X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Styczeń 2022
Odpowiedz

Styczeń 2022

Oceń ten wątek:
  • Mag_len Autorytet
    Postów: 923 480

    Wysłany: 19 października 2021, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety zanim w Polsce poprawi sie sytuacja z porodami to troche minie, aczkolwiek wieksze szpitale oferuja coraz lepsze warunki, gorzej w mniejszych miasteczkach. no i nie ma co ukrywać anastezjologów brakuje w większosci szpitali, bo to jednak wymagająca specjalizacja a każdy teraz chce iść na łatwizne, zarobić a się nie narobić. u nas na dyżurze w całym szpitalu jest dwóch anestezjologów, jeden zajmuje sie oiomem a drugi zabiegami i to mało realne żeby któś zszedł i znieczulił do sn bo przecież w każdej chwili może być potrzebny na sali operacyjnej... masakra. I mimo to,że znam ich na codzien z pracy to wątpię zeby któryś miał możliwość zejść i mnie znieczulic przy sn gdybym chciała...dlatego modle się o dobry poród ;) najlepiej naturalny :)

    preg.png
  • Mag_len Autorytet
    Postów: 923 480

    Wysłany: 19 października 2021, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczymy i tak jak pisze Nynka, mało kogo przyjmują na planowe cc na świeta. raczej robią to tak,żeby tuż przed świętami wyczyścić oddział ;) nie martwcie się na zapas ;)

    preg.png
  • Sovi Autorytet
    Postów: 1019 675

    Wysłany: 19 października 2021, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolcia15031 wrote:
    Nynka oprócz bólu (mam bardzo niski próg) paraliżuje mnie strach o dziecko (pierwsze udusiło się pępowiną jak schodziło do kanału) mam wrażenie że zle będę oddychać za mało pchać i je udusze..albo że nagle straci tętno mam po prostu jobla na pukncie pępowiny tym bardziej że druga też była okręcona. Mogłabym rodzić sn bez żadnych znieczuleń tylko gdyby ktoś mi dał na piśmie że dziecko urodzi się żywe i nie zrobią mu krzywdy i przy okazji mi ale nikt nie da takiej gwarancji a ja nie chce robić drugiego pogrzebu dziecku
    Skoro strach jest paraliżujący to tego poparty traumatycznym wydarzeniem jak śmierć swojego dziecka to idź do psychiatry po odpowiednie zaświadczenie. W dużym szpitalu są one normalne honorowane i bez problemu się umówisz na cc bez próby sn

    Pola jest już z nami:*


    Emilka :*
    km5sio4p4vcbay7l.png
  • Karolcia15031 Autorytet
    Postów: 874 267

    Wysłany: 19 października 2021, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mag_len też mi się wydaje że z porodami lepiej nie będzie. Fajnie jakby wymyślili znieczulenie , które można otrzymać zawsze i kobiety rodziłyby bez bólu albo chociaż w dużo mniejszym. Ja i tak nadal bym się bała bo chodzi o dziecko ale innym kobietą by to strasznie pomogło. Ma nadzieję że u nas te porody będę fajne czy sn czy cc ważne żeby dzieci i my całe i zdrowe

    Kurczę płytki mi bardzo spadły, da się to jakoś naprawić ?

  • Sovi Autorytet
    Postów: 1019 675

    Wysłany: 20 października 2021, 00:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spadek płytek w ciąży jest fizjologiczny, do pewnego poziomu. Do kiedy go nie przkeracza, nie robi się nic. Jeśli przekracza ten poziom graniczny to leczenie w zpitalu, podawanie różnych juz takich poważnych leków immunoglobuliny, sterydy, rzetaczanie krwi. Ale to juz wiesz, jak jest hardcore. generalnie takiego leku typu że łykasz zelazo i poprawia Ci sie hemoglobina to nie ma

    Pola jest już z nami:*


    Emilka :*
    km5sio4p4vcbay7l.png
  • Aaggaa02 Autorytet
    Postów: 513 102

    Wysłany: 20 października 2021, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Ale jeśli chodzi o plytki to tak jak pisze sovi nie ma magicznego leku. Trzeba to monitorować żeby nie spadło poniżej 100, bo potem może być problem z uzyskaniem znieczulenia przy SN albo podaje się narkozę przy cc.
    A jaki masz wynik?
    Ja też mam niskie płytki, i z niepokojem patrzę zawsze na wyniki badania krwi

    Aaggaa02
  • krolik Autorytet
    Postów: 1185 644

    Wysłany: 20 października 2021, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolcia15031 wrote:
    Dziś jak mnie lekarka badała nacisła mi na spojenie , tak mnie zabolało że aż sykłam czy Was też tak boli ? Badanie dowcipne też mnie dziś strasznie bolało aż sobie przypomniałam jak wygląda masaż szyjki 😂

    Nie, nie boli. Badanie ginekologiczne powinno być bezbolesne, każdy ból świadczy o jakiś nieprawidłowościach w tym obrębie, często nadmierne napięcie. Ból spojenie jaki opisujesz też wymaga konsultacji. Postaraj się już teraz umówić do fizjourogin lub osteopaty, ginekolodzy bagatelizują te problemy, dlatego kobietom się czetso wydaje, że nic nie trzeba z tym robić, może to normalne. A naprawdę można sobie pomoc już teraz i nie pogłębiać tego.

  • MojAniolek:(( Ekspertka
    Postów: 216 109

    Wysłany: 20 października 2021, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mag_len wrote:
    Moj Aniołek przy cc jest inne znieczulenie... przy cc jest podpajeczynówkowe a przy naturalnym zewnatrzoponowe tak,żeby kobieta mogła chodzić;) a czemu do pewnego momentu tylko podaja to nie wiem, nie zgłębiałam wiedzy bo ja sie nie załapałam na znieczulenie przy sn :)
    A to przepraszam. Bylam pewna ze przy cc również stosują zewnatrzoponowe 😊

    iv09hdgeq0dhcjwd.png

    27.04.2020 - ciąża pozamaciczna 😔
    24.04.2021 - ⏸ 🤰
  • Karolcia15031 Autorytet
    Postów: 874 267

    Wysłany: 20 października 2021, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba mam około 36 tych płytek , na poczatku ciąży miałam 210. Nigdy się płytkami nie interesowałam bo w dwóch ciażach były ok.
    Kurczę martwi mnie te spojenie i miednica tak mnie po nocy boli że wstaję jak pokraka a mały jeszcze mnie tak wali rękami że hej . Przy starszej tak miałam ale w 37tyg

  • Sovi Autorytet
    Postów: 1019 675

    Wysłany: 20 października 2021, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To przy takim poziomie bym jednak się na cito zgłosiła do lekarza, to już jest taki bardzo niski.

    Pola jest już z nami:*


    Emilka :*
    km5sio4p4vcbay7l.png
  • Karolcia15031 Autorytet
    Postów: 874 267

    Wysłany: 20 października 2021, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O matko przepraszam pomyłka 136 , ciąża mi tez ciąży na mózgu 😂durna się zrobiłam

  • Aaggaa02 Autorytet
    Postów: 513 102

    Wysłany: 20 października 2021, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolcia ja mam 110, więc mniej niż Ty.
    Dr powiedział mi jakie są zagrożenia i trzeba to po prostu badac
    W 1 ciąży miałam jeszcze mniej a w dniu porodu poniżej 100 (ok 95) i miałam cc w standardowym znieczuleniu wiec wydaje mi się że nie masz powodów do obaw.
    Jeśli faktycznie spadną sporo poniżej 100 to wtedy jest zagrozenie

    Aaggaa02
  • krolik Autorytet
    Postów: 1185 644

    Wysłany: 21 października 2021, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zjadłam dzisiaj dwa śniadania 🙈 jak tak dalej pójdzie to na porodówkę będę się toczyć 🙈

  • Karolcia15031 Autorytet
    Postów: 874 267

    Wysłany: 21 października 2021, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga dzięki za info , pocieszyłaś mnie bo ja się na tym totalnie nie znam.

    Krolik mi się cały czas chce słodyczy 😢 teraz w 3 tyg przytyłam 2kg a jem ogolnie mało tylko słodkiego dużo i prawie wcale ruchu. Jutro 30 tyg a ja +6 , podejrzewamy że do porodu bedzie minimum 12kg skoro w 3tyg 2kg wiecej. Ja nie kupuje słodyczy ale dziecko dostaje od babci , ona je tego mało za to my z mężem uzależnieni.

    Dziś obudziłam się z katerem i bólem głowy. Wczoraj u nas był piekny i ciepły dzień od razu bardziej się wszystko chciało,więc pojechałam odkupić kołyskę o ktorej Wam wspominałam , zakupy i ogarnęłam kroliki bo mamy mini hodowle.

  • Karolcia15031 Autorytet
    Postów: 874 267

    Wysłany: 21 października 2021, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam już taką ochotę na długi spacer..zawsze z córką dużo spacerowałam a teraz nie mam na to sił bo wszystko boli. Nie mogę sie doczekać aż będzie wiosna i będziemy robiły już dłuższe trasy z małym.

  • Sovi Autorytet
    Postów: 1019 675

    Wysłany: 21 października 2021, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to 136 to jeszcze w miarę bo przy 36 to by Ci musieli chyba krew przetaczać:)

    Mnie coś ostatnio boli brzuch muszę brać. Nospe. Przyszły mi pieluszki tetrowe jakość ok. zamówiłam kocyk ręcznik i zaklepakam że pożyczę od teścia walizkę do szpitala za 2 tyg mi podrzuci. Muszę w końcu przejrzeć te ubrania prześcieradła i odłożyć co do prania co do namaczania. Muszę kupić jeszcze kosmetyki. I te porodowe higieniczne artykuły dla siebie. I biustonosz do karmienia. Koszule. Mam po córce trochę w nich cheoizalm po domu. Ale wypiore ew odplamie i się nadadzą. Tak samo szlafroki. No i te kosmetyki dla dziecka muszę kupić chco w sumie to ja i eska starszej córki używam i krem do pupy i NaCl do na oczu i waciki i gaziki ok krem na dwór od 1 dnia życia i coś do mycia też używany takiego dla noworodków bo ma problemy ze skórą i nawet podkłady takie na przewijak nadal używam. Więc to chyba na bieżąco będę mieć.
    Więc

    Pola jest już z nami:*


    Emilka :*
    km5sio4p4vcbay7l.png
  • Robin27 Autorytet
    Postów: 566 378

    Wysłany: 21 października 2021, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja 2022, 17:02

  • Mag_len Autorytet
    Postów: 923 480

    Wysłany: 21 października 2021, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robin27 wrote:
    Mnie też coś kurcze brzuch pobolewa.. Na dodatek młody się uparł na kopanie właśnie w te miejsce i to chyba od tego właśnie.
    Może mam głupie pytanie ale czy dziecko może się za dużo ruszać? Czytałam, że ruchów może być nawet do 140 na godzinę 🙀 Od wczoraj mam wrażenie, że praktycznie cały czas ma tam jakaś imprezę.
    Moj też wiecznie w ruchu, nawet lekarz co usg mówi, że ciężko go zmierzyć bo ciągle się rusza😅

    Robin27 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Robin27 Autorytet
    Postów: 566 378

    Wysłany: 22 października 2021, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja 2022, 17:02

  • Karolina95 Autorytet
    Postów: 496 157

    Wysłany: 22 października 2021, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam od kilku dni na odwrót jak skakała bardzo często tak teraz trochę mniej, ale za to jak🙈zacznie to aż boli, wbija stopy pod zebra

    Anielka ❤️

    ojxejw4z1gfzmvbs.png

    qdkkj48afj8ws9jp.png
‹‹ 144 145 146 147 148 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ