X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Posiew moczu Gronkowiec Pomocy
Odpowiedz

Posiew moczu Gronkowiec Pomocy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • NowaMama2112 Debiutantka
    Postów: 12 0

    Wysłany: 24 czerwca 2017, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć wszystkim zakładam nowy temat , ponieważ nie mogę znaleźć nigdzie podobnego. Może któraś z was miała coś podobnego, bo ciężko czegoś wyszukać na ten temat. Jestem w 11 tyg. ciąży , ostatnio na wynikach moczu wyszły mi bakterie, zrobiłam wiec posiew moczu i z posiewu wyszedł wynik :
    W posiewie obecna flora niepatogenna kolonizująca drogi moczowo-płciowe: Staphylococcus haemolyticus 10^5 CFU/ml . Czy to jest groźne dla płodu czy leczy się to jakimiś antybiotykami ? Wizyta dopiero w przyszłym tyg. a ja się bardzo martwię i boję się ze gin. to zbagatelizuje.. Dziękuje za pomoc dziewczyny.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 czerwca 2017, 15:55

  • czekajacanacud1 Autorytet
    Postów: 1527 724

    Wysłany: 24 czerwca 2017, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a do gin nie moglabys zadzw zeby sie mniej denerwowac? :)

    6sutskjolve431gm.png
  • NowaMama2112 Debiutantka
    Postów: 12 0

    Wysłany: 24 czerwca 2017, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jest na urlopie nie da sie dodzwonić niestety..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 czerwca 2017, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    flora "niepatogenna" to flora nie chorobowa !,
    opis "kolonizujaca drogi moczowe" oznacza ze fizjologicznie! tam wystepuje, tzn mieszka sobie i zyje w spokoju jak u wiekszosci kobiet.
    nie do leczenia, nie zagraza.

    W badaniu og moczu jakies bakterie moga wyjsc bo jest wlasnie cos takiego jak flora fizjologiczna. Jesli nie bylo innych cech w badaniu wskazaujacym na infekcje (jak np duza ilosc leukocytow wpw, zmienionego ph barwy , azotyn czy białka) posiew byl badaniem zbednym

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 czerwca 2017, 18:52

  • NowaMama2112 Debiutantka
    Postów: 12 0

    Wysłany: 27 czerwca 2017, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w ogólnym badaniu moczu wyszly mi liczne bakterie , leukocyty od 3 do 5 , ph 5.0 , białka brak , nabłonki płaskie liczne , nabłonki okrągłe pojedyńcze , nie wiem czy to sa dobre wyniki ?? z powodu tych wlasnie bakterii zrobiłam posiew i z tego wzgledu ze miałam okropne parcie na mocz co 3 minuty musiałam do toalety , teraz jest lepeij ale czasmi mam takie napady ze co chwile chodze

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 czerwca 2017, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wyniki sa dobre. Leukocyty 3-5 wpw to Norma, nablonki tez , bakterie tez jakies moga byc bo jak napisalam jest cos takiego jak flora fizjologiczna i czasem laboratorium to opisuje.
    jw nie bylo wskazan do posiewu. Oczywiscie do potwierdzenia u swojego gina ale jesli uwazał na 5 roku na mikrobiologii to powie to samo co ja

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ