X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Przepływy między mną a dzieckiem acard
Odpowiedz

Przepływy między mną a dzieckiem acard

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Werax Znajoma
    Postów: 33 1

    Wysłany: 17 lutego 2021, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej bylam dzisiaj na badaniach prenetalnych lekarz powiedział że wszystko ok jednak powiedział żebym zażywać acard 150 na poprawę przepływów między mną a dzieckiem o co dokładnie chodzi czy ktoś tak miał ? Jak to się skończyło?


  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 22 lutego 2021, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słabe przepływy grożą niedotlenieniem dziecka. Acard ma za zadanie je "poprawić". Do tego dużo spacerów, ćwiczenia dla kobiet w ciąży, zdrowe odżywianie i woda i powinno się dobrze skończyć.
    Oczywiście kontrola u lekarza co jakiś czas.

    Mimo słabych przepływów mam zdrowego synka z 35+0 . Lekarze nie chcieli czekać dłużej, żeby nie przegapić momentu pogorszenia. Pid koniec miałam kontrole w szpitalu 2-3 razy w tygodniu

    Pesymistka lubi tę wiadomość

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • hindi3 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 11 kwietnia 2022, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, błagam, napiszcie mi jakie są normy dla przepływów, bo nigdzie w necie nie mogę tego znaleźć. Jestem w 23tc. W poniedziałek miałam połówkowe badanie.Wyszło mi S/D 2,23 z prawej strony oraz S/D 3,30 z lewej strony i tutaj mam napisane "anormal", czyli nieprawidłowe. Kiedy zapytałam lekarza co to znaczy, usłyszałam, że nie powinnam się tym przejmować, bo dziecko rośnie prawidłowo i wszystkie narządy u dziecka funkcjonują poprawnie. Waga dziecka 578g w 23tc+5d.
    Mieszkam za granicą i tutaj lekarze niestety mają bardzo luźny, żeby nie powiedzieć olewczy stosunek do ciąży 😔 O krzywą cukrową musiałam sama poprosić, pomimo że jestem w grupie ryzyka. Biorę Acard 75 na noc od 16tc.Myslicie, że powinnam zwiększyć dawkę do 150? Bardzo się martwię o te przepływy, bo nie dość, że z lewej strony są nieprawidłowe, to prawa strona wygląda na górną granicę z tego co u Was czytam 😔 Napiszcie mi proszę jakie są normy i czy zwiększenie dawki Acardu to dobra rzecz?
    Dodam jeszcze, że NOTCH nie występuje po żadnej że stron. Ciśnienie mam dobre, wręcz niskie. Nie przekracza 120.

  • Pesymistka Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 24 marca, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    akilegna♥ wrote:
    Słabe przepływy grożą niedotlenieniem dziecka. Acard ma za zadanie je "poprawić". Do tego dużo spacerów, ćwiczenia dla kobiet w ciąży, zdrowe odżywianie i woda i powinno się dobrze skończyć.
    Oczywiście kontrola u lekarza co jakiś czas.

    Mimo słabych przepływów mam zdrowego synka z 35+0 . Lekarze nie chcieli czekać dłużej, żeby nie przegapić momentu pogorszenia. Pid koniec miałam kontrole w szpitalu 2-3 razy w tygodniu


    Cześć, czy pamiętasz może na jakim poziomie miałaś przepływy, kiedy zostały zauważone i ewentualnie od kiedy miałaś wdrożone leki ?

    Ja w skończonym 12 tyg mialam w jednej tętnicy 2,29 a w drugiej 2,39. Biorę codziennie acard na noc

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ