X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Przechowywanie krwi pępowinowej
Odpowiedz

Przechowywanie krwi pępowinowej

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Daria.las Znajoma
    Postów: 19 16

    Wysłany: 4 stycznia 2020, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Przychodzę do Was z pytaniem o wasze zamiary i nastawienie co do kwestii bankowania krwi pępowinowej. Dowiedziałam się o tym w ciągu ostatniego miesiąca i rozważam wykupienie pakietu do przechowywania krwi pępowinowej oraz sznura pępowiny. Zapraszam do dyskusji.

  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 5 stycznia 2020, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chciałam bankować krew pępowinową (bez sznura) i już od połowy ciąży byłam na to zdecydowana. Chciałam jak najlepiej zabezpieczyć przyszłość dziecka. Niestety krew się nie nadała bo było w niej za mało leukocytów. Moja koleżanka też chciała bankować ale krwi było za mało i też się nie udało. Szkoda, że często przeciwwskazania są. Drugi raz już bym się chyba nie zdecydowała z tej przyczyny, że wolałabym aby dziecko dostało komórki macierzyste zaraz po porodzie w ten sposób, że pępowina zostałaby przecięta dopiero po zakończeniu pulsowania.

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Daria.las Znajoma
    Postów: 19 16

    Wysłany: 5 stycznia 2020, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj, szkoda, że się nie udało. Co do pępowiny, hmm, według banków z którymi rozmawiałam, nie ingerują oni w moment odpępnienia dziecka. Jest do decyzja lekarza/położnej..

  • Dorotta.a Znajoma
    Postów: 30 6

    Wysłany: 5 stycznia 2020, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak mogę Ci doradzić to ja wybrałam pakiet błękitny czyli właśnie krew i sznur pępowiny w banku komórek macierzystych. Sama prawie całą ciąże biłam się z myślami, co zrobić, bo tyle sprzecznych opinii naczytałam się w internecie, ale koniec końców zastanowiłam co ja sama o tym myślę i zdecydowałam się. Z mężem również przeprowadziliśmy debatę na ten temat :D ale po przeliczeniu kosztów wyszło nam, że bez problemu damy radę, także ja polecam, jestem na tak ;)

  • Karola111 Ekspertka
    Postów: 200 291

    Wysłany: 5 stycznia 2020, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też chcieliśmy bankowa krew syna. Okazało się że pewne parametry są zniżone (komórek wystarczy tylko na 10 kg pacjenta) w związku z czym krew jest bankowana dla nas za darmo do ukończenia 18 lat przez syna.

    11.2017 Aniołek [*] 10 tc
    12.2018 Synuś 💙

    cazdto9.png
  • Daria.las Znajoma
    Postów: 19 16

    Wysłany: 6 stycznia 2020, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola111 wrote:
    My też chcieliśmy bankowa krew syna. Okazało się że pewne parametry są zniżone (komórek wystarczy tylko na 10 kg pacjenta) w związku z czym krew jest bankowana dla nas za darmo do ukończenia 18 lat przez syna.

    Ooo, fajna opcja! Czy sznur pępowiny też bankujecie? To chyba w PBKM mają taką praktykę, jeśli okaże się taka sytuacja jak u was, tak?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 stycznia 2020, 13:17

  • Mandarynka Debiutantka
    Postów: 11 4

    Wysłany: 6 stycznia 2020, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zdecydowałam się na pakiet bodajże błękitny, czyli tak jak Ty planujesz krew pępowinowa i sznur pępowiny. Jak się dowiedziałam, jak już mamy zamiar bankować krew to warto również pobrać sznur.. Wiem, że różnie piszą w internecie, ale ja juz wyrobiłam swoje zdanie po przekopaniu forów, stron banków i rozmowach z lekarzami. U nas na szczescie udało sie pobrać odpowiednią ilość i płacimy rocznie jakoś niecałe 700 zł rocznie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 stycznia 2020, 17:13

  • sylvuś Autorytet
    Postów: 1158 985

    Wysłany: 6 stycznia 2020, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też uważam że jest to najlepsze zabezpieczenie dziecka.
    U nas została pobrana krew pepowinowa, jest już bankowana🙂
    Odpepnienie musi nastąpić wczesniej aby można było pobrać krew ale nie jest to dla dziecka niczym złym.
    My chyba mieliśmy pakiet podstawowy czerwony.

    W życiu bywają noce i dnie ale bywają też niedziele...
    Ja swoją już dostałam od losu:)

    "https://www.suwaczki.com/tickers/iv09gu1r4bn550rd.png"
  • Karola111 Ekspertka
    Postów: 200 291

    Wysłany: 6 stycznia 2020, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daria.las wrote:
    Ooo, fajna opcja! Czy sznur pępowiny też bankujecie? To chyba w PBKM mają taką praktykę, jeśli okaże się taka sytuacja jak u was, tak?
    Bankujemy tylko krew. I dokładne w PBKM. Fajna opcja, chociaż z drugiej strony wolałabym żeby komorek było zdecydowanie więcej ;) tym bardziej że mieliśmy pakiet ze 120 ml krwi (jeśli dobrze pamiętam) a udało się pobrać niewiele ponad 20 ml czyli minimum...
    Czekam na konsultacje z lekarzem PBKM czy jest sens pobierać krew drugiego dziecka czy raczej znowu będzie za mało komórek...

    11.2017 Aniołek [*] 10 tc
    12.2018 Synuś 💙

    cazdto9.png
  • Daria.las Znajoma
    Postów: 19 16

    Wysłany: 3 lutego 2020, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylvuś wrote:
    Ja też uważam że jest to najlepsze zabezpieczenie dziecka.
    U nas została pobrana krew pepowinowa, jest już bankowana🙂
    Odpepnienie musi nastąpić wczesniej aby można było pobrać krew ale nie jest to dla dziecka niczym złym.
    My chyba mieliśmy pakiet podstawowy czerwony.

    Hmm, co do odpępnienia to nie jestem pewna czy koniecznie musi, nie usłyszałam takich zaleceń jak byłam na spotkaniu z konsultantką. My jeszcze rozważamy właśnie tak jak napisałam wyżej przechowywanie sznura pępowiny. Wtedy ten pakiet nazywa się "błękitny" bodajże.

  • Daria.las Znajoma
    Postów: 19 16

    Wysłany: 3 lutego 2020, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola111 wrote:
    Bankujemy tylko krew. I dokładne w PBKM. Fajna opcja, chociaż z drugiej strony wolałabym żeby komorek było zdecydowanie więcej ;) tym bardziej że mieliśmy pakiet ze 120 ml krwi (jeśli dobrze pamiętam) a udało się pobrać niewiele ponad 20 ml czyli minimum...
    Czekam na konsultacje z lekarzem PBKM czy jest sens pobierać krew drugiego dziecka czy raczej znowu będzie za mało komórek...

    A sznura nie rozważaliście? Podobno jest bardziej uniwersalny w wykorzystaniu.. w sumie dobrze byłoby go "mieć" w banku razem z krwią. Zwłaszcza chyba w takiej sytuacji jak u Was :) Daj znać, co powiedział lekarz.

  • Lena-90 Koleżanka
    Postów: 38 1

    Wysłany: 4 lutego 2020, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daria.las wrote:
    Hej! Przychodzę do Was z pytaniem o wasze zamiary i nastawienie co do kwestii bankowania krwi pępowinowej. Dowiedziałam się o tym w ciągu ostatniego miesiąca i rozważam wykupienie pakietu do przechowywania krwi pępowinowej oraz sznura pępowiny. Zapraszam do dyskusji.

    Owszem ja się zdecydowałam na bankowanie krwi pępowinowej. Co prawda po przeczytaniu chyba kilkudziesięciu postów i wpisów na ten temat, konsultacji z moim ginekologiem oraz konsultacji z Panią z banku, doszliśmy wspólnie z mężem do wniosku, że liczba chorób, które mogą być leczone tego typu materiałem jest dosyć spora, a nie wiadomo, co będzie za 5-10 lat, także finalnie podjęliśmy decyzję o wykupieniu pakietu tzw. błękitnego czyli krew pępowinowa + sznur pępowiny. Bankujemy dla pierwszego dziecka, chcielibyśmy mieć jeszcze dwójkę.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ