X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamusie 2018
Odpowiedz

Sierpniowe mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • Eilleen Autorytet
    Postów: 3420 856

    Wysłany: 7 grudnia 2021, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dwie książki (w tematyce świątecznej), kalendarz adwentowy z psim patrolem i pianino bo marudził o nie ;-)

    qb3ci09k96tb3ht7.png
    h44e3e3kl4vyek4m.png
  • myszka 30 Autorytet
    Postów: 509 334

    Wysłany: 15 grudnia 2021, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak tam z zachowaniem Waszych 3 latków? U nas masakra. Na wszystko jest na nie. Wszystko na przekór. Jak o coś zapytam to odpowiedź jest "nie wiem, nie pamiętam, nie potrafię itd" ręce opadają :)

    relgi09kd6xm2d0n.png
    f2wl3e5e5qc78nw6.pngklz99vvjfs70t8uz.png
  • squirrel Autorytet
    Postów: 1291 615

    Wysłany: 16 grudnia 2021, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas to samo. Bunt 2 latka nas chyba ominął to teraz mamy za swoje 😂. Do tego budzi się w nocy częściej niż młodszy brat ☹️

    Przez ciągłe choroby mamy też ciągły problem z adaptacją w przedszkolu. Jak tylko jest lepiej i zaczyna chodzić chętnie to znowu choroba i zaczynamy od nowa. Od października chodzimy w systemie 1 tydzien w przedszkolu, 2 tygodnie w domu 🙁 Teraz idziemy na rekord bo kończy 2 tydzień bez choroby. Na szczęście mały nic nie łapie.

    W ogóle to jestem w szoku, że u nas po 3 latach jeszcze coś się pojawia w tym wątku. Na majowkach tegorocznych po urodzeniu dzieci wątek dosłownie umarł.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 grudnia 2021, 12:45

    🌸 ❤️ sierpień 2018
    🐻❤️ maj 2021
  • Eilleen Autorytet
    Postów: 3420 856

    Wysłany: 17 grudnia 2021, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas jest masakra z jego zachowaniem. Wiadomo że nie zawsze bo tak to jest kochany ale jakie sobie coś wymyśli na nie to krzyczy, bije. Pyskuje okrutnie a to dopiero 3 lata. U nas to na pewno połączone z tym że brat się pojawił. Poradzić sobie czasem nie możemy.

    qb3ci09k96tb3ht7.png
    h44e3e3kl4vyek4m.png
  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 20 grudnia 2021, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja miałam nerwowa końcówkę ciąży. Najpierw lekarz wysłał mnie na 9.12 na cięcie to był trochę ponad 37tc, że blizna peknie i jest na skraju.. w szpitalu zdążyli mnie przyjąć po czym lekarka powiedziała ze nie zrobi cięcia tak szybko, po nocy obejrzała na usg jeszcze raz wyszło jęk 4200-4400 człowieka ale uznała ze to nie powoduje do cięcia blizna wygląda ok i wyznaczyła termin na 20.12.. pojechałam do domu. Oczywiście noc w szpitalu pomimo b. Dobrych warunków przeryczalam.
    Wyszłam w piątek a w poniedziałek po ktg wieczorem zaczęły mnie męczyć skurcze.. noc nie przespana, następny dzień cisza. Ale środa calutki dzień z przerwa na sen w nocy od 12 do 6.. a czwartek to już co 15-20min cały dzień.. zasnęłam chyba na 30min raz. Na szczęście ściągnęłam babcie wiec z mężem pojechaliśmy na ip juz z myślą że siła tam zostanę bo się boję z tymi skurczami a do szpitala 1h drogi. W aucie to już miałam mniej niż 10min przerw chyba z nerwów.

    I tak poszła decyzją tniemy w szpitalu. Rozwarcia zero, szyjka dluga i zamknięta ale na ktg skurcze regularne wiec lekarz dyżurujący uznał że bie ma na co czekać i tak chwile przed północą moja księżniczka wyszła na świat z waga 4280 (syn 4550) także kolejny klopsik ale dla mnie malutka kruszynka jak patrzę 😅 na oddziale wszyscy "o jaką duza" a ja " no co wy, brat byl większy to jest kruszynka". Szpital rewelacja. Tata byl od momentu jak się przebrałam w tą seksi koszule az do 2h po cięciu na sali pooperacyjnej odrazu przyniesli mala i zabrali jak tatuś wyszedł do domu. Wczoraj wyszłyśmy do domku. Po 2 nocach w których spałam po max 2h w sumie m zrobiła się aniołkiem. Miałam jakieś 1,5 doby tylko z dokarmieniem mm po cycku a tak lecimy 100%KP. Uff długo..

    A mój 3 latek patrzy przerażony i pyta czemu siostrzyczka płacze. Słodziak. Boi się jej dotknąć. Od 9.12 jest w domu, zdrowy ale qroci w styczniu jak my się zregenerujemy po porodzie zeby nam czegoś nie przyniósł. Maz chyba będzie do końca grudnia z nami, na ten tydzień wzięłamzwolnienie mu na siebie a przyszły urlop.

    Na mikołaja dostal czczu zagadki i zwierzątka slaczki do tego troszkę słodyczy. A pod choinkę pierwszy zestaw lego classic kreatywny ileś tam klocków, bo duplo to jego miłość wielka wiec czas na wyższy poziom :) juz nie mówię ile bacie i dziadki nakupowaly wszystkiego 😨 buntu nie ma.. ale walczy z emocjami potrafi stanąć i powiedzieć że jest zły. Ja staram podejsc się spokojnie i mówię że to normalne bo złość wybucha (mamy książkę "co robią uczucia") i wspólnie przez to przejdziemy. Jest cwany bardzo.. chętnie robi coś za coś. Wiec musimy uważać co mówimy 😲 teraz wydaje mi się mega dorosły.. muszę przestawić się znowu że jest jeszcze mały bo mozg mi oszalal.

    Uff ale długo sorki ;)

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • squirrel Autorytet
    Postów: 1291 615

    Wysłany: 23 grudnia 2021, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta serdeczne gratulacje !! Mój synek skonczył kilka dni temu 7 miesięcy i doprawdy nie wiem kiedy to zleciało. W porównaniu z siostrą ruchowo rozwija się bardzo szybko. Mam wrażenie, że lada moment usiądzie. Buja się już w pozycji czworaczej, czołga się i turla po całym domu 😃To dla mnie nowość bo z córką do 10 mca to był spokój jeśli chodzi o samodzielne wędrówki po domu.
    Na święta moja 3 latka dostala od nas zdrapywanki i okulary na basen bo lubi chodzić, a uczy się właśnie nurkować. Resztę kupiła rodzina. Wiem że ma być rower i jakieś gry i zabawy edukacyjne.

    Marta..a lubi tę wiadomość

    🌸 ❤️ sierpień 2018
    🐻❤️ maj 2021
  • Mmma Autorytet
    Postów: 263 120

    Wysłany: 9 lipca 2022, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, co u Was słychac?
    U nas ok, zaraz 4 urodzinki.
    Mamy cos w brzuszku i serduszko bije :) zobaczymy co bedzie dalej :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lipca 2022, 16:15

    Marta..a lubi tę wiadomość

    event.png
    eve
‹‹ 2516 2517 2518 2519 2520
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ubranka dla noworodka - na co zwracać uwagę?

Ogromna oferta ubranek dla dzieci może przyprawić przyszłych rodziców o zawrót głowy. Na co zwracać uwagę? Czy skład i pochodzenie ubranka mają rzeczywiście takie znaczenie? Dzisiaj podpowiadamy 3 najważniejsze zasady, którymi warto kierować się podczas kompletowania wyprawki dla noworodka.

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ