X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Spływająca wydzielina po ścianie gardła
Odpowiedz

Spływająca wydzielina po ścianie gardła

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • mili88 Koleżanka
    Postów: 56 11

    Wysłany: 6 lipca 2017, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z góry przepraszam, jeśli temat się już pojawił, mam problem z funkcją wyszukiwania forum.
    Od ponad miesiąca męczy mnie spływająca wydzielina w gardle. Nos nie jest zatkany, na chusteczce katar (?) jest przezroczysty. Nie bolą mnie zatoki. Za to uczucie jakie temu towarzyszy powoduje u mnie odruchy wymiotne. Strasznie mnie to męczy. Wyczytałam w google, że jest to najprawdopodobniej alergia (której nigdy wcześniej nie miałam) i że można stosować tu leki przeciwhistaminowe z grupy B. Uradowana , popędziłam do lekarza POZ, który powiedział, że kategorycznie nie wolno mi tych lekarstw zażywać. Mam się wspomagać solą fizjologiczną w sprayu, inhalacjami. Ostatnio zakraplałam nos roztworem wody utlenionej. Niestety żadna z metod nie jest skuteczna, przynosi jedynie chwilową ulgę.
    Czy któraś z Was była lub jest w podobnej sytuacji? Jak sobie z tym radzić?
    Wizytę u ginekologa mam dopiero za 2 tygodnie, jestem w 15 tc

    08hk3iv.png
  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 6 lipca 2017, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem czy mam identyczny problem, ale na pewno w miare podobny.

    [UWAGA: TRESC PONIZEJ NIE DLA OSOB WRAZLIWYCH]

    Jestem w drugiej ciazy i nigdy nie mialam porannych nudnosci i nie wymiotowalam z tego powodu, poza wlasnie momentami, gdy z samego rana przy myciu zebow wypluwalam jakas flegme splywajaca mi do gardla - obrzydlistwo! A nos nigdy nie byl zapchany, nie mam kataru.

    Nie jest to zadna alergia (a w kazdym razie jest to raczej malo prawdopodobne), tylko fakt, ze w ciazy wszystko w naszym ciele staje sie bardziej spulchnione, ukrwione i usluzowione. Splywanie tej wydzieliny ma cos wspolnego z podwyzszonym poziomem estrogenu i podobno doswiadcza tego 30% ciezarnych.

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • mili88 Koleżanka
    Postów: 56 11

    Wysłany: 6 lipca 2017, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli nie ma dla nas ratunku?-:(

    08hk3iv.png
  • Alphelia Autorytet
    Postów: 1163 921

    Wysłany: 13 lipca 2017, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zjawisko, które opisujesz, działo się u mnie właściwie notorycznie przez kilka lat. Nie miałam kataru, nie czułam, żebym miała zapchane zatoki, a wydzielina spływała po gardle i dokuczliwa była szczególnie w nocy, co kończyło się atakami kaszlu. Później zaczęłam coraz częściej kaszleć, aż w pewnym momencie koleżanka stwierdziła, że kaszlę jak jej mama, która cierpi na astmę oskrzelową. Wybrałam się do pulmonologa i stwierdzono u mnie astmę oskrzelową. Nie wykryto żadnej alergii, laryngolog też nic specjalnego nie odkrył, tylko stwierdził przewlekły nieżyt nosa, choć objawiał się on tylko tym spływaniem wydzieliny przez gardło. Dostałam leki na astmę - inhalator i tabletki oraz aerozol do nosa. Zażywanie pomogło, wydzielina nie spływa i nie ma kaszlu. Pulmonolog twierdzi, że mogę zażywać te lekarstwa w ciąży, w ogólnych artykułach o astmie też pisze, że leki nie wpływają na dziecko, ale na niektórych ulotkach leków zaś nie ma jednoznacznie stwierdzone, że są bezpieczne i można je stosować w ciąży.

    ckaiyx8dc6hukqvp.png
    iv099vvjy5dzvqw0.png
    11.07.2017 [*] Aniołek 8tc.
    01.06.2019 [*] Aniołek 7tc.
  • mili88 Koleżanka
    Postów: 56 11

    Wysłany: 14 lipca 2017, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szok, na astmę choruje również mój mąż.
    Oczywiście przebadam się pod tym kątem, bo mam serdecznie dość tego dyskomfortu.
    Dziękuję Ci za cenną informację :)

    08hk3iv.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ