X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne NIPT - (nie inwazyjny prenatalny test)
Odpowiedz

NIPT - (nie inwazyjny prenatalny test)

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Invictia Przyjaciółka
    Postów: 62 71

    Wysłany: 14 czerwca 2017, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, czy któraś z mam robiła nie inwazyjny prenatalny test krwi? Jak tak, to jakie miałyście wyniki, i czy opłaca się go robić?

    Catherine❤️
    010i3e3kpqm93z17.png
    Data porodu - 9 Grudnia ❤️
  • Junioer Autorytet
    Postów: 458 639

    Wysłany: 17 czerwca 2017, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robiłam NIFTY w 11 tc. Jak dla mnie absolutnie warto - na samym początku ciąży wiedziałam, ze jest w porządku, znałam tez płeć.

    6 nieudanych IUI, 2 nieudane IVF, 1 IVF z KD koniec w 8tc
    21.10. FET sukces!
    e6l0p2.png

  • Atakasobiejedna Autorytet
    Postów: 1620 1108

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po pierwsze, warto poczytać jakie choroby może wykryć taki test, nie są to wszystkie choroby świata, tylko niektóre genetyczne.
    Po drugie, trzeba wiedzieć że są tez przeciwwskazania do robienia takiego testu, mi na przykład lekarz odradził, bo biorę heparynę, a ona może zaburzyć wynik.
    Po trzecie, prawidłowy wynik nie gwarantuje tego że ciąża będzie się prawidłowo rozwijać, nie wiem czy kojarzysz Mama ginekolog, robiła test, wyszedł prawidłowo, a niestety ciążę straciła.

    Najlepiej znaleźć uczciwego lekarza, który nie chce tylko zarobić na tym nie tanim teście i zapytać o sens robienia badania.
    Ja po długiej lekturze i konsultacji z lekarzem, zrobiłabym ten test tylko jeśli na badaniach I trymestru wyszły by jakieś podejrzenia o nieprawidłowościach albo jeśli w rodzinie są jakieś choroby genetyczne.

    Laurka lubi tę wiadomość

    Mutacja heterozygotyczna A1298C genu MTHFR (trombofilia wrodzona)
    Starania o nr 2: 3 x cb


    dqpro7esxqkrk97e.png
  • Kasia365 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 10 stycznia, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ktoś wykonywał badanie Veracity? W jakiej formie podane są wyniki badań? W % (np. na 99.9% danego zespołu nie ma) czy w formie np. ryzyko 1:1000?
    Czy tylko ogólny opis?

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ