X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ogólnopolski strajk kobiet!
Odpowiedz

Ogólnopolski strajk kobiet!

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Nita Autorytet
    Postów: 1809 1608

    Wysłany: 3 października 2016, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    żonaAnia wrote:
    Nita "ważenie słów" działa w obie strony.
    Kiepska argumentacja. To nie ja zaczęłam obrażać uczestniczki protestu, tylko Ty.

    f6tvan2.png
    cb7wgov3drqp7e64.png

  • tutusia Autorytet
    Postów: 496 178

    Wysłany: 3 października 2016, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mi jest przykro, że dyskusja się rozbujała dopiero, jak pojawił się konflikt. Mam nadzieję, że na żywo byłyście dziś solidarne i dołączyłyście w ten czy inny sposób do protestu. Ja nie pracuję, ale ubrałam się na czarno, wyszłam z domu i nie robiłam dziś żadnych zakupów. Może nie jest to dużo, ale tyle ile mogłam (u mnie w mieście niestety nie było specjalnego eventu, a ten co był trwał tylko 2h i o 15 się skończył, nie udało mi się na niego dotrzeć).

    żonaAnia jak najbardziej rozumiem, że Twoja strata wywołuje w Tobie wciąż silne emocje (które podgrzewają hormony ciążowe), ale uwierz, że dzisiejszy protest był własnie w celu ratowania kobiet takich jak Ty i ich wcześniejszych i przyszłych dzieci - tych, które naprawdę mają szansę się narodzić. Protest nie jest za legalizacją aborcji - ta jest i pozostanie w tym kraju nielegalna. Ale życie nie jest czarno białe, w tych najgorszych odcieniach szarości kobiety mają prawo do wyboru, mają prawo do leczenia, do diagnostyki i do życia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2016, 22:30

    Anoolka lubi tę wiadomość

    f2w3flw1wyt7w9l7.png
  • kataloza Autorytet
    Postów: 850 417

    Wysłany: 4 października 2016, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://www.youtube.com/watch?v=_EwycHZBSrw


    Jeśli możecie posłuchajcie.....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 października 2016, 16:11

    Dagn_ lubi tę wiadomość

    qtchpss6a5eugu3t.png
    qtchpss686b1ug9f.png
  • tutusia Autorytet
    Postów: 496 178

    Wysłany: 4 października 2016, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kataloza przeczytaj ustawe i bardzo dobrze sie zastanow nad tym jak bedzie interpretowana przez lekarzy. Jak jej zapisy wplyna (posrednio) na dostepnosc badan prenatalnych (gdzie jest ok. 1% szansa poronienia), na ratowanie kobiet, ktorych zycie nie bedzie zagrozone w sposob oczywisty i bezposredni, na chirurgie in utero, jak moga byc traktowane kobiety, ktore poronily.
    I jeszcze uwaga co do badan prenatalnych. U 90% kobiet, u ktorych badania przesiewowe i testy pappa (i inne) wykazuja mozliwe nieprawidlowosci w bardziej inwazyjnych badanich prenatalnych dowiaduje sie, ze ich dziecko jest zdrowe. Wyobraz sobie teraz, ze te kobiety beda zyly z wyrokiem i w ogromnym stresie przez 6 miesiecy ciazy. To na pewno nie wplynie dobrze ani na mame ani na dziecko.
    Mysle, ze Twoje wnioski nie beda kolorowe.
    Na szczescie dzisiejsza wypowiedz rzeczniczki pisu pokazuje, ze szanse na to, ze ustawa bedzie przyjeta sa bardzo niskie. Dalysmy rade!

    f2w3flw1wyt7w9l7.png
  • kataloza Autorytet
    Postów: 850 417

    Wysłany: 4 października 2016, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z przykrością jednak stwierdzam że mając inne zdanie niż wasze które osobiście szanuję....spotkałam się z niesamowitą ilością hejtów....tyle jadu w życiu nie otrzymałam...nie tutaj ale gdziekolwiek indziej bym się nie wypowiadała....osobiście nie widziałam żeby ktoś hejtował wasze zdanie gdziekolwiek, na jakimkolwiek portalu......Są kobiety w Polsce które myślą inaczej naprawdę i niczym nie różnią się od nas....

    Dagn_, żonaAnia lubią tę wiadomość

    qtchpss6a5eugu3t.png
    qtchpss686b1ug9f.png
  • kataloza Autorytet
    Postów: 850 417

    Wysłany: 4 października 2016, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Interpretacja zawsze pozostaje w woli sędziów i prawników.....i nie chodziło mi o to że jestem przeciwna starej ustawie tylko o to że propaganda w mediach robi swoje zbiera żniwo.....

    qtchpss6a5eugu3t.png
    qtchpss686b1ug9f.png
  • tutusia Autorytet
    Postów: 496 178

    Wysłany: 4 października 2016, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmmm. Po obu stronach sa fanatycy, a emocje nie pomagaja w stonowanej dyskusji. Niestety nie jest prawda, ze druga strona barykady nie ocieka jadem. To pro choici sa nazywani mordercami i aborcjonistami co ma sie nijak do prawdy, bo wiekszosc z tych osob ani nigdy nie miala aborcji ani nigdy by sie na nia nie zdecydowala.

    A co do pogladow. Uwazam, ze niezaleznie od nich kazdy powinien byc przeciwko tej konkretnej ustawie, bo zamiast ratowac zycie dzieci bedzie ona powodowala smierc i cierpienie kobiet. Ona nie jest zla dlatego, ze zakazuje aborcji. Ona jest zla, bo jest skrajnie konserwatywna nie uznajac wyjatkow i sytuacji w zyciu szczegolnych. Nie liczy sie ze zdrowiem i zyciem kobiet. Nie szanuje zycia juz narodzonego.

    f2w3flw1wyt7w9l7.png
  • kataloza Autorytet
    Postów: 850 417

    Wysłany: 4 października 2016, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jej tak nie odbieram.....

    qtchpss6a5eugu3t.png
    qtchpss686b1ug9f.png
  • tutusia Autorytet
    Postów: 496 178

    Wysłany: 4 października 2016, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja za duzo sie naczytalam o tym jak ciezko o ratunek dla ciezarnej juz teraz, jak lekarze bagatelizuja i odmawiaja badan i aborcji w legalnych przypadkach. Tak ostre zaostrzenie przepisow bardzo pogorszy te i tak zla sytuacje.
    Do tego uwazam, ze wiezienie dla kobiety, ktora dokonala aborcji jest nieporozumieniem.
    Za to ciesze sie, ze mozna porozmawiac z osoba o odmiennym stanowisku bez wyzwisk, w szacunku. Rzadko sie zdarza.

    f2w3flw1wyt7w9l7.png
  • Nita Autorytet
    Postów: 1809 1608

    Wysłany: 4 października 2016, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kataloza wrote:
    Z przykrością jednak stwierdzam że mając inne zdanie niż wasze które osobiście szanuję....spotkałam się z niesamowitą ilością hejtów....tyle jadu w życiu nie otrzymałam...nie tutaj ale gdziekolwiek indziej bym się nie wypowiadała....osobiście nie widziałam żeby ktoś hejtował wasze zdanie gdziekolwiek, na jakimkolwiek portalu......Są kobiety w Polsce które myślą inaczej naprawdę i niczym nie różnią się od nas....
    Oj, hejt idzie bardzo mocno ze strony przedstawicieli pro life, starszych kobiet i mężczyzn (faceci to w ogóle niezwykle agresywni w tym temacie).
    Kobiety protestujące zostały nazwane SSmankami (Terlikowski przedwczoraj), morderczyniami, fankami aborcji na życzenie, skrobaczkami, brzydkimi feministkami, kur*ami, satanistkami. To są epitety używane również przez polityków reprezentujących PiS oraz różne organizacje pro life. To wszystko dzieje się na facebooku.

    f6tvan2.png
    cb7wgov3drqp7e64.png

  • kataloza Autorytet
    Postów: 850 417

    Wysłany: 4 października 2016, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To mozliwe nie zaprzeczam.....

    Natka88 lubi tę wiadomość

    qtchpss6a5eugu3t.png
    qtchpss686b1ug9f.png
  • józefka Autorytet
    Postów: 2616 1913

    Wysłany: 4 października 2016, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nawet jak jakimś cudem, będzie dostępna aborcja w Polsce, to nie oznacza, kobieta musi jej się poddać. Ja to traktuje jak używki, to że są dostępne nie oznacza że mam brać, pić czy palić. Chodzi o świadomą decyzję, o prawo wyboru. Walczyłam o dziecko 10 lat, ale jestem ZA wyborem dla kobiet. To, że JA bym nie usuneła nie znaczy, ze ma nierobic tego inna kobieta. a drugą ale równie ważną rzeczą są badania prenatalne, bez nich cofniemy się do średniowiecza i dopiero część dzieciaczków skarzemy na śmierć czy ciężkie choroby. szkoda, że nie wszyscy to rozumieją :(

    https://www.maluchy.pl/li-72827.png
  • kataloza Autorytet
    Postów: 850 417

    Wysłany: 4 października 2016, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale tam nie ma napisane że badania prenatalne będą zakazane.....Ja wiem że to nie przejdzie....tylko ta panika i propaganda jest rażąca.....

    qtchpss6a5eugu3t.png
    qtchpss686b1ug9f.png
  • józefka Autorytet
    Postów: 2616 1913

    Wysłany: 4 października 2016, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie ma o zakazie, ale między wierszami wciśnięty jest paragraf z propozycją kary dla lekarza za doprowadzenie do śmierci płodu. ja mam zdiagnozowany stan przed rzucawkowy i wiem, że pewnie ciążę trzeba będzie wcześniej rozwiązać przez CC, ale już słyszałam wypowiedzi lekarz, że będą się bać rozwiązywać wcześniej ciąże bo to będzie zagrożenia dla dziecka, więc pytam się to ja mam umrzeć i razem ze mną dziecko? przepraszam za uogólnienie.

    https://www.maluchy.pl/li-72827.png
  • tutusia Autorytet
    Postów: 496 178

    Wysłany: 4 października 2016, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kataloza nie wszystko musi byc napisane wprost, zeby taki byl skutek. Jesli badanie jest obciazone 1-2% ryzkiem powiklan to myslisz, ze lekarze beda ryzykowac 3 lata wiezienia za nieumyslne spowodowanie rozstroju zdrowia lub zycia plodu? Bo ja mysle, ze nie.

    f2w3flw1wyt7w9l7.png
  • kataloza Autorytet
    Postów: 850 417

    Wysłany: 4 października 2016, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale tym sposobem to możemy się wszystkiego domyślać(obejrzyjcie proszę link wyjaśnia).....dziewczyny dokonuje się aborcji do 24 tyg dzieci chorych a zdrowe wcześniaki w 24 tyg się ratuje.....no chyba mi nie powiecie że to jest normalne??Zresztą ja nie chcę nikogo przekonywać czy namawiać......nie leży to w moim interesie.......tylko jest mi przykro ż jedni mają prawo do życia a drudzy nie....i nie rozumiem dlaczego....udostępniłam link dotyczący błędnej interpretacji projektu ustawy....nie wierzę że taka ustawa jak mówi się w telewizji i na protestach weszła by w życie....w naszym kraju.....PiS nie jest twórcą projektu ustawy....Ja staram się myśleć tak jak ja bym miała stanąć przed takim wyborem i różne myśli chodzą mi po głowie....naprawdę....ale tak naprawdę każda z nas stając przed takim dylematem będzie miała mnóstwo wątpliwości.....i tylko w sytuacji drastycznej okaże się na co nas stać a na co nie.....jakim człowiekiem jesteśmy.....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 października 2016, 21:06

    Dagn_ lubi tę wiadomość

    qtchpss6a5eugu3t.png
    qtchpss686b1ug9f.png
  • józefka Autorytet
    Postów: 2616 1913

    Wysłany: 4 października 2016, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kataloza dokładnie tak jak piszesz, w określonej sytuacji każda z nas (oby nigdy) stanie i podejmuje decyzje (czyli ma wybór). Nikt nie powinien narzucać swojej woli, swoich wlasnych światopoglądów. PiS od dawna miał ochotę zabrać się za ustawę antyaborcyjną nie zrobił tego swoimi rękami tylko za pośrednictwem grupy pro life. odrzucił i nie chciał rozważyć propozycji z tzw lewej strony i teraz ma problem. a co gorsza to NAM kobietą ściąga problem na głowę czy raczej ciut niżej.

    https://www.maluchy.pl/li-72827.png
  • tutusia Autorytet
    Postów: 496 178

    Wysłany: 4 października 2016, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kataloza ja widziałam ten filmik już wcześniej i uważam go za taką samą manipulację (bądź nie dostrzeganie/ignorowanie zagrożeń ustawy) jak głosy o tym, że kobiety będą masowo szły do więzienia za poronienia.

    To o czym piszę to moje własne przemyślenia i wnioski na podstawie lektury projektu. Owszem wiele skutków tej uświadomiły mi media społecznościowe i inne źródła, ale wszystko przefiltrowałam własnym intelektem i wyciągnęłam własne wnioski, sprawdzając informacje, o których ktoś mówił. I w ten sposób doszłam do tego, ze ta ustawa jest ogromnym zagrożeniem dla swobody kobiet w wieku rozrodczym i może przynieść wiele dramatów.

    Mówisz, że nie wierzysz, że tak tragiczna w skutkach ustawa mogłaby przejść - po silnych protestach ona nie przejdzie i mam wątpliwości co do tego czy w ogóle miała szansę na przyjęcie, ale nie zamierzałam ryzykować.

    No i ostatnie - sama piszesz o wyborze. A tu chyba nie ma wątpliwości, że wyboru ta ustawa nas pozbawia.

    f2w3flw1wyt7w9l7.png
  • kataloza Autorytet
    Postów: 850 417

    Wysłany: 5 października 2016, 05:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cały ten spór nie ma sensu :-)

    qtchpss6a5eugu3t.png
    qtchpss686b1ug9f.png
  • tutusia Autorytet
    Postów: 496 178

    Wysłany: 5 października 2016, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co masz na mysli? Uwazam, ze ten spor jest bardzo wazny. Trzeba informowac rzad o odczuciach w stosunku do projektow, nad ktorymi pracuja, zwlaszcza gdy budza tak wiele negatywnych emocji i obaw.
    A jezeli masz na mysli nasza dyskusje to pewnie zadna drugiej nie przekona, ale rozmowa jest rzeczowa i na poziomie.

    f2w3flw1wyt7w9l7.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ