Wielka Akcja - Wspieramy się w niepłodności!
Dziś dodająca otuchy historia Danuty i Adama

Zainspiruj się!
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Styczeń 2022
Odpowiedz

Styczeń 2022

Oceń ten wątek:
  • Karolina95 Autorytet
    Postów: 496 157

    Wysłany: 19 października 2021, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nynka wrote:
    No ja Wam powiem, że ceny teraz to jakis kosmos....ja mam poczucie, że co zakupy to większy rachunek, a praktycxnie nic nie ma kupionego.
    Abrzeczy dziecięce to jakiś kosmos. Ja yo chyba zakupy typu łóżeczko, wózek, fotelik to rozdziele teraz na każdy miesiąc...

    Tak jest, teraz jak jedziemy na zakupy, weźmiemy wszystko co niezbędne + wiadomo coś spoza listy to z 400 trzeba zostawić 😭😅
    Wózek też mieliśmy cybexa kupić 🙈🤣 ale jak wszystko policzyliśmy to skusilismy się na Adamex za lekko ponad 2 😉 także lekko nie ma, chodzby się chciało to ciężko zapewnić dzieciom wszystko co najlepsze z górnej polki.

    Anielka ❤️

    ojxejw4z1gfzmvbs.png

    qdkkj48afj8ws9jp.png
  • Karolcia15031 Autorytet
    Postów: 874 267

    Wysłany: 19 października 2021, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie co prawda wyprawka wyniesie może z 1000 zl ale to dlatego bo wszystko używane albo po starszej. Ale ceny jedzenia teraz jeszcze paliwa to masakra..a staram się kupować w promocjach bo ogólnie jestem bardzo oszczędna przez pakt budowy domu. Właśnie czekam na wizyte i mam stresa jak zwykle..

  • krolik Autorytet
    Postów: 1185 644

    Wysłany: 19 października 2021, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paliwo to kosmos, my na szczęście mamy dobrze skomunikowane osiedle z miejscami pracy i autem kompletnie nie opłaca się jeździć. Ja do pracy z autobusu mam 3 min, mąż to samo, a i od naszego bloku mamy coś koło 5 minut, chyba, że ja idę z młodą do żłobka to wsiadam przystanek dalej, ale to jest ok 20 min wcześniejsze wyjście z domu żeby ogarnąć wszystko na piechotę (w ciąży wolniej mi schodzi, bo nie pędzę tak, dlatego 20 min). Gdyby nam przyszło, choćby jednemu jeździć codziennie do pracy autem to tysiak w plecy murowany, a dwójka to już w ogóle.... Inaczej pojechać gdzieś daleko w trasę, a inaczej codziennie stać w tych korkach :/

    Karolcia kciuki za wizytę !

  • Robin27 Autorytet
    Postów: 566 378

    Wysłany: 19 października 2021, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja 2022, 17:02

  • Karolina95 Autorytet
    Postów: 496 157

    Wysłany: 19 października 2021, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja już przeżywam moją cesarkę 😔 lekarz mówił że tydzień przed terminem, to będą same święta :(
    Nie wiem jak przeżyje je bez dzieci i rodziny 😭

    Anielka ❤️

    ojxejw4z1gfzmvbs.png

    qdkkj48afj8ws9jp.png
  • MojAniolek:(( Ekspertka
    Postów: 216 109

    Wysłany: 19 października 2021, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina95 wrote:
    Aaggaa, tak a jak zobaczyłam ciuszki w KappAhl to dopiero kosmos 😭😬🤣 i wzrokowy i cenowy
    Ooo tak 😍 to jedne z piękniejszych i droższych ubranek dla dzieci w sieciowkach 🤩😅

    iv09hdgeq0dhcjwd.png

    27.04.2020 - ciąża pozamaciczna 😔
    24.04.2021 - ⏸ 🤰
  • MojAniolek:(( Ekspertka
    Postów: 216 109

    Wysłany: 19 października 2021, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina kurcze I to musi być właśnie tydzień przed? Ja bylam przekonana że cesarki ustalają na 2 tyg przed terminem. Tak by pewnie było lepiej bo na święta byłabyś z bobaskiem i rodzina w domku

    iv09hdgeq0dhcjwd.png

    27.04.2020 - ciąża pozamaciczna 😔
    24.04.2021 - ⏸ 🤰
  • Karolina95 Autorytet
    Postów: 496 157

    Wysłany: 19 października 2021, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MojAniolek:(( wrote:
    Karolina kurcze I to musi być właśnie tydzień przed? Ja bylam przekonana że cesarki ustalają na 2 tyg przed terminem. Tak by pewnie było lepiej bo na święta byłabyś z bobaskiem i rodzina w domku

    Mówił że tydzień ale liczę na to że moze chociaż 20.12 by mi zrobili to bym była już wtedy w domu. Bo chyba 4 dni po CC ?

    Anielka ❤️

    ojxejw4z1gfzmvbs.png

    qdkkj48afj8ws9jp.png
  • MojAniolek:(( Ekspertka
    Postów: 216 109

    Wysłany: 19 października 2021, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina95 wrote:
    Mówił że tydzień ale liczę na to że moze chociaż 20.12 by mi zrobili to bym była już wtedy w domu. Bo chyba 4 dni po CC ?
    Z tego co slyszlalam to tak

    iv09hdgeq0dhcjwd.png

    27.04.2020 - ciąża pozamaciczna 😔
    24.04.2021 - ⏸ 🤰
  • Aaggaa02 Autorytet
    Postów: 513 102

    Wysłany: 19 października 2021, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    4 dni po cc jak wszystko jest dobrze z bobasem i mama to puszczają do domu

    Aaggaa02
  • Karolcia15031 Autorytet
    Postów: 874 267

    Wysłany: 19 października 2021, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale jestem wkurzona po wizycie..najpier lekarka mówiła że w moim przypadku to nie będziemy się bawić w poród naturalny tylko zrobimy cc, dziś się jej pytam w ktorym tyg teraz się robi cc no ja miałam 2tyg przed terminem a ona mi mowi że w 39..tak jak u Karoliny95 wypadną święta..w dodatku powiedziała że spróbujemy rodzić naturalnie i tak mnie zatkało że nawet nie odpowiedziałam że ja sobie nie wyobrażam rodzić naturalnie (mam od razu wizje duszącego się dziecka , proznociągu, kleszczy, dziecka które reanimują itd ) do tego wiadomo jak jest ze znieczuleniami..w tym roku wszystkie rodzące koleżanki blagały o znieczulenie na co odpowiedz była jeszcze troche a potem za późno..albo że tak szybko idzie i nie ma potrzeby a w efekcie koncowym męczyła się jeszcze kilka godzin eh..caly czas byłam nastawiona ma cc i teraz szok..
    Muszę zapisać się do lekarza tego prywatnego zobacze co mi powie a jak nie to trudno pojadę do lekarza który prowadził poprzednią ciąża on uwielbia robić cesarki. Najgorsze co może być to mówić kobiecie w ciąży jedno a potem zmienić zdanie

  • Karolcia15031 Autorytet
    Postów: 874 267

    Wysłany: 19 października 2021, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja po cc wyszłam w 3 dobie ale było wszystko ok i było pełne oblężenie porodówki

  • MojAniolek:(( Ekspertka
    Postów: 216 109

    Wysłany: 19 października 2021, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to nie rozumiem czegoś takiego jak za późno na znieczulenie.. czym oni to niby tłumacza? Przeciez przy awaryjnych cc które robione sa tak jakby "po nieudanej próbie sn" stosują identyczne znieczulenie i wtedy nie jest za późno?

    iv09hdgeq0dhcjwd.png

    27.04.2020 - ciąża pozamaciczna 😔
    24.04.2021 - ⏸ 🤰
  • Mag_len Autorytet
    Postów: 878 420

    Wysłany: 19 października 2021, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MojAniolek:(( wrote:
    Ja to nie rozumiem czegoś takiego jak za późno na znieczulenie.. czym oni to niby tłumacza? Przeciez przy awaryjnych cc które robione sa tak jakby "po nieudanej próbie sn" stosują identyczne znieczulenie i wtedy nie jest za późno?

    Moj Aniołek przy cc jest inne znieczulenie... przy cc jest podpajeczynówkowe a przy naturalnym zewnatrzoponowe tak,żeby kobieta mogła chodzić;) a czemu do pewnego momentu tylko podaja to nie wiem, nie zgłębiałam wiedzy bo ja sie nie załapałam na znieczulenie przy sn :)

    17u920mmhnhkv8ng.png
    km5stv73002prn2w.png
    ex2bcwa14usyhw6x.png
  • krolik Autorytet
    Postów: 1185 644

    Wysłany: 19 października 2021, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo może zahamować skurcze i konieczna będzie cesarka, a jak i na cesarkę za późno to właśnie siłą wypychanie dziecka, kleszcze, proznociag itd. Z zewnatrzoponowym jest ten problem, że żeby je podać musi być anestezjolog na oddziale dostępny tylko dla tej konkretnej rodzącej. Przepisy się pod to zmieniły pare lat temu. Ja rodziłam bez znieczulenia właśnie dlatego, że anestezjologów na oddziale nie bylo, tylko na cc wołali, bo tam już wyjścia nie było jak nagły przypadek. Proponowali mi za to gaz rozweselający, ale podziękowałam, bo się bałam, że będę wymiotować 😅

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2021, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja bym tak się nie martwiła na zapas. Mało kto Was pokieruje i przyjmie na oddział na święta. Albo wykombinują tak żeby zrobić przed albo zaraz po. Głowa do góry 😊 na święta robią pustki i zostawiają tylko na przypadki na już...

    Ja po cc wyszlam w 3, a gdyby mlody nie miał żółtaczki to by puscili w 2 dobie.

    Karolcia czemu tak bardzo chcesz CC?

  • Karolcia15031 Autorytet
    Postów: 874 267

    Wysłany: 19 października 2021, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla mnie mega wkurzające jest to że pomimo 21 wieku porody nadal jak w sredniowieczu..dobrze że chociaż mamy możliwość rodzić w szpitalu..do każdego najmniejszego zabiegu stosują bez problemu znieczulenia a tu wielogodzinne męczarnia (nie każda rodzi w 3h) i jeszcze zjebe dostaniesz jak się za bardzo drzeć bedziesz..
    Poczułam się dziś trochę oszukana bo jakbym od razu wiedziała że chce żebym probowała sn to bym cała ciążę się nastawiałam..
    Podczas porodu 3 dziecka moja siosta cierpiala najbardziej, poród trwał długo i bardzo wolno postępował , siostra bez jedzenia od 24h , zapytała położnej czy gdy będzie jeszcze gorzej czy siostra będzie mogła otrzymać jakiekolwiek znieczulenie ona na to : hahaha przecież dwoje dzieci urodziła , ja na to : to znaczy że przy 3 też ma cierpieć? A ona: jakoś przeżyje. Oczywiście nie obyło się bez komplikacji wynikających ze zbyt dlugiego porodu ..no ale to już nie ich sprawa grunt że statystyka się zgadza a kobieta nich sobie potem robi co chce

  • Karolcia15031 Autorytet
    Postów: 874 267

    Wysłany: 19 października 2021, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś jak mnie lekarka badała nacisła mi na spojenie , tak mnie zabolało że aż sykłam czy Was też tak boli ? Badanie dowcipne też mnie dziś strasznie bolało aż sobie przypomniałam jak wygląda masaż szyjki 😂

  • ŻonaMarynarza Ekspertka
    Postów: 150 72

    Wysłany: 19 października 2021, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja rodzilam SN przez 3h25m z oksytocyna bez znieczulenia i strasznie bolało, ale wiecie co modlę się żeby nie mieć cesarki



    22.01.2022🤴
    31.08.2019👸
    10.09.2016💒
    17.03.2008💞
  • Karolcia15031 Autorytet
    Postów: 874 267

    Wysłany: 19 października 2021, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nynka oprócz bólu (mam bardzo niski próg) paraliżuje mnie strach o dziecko (pierwsze udusiło się pępowiną jak schodziło do kanału) mam wrażenie że zle będę oddychać za mało pchać i je udusze..albo że nagle straci tętno mam po prostu jobla na pukncie pępowiny tym bardziej że druga też była okręcona. Mogłabym rodzić sn bez żadnych znieczuleń tylko gdyby ktoś mi dał na piśmie że dziecko urodzi się żywe i nie zrobią mu krzywdy i przy okazji mi ale nikt nie da takiej gwarancji a ja nie chce robić drugiego pogrzebu dziecku

‹‹ 143 144 145 146 147 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ