X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Praca, jak to rozwiązać
Odpowiedz

Praca, jak to rozwiązać

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Izulek21 Autorytet
    Postów: 429 784

    Wysłany: 1 września 2023, 00:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny proszę o poradę. Wczoraj wykonałam test i wyszły 2 kreski. To moja pierwsza ciąża. Aktualnie przebywam na urlopie. W poniedziałek do pracy lecz pracuje fizycznie w sklepie. Moje pytanie czy iść w poniedziałek do pracy czy wziąć uż? Nie wiem co mam robić...

  • Wron Kraa Autorytet
    Postów: 590 899

    Wysłany: 1 września 2023, 04:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najlepszym rozwiązaniem będzie porozmawianie ze swoim przełożonym. Firma powinna skierować cię na stanowisko lub do obowiązków bezpiecznych dla kobiet w ciąży. Może jednak wymagać zaświadczenia o ciąży od lekarza.

    Jeśli obawiasz się o swoje zdrowie to umów się do lekarza, choćby internisty. Rodzinny też może wystawiać zwolnienia z kodem B czyli dla kobiet w ciąży. Musisz pamiętać że takie zwolnienie nie jest na ciąże tylko dla poratowania zdrowia ciężarnej.

    Sama jestem aktualnie na zwolnieniu z uwagi na problemy z utrzymaniem wcześniejszej ciąży. Pracowałam jedynie do 7 tc w sklepie, wykonując lżejsze prace, pracując z klientami i więcej z papierologią. U mnie się dało!

    A przede wszystkim gratuluje ⏸️! Co za finał urlopu:) Dołacz do nas na wątku miesięcznym:)



    👗35l. AMH 2.2
    👖36l.

    Pierwsza ciąża
    27.04.2023 💔 8tc

    A teraz:
    1.08.2023 ⏸️ Beta 76
    3.08 Beta 308
    21.08 mamy ❤️ w 6t3d
    20.09 3.96 cm w 10t6d
    27.09 5.3 cm prenatalne - zdrowy brzdąc:)
    18.10/15.11 wszystko ok!
    6.12 459g naszego ☀️
    27.12 to 💓
    17.01 już 1300g 🌞
    7.02/28.02 wszystko ok!

    19.03 Klara jest już z nami! 36i4, 53 cm, 2750g :)
  • Izulek21 Autorytet
    Postów: 429 784

    Wysłany: 1 września 2023, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wron Kraa wrote:
    Najlepszym rozwiązaniem będzie porozmawianie ze swoim przełożonym. Firma powinna skierować cię na stanowisko lub do obowiązków bezpiecznych dla kobiet w ciąży. Może jednak wymagać zaświadczenia o ciąży od lekarza.

    Jeśli obawiasz się o swoje zdrowie to umów się do lekarza, choćby internisty. Rodzinny też może wystawiać zwolnienia z kodem B czyli dla kobiet w ciąży. Musisz pamiętać że takie zwolnienie nie jest na ciąże tylko dla poratowania zdrowia ciężarnej.

    Sama jestem aktualnie na zwolnieniu z uwagi na problemy z utrzymaniem wcześniejszej ciąży. Pracowałam jedynie do 7 tc w sklepie, wykonując lżejsze prace, pracując z klientami i więcej z papierologią. U mnie się dało!

    A przede wszystkim gratuluje ⏸️! Co za finał urlopu:) Dołacz do nas na wątku miesięcznym:)


    Dziękuję za odpowiedź. Umówiłam się już do lekarza i od razu poinformuję w pracy. No finał urlopu niezapomniany 😁

    Wron Kraa lubi tę wiadomość

  • Mimisia Autorytet
    Postów: 486 129

    Wysłany: 1 września 2023, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pracodawca zatrudniający pracownicę w ciąży (lub karmiącą dziecko piersią) przy pracy uciążliwej, niebezpiecznej lub szkodliwej ma obowiązek przenieść pracownicę do innej pracy, a jeżeli jest to niemożliwe, zwolnić ją na czas niezbędny z obowiązku świadczenia pracy (stanowi tak art. 179 § 1).

    I takie zwolnienie z obowiązku świadczenia pracy jest całkiem inne niż standardowe L4, bo paradoksalnie na zwolnieniu lekarskim nie możemy wykonywać różnych rzeczy itd. np jechać na wakacje. Wiadomo, że kwestia tego, czy ZUS to skontroluje to inna kwestia, ale jakby się miało pecha no to może być bieda.

  • Mas Autorytet
    Postów: 3992 2769

    Wysłany: 1 września 2023, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Możesz też wziąć zwykle L4, że niby się kiepsko czujesz. Lekarz raczej da a w pracy jeszcze wiedzieć nie muszą. Chyba że chcesz pracować.

    👱39 🧔38
    Starania ok.2 lat
    👱 Amh 3,95,
    🧔 Tetrazoospermia
    1. IFV
    04.2023
    19 komórek pobranych/13 zapłodnionych
    5 ❄️ 2x5.1.1, 5.1.2,5.2.1, 5.2.2
    Pgt-a: 2 ❄️ czekają
    Transfer 5.1.1 ❤️🍀21.07.2023 🙏
    6dpt Beta 41,1 mIu/ml 🙏
    10 dpt Beta 242,2 mIu/ml 🙏
    17 dpt beta 5233 mIu/ml 🙏 i w USG mamy pęcherzyk 🙏
    19 dpt w USG mamy pęcherzyk żółtkowy 🙏
    21 dpt w USG mamy zarodek 2 mm i ❤️
    12t1d 6,2 cm. chłopaka, USG prenatalne wszystko w normie, nifty: niskie ryzyka 🥳
    21t1d 464 g. Synka
    II USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    26t2d 914 g. Synka
    III USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    29t4d 1561 g. Synka
    32t2d 2039 g. Synka
    35t2d 2631 g. Synka
    38t2d 3514 g. Synka
    3.04.2024 (39+3) Miłosz 😍🥳😍 🥳3740 g. 10/10 pkt.
    age.png
  • Izulek21 Autorytet
    Postów: 429 784

    Wysłany: 2 września 2023, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam na tyle spoko ekipę, że to zrozumieją. 2 dziewczyny wiedziały, że się staram o dziecko. W tamtym roku mieliśmy 2 dziewczyny w ciąży i nie robił nikt im problemów z zwolnieniem. Mimo wszystko dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 września 2023, 12:01

  • Miłka28 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 7 września 2023, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje z okazji ciąży! To ważna decyzja, którą musisz podjąć. Zalecam skonsultowanie się z lekarzem lub położną, aby dowiedzieć się, jakie są Twoje opcje w obecnej sytuacji. Możesz również porozmawiać z pracodawcą i zobaczyć, czy jest możliwość dostosowania obowiązków pracy do Twojego stanu. Tutaj znajdziesz oferty pracy, które mogą Cię zainteresować, jeśli będziesz potrzebować innej pracy: https://www.praca.pl/ . Powodzenia i zdrowia!

  • Izulek21 Autorytet
    Postów: 429 784

    Wysłany: 7 września 2023, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miłka28 wrote:
    Gratulacje z okazji ciąży! To ważna decyzja, którą musisz podjąć. Zalecam skonsultowanie się z lekarzem lub położną, aby dowiedzieć się, jakie są Twoje opcje w obecnej sytuacji. Możesz również porozmawiać z pracodawcą i zobaczyć, czy jest możliwość dostosowania obowiązków pracy do Twojego stanu. Tutaj znajdziesz oferty pracy, które mogą Cię zainteresować, jeśli będziesz potrzebować innej pracy: https://www.praca.pl/ . Powodzenia i zdrowia!


    Dziękuję za odpowiedź. Jestem po pierwszej wizycie u lekarza i położnej. Ze względu na to, że u mnie w pracy na każdym stanowisku nie ma lekkiej pracy to dostałam zwolnienie

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ