X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🌷MedArt w ciąży🌷
Odpowiedz

🌷MedArt w ciąży🌷

Oceń ten wątek:
  • Anulas Autorytet
    Postów: 2101 1326

    Wysłany: 16 lipca 2020, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sanprobi super forte taki dr mi zaleciła.

    Napisalam się i nic się nie zapisało 🙉 Mnie mocno bolalo w plecach i dr powoedziala, że taki ból to nerki i pewnie mam bakterie i że szkoda czasu na badania zaraz dala mi ta saszetkę i faktycznie przeszlo.

    Mnie boli z prawej strony. Zwlaszcza jak leżę na prawym boku i siku mi się chce to najsilniejszy bol. Jak na dusze to też troche boli. Zaczelo się krotko przed krwawieniem. Krwiak jest z prawej strony, ale zaczynam się bać czy to nie wyrostek 😱 Z drugiej strony noe wiem czy tak dlugo wyrostek boli, czy juz dawno nie dostalabym zapalenia🤔

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lipca 2020, 17:32

    JustynaFrog lubi tę wiadomość

  • Niezapominajka12345 Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 16 lipca 2020, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie też czasem boli z prawej strony, robiłam już kilka razy próby wątrobowe bo dr Kru to podejrzewal i się okazało że mam podwyższone alat norma jest do 40, a ja miałam 88, kazał nie jeść słodyczy 😉😉😱😅i faktycznie ograniczyłam (ale nie do końca oczywiście) i już jest lepiej teraz mam wynik ok 48, więc spada😉

  • Anulas Autorytet
    Postów: 2101 1326

    Wysłany: 16 lipca 2020, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O to w sumie moze też byc wątroba, nie pomuslalam. Tyle tych leków ciagle biorę 😡 W sumie od poczatku ciąży przez tego krwiaka to jeszcze nic nie mam odłożone.

  • Niezapominajka12345 Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 16 lipca 2020, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no spróbuj zrobić te próby wątrobowe, mi też dr Kru mówil że dużo leków biorę i powoli niektóre wykluczamy ale więcej się nie da heh, mówi że u facetów to zazwyczaj przez grille piwo itp. A u kobiet głównie przez słodycze 😅😉
    Anulas wrote:
    O to w sumie moze też byc wątroba, nie pomuslalam. Tyle tych leków ciagle biorę 😡 W sumie od poczatku ciąży przez tego krwiaka to jeszcze nic nie mam odłożone.

  • Anulas Autorytet
    Postów: 2101 1326

    Wysłany: 16 lipca 2020, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak się lepiej poczuję to podjade do laboratorium i zrobię. Co do słodyczy to święta nie jestem, ale naprawde nie jem ich zbyt wiele i gdyby od takiej ilości watroba miala wysiadać to polowa moich znajomych czekałaby już na przeszczep 😉

    Niezapominajka12345, Glonojadek lubią tę wiadomość

  • Starajacsieocud Ekspertka
    Postów: 216 287

    Wysłany: 16 lipca 2020, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Catlady wrote:
    Miałam 3 razy robione w Medart, zawsze niecałą godzinkę

    Dziękuję 🥰🥰🥰

    f2w39jcgeqknsseo.png


    Medart Poznań
    1 IUI - aniołku na zawsze będziesz w naszej pamięci i naszych sercach
    3 IUI- cudzie trwaj ❤
    37 tydzień - synek, 10 punktów
  • JustynaFrog Autorytet
    Postów: 432 354

    Wysłany: 16 lipca 2020, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulas wrote:
    Sanprobi super forte taki dr mi zaleciła.

    Napisalam się i nic się nie zapisało 🙉 Mnie mocno bolalo w plecach i dr powoedziala, że taki ból to nerki i pewnie mam bakterie i że szkoda czasu na badania zaraz dala mi ta saszetkę i faktycznie przeszlo.

    Mnie boli z prawej strony. Zwlaszcza jak leżę na prawym boku i siku mi się chce to najsilniejszy bol. Jak na dusze to też troche boli. Zaczelo się krotko przed krwawieniem. Krwiak jest z prawej strony, ale zaczynam się bać czy to nie wyrostek 😱 Z drugiej strony noe wiem czy tak dlugo wyrostek boli, czy juz dawno nie dostalabym zapalenia🤔
    Polubiłam zanim dopisalas resztę.
    To faktycznie może być wątroba. Zrób badanie, nie zaszkodzi A zawsze będziesz miała większą wiedze czy to akurat to.

    21.09.2020 - ❤❤
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lipca 2020, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustynaFrog wrote:
    Hmmm Ciebie straszy że szyjka krótka A jak ja na wizycie w 15 tyg miałam 3.5 to mówił że jest ok. Teraz w 18 tyg było 3.8.
    A co do tych bólów to ja miałam jak na razie najmocniej odczuwalne ok 12 tyg, potem jakoś przeszło. Teraz jestem w 19 tyg i tylko jak za duzo pochodzę to tak jakby podbrzusze mnie ciągnie.
    Też badał mnie w 15 tygodniu ja mam wrażenie że on chce u mnie wszystko pod linijkę . I się potem nie potrzebnie stresuje . Chyba muszę na następnej wizycie porozmawiać z nim po męsku 😉

  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 16 lipca 2020, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustynaFrog wrote:
    Dziewczyny udało się którejś wygrać walkę z bakteriami w posiewie z pochwy?
    Po pierwszym posiewie wyszło mi coli i brałam antybiotyk. Teraz drugi posiew i coli nadal jest a do tego doszło jeszcze enterococcus faecalis. Co ja robię nie tak? Może zacząć brać jakiś probiotyk?

    No ja teoretycznie miałam bakterie w posiewie i po antybiotyku miałam posiew i jej już nie było. Sama byłam zdziwiona. Ciekawe kiedy wróci 🙈


    Za dużo, bóli w krzyżu nie miałam, ale ciągnięcia to i owszem. Chyba dr przesadza z tą szyjką :| Fajnie, że jesteś i fajnie, że suwak zrobiłaś :-D Między nami równe 3 tygodnie!

    Dziewczyny jak chcecie to mogę na pierwszej stronie zrobić jakąś listę z terminami porodów :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lipca 2020, 20:18

    Catlady lubi tę wiadomość

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • Niezapominajka12345 Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 16 lipca 2020, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hehehe jestem tego samego zdania, sama nie jem tak dużo może z 2 razy w tygodniu, moi znajomi żrą codziennie heh ale widocznie taka moja natura dr Kru powiedzial, że mam bardzo wrażliwa wątrobę, do tego masa leków no i może coś w tym jest 🙄😅😉
    Anulas wrote:
    Jak się lepiej poczuję to podjade do laboratorium i zrobię. Co do słodyczy to święta nie jestem, ale naprawde nie jem ich zbyt wiele i gdyby od takiej ilości watroba miala wysiadać to polowa moich znajomych czekałaby już na przeszczep 😉

  • Glonojadek Autorytet
    Postów: 720 349

    Wysłany: 16 lipca 2020, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za dużo za dużo wrote:
    Ja tu do was się przyłączę. Dziewczyny powiedzcie mi proszę bo większość z was już w ciąży była i zna różne bóle i dolegliwości a ja nie wiem czy to normalne czy nie . Mam takie coś że zaczęło mnie boleć w krzyżu takie cierpnięcie . I w dole brzucha też jak by taki dyskomfort takie ciągnięcie . Rozumiem że wszystko się powiększa macica będzie się rozciągać . Ale Kru mnie nastraszył że szyjka krótka 3.62 ( moim zdaniem nie jest źle ) i ja się stresuje czy coś się gorszego nie dzieje .

    To u mnie w 17 tyg zmierzył szyjkę i z 3,5 skróciła się na 3,2 - przepisał mi luteinę podjęzykową i powiedział że woli mi dać niż jak ma się okazać na następnej wizycie że mnie musi "położyć" :D oczywiście kilka dni panikowałam ale potem mi przeszło :D

    antonna - popieram listę!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lipca 2020, 21:31

    3 lata starań
    24.03.2020r. - ⏸️
    d70f5fc7b3.png
  • Anulas Autorytet
    Postów: 2101 1326

    Wysłany: 16 lipca 2020, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny po ivf jaki termi porodu bierzecie pod uwage? Dr K liczy od ostatniej mieiaczki. Dr Sz podal 3 terminy. Liczac od miesiączki podal inna date niz dr K. Potem od dnia transferu kolejny termin i ostatni termin to wielkpsc dziecka🙉 Mam termin w przedziale od 01.01 do 09.01😁

  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 17 lipca 2020, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulas wrote:
    Dziewczyny po ivf jaki termi porodu bierzecie pod uwage? Dr K liczy od ostatniej mieiaczki. Dr Sz podal 3 terminy. Liczac od miesiączki podal inna date niz dr K. Potem od dnia transferu kolejny termin i ostatni termin to wielkpsc dziecka🙉 Mam termin w przedziale od 01.01 do 09.01😁

    Ja brałam ten z OM - jest najbardziej adekwatny. Na prenatalnych też mi wyszło starsze dziecko i szybszy termin porodu o 4 dni, ale nic nie poprawiałam. A dr K mi się np pomyliła obliczając termin porodu, więc może u Ciebie też skoro inny lekarz podał inny TP z tej samej daty OM. Mi wpisała w książeczkę 17.01, ale jak byk 40+0 będzie 15.01 hehe

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • Anulas Autorytet
    Postów: 2101 1326

    Wysłany: 17 lipca 2020, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antonna wrote:
    Ja brałam ten z OM - jest najbardziej adekwatny. Na prenatalnych też mi wyszło starsze dziecko i szybszy termin porodu o 4 dni, ale nic nie poprawiałam. A dr K mi się np pomyliła obliczając termin porodu, więc może u Ciebie też skoro inny lekarz podał inny TP z tej samej daty OM. Mi wpisała w książeczkę 17.01, ale jak byk 40+0 będzie 15.01 hehe


    Dr K to mi się o miesiąc pomyliła na 1 wizycie🙉 W domu zwatpilam i się zalamalam, że miesiąc później mam rodzic niż myslalam😡 Ale na kolejnej wizycie przyznala, że pomyliła miesiac okresu

    Glonojadek lubi tę wiadomość

  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 17 lipca 2020, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulas wrote:
    Dr K to mi się o miesiąc pomyliła na 1 wizycie🙉 W domu zwatpilam i się zalamalam, że miesiąc później mam rodzic niż myslalam😡 Ale na kolejnej wizycie przyznala, że pomyliła miesiac okresu

    Hahaha boska jest 😅😁😁

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lipca 2020, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też nie wiem który termin 22 ,25 i 27 ale wiem że to będą najlepsze święta w moim życiu . O ile wszystko pójdzie pomyślnie . 😉

    Maggy, Panna Migotka, Glonojadek lubią tę wiadomość

  • Catlady Autorytet
    Postów: 4477 6161

    Wysłany: 17 lipca 2020, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie z transferu wychodził tp na 29.05 a z OM na 31.05 - Kru wpisał w kartę ciąży termin z OM.
    A u Sz zawsze mi wychodził wcześniejszy termin, między 23 a 27.05. Ostatecznie urodziłam 30.05 :D

    Baby H. <3
    202205061770.png

    Baby T. <3
    202005301770.png

    🙋🏻‍♀️• MTHFR c.677C>T / MTHFR c.1298A>C układ heterozygotyczny; • Niedrożny prawy jajowód
    💁🏻‍♂️• Nekrospermia / brak ruchliwych plemników

    07.05.2019 - punkcja: 16 komórek, 12 zapłodnionych, 4 zarodki
    12.05.2019 - ET 5.1.1 ☹️
    05.06.2019 - FET odwołany (endo 6,6mm)
    14.08.2019 - FET 4.1.1 ☹️
    11.09.2019 - FET 4.1.1 😊
    7dpt - bhcg 13,3mlU/ml prog 33,28ng/ml; 9dpt - bhcg 46,03mlU/ml prog 45,37ng/ml; 11dpt - bhcg 120,9mlU/ml prog 49,25ng/ml; 15dpt - bhcg 1052mlU/ml prog 36ng/ml
    27dpt - mamy ❤️

    11.08.2021 - FET 3.2.1 😊
    5dpt - bhcg 12mlU/ml; 7dpt - bhcg 35mlU/ml prog 64ng/ml; 9dpt - bhcg 92mlU/ml prog 47ng/ml; 13dpt - bhcg 689mlU/ml; 15dpt - bhcg 1668 mlU/ml
    28dpt - mamy ❤️
  • Anulas Autorytet
    Postów: 2101 1326

    Wysłany: 17 lipca 2020, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zauwazam, że od grudnia do lutego co tydzien będzie tu któraś rodziła 🙉

    Gaja88, Catlady, Glonojadek lubią tę wiadomość

  • Gaja88 Autorytet
    Postów: 1400 1385

    Wysłany: 17 lipca 2020, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulas wrote:
    Dziewczyny po ivf jaki termi porodu bierzecie pod uwage? Dr K liczy od ostatniej mieiaczki. Dr Sz podal 3 terminy. Liczac od miesiączki podal inna date niz dr K. Potem od dnia transferu kolejny termin i ostatni termin to wielkpsc dziecka🙉 Mam termin w przedziale od 01.01 do 09.01😁

    Ja mam w kartę ciąży wpisany termin z transferu, na usg wychodzi zawsze inny i jak zapytałam o to na prenatalnych dr Kru, to powiedział żeby się trzymać tego liczonego od transferu bo ten z usg będzie się to jeszcze zmieniać ;)

    Antonna, myśle że lista jest dobrym pomysłem :)

    starania od 2015 r. , PCOS, endometrioza II st, Hashimoto, IO, morfo 1-4 %, AMH- 3,6
    2018-2019 - 2 IUI, 3 procedury, 3 transfery- :( :( :( laparoskopia i histeroskopia
    zmiana kliniki
    4 IMSI - 01.2020 r.
    1 transfer - 5.05.2020 - blastka 5.1.1
    beta 7dpt - 49,3 mlU/ml; 9dtp - 155,6 mlU/ml; 13dpt - 875,6 mlU/ml; 15dpt - 1450 mlU/ml, 30dpt <3
    2 transfer - 25.02.2022 - blastka 5.1.1 - :(
    3 transfer - 24.03.2022, 10 tc 💔😭
    4 transfer - :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lipca 2020, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gaja88 wrote:
    Ja mam w kartę ciąży wpisany termin z transferu, na usg wychodzi zawsze inny i jak zapytałam o to na prenatalnych dr Kru, to powiedział żeby się trzymać tego liczonego od transferu bo ten z usg będzie się to jeszcze zmieniać ;)

    Antonna, myśle że lista jest dobrym pomysłem :)

    A mi Kru wpisał termin z usg :)

‹‹ 6 7 8 9 10 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ