X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne paniczny strach przed toksoplazmozą
Odpowiedz

paniczny strach przed toksoplazmozą

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Ola31 Autorytet
    Postów: 737 163

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie Dziewczyny
    nie przechodziłam toksoplazmozy i strasznie się boję:( zwłaszcza, ze mamy psa( wprawdzie na dworze) ale córka bawi się z nim dużo, tak samo ostatnio pod dom przychodzą koty:( nie głaskam teraz psa, ani nie zbliżam się do kotów ale mam jakiegoś fioła - boję się, że np. wdepnę w odchody przyniosę do domu na bucie a później przypadkiem dotknę ręką i włożę rękę do buzi, albo dziecko przyniesie na rękach dotknie szafki w kuchni klamki itp. a ja później dotknę tej szafki i na rękach coś mi zostanie a będę jeść np. kanapkę, poza tym boję się jeść chleba bułki bo może akurat ktoś dotknął brudną ręką? warzywa myję ale nie mam pewności czy dobrze umyje ehh mam juz powoli dość:(

  • Ola31 Autorytet
    Postów: 737 163

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mięso do tej pory przygotowywałam bez rękawiczek ostatnie badanie było w 9 tyg ciaży:( muszę powtórzyć badania nie wiem co ile robić badania zwariuje

  • mylola Ekspertka
    Postów: 129 137

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie trzeba się aż tak stresować. ja na początku ciąży zapytałam weterynarza do którego chodzimy ze swoimi zwierzakami o toksoplazmozę i on stwierdził, że żeby się zarazić trzeba by gołymi rękami grzebać w odchodach zarażonego zwierzęcia, a potem nieumyte ręce wpakować do ust. słowem - nie jest aż tak łatwo się zarazić. myślę, że wystarczy ograniczyć kontakty ze zwierzętami wychodzącymi na dwór, często myć ręce i unikać surowych pokarmów.

    Bratek lubi tę wiadomość

    8p3o3e3kdmy2lofu.png
  • Ola31 Autorytet
    Postów: 737 163

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Ci za pocieszenie:) jutro pójdę powtórzyć wyniki, ja właśnie teraz w ogóle unikam psa nie zjem nic zanim nie umyje rąk ale nie zawsze tak robiłam bo dopiero od jakiś 2 tyg tak bardzo się boje

  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie panikuj tak. Tez nie chorowałam. Poprostu unikam kotów. Nie głaszcze psów itd. I cześciej myje ręce. Nie wariuj przez tyle lat sie nie zarazilas to i teraz tak łatwo sie nie zarazisz :)

  • Summerka Autorytet
    Postów: 4106 2684

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny maja racje, ale ja Cie rozumiem - tez wariowalam, do tego stopnia, ze wszystkiego dotykałam przez worek, a jadłam nożem i widelcem nawet kanapki...ech, to jest straszne. Ja dodatkowo bałam sie listeriozy, o której duzo sie nie mówi, a jest groźna.

    Gdneralnie, sadze, ze nie należy panikować (ja przez 30 lat nie zachowywałam mega higieny, przy jedzeniu, np. Potrafiłam zjeść truskawkę z krzaka, a sie nie zaraxilam ).

    Powtarzałam badania co miesiac, bo tak poradził mi zakaznik, gdyż w razie ewentualnego zarażenia mozna szybko zareagować i podać leki, powiedział, ze 3 razy w ciagu całej ciazy, to za mało.

    klz9zbmh5xgwp3to.png
    mjvyt5odxe9y0ge4.png
  • Ola31 Autorytet
    Postów: 737 163

    Wysłany: 20 kwietnia 2016, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Dziewczyny w takim razie będę teraz powtarzać badania co mięsiac czy samo igm wystarczy? też czesto jadłam truskawki maliny z krzaczka itp.

    teraz boję się też tej listeriozy bo zdarzyło mi się w ciaży zjesć pasztet, mieszankę sałat z torebki...eh a co z wędlinami? na nich tez podobno moze byc bakteria listeriozy , tak samo jak każdy produkt w lodówce masło czy cokolwiek...

  • Summerka Autorytet
    Postów: 4106 2684

    Wysłany: 20 kwietnia 2016, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola,

    Igm wystarczy, jesli nie byłaś chora, to świeże zakażenie pokaże Igm.

    Listerioza, tak, temat rzeka...czytając publikacje, mozna osiwieć, bo ona moze byc wszędzie (nawet w odpływie umywalki czy prysznica). Ale nie martw sie tak - mi w ciazy wyszły badania na listerioze dodatnio (to długa historia) i to w obu klasach Igg i Igm, prawie zawału dostałam, stresowałam sie cała ciąże, a cofka zupełnie zdrowa, ma juz prawie dwa lata;)

    klz9zbmh5xgwp3to.png
    mjvyt5odxe9y0ge4.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 kwietnia 2016, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam koty od dziecka i na toxo nie chorowałam.Toxo jest w 99%od miesa, warzyw i owoców. Trzeba myc pod woda, a mięsa nie jesc surowego.

  • Ola31 Autorytet
    Postów: 737 163

    Wysłany: 21 kwietnia 2016, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    powtórzyłam badania i jestem zdenerwowana, powtarzałam w tym samym labolatorium...
    badania z 29.02.2016
    igg<0,130 od 1 do 3 wynik watpliwy od 3 i powyzej dodatni
    igm- 0,250 wynik wątpliwy od 0,8 od 1 dodatni
    wyniki z wczoraj
    igg- 1,01 czyli wątpliwy
    igm-0,178
    minęło około 7 tyg martwi mnie ten wzrost igg nie wiem co mysleć pokazałam wyniki ginekologowi i dał mi skierowanie do poradni chorób zakaźnych ale mówi, zebym się nie denerwowała
    jutro idę do zakaźnika martwię się:(

  • Ola31 Autorytet
    Postów: 737 163

    Wysłany: 21 kwietnia 2016, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    powtórzyłam badania i jestem zdenerwowana, powtarzałam w tym samym labolatorium...
    badania z 29.02.2016
    igg<0,130 od 1 do 3 wynik watpliwy od 3 i powyzej dodatni
    igm- 0,250 wynik wątpliwy od 0,8 od 1 dodatni
    wyniki z wczoraj
    igg- 1,01 czyli wątpliwy
    igm-0,178
    minęło około 7 tyg martwi mnie ten wzrost igg nie wiem co mysleć pokazałam wyniki ginekologowi i dał mi skierowanie do poradni chorób zakaźnych ale mówi, zebym się nie denerwowała
    jutro idę do zakaźnika martwię się:(

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ