X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ruch w ciąży a poród....
Odpowiedz

Ruch w ciąży a poród....

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • 19ewelaaa89 Autorytet
    Postów: 1214 1274

    Wysłany: 16 maja 2015, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy to prawda że jak się kobieta dużo rusza w ciąży, uprawia sporty, to później poród przebiega dużo szybciej i mniej boleśnie?? trochę naczytałam się na ten temat i dziewczyny niby potwierdzają. Czy któraś sportsmenka lub tancerka z dzidziusiem może się wypowiedziec w tym temacie? :P

    xnw43e3ksrhr28ji.png
    74di3e5eyeeino0z.png
  • aniafk Autorytet
    Postów: 1433 974

    Wysłany: 16 maja 2015, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pomiędzy jednym dzieckiem a drugim bardzo dużo ruchu dostarczałam swojej osobie :) W przeciągu 6 lat ( oczywiście z przerwami) biegałam, chodziłam na siłownie, tańczyłam , pływałam i właściwie zaczęłam uprawiać sport dopiero na tym etapie życia, przed pierwszą ciążą nigdy. Bardzo dużo czasu spędzałam na siłowni. Fakt faktem ograniczyłam trochę sporty jakiś rok przed zajściem w ciążę ale myślę że przez te 5 laty zdążyło się coś w organizmie pozmieniać. Urodziłam drugie dziecko w niecałe 40 minut, w szpitalu byłam 7 min przed porodem. Wcześniejsze dziecko nicy też szybko bo jakieś 4 godziny ale ten drugi poród był naprawdę ekspresowy i być może ten wcześniejszy sport miał znaczenie, nie wiem :)

    82dopiqvflbgbpkd.png
    1kk0x1hp3dsy5yue.png
  • santoocha Autorytet
    Postów: 3414 6146

    Wysłany: 16 maja 2015, 23:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie aktywność absolutnie nic nie pomogła.
    Nie mam na myśli jakiegoś namiętnego uprawiania sportu, a aktywność codzienną- pracowałam do 6 dnia po terminie porodu, z zawodu jestem weterynarzem, więc i z psami się naszarpałam i przy stole operacyjnym wylewałam siódme poty. Cała ciąża non stop w ruchu.
    Akcji porodowej własnej żadnej, cały poród na oksytocynie, nie było ani szybko, ani lekko, ale też dzieć duży, bo urodził się 4470g...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2015, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja kolezanka caly czas dużo jeździła na rowerze i w ciąży tez bardzo dlugo jeździła. Spacery i basen i urodziła w pól godziny pierwsze dziecko. Ja miałam cc ale w ciazy na rowerze caly pierwszy trymestr i kawałek drugiego do tego spacery po 4-5 km z psem i po cc śmigałam jak nówka az pielęgniarki mówiły ze "biegam" po korytarzu szpitalnym jakbym nigdy cc nie miała.

  • 19ewelaaa89 Autorytet
    Postów: 1214 1274

    Wysłany: 17 maja 2015, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czyli w sumie trochę prawdy w tym jest ;)

    xnw43e3ksrhr28ji.png
    74di3e5eyeeino0z.png
  • aniafk Autorytet
    Postów: 1433 974

    Wysłany: 17 maja 2015, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam na myśli raczej budowę mięśnia i trochę większy wysiłek niż aktywność w pracy :)

    82dopiqvflbgbpkd.png
    1kk0x1hp3dsy5yue.png
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 23 maja 2015, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Potwierdzam ;)
    Od początku ciąży byłam aktywna,w 9 miesiącu jeździłam 120km.na uczelnie,latałam po sklepach,uczelniach,spacerowałam na wycieczkach,codziennie dużo chodziłam i urodziłam w 30 minut,praktycznie bezboleśnie :)

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 maja 2015, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ,

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 października 2015, 20:27

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ