadze wzorowo. Nie pomaga masaż brzuszka, kładzenie na brzuchu, dosłownie nic. Jak mu pomóc jeszcze? Jeśli nie toleruje mojego mleka to jak przestawić go na mm, choć tego wolałabym uniknąć bo nie mam pewności czy nadal nie będzie płakał? Przecież on aż jest ochrypniety z tego płaczu.

    relg20mm30pzm8lu.png
  • kalika Autorytet
    Postów: 1874 1645

    Wysłany: 25 lipca 2019, 00:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady, mrozilam i teraz też już mam mnóstwo zamrozone. Mikołaj wciągal to mleko i nie narzekał, choć są dzieci, które się takiego nie tchna. Z tego co pamiętam, to ono nawet miało inny zapach, ale o dziwo syn nie wybrzydzal ;)
    Medela Swing Maxi jest bardzo fajna, sama ja mam. Podobno jeszcze fajniejsza jest Medela Freestyle, ale kosztuje blisko 2x tyle.
    Te szczepienia to po kolei: 6w1, szczepionka przeciwko meningokokom serogrupy A,C,W,Y (u nas to szczepionka Nimenrix), szczepionka przeciwko odrze, śwince i rozyczce oraz szczepionka przeciwko pneumokokom.

    Doriska, Bruno je co 2-3 godz, w nocy ma dłuższe przerwy, po 4-5 godz. Wierzę, że jesteś tym wykończona, ale pomysł, że to minie. Różne są dzieci. Jedne lubią zjeść raz a dobrze, inne znów są praktycznie na ciągłym wlewie mleczka. Z każdym tyg sytuacja powinna się poprawiać. Trzymaj się!

    Monia, jeśli tylko chcesz kp, to myślę, że za wcześnie na mm. Póki co zaczęłabym od zmodyfikowana Twojej diety i wyeliminowałabym pokarmy, które najcześniej uczulaja niemowlęta tzn. mleko i jego pochodne oraz jajo. Dieta nie jest łatwa, trzeba się pilnować i czytać etykiety wszystkiego. Sama byłam na niej przez ponad rok, więc wiem jak jest... Zobaczysz, czy po 2 tyg przestrzegania diety będzie jakaś poprawa. Jeśli tak, to masz winowajce. Z działań na teraz to Espumisan do każdego karmienia, BioGaia 1x dziennie, jeśli jest wzdety to rurka Windi do pupy, żeby się odgazowal, odbijanie po każdy posiłku lub nawet już w trakcie, termoforek na brzuszek, odstawić herbatę koperkowa.

    Lady_Dior lubi tę wiadomość

    mhsv9vvjufj4nne7.png
    3jvzjw4z8qd2v63z.png
    06.2015 - nasz aniołek:*

  • Rudzik1 Autorytet
    Postów: 1950 1035

    Wysłany: 25 lipca 2019, 01:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2019, 23:04

  • Doriska87 Autorytet
    Postów: 603 201

    Wysłany: 25 lipca 2019, 01:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia u nas podobnie. Od 4 każdy bal i pierd wybudza Mała I tak przez cały dzień więc śpi po max 5-10 minut. Liczę że to minie.
    Rudzik ja też się boję usg bioderek. U nas coś strzyka I faldki też są nierówne ale moja Natala w ogóle miała asymetrie. Ona też uwielbia rzucać nogami i wyciągać je.

    U nas karmienie średnio co godzinę wychodzi. W nocy co 3. Niestety ciężko w nią we pchać więcej niż 80 ml na raz. Zwykle tak 60 a potem coś dopije po odbiciu.
    Boże oby to minęło i się wydluzylo bo teraz to 20 minut picie z butelki 10 noszenie potem kolekmjne 10 - 15 picie, usypianie kolejne parę i jak ją odloze to pospi 5 minut i od nowa jedzenie...
    Boże miej mnie w swojej opiece :-)

    2019 Natalka
  • Wikulec Przyjaciółka
    Postów: 115 58

    Wysłany: 25 lipca 2019, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też karmienie trwa wieki :( cyc 1-1 5h (bo ssanie nieefektywne), potem butelka najczęściej 0.5h i spania najczęściej 1h,a czasem 10min. W nocy raz śpi ok 5h, tyle dobrego. Spróbuję systemu sns teraz zamiast butelki, bo się boję że laktacja mi całkiem padnie. Z odciagniem słabo, 30-30ml z obu piersi w sumie najczęściej :(

  • Wikulec Przyjaciółka
    Postów: 115 58

    Wysłany: 25 lipca 2019, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Usg bioderek u nas dobrze, mimo że fizjo kazała ćwiczyć, to lekarz nic złego nie znalazł. Usg serca też dobrze, mieliśmy skierowanie z powodu cukrzycy ciążowej. Dziś idziemy na usg główki.

  • kalika Autorytet
    Postów: 1874 1645

    Wysłany: 25 lipca 2019, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rudzik, ja mam specjalny gorset do kpi, coś jak stanik bez szelek i z dziurami na sutkach który utrzymuje laktator tak, że masz obie ręce wolne. Samo urządzenie też możesz przypiąć do ubrania, włożyć do niego baterie i śmigać po domu.
    Miło, że pytasz o Bruna. U niego wszystko dobrze. Póki co rozwija się prawidłowo. Co prawda ma 3 miesiące, ale rozwojowo jest jak miesieczniak, rozwija się zgodnie z wiekiem skorygowanym. Twoja córcia ma już prawie 2 miesiące, więc rozwojowo jest już na pewno dużo do przodu.

    Doriska, współczuję Ci bardzo, mój starszy syn też jadł jakby nie mógł, karmienie butla trwało do godziny. Dopiero pozniej się ogarnął i zaczął jeść szybciej. O dziwo nocami jadal lepiej.

    Rudzik1 lubi tę wiadomość

    mhsv9vvjufj4nne7.png
    3jvzjw4z8qd2v63z.png
    06.2015 - nasz aniołek:*

  • Pimka Autorytet
    Postów: 1250 3088

    Wysłany: 25 lipca 2019, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 maja 2020, 12:12

    2021:➡️12.02 długi protokół
    22.03🎯15 dojrzałych
    ❄4AA❄3BB❄3BC

    🍀29.05 4AA 7dpt-44,05; 10dpt-158,3; 12dpt-447,0; 14dpt-1075,0; 19dpt-7018, 26dpt mamy ❤rośnij Kropelinko🙏Intralipid+Accofil+Atosiban+Neoparin+Embroglue+Metypred
    2020: z rozmrożonych oocytów:
    4BB❌ 6t2d😥(puste jajo)2BB❌ nieudany😔2/3BC ❌CB😔2/3CB(5doba),3CB(6doba)❌nieudany😔

    2018: protokół krótki:🎯12 dojrzałych, 6 zamrożonoDo 5 doby dotrwał tylko 1(3AC)
    ✅nasz cud urodzony w Dzień Matki❤

    O Nas:
    ♀️Ja
    Histeroskopia-CD3 wysokie👎CD56-NK👎 CD138👍
    👎niedrożne jajowody👎mthrf hetero,👎IO od IX 2020👍hormony 👍edopoduszka👍AMH-3,14
    👍immunologia
    ♂️On-
    👎👍morfologia 2%(2018)-->4%(2020)-->6%(2021);👎ruchliwość- 24,2%👎mthrf homo
    👍test HBA-87%👍test stresu oksydacyjnego plemników👍Fragmentacja DNA-91%
‹‹ 574 575 576 577 578 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ