Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne !! MARZEC 2021 !!
Odpowiedz

!! MARZEC 2021 !!

Oceń ten wątek:
  • Misiaa Autorytet
    Postów: 4893 7473

    Wysłany: 25 lipca 2020, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się o zęby też obawiam... w pierwszej ciąży nie miałam problemów żadnych a w drugiej posypały mi się prawie wszystkie...do dzisiaj z nimi wojuję..

    24tc...17.05.2017 córeczka 😇💔
    26tc...02.03-19.05.2018 córeczka 😇💔
    IV.2019 CB
    24tc...11.12.2020 córeczka👼💔
    9tc... VI.2021 😇💔
    05.05.2022 na świecie pojawił się CUD BARTUŚ ❤

    "Wtedy, gdy wydaje mi się, że już nie dam rady
    - przypominam sobie kto mi się przygląda..."
  • VianEthel2 Autorytet
    Postów: 3064 2052

    Wysłany: 25 lipca 2020, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiaa ja też mam slabe. W lutym miałam do leczenia 1, a przyszlam teraz to już sa 3 kolejne.


    👸: 1,70cm ->4.86cm ->6.05cm ->129g ->174g♀️ ->395g ->522g ->683g ->998g ->1449g ->1881g ->2193g ->2518g-> 2720g
    Diana: 23.02.2021
    Weronika(ur. 25tc): 08-24.06.2019(*)
    Okolice Warszawy
  • straw_berry Autorytet
    Postów: 439 290

    Wysłany: 25 lipca 2020, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiaa to mnie pocieszyłaś. W pierwszej ciąży też nie miałam problemów, sądziłam więc myślałam, że duże szanse na to i teraz. Zobaczymy. U mnie w pierwszej ciąży podczas wizyty w 7 msc dentysta stwierdził obecność ósemki na górze 🤔 nic w ciąży powiedział, że z tym nie zrobi, tylko płukać. Na szczęście nic nie bolało, tj nie wiedziałam, że ona tam już jest 🤔

    0d1y9jcg8epzzedk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lipca 2020, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hania, spokojnie, te plamienia to nie od acardu, bo on i tak utrzymuje się jeszcze kilka dni w organizmie.
    I na Twoim miejscu brałabym do czasu wizyty i wówczas skonsultowała z lekarzem.

    Ja również aktualnie biorę acard, w poprzedniej ciąży również go brałam do 37 tc. U mnie wskazaniem są mutacje (tak jak u Frelci).
    I szczerze mówiąc pierwszy raz usłyszałam o wadach u dziecka spowodowanych przyjmowaniem przez matkę acardu. BlackRose czy możesz przytoczyć jakieś rzetelne źródło tej informacji??
    Bo takie info może niepotrzebnie zestresować Dziewczyny...

  • Hania007 Autorytet
    Postów: 2239 1135

    Wysłany: 25 lipca 2020, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny na wątku na OF tak wychwalały ten acard, nie wiedziałam ze on jest taki niebezpieczny na własna rękę. Czekam na wiadomosc dotycząca teleporady.

    7l5Dp2.png

    💙29.03.2021r - nasz malutki cud💙

    maj 2021r - marzec 2022r - starania o rodzeństwo 👨‍👩‍👧‍👦

    10dpo - ⏸ - 9cs🍀
    11dpo - beta 37,56 mIU/ml
    14dpo - beta 207 mlU/ml
    5t+0d - USG - pęcherzyk 🔘 2,6mm
    7t+0d - Dzidzia 0,68cm🥰
    10t+0d - 2,68cm 👶🏻
    12t+6d - 5,5cm 👧🏻🎀
  • Hania007 Autorytet
    Postów: 2239 1135

    Wysłany: 25 lipca 2020, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cabrera wrote:
    Hania, spokojnie, te plamienia to nie od acardu, bo on i tak utrzymuje się jeszcze kilka dni w organizmie.
    I na Twoim miejscu brałabym do czasu wizyty i wówczas skonsultowała z lekarzem.

    Ja również aktualnie biorę acard, w poprzedniej ciąży również go brałam do 37 tc. U mnie wskazaniem są mutacje (tak jak u Frelci).
    I szczerze mówiąc pierwszy raz usłyszałam o wadach u dziecka spowodowanych przyjmowaniem przez matkę acardu. BlackRose czy możesz przytoczyć jakieś rzetelne źródło tej informacji??
    Bo takie info może niepotrzebnie zestresować Dziewczyny...
    Ja czytałam u mamaginekolog na blogu o acardzie ze jest bardzo kontrowersyjny bo kiedyś to była główna i niepodważalna zasada żeby nie brać takich leków a teraz badania mówią zupełnie co innego. Ale widzę ze dużo dziewczyn go przyjmuje.

    7l5Dp2.png

    💙29.03.2021r - nasz malutki cud💙

    maj 2021r - marzec 2022r - starania o rodzeństwo 👨‍👩‍👧‍👦

    10dpo - ⏸ - 9cs🍀
    11dpo - beta 37,56 mIU/ml
    14dpo - beta 207 mlU/ml
    5t+0d - USG - pęcherzyk 🔘 2,6mm
    7t+0d - Dzidzia 0,68cm🥰
    10t+0d - 2,68cm 👶🏻
    12t+6d - 5,5cm 👧🏻🎀
  • BlackRose 89 Autorytet
    Postów: 1262 822

    Wysłany: 25 lipca 2020, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cabrera wrote:
    Hania, spokojnie, te plamienia to nie od acardu, bo on i tak utrzymuje się jeszcze kilka dni w organizmie.
    I na Twoim miejscu brałabym do czasu wizyty i wówczas skonsultowała z lekarzem.

    Ja również aktualnie biorę acard, w poprzedniej ciąży również go brałam do 37 tc. U mnie wskazaniem są mutacje (tak jak u Frelci).
    I szczerze mówiąc pierwszy raz usłyszałam o wadach u dziecka spowodowanych przyjmowaniem przez matkę acardu. BlackRose czy możesz przytoczyć jakieś rzetelne źródło tej informacji??
    Bo takie info może niepotrzebnie zestresować Dziewczyny...

    Nie mam takich źródeł bo nie jestem lekarzem jak już wspomniałam. Nie mniej nawet wspomniana mamaginekolog pisze ze badania nad tym lekiem wciąż trwają i nie ma pełnej wiedzy na temat tego leku.
    Moja wypowiedź miala na celu nie straszenie tylko zwrócenie uwagi, że to lek a nie dropsy i żadna z nas tu nie ma skończonych lat studiów i doświadczenia by w tak delikatnym momencie jak ciąża brać jakiekolwiek leki według własnego widzimisię.

    hchy90bv5a4juf6w.png
  • Misiaa Autorytet
    Postów: 4893 7473

    Wysłany: 25 lipca 2020, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a myślałyście nad imionami?

    24tc...17.05.2017 córeczka 😇💔
    26tc...02.03-19.05.2018 córeczka 😇💔
    IV.2019 CB
    24tc...11.12.2020 córeczka👼💔
    9tc... VI.2021 😇💔
    05.05.2022 na świecie pojawił się CUD BARTUŚ ❤

    "Wtedy, gdy wydaje mi się, że już nie dam rady
    - przypominam sobie kto mi się przygląda..."
  • BlackRose 89 Autorytet
    Postów: 1262 822

    Wysłany: 25 lipca 2020, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiaa wrote:
    Dziewczyny a myślałyście nad imionami?

    Nieee 🙂 czekamy aż poznamy płeć.
    Misia masz wybrane już?

    hchy90bv5a4juf6w.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lipca 2020, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BlackRose to proszę nie pisz, ze taki acard powoduje wady u dzieci 🙏🙏🙏
    Ja również jestem zdania, ze leki powinny być przyjmowane zgodnie z zaleceniem lekarza, ale widzisz, ze Hania jest zdenerwowana i serio nie ma potrzeby dokładania jej nerwów 😊

    Na ovu sporo dziewczyn rzeczywiście przyjmuje acard, ale głównie dlatego, ze miały zrobione badania w stronę trombofilii (w skrócie mutacje). I rzeczywiście na tej podstawie bardzo dużo lekarzy zleca przyjmowanie acardu (nie tylko w ciąży).
    Ja dzięki temu panelowi dowiedziałam się o konieczności przyjmowania heparyny nawet na czas kilkugodzinnej podróży (samochodem czy samolotem) - niezależnie od ciąży!

    Na koniec przesyłam dużo dobrej energii na cały weekend ❤️
    Im mniej stresu mamy, tym dla naszych bąbli lepiej ❤️

    Ps. BlackRose mam nadzieje, ze nie odbierzesz zle tego posta. Ja tylko z doświadczenia wiem, że takie informacje mogą niepotrzebnie kogoś zestresować

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lipca 2020, 10:07

    nick nieaktualny, sisi lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lipca 2020, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frelcia gratulacje ❤️❤️❤️ Super wieści 😊

  • Frelciaa Autorytet
    Postów: 3928 5067

    Wysłany: 25 lipca 2020, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zreszta acard 75 to jest nic. Teraz nawet ginekolodzy podnoszą dawkę do 150mg

    Dziękuje Dziewczyny za gratulacje ❤️ Prenatalne mam już umówione

    sisi lubi tę wiadomość

    👩🏻‍🦰 29l.
    🔺endometrioza IIIst.,
    🔹kir BX
    🔺MTHFR_677C>T homo 🔺PAI-1 4G hetero
    💊acard od 1dc i 💉heparyna od transferu
    🔺ryzyko celiakii - dieta bg
    - 5 transfer poronienie w 8tc. :(
    👨🏽33l.
    🔺HBA 58%
    🔹reszta parametrów w normie

    🤰🏼Zarodeczku nasz malutki rośnij duży, okrąglutki. Pięknie się zagnieżdżaj i na 9 miesięcy w moim brzuszku zamieszkaj”👩‍❤️‍👨
    16.06- 6 transfer blaski 4BB <3
    22.06.20 6 dpt- beta 43,33 prog.33
    24.06.20 8 ddpt- beta 113,9 prog.35
    16.07.20 - ❤️ Serduszko nasze bije!
    25.07.20- 2 cm Kluseczka <3 tętno 167/min
    18.02.21- nasz Chłopczyk już na świecie 😍
    ZdiDp1.png
    Litania do św Józefa 🙏🏻
  • Misiaa Autorytet
    Postów: 4893 7473

    Wysłany: 25 lipca 2020, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BlackRose 89 wrote:
    Nieee 🙂 czekamy aż poznamy płeć.
    Misia masz wybrane już?
    Jeśli będzie chłopiec to Francieszek, to imię mieliśmy już wybrane przy pierwszych córeczkach...jeśli będzie córka to nie mamy zielonego pojęcia...

    24tc...17.05.2017 córeczka 😇💔
    26tc...02.03-19.05.2018 córeczka 😇💔
    IV.2019 CB
    24tc...11.12.2020 córeczka👼💔
    9tc... VI.2021 😇💔
    05.05.2022 na świecie pojawił się CUD BARTUŚ ❤

    "Wtedy, gdy wydaje mi się, że już nie dam rady
    - przypominam sobie kto mi się przygląda..."
  • Misiaa Autorytet
    Postów: 4893 7473

    Wysłany: 25 lipca 2020, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frelciaa wrote:
    Zreszta acard 75 to jest nic. Teraz nawet ginekolodzy podnoszą dawkę do 150mg

    Dziękuje Dziewczyny za gratulacje ❤️ Prenatalne mam już umówione
    Ja biorę 150 ;) + oczywiście heparynka z rana na "poprawę" humoru :D

    24tc...17.05.2017 córeczka 😇💔
    26tc...02.03-19.05.2018 córeczka 😇💔
    IV.2019 CB
    24tc...11.12.2020 córeczka👼💔
    9tc... VI.2021 😇💔
    05.05.2022 na świecie pojawił się CUD BARTUŚ ❤

    "Wtedy, gdy wydaje mi się, że już nie dam rady
    - przypominam sobie kto mi się przygląda..."
  • BlackRose 89 Autorytet
    Postów: 1262 822

    Wysłany: 25 lipca 2020, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja proszę, czytajcie ze zrozumieniem....

    Alala lubi tę wiadomość

    hchy90bv5a4juf6w.png
  • straw_berry Autorytet
    Postów: 439 290

    Wysłany: 25 lipca 2020, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, że BlackRose chciała tylko powiedzieć, by nie brać "podwójnej" dawki leku w razie jego pominięcia . Tak piszą nawet czasem na ulotkach(?), bo to może narobić szkód... Nie mam imienia, czekam na serduszko w piątek, a potem na płeć (?). Dla dziewczynki miałam w poprzedniej ciąży, a mam syna, choć tamto imię już mi się nie podoba 🤣

    0d1y9jcg8epzzedk.png
  • Frelciaa Autorytet
    Postów: 3928 5067

    Wysłany: 25 lipca 2020, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiaa wrote:
    Ja biorę 150 ;) + oczywiście heparynka z rana na "poprawę" humoru :D

    Ja tez heparynka rano. Kurczę już mam prenatalne umówione. Poczułam się już dużo stabilniej.

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    👩🏻‍🦰 29l.
    🔺endometrioza IIIst.,
    🔹kir BX
    🔺MTHFR_677C>T homo 🔺PAI-1 4G hetero
    💊acard od 1dc i 💉heparyna od transferu
    🔺ryzyko celiakii - dieta bg
    - 5 transfer poronienie w 8tc. :(
    👨🏽33l.
    🔺HBA 58%
    🔹reszta parametrów w normie

    🤰🏼Zarodeczku nasz malutki rośnij duży, okrąglutki. Pięknie się zagnieżdżaj i na 9 miesięcy w moim brzuszku zamieszkaj”👩‍❤️‍👨
    16.06- 6 transfer blaski 4BB <3
    22.06.20 6 dpt- beta 43,33 prog.33
    24.06.20 8 ddpt- beta 113,9 prog.35
    16.07.20 - ❤️ Serduszko nasze bije!
    25.07.20- 2 cm Kluseczka <3 tętno 167/min
    18.02.21- nasz Chłopczyk już na świecie 😍
    ZdiDp1.png
    Litania do św Józefa 🙏🏻
  • Misiaa Autorytet
    Postów: 4893 7473

    Wysłany: 25 lipca 2020, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frelciaa wrote:
    Ja tez heparynka rano. Kurczę już mam prenatalne umówione. Poczułam się już dużo stabilniej.
    Bardzo się cieszę :* ja mam wizytę serduszkową dopiero 12.08 i chyba jajo zniosę do tej pory..

    24tc...17.05.2017 córeczka 😇💔
    26tc...02.03-19.05.2018 córeczka 😇💔
    IV.2019 CB
    24tc...11.12.2020 córeczka👼💔
    9tc... VI.2021 😇💔
    05.05.2022 na świecie pojawił się CUD BARTUŚ ❤

    "Wtedy, gdy wydaje mi się, że już nie dam rady
    - przypominam sobie kto mi się przygląda..."
  • Frelciaa Autorytet
    Postów: 3928 5067

    Wysłany: 25 lipca 2020, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cabrera a Ty masz może takie mutacje jak ja? Bo ja wiem ze heparynę muszę brać jak np zlamalabym nogę i byłabym unieruchomiona na dłużej.

    Misia będzie wszystko dobrze!! Ja mam kolejna wizytę 7 sierpnia i skierowanie na badania a potem już chyba 20 prenatalne jak dobrze pamietam . Doktor wie ze ja póki co 3 tygodni odstępu nie wytrzymam.

    👩🏻‍🦰 29l.
    🔺endometrioza IIIst.,
    🔹kir BX
    🔺MTHFR_677C>T homo 🔺PAI-1 4G hetero
    💊acard od 1dc i 💉heparyna od transferu
    🔺ryzyko celiakii - dieta bg
    - 5 transfer poronienie w 8tc. :(
    👨🏽33l.
    🔺HBA 58%
    🔹reszta parametrów w normie

    🤰🏼Zarodeczku nasz malutki rośnij duży, okrąglutki. Pięknie się zagnieżdżaj i na 9 miesięcy w moim brzuszku zamieszkaj”👩‍❤️‍👨
    16.06- 6 transfer blaski 4BB <3
    22.06.20 6 dpt- beta 43,33 prog.33
    24.06.20 8 ddpt- beta 113,9 prog.35
    16.07.20 - ❤️ Serduszko nasze bije!
    25.07.20- 2 cm Kluseczka <3 tętno 167/min
    18.02.21- nasz Chłopczyk już na świecie 😍
    ZdiDp1.png
    Litania do św Józefa 🙏🏻
  • DomiKa Przyjaciółka
    Postów: 89 106

    Wysłany: 25 lipca 2020, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frelciaa, gratuluję 😊
    A jak to jest z tymi prenatalnymi, to się robi u swojego gin czy gdzieś się umawia? Ile mniej więcej to kosztuje?
    Ps. Wczoraj pierwszy raz (a nawet 3 razy) wymiotowałam. Jescze nigdy nie miałam takiego wieczoru. Czy któraś z Was regularne wymiotuje czy tylko sporadycznie?


    dhi4s65ga1l8cvmy.png

‹‹ 123 124 125 126 127 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ranking aplikacji ciążowych dla kobiet w ciąży

Jak wybrać najlepszą aplikację ciążową? Zapytałyśmy o to tysiące kobiet w ciąży i po porodzie odwiedzających nasz portal. Najlepsza aplikacja ciążowa to taka, która spełnia szereg wymagań – śledzi wagę z indywidualnymi normami, oferuje codzienne porady tworzone przez lekarzy, ma tryb połogu i naprawdę towarzyszy kobiecie przez całe 9 miesięcy. Wyniki rankingu w kilku aspektach nawet nas zaskoczyły.

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ