Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamusie wrzesień 2021❤️
Odpowiedz

Mamusie wrzesień 2021❤️

Oceń ten wątek:
  • Cola87 Autorytet
    Postów: 2868 2971

    Wysłany: 8 lutego 2021, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie co a ja w tej ciąży mam takie dziwne zachcianki 🙈 ja też szczupła nie jestem i muszę uważać co jem, ale no nie daje rady czasem. Musiałam dziś zrobić placki ziemniaczane ze śmietaną i cukrem... wszystko spoko tylko ja nigdy na słodko nie jadałam i zawsze uważałam to za coś dziwnego...nie wiem co mnie napadło ale było takie pyszne że chyba jutro też zrobię 🙈 w pierwszej ciąży nie miałam w ogóle takich takich zachcianek. Przytyłam 10 kg wtedy a teraz boje się jak to będzie jak tam będzie mnie trzymać...

    Miracle lubi tę wiadomość

    qdkk2n0ahanlnmk1.png klz9ej28mp9ifznz.png
  • Miracle Autorytet
    Postów: 3408 5312

    Wysłany: 8 lutego 2021, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cola87 wrote:
    Wiecie co a ja w tej ciąży mam takie dziwne zachcianki 🙈 ja też szczupła nie jestem i muszę uważać co jem, ale no nie daje rady czasem. Musiałam dziś zrobić placki ziemniaczane ze śmietaną i cukrem... wszystko spoko tylko ja nigdy na słodko nie jadałam i zawsze uważałam to za coś dziwnego...nie wiem co mnie napadło ale było takie pyszne że chyba jutro też zrobię 🙈 w pierwszej ciąży nie miałam w ogóle takich takich zachcianek. Przytyłam 10 kg wtedy a teraz boje się jak to będzie jak tam będzie mnie trzymać...

    HA!tez robilam placki ziemniaczane w sobote, jadlam z sosem grzybowem a pozniej z cukrem :D mniaaaaam

    age.png

    age.png

    21.08.21 Liam <3 2800g,48cm miłości
    23.04.25 Emily <3 3600g, 50cm miłości

    28.12.2020-crio transfer 🧚🏻❤️🙏
    4.01.2021- 7dpt Beta HCG 22,70 🙏
    7.01.2021 - 10dpt Beta HCG 95.40🙏
    11.01.2021 - 14dpt Beta HCG 791.40 🙏
    20.01.2021- 23 dpt pierwsze USG Mamy ❤️

    Wracamy po rodzeństwo III IVF 🧚🏻
    19.08.2024- crio transfer 🧚🏻❤️🙏
    27.08.2024- 8dpt Beta HCG 68
    29.08.2024- 10dpt Beta HCG 193,7
    31.08.2024- 12dpt Beta HCG 512,5
    02.09.2024- 14dpt Beta HCG 1586,6
    09.09.2024- 21 dpt pierwsze USG Mamy ❤️

    🧚🏻“Om Hreem Yoginim Yogini Yogeswari Yoga Bhayankari Sakala Sthavara
    Jangamasya Mukha Hridayam Mama Vasam akarsha Akarshaya Namaha!””🧚‍♀️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lutego 2021, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cola87 wrote:
    Wiecie co a ja w tej ciąży mam takie dziwne zachcianki 🙈 ja też szczupła nie jestem i muszę uważać co jem, ale no nie daje rady czasem. Musiałam dziś zrobić placki ziemniaczane ze śmietaną i cukrem... wszystko spoko tylko ja nigdy na słodko nie jadałam i zawsze uważałam to za coś dziwnego...nie wiem co mnie napadło ale było takie pyszne że chyba jutro też zrobię 🙈 w pierwszej ciąży nie miałam w ogóle takich takich zachcianek. Przytyłam 10 kg wtedy a teraz boje się jak to będzie jak tam będzie mnie trzymać...

    Też mam ochotę na różne słodkie przekąski. Trzy dni z rzędu jadłam słodkie naleśniki z twarożkiem i śmietaną, podsmażane na maśle. Gotuję sobie kisiele, budynie. No i już jest 2kg na plusie. Ale się tym specjalnie nie przejmuje, przynajmniej do czasu póki wyniki badań są ok i lekarz nie ma zastrzeżeń do mojej wagi. W czwartek planuję iść na pobranie krwi.

    Cola87 lubi tę wiadomość

  • opóźniona Autorytet
    Postów: 1842 1256

    Wysłany: 8 lutego 2021, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja już po wizycie. 21 mm człowieka, serce 176 uderzeń na minutę. Za miesiąc prenatalne i będziemy wiedzieć co dalej. Teraz mam się zastanowić czy robić pappę czy zamiast niej Sanco. Nie ukrywam, że zależy mi na tym, żeby jak najszybciej dowiedzieć się o ewentualnej wadzie genetycznej i podjąć stosowne działania. Poza tym cukier na granicy i ciśnienie też na granicy. Kolejna wizyta 8 marca. Dziękuję za kciuki i proszę o jeszcze. Pozdrawiam Was Dziewczyny 😘
    Dołączam zdjęcie kiepskiej jakości. Dziś 8+4
    https://zapodaj.net/8c62bac707688.jpg.html

    Miracle, nat87, Magu, Tusianka, nick nieaktualny, Wombat, Marianka@87, Wojna, Cola87, Kania85, Beza87, Marcia86, KaaiaN, Etoilka, Marcelina85, Casjopea lubią tę wiadomość


    Alicja 40 tc. 2007
    Aniołek 6 tc. 2012 (*)
    Antonina 35 tc. 2016
    Anastazja 30 tc. 2021

  • Gosiaaak Autorytet
    Postów: 911 510

    Wysłany: 8 lutego 2021, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj zapisałam się na prenatalne na 4 marca. Ciężko było się dopchac do lekarza. Będzie to 12t5d. To chyba dobry termin co? Pappe mam zrobić kilka dni wcześniej i razem z nią udać się do ginekologa.

    Miracle lubi tę wiadomość

    31.12.2020 pozytywny test, beta HCG 53,4 mUl/ml (26dc)
    04.01.2021 beta HCG 417 mUl/ml , progesteron 34,5 ng/ml
    11.01.2021 beta HCG 6572 mUl/ml
    12.01.2021 pęcherzyk ciążowy 0.82 cm + pęcherzyk żółtkowy 0.27 cm
    15.01.2021 beta HCG 26 361 mIU/ml
    30.02.2021 Mały człowiek - 200 g
  • Miracle Autorytet
    Postów: 3408 5312

    Wysłany: 8 lutego 2021, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    opóźniona wrote:
    Hej, ja już po wizycie. 21 mm człowieka, serce 176 uderzeń na minutę. Za miesiąc prenatalne i będziemy wiedzieć co dalej. Teraz mam się zastanowić czy robić pappę czy zamiast niej Sanco. Nie ukrywam, że zależy mi na tym, żeby jak najszybciej dowiedzieć się o ewentualnej wadzie genetycznej i podjąć stosowne działania. Poza tym cukier na granicy i ciśnienie też na granicy. Kolejna wizyta 8 marca. Dziękuję za kciuki i proszę o jeszcze. Pozdrawiam Was Dziewczyny 😘
    Dołączam zdjęcie kiepskiej jakości. Dziś 8+4
    https://zapodaj.net/8c62bac707688.jpg.html

    cudny maluszek, co Ci powiedzieli na temat cukru i cisnienia?

    opóźniona lubi tę wiadomość

    age.png

    age.png

    21.08.21 Liam <3 2800g,48cm miłości
    23.04.25 Emily <3 3600g, 50cm miłości

    28.12.2020-crio transfer 🧚🏻❤️🙏
    4.01.2021- 7dpt Beta HCG 22,70 🙏
    7.01.2021 - 10dpt Beta HCG 95.40🙏
    11.01.2021 - 14dpt Beta HCG 791.40 🙏
    20.01.2021- 23 dpt pierwsze USG Mamy ❤️

    Wracamy po rodzeństwo III IVF 🧚🏻
    19.08.2024- crio transfer 🧚🏻❤️🙏
    27.08.2024- 8dpt Beta HCG 68
    29.08.2024- 10dpt Beta HCG 193,7
    31.08.2024- 12dpt Beta HCG 512,5
    02.09.2024- 14dpt Beta HCG 1586,6
    09.09.2024- 21 dpt pierwsze USG Mamy ❤️

    🧚🏻“Om Hreem Yoginim Yogini Yogeswari Yoga Bhayankari Sakala Sthavara
    Jangamasya Mukha Hridayam Mama Vasam akarsha Akarshaya Namaha!””🧚‍♀️
  • Miracle Autorytet
    Postów: 3408 5312

    Wysłany: 8 lutego 2021, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiaaak wrote:
    Dzisiaj zapisałam się na prenatalne na 4 marca. Ciężko było się dopchac do lekarza. Będzie to 12t5d. To chyba dobry termin co? Pappe mam zrobić kilka dni wcześniej i razem z nią udać się do ginekologa.

    To bedziemy w tym samym dniu miec prenatalne, u mnie to bedzie 12+1.

    A czemu Pappe trzeba robic blisko prenatalnych? Ja chcialam juz jutro podobno od 8 tygodnia mozna, czy jest jakos inaczej?

    age.png

    age.png

    21.08.21 Liam <3 2800g,48cm miłości
    23.04.25 Emily <3 3600g, 50cm miłości

    28.12.2020-crio transfer 🧚🏻❤️🙏
    4.01.2021- 7dpt Beta HCG 22,70 🙏
    7.01.2021 - 10dpt Beta HCG 95.40🙏
    11.01.2021 - 14dpt Beta HCG 791.40 🙏
    20.01.2021- 23 dpt pierwsze USG Mamy ❤️

    Wracamy po rodzeństwo III IVF 🧚🏻
    19.08.2024- crio transfer 🧚🏻❤️🙏
    27.08.2024- 8dpt Beta HCG 68
    29.08.2024- 10dpt Beta HCG 193,7
    31.08.2024- 12dpt Beta HCG 512,5
    02.09.2024- 14dpt Beta HCG 1586,6
    09.09.2024- 21 dpt pierwsze USG Mamy ❤️

    🧚🏻“Om Hreem Yoginim Yogini Yogeswari Yoga Bhayankari Sakala Sthavara
    Jangamasya Mukha Hridayam Mama Vasam akarsha Akarshaya Namaha!””🧚‍♀️
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 8 lutego 2021, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Ja dzisiaj całą w nerwach. Od rana. Najpierw czekałam 2h, zanim córka zrobi siku. ;P Pojechaliśmy do lab. A tam kolejka na 20 osób... na szczęście poszłam się spytać, czy małe dzieci bez kolejki i Pani powiedziała, że owszem. :) No to jakiś plus. Ale w wynikach krwii wyszły chocki, córka ma niskie neutrofile i leukocyty. Ja już znalazłam u niej białaczkę. 🙈 Na teleporadzie Pani Dr mnie uspokoiła trochę, ale niedużo. :p Musimy za jakiś czas powtórzyć morfologie... Ja już ją chciałam zapisywać do hematologa. : p

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • Magu Autorytet
    Postów: 1281 727

    Wysłany: 8 lutego 2021, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Opóźniona super, że wszystko dobrze. Bobo super. :)

    opóźniona lubi tę wiadomość

    3jgxvfxmmo60rzi2.png
  • Magu Autorytet
    Postów: 1281 727

    Wysłany: 8 lutego 2021, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I czy mogłybyście przestać pisać ciągle o plackach ziemniaczanych? 🤪 Bo mi się nie chce ziemniaków trzeć. :D

    Marcelina85, Marghe lubią tę wiadomość

    3jgxvfxmmo60rzi2.png
  • Dreamer Autorytet
    Postów: 2040 849

    Wysłany: 8 lutego 2021, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miracle wrote:
    To bedziemy w tym samym dniu miec prenatalne, u mnie to bedzie 12+1.

    A czemu Pappe trzeba robic blisko prenatalnych? Ja chcialam juz jutro podobno od 8 tygodnia mozna, czy jest jakos inaczej?

    Nie rób jeszcze. Niektórzy to zalecają dopiero w dniu badania. Podobno wynik najdokładniejszy. Ja się właśnie waham ale raczej zrobię tydzień przed usg żeby mieć wynik gotowy. Ja i tak w ta pappe to słabo wierze

  • opóźniona Autorytet
    Postów: 1842 1256

    Wysłany: 8 lutego 2021, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miracle wrote:
    cudny maluszek, co Ci powiedzieli na temat cukru i cisnienia?
    Na ciśnienie Dopegyt 3x1 (od pozytywnego testu brałam 2x1, bo przewlekle choruje na nadciśnienie). Cukier na granicy 92 mg. Doktor zapytała się tylko czy wcześniej miałam cukrzycę ciążową i tyle. Na przyszłą wizytę nie zleciła badania glukozy, ale chyba sama dorzucę. Bo przeszłam na ciemne pieczywo i chudy nabiał, słodycze raz w tygodniu, a cukier wysoki. Tyle z tego, że nic nie przytyłam od poprzedniej wizyty.


    Alicja 40 tc. 2007
    Aniołek 6 tc. 2012 (*)
    Antonina 35 tc. 2016
    Anastazja 30 tc. 2021

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lutego 2021, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miracle wrote:
    To bedziemy w tym samym dniu miec prenatalne, u mnie to bedzie 12+1.

    I ja też zapisałam się na 4 marca na prenatalne. Według USG to będzie 12+3.

    Opozniona super, że wszystko ok.

    Ale smaka na placki mi zrobiłyscie. Chętnie bym zjadła takie chrupiące że śmietaną mmmm.

    opóźniona lubi tę wiadomość

  • opóźniona Autorytet
    Postów: 1842 1256

    Wysłany: 8 lutego 2021, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miracle wrote:
    To bedziemy w tym samym dniu miec prenatalne, u mnie to bedzie 12+1.

    A czemu Pappe trzeba robic blisko prenatalnych? Ja chcialam juz jutro podobno od 8 tygodnia mozna, czy jest jakos inaczej?
    Ja mam mieć pobranie na pappę 4 marca i z wynikami mam się stawić na usg prenatalne 9 marca. Wtedy lekarz wylicza ryzyko na podstawie krwi i usg.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lutego 2021, 17:56


    Alicja 40 tc. 2007
    Aniołek 6 tc. 2012 (*)
    Antonina 35 tc. 2016
    Anastazja 30 tc. 2021

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lutego 2021, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nalia wrote:
    Hej! Ja dzisiaj całą w nerwach. Od rana. Najpierw czekałam 2h, zanim córka zrobi siku. ;P Pojechaliśmy do lab. A tam kolejka na 20 osób... na szczęście poszłam się spytać, czy małe dzieci bez kolejki i Pani powiedziała, że owszem. :) No to jakiś plus. Ale w wynikach krwii wyszły chocki, córka ma niskie neutrofile i leukocyty. Ja już znalazłam u niej białaczkę. 🙈 Na teleporadzie Pani Dr mnie uspokoiła trochę, ale niedużo. :p Musimy za jakiś czas powtórzyć morfologie... Ja już ją chciałam zapisywać do hematologa. : p

    A z czego pobieraliście morfologie? Z palca czy z żyły?

  • opóźniona Autorytet
    Postów: 1842 1256

    Wysłany: 8 lutego 2021, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nalia wrote:
    Hej! Ja dzisiaj całą w nerwach. Od rana. Najpierw czekałam 2h, zanim córka zrobi siku. ;P Pojechaliśmy do lab. A tam kolejka na 20 osób... na szczęście poszłam się spytać, czy małe dzieci bez kolejki i Pani powiedziała, że owszem. :) No to jakiś plus. Ale w wynikach krwii wyszły chocki, córka ma niskie neutrofile i leukocyty. Ja już znalazłam u niej białaczkę. 🙈 Na teleporadzie Pani Dr mnie uspokoiła trochę, ale niedużo. :p Musimy za jakiś czas powtórzyć morfologie... Ja już ją chciałam zapisywać do hematologa. : p
    nie denerwuj się. ja tak kiedyś mężowi białaczkę zdiagnozowałam po jednym badaniu.
    u dzieci morfologia szybko się zmienia, więc poczekaj spokojnie i powtórz za jakiś czas :)


    Alicja 40 tc. 2007
    Aniołek 6 tc. 2012 (*)
    Antonina 35 tc. 2016
    Anastazja 30 tc. 2021

  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 8 lutego 2021, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama Trójki wrote:
    A z czego pobieraliście morfologie? Z palca czy z żyły?
    Z żyły

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lutego 2021, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nalia wrote:
    Z żyły

    Tak pytałam, bo z palca jak jest pobierana morfologia to wyniki czasem odbiegają od normy, zwłaszcza jak krew jest wyciskana z palca.

  • Cola87 Autorytet
    Postów: 2868 2971

    Wysłany: 8 lutego 2021, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Opóźniona super że wszystko w porządku ☺️

    opóźniona lubi tę wiadomość

    qdkk2n0ahanlnmk1.png klz9ej28mp9ifznz.png
  • Gosiaaak Autorytet
    Postów: 911 510

    Wysłany: 8 lutego 2021, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie lekarz mówił, że mam zrobić wcześniej i przyjść z wynikiem. Najlepiej blisko terminu badania prenatalnego.

    Także nie idź jeszcze, po pierwsze to nic Ci nie da a po drugie, może faktycznie lepiej bliżej USG aby było wszystko dokładniejsze.

    Mamaginekolog na youtubie pokazuje jak wygląda dokładnie ten program do wyliczania prawdopodobieństwa. Wpisując te wyniki z pappy. Możecie sobie obejrzeć jak wygląda to w praktyce 😊

    31.12.2020 pozytywny test, beta HCG 53,4 mUl/ml (26dc)
    04.01.2021 beta HCG 417 mUl/ml , progesteron 34,5 ng/ml
    11.01.2021 beta HCG 6572 mUl/ml
    12.01.2021 pęcherzyk ciążowy 0.82 cm + pęcherzyk żółtkowy 0.27 cm
    15.01.2021 beta HCG 26 361 mIU/ml
    30.02.2021 Mały człowiek - 200 g
‹‹ 92 93 94 95 96 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ