X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamusie 2018
Odpowiedz

Sierpniowe mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 5 listopada 2018, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia-kasia wrote:
    To ja tez jakoś nie uśmiecham się teraz tak jak w ciąży i widzi to nawet mąż. Czuje czasami ze się dusze w domu, na wakacjach nie bylismy, na narty nie pojedziemy a i na weekendy rzadziej wyjeżdżamy. Mała robi cyrk w aucie a jak śpi to siedzę z tylu wiec ciężko pogadać. Na spacerze to tez loteria :/ Bardzo mi brakuje tego naszego aktywnego zycia no i sportu.
    Seks tylko na kanapie bo w sypialni śpi mała, a poza tym wieczorem jestem już tak zmęczona ze tez rzadko mam ochotę.

    No to się pożaliłam ;)

    Heh ale wystarczy jeden uśmiech i moje serce od razu sie raduje :)
    O tak, my też tylko na kanapie, a salon jest otwarty wiec kompletny brak intymności. Kondycji mi też brakuje, bo ruch mam, ale co z tego jak dalej czuje się jak słoń. Na dziecko nie jestem zła i nie żałuję, jedynie taka tęsknota i bezsilność.
    Przy przewijaniu w pampersie, po kupie była krew, najpierw nitki, a za drugim razem taka smuga... Juz nie wiem co mam jeść :/ jedynie co to piłam grzańca bezalkoholowego i z nowości to wołowinę jadłam.

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
  • Paulinaaa Autorytet
    Postów: 1901 812

    Wysłany: 5 listopada 2018, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmm moje dziecko jest chyba pulpetem :D 2 miesiące i waży 5600 :D widze ze wasze mniej waza ;p o tyle, ze moja jak sie urodzila miala juz 60 cm, teraz nie wiem ile ma. ale byl u nas w niedziele kolega 4,5 miesiaca i wazy tyle co moja agata :D szok ona wyglada na starsza od niego ;p ;p

    f2w3yx8d4t3m5xdt.png

    wrzesień 2018 - córcia <3 6cs

    listopad 2021 - corcia 10 cs <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2018, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, odnośnie szczepienia - czy nic się nie stanie, jeśli odstęp między kolejnymi dawkami szczepionek będzie dłuższy? Miałyśmy isc po 8.11, a najbliższy wolny termin w naszej przychodni jest na grudzień.

  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 5 listopada 2018, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mu dobijamy powoli do 7 kg :p

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
  • Dooti Autorytet
    Postów: 1331 1435

    Wysłany: 5 listopada 2018, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja do noska polecam Disnemar baby, wcześniej miałam Sterimar i był przy aplikacji płacz a przy Disnemar Antoś jest spokojny, ma mniejsze ciśnienie. Poza tym u nas się bardziej sprawdził, kilka dni mu nosek kropliłam i praktycznie nie ma już latarki.

    Nasz cud ANTOŚ <3 24.06.2018 (33tc +2) 52cm, 2200g
    atdcanliaa6igbwu.png
    trombofilia-niedobór białka S, dodatnie ANA
    Aniołki 06.2016 9tc, 12.2016 9tc , 03.2017 9tc
    "Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego" ŁK 1,37
  • 1ania1 Autorytet
    Postów: 1991 584

    Wysłany: 5 listopada 2018, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje dziecko nie potrafi od kilku dni poleżeć spokojnie, ciągle jakieś kręcenie, wygibasy, wymachiwanie nóżkami przez co nawet pod dwóch godzinach od jedzenia mu się ulewa, a najgorsze jest, że nauczył się to połykać nawet na boku.

    o1483e5ehwc7f9hb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2018, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seksik na kanapie nie jest zły :P

    Brzuch mój też mi się nie podoba, tłuszczyk i słabe mięśnie ale to wróci.

  • Kasiaja Autorytet
    Postów: 1083 810

    Wysłany: 5 listopada 2018, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pumka1990 wrote:
    Dziewczyny byliśmy u lekarza, bo młody ma kaszelek.. po za inhalacjami, psiksnie do niska i ściąganiem dostaliśmy...FENISTIL w kropelkach doustnie. Spotkała się któraś kiedyś z czymś takim?
    Na szczęście osłuchowo młody czysty :)
    Ja teraz mam dla Zuzy przepisany fenistyl 2x5 kropli ale to na uczulenie właśnie. Może u Was lekarz miał jakiś skrót myślowy i podejrzewał ten kaszel na tle alergicznym tylko zapomniał o tym powiedzieć ;-)

    km5shdge7thpmtsb.png[/url]
    17u9anli7kai2cz3.png
    qb3cru1dgr6glvjy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2018, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kozalia wrote:
    Dziewczyny, odnośnie szczepienia - czy nic się nie stanie, jeśli odstęp między kolejnymi dawkami szczepionek będzie dłuższy? Miałyśmy isc po 8.11, a najbliższy wolny termin w naszej przychodni jest na grudzień.

    Hmm. U nss na takie rzeczy muszą byc terminy. Więc dziwne.. :O

    Wydaję mi sie że te odstepy mają jakieś znaczenie. My mamy w środę, to będzie 8tyg po pierwszym szczepieniu. :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2018, 20:58

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2018, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie jestem zła na Hanie, ze całe nasze życie wywrocilo się do góry nogami..
    9 lat żyliśmy beztrosko teraz uczymy sie nowego zycia. :D
    Kocham moją księżniczkę najmocniej na świecie. <3

    Najgorzej mi tylko przyjąć zmianę ciała, rozstępy. Brzuch bez mięśni. :/

    U nas też seks tylko na kanapie w salonie.. :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2018, 21:02

    pumka1990 lubi tę wiadomość

  • Kasiaja Autorytet
    Postów: 1083 810

    Wysłany: 5 listopada 2018, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja Zuzki jeszcze tym pierwszym nie zaszczepiłam :-O najpierw, w planowanym terminie, była chora, później po odczekaniu tygodnia po wyleczeniu, to uczulenie wyszło i lekarz kazał się dwa tygodnie wstrzymać ze szczepieniem i teraz mam już niby 3,5 tyg po tym wszystkim i mam nadzieje, że w środę uda się w końcu zaszczepić

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2018, 21:05

    km5shdge7thpmtsb.png[/url]
    17u9anli7kai2cz3.png
    qb3cru1dgr6glvjy.png
  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 5 listopada 2018, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozstępy to jakoś w ciąży mnie dobiły... Mam takie bardzo głębokie i szerokie, czuje je pod palcami :/ chciałabym je czymś smarować zeby szybciej zrobiły się białe, ale nie mam pojecia czym :/

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 5 listopada 2018, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kozalia wrote:
    Dziewczyny, odnośnie szczepienia - czy nic się nie stanie, jeśli odstęp między kolejnymi dawkami szczepionek będzie dłuższy? Miałyśmy isc po 8.11, a najbliższy wolny termin w naszej przychodni jest na grudzień.

    Trochę długo ale generalnie nie powinno być problemu.

    kozalia lubi tę wiadomość

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2018, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiaja wrote:
    A ja Zuzki jeszcze tym pierwszym nie zaszczepiłam :-O najpierw, w planowanym terminie, była chora, później po odczekaniu tygodnia po wyleczeniu, to uczulenie wyszło i lekarz kazał się dwa tygodnie wstrzymać ze szczepieniem i teraz mam już niby 3,5 tyg po tym wszystkim i mam nadzieje, że w środę uda się w końcu zaszczepić

    Ja też jeszcze nie zaszczepilam. Na spokojnie w listopadzie czy grudniu, nic sie nie stanie jak sie odłoży o kilka tygodni.

    Kasiaja lubi tę wiadomość

  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 5 listopada 2018, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pumka1990 wrote:
    Nasz kaszel jak dla mnie jest suchy..... ;( Chociaż nie wiem czy nie zaczyna się zmieniać trochę na mokry... A może tylko mi się wydaje. .
    Spróbujemy tych inhalacji ;)

    P.S. po jakim czasie kaszel powinien się zmniejszyć?
    u nas na początku był suchy kaszel taki świszczacy, po inhalacjach wszystko ruszyło i przeszło na mokry kaszel typowy w ciągu 2 dni, potem był mokry jeszcze pewnie taki silniejszy ze 2-3 dni i powoli odpuszczało.

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • pumka1990 Autorytet
    Postów: 1186 599

    Wysłany: 5 listopada 2018, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiaja wrote:
    Ja teraz mam dla Zuzy przepisany fenistyl 2x5 kropli ale to na uczulenie właśnie. Może u Was lekarz miał jakiś skrót myślowy i podejrzewał ten kaszel na tle alergicznym tylko zapomniał o tym powiedzieć ;-)

    Może tak... I jak mała reaguje na kropelki? Jest poprawa? Jest po nim bardziej senna?

    Emil - 28.07.2018 r - godzina 22.18 - 2530 gram i 50 cm szczęścia do kochania <3
    17u9sg18c0ymn8s1.png[/link]


    24+0 - 692 g/29+0 - 1392 g/32+6 - 2233 gramy szczęścia <3

  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 5 listopada 2018, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pumka1990 wrote:
    Tylko czy rzeczywiście takiemu maluszkowi coś takiego dawać? :(
    jeśli oskrzela czyste to nie będzie takich duszności, że leki rozkurczowe były potrzebne. ja bym nie dawała na katar zawsze od razu fenistilu.

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 5 listopada 2018, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kozalia wrote:
    Dziewczyny, odnośnie szczepienia - czy nic się nie stanie, jeśli odstęp między kolejnymi dawkami szczepionek będzie dłuższy? Miałyśmy isc po 8.11, a najbliższy wolny termin w naszej przychodni jest na grudzień.
    nic.

    kozalia lubi tę wiadomość

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • pumka1990 Autorytet
    Postów: 1186 599

    Wysłany: 5 listopada 2018, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justyna14 wrote:
    u nas na początku był suchy kaszel taki świszczacy, po inhalacjach wszystko ruszyło i przeszło na mokry kaszel typowy w ciągu 2 dni, potem był mokry jeszcze pewnie taki silniejszy ze 2-3 dni i powoli odpuszczało.

    To mam nadzieję, że i u nas tak będzie...
    Dodatkowo mamy się pokazać za 2-3 dni, aby mieć pewność, że nic nie zeszło na oskrzela itp..

    Emil - 28.07.2018 r - godzina 22.18 - 2530 gram i 50 cm szczęścia do kochania <3
    17u9sg18c0ymn8s1.png[/link]


    24+0 - 692 g/29+0 - 1392 g/32+6 - 2233 gramy szczęścia <3

  • misia-kasia Autorytet
    Postów: 1374 568

    Wysłany: 5 listopada 2018, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tak jak Dooti polecam do noska Disnemar baby, Agatka nawet nie zwraca na to uwagi jak jej psiukam.

    Odnośnie szczepień to ja to około 8 tygodnia dopiero zrobiłam jak miała 12 i lekarz nie widział problemu. Uważam ze my jako matki musimy mieć pewność ze dziecko jest zdrowe i nadaje się do przyjęcia szczepionki dla własnego spokoju.

    Tak się pozalilam ale oczywiście nie chodziło mi o to ze żałuje że mamy Agatkę, kocham ją bardzo mocno tylko tęsknie trochę za tymi czasami przed. Jednak człowiek przyzwyczaja się do takiej wolności a teraz trzeba to na nowo poukładać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2018, 21:55

    17u9tv73c400zyd6.png
    l22n9vvjln9sss76.png
‹‹ 1533 1534 1535 1536 1537 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ