X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Styczeń 2022
Odpowiedz

Styczeń 2022

Oceń ten wątek:
  • Karolina95 Autorytet
    Postów: 496 157

    Wysłany: 18 października 2021, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj do lekarza, dopiero na 13 🙈 już nie mogę się doczekać aż zobaczę malutką a z drugiej str ..szyjka 😬

    Anielka ❤️

    ojxejw4z1gfzmvbs.png

    qdkkj48afj8ws9jp.png
  • Lilka94 Autorytet
    Postów: 1333 699

    Wysłany: 18 października 2021, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam jutro krzywa już się stresuje, królik daj znać jak tam po :)

    Karolina95 lubi tę wiadomość

    22.12.21 Synek 💙
    03.06.20 Córcia ❤️
    10.07.19 Aniolek 9 tc
  • Mag_len Autorytet
    Postów: 816 329

    Wysłany: 18 października 2021, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam jutro wizytę i też już czekam z niecierpliwoscia😄

    Karolina95 lubi tę wiadomość

    17u920mmhnhkv8ng.png
    km5stv73002prn2w.png
    ex2bcwa14usyhw6x.png
  • Mag_len Autorytet
    Postów: 816 329

    Wysłany: 18 października 2021, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Królik trzymaj się tam, dobrze, że ta krzywa to raczej jednorazowa🙂

    17u920mmhnhkv8ng.png
    km5stv73002prn2w.png
    ex2bcwa14usyhw6x.png
  • krolik Autorytet
    Postów: 1185 644

    Wysłany: 18 października 2021, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już w domu jestem, przetrwałam, pierwsza godzina była ciężka, bo mocno mi się odbijało i miałam kryzys. Obyło się bez zwrotu i tragedii. W porównaniu do pierwszej to pikuś. Mąż do mnie dojechał i po po pierwszym pobraniu już z górki. Teraz w domu jak jem śniadanie to trochę dziwnie się czuję, chyba leci cukier i dlatego 😅 mam lekkie delirium 😅 mam nadzieję, że wyniki będą prawidłowe 🙊

  • agik_1985 Koleżanka
    Postów: 33 11

    Wysłany: 18 października 2021, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny.
    Kiedy będziecie prać ubranka i rzeczy dla dziecka? Nie wiem czy można zrobić to już teraz czy dopiero powiedzmy w połowie listopada?
    Czytałam artykuł, że ubranka należy prać w minimum 60 stopniach, też tak robicie? I czy faktycznie wszystko do około 3 miesiąca dziecka prasujecie? Bo tak właśnie zalecają.
    Ja przy pierwszym dziecku na pewno nie prałam w tak wysokiej temperaturze, tylko w 40 stopniach. Nie pamiętam czy prasowałam ubranka, może te pierwsze, ale potem po praniu to już na pewno nie.

  • krolik Autorytet
    Postów: 1185 644

    Wysłany: 18 października 2021, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agik prałam wszystko na początku w 60 stopniach z dodatkowym plukaniem, prasowałam przez pierwszy miesiąc, potem już nie. Teraz nie wiem czy będę prasować, bo mam suszarkę bębnową więc ona zadziała jak żelazko 😁 moze pierwszą ture wyprasuje, domyślam się, że pozniej mi się nie będzie chciało. Odkąd mam suszarkę to nie prasowałam ubrań ani razu i juz mi za wygodnie bez tego 😅 a co do prania ciuszków to ja pewnie dopiero jak wszystko przyjdzie, a zacznę w listopadzie kompletować. Także nastawiam się na grudzień :)

  • Lilka94 Autorytet
    Postów: 1333 699

    Wysłany: 18 października 2021, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja piorę w tylu stopniach ile mi mówi na metce zazwyczaj to jest 40 i nie prasuje, susze w suszarce bębnowej. A pranie zacznę jakoś na początku grudnia, ewentualnie koniec listopada :)

    22.12.21 Synek 💙
    03.06.20 Córcia ❤️
    10.07.19 Aniolek 9 tc
  • Mag_len Autorytet
    Postów: 816 329

    Wysłany: 18 października 2021, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agik_1985 wrote:
    Cześć dziewczyny.
    Kiedy będziecie prać ubranka i rzeczy dla dziecka? Nie wiem czy można zrobić to już teraz czy dopiero powiedzmy w połowie listopada?
    Czytałam artykuł, że ubranka należy prać w minimum 60 stopniach, też tak robicie? I czy faktycznie wszystko do około 3 miesiąca dziecka prasujecie? Bo tak właśnie zalecają.
    Ja przy pierwszym dziecku na pewno nie prałam w tak wysokiej temperaturze, tylko w 40 stopniach. Nie pamiętam czy prasowałam ubranka, może te pierwsze, ale potem po praniu to już na pewno nie.
    Ja przy obu dziewczynach prałam w 40 stopniach i nie prasowałam... Może te pierwsze ale już nie pamiętam. Teraz planuje poprac wszystko końcem listopada i włożyć na razie w torebki strunowe, mam takie duże. Ja jestem raczej z tych co nie przesadzają ze sterylnością. Przy poprzednich porodach brałam z dkmu pieluszkę tetrowa z którą jakiś czas przed porodem spaliśmy i po porodzie nakrywalismy ją dziewczyny żeby oswoić je z naszą flora bakteryjną. Kiefys wyczytałam, że to dobra metoda. Aczkolwiek Panie z noworodków u nas sceptycznie do tego podchodziły.. Ale nasz oddział noworodkowy nie idzie z nowymi standardami itp. Np. Kontakt skóra do skóry piszą 2h a po 5 minutach od porodu chcą Ci już wziąć i ubierać dziecko.

    17u920mmhnhkv8ng.png
    km5stv73002prn2w.png
    ex2bcwa14usyhw6x.png
  • Mag_len Autorytet
    Postów: 816 329

    Wysłany: 18 października 2021, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Królik, dobrze, że w miarę gładko poszlo🙂

    17u920mmhnhkv8ng.png
    km5stv73002prn2w.png
    ex2bcwa14usyhw6x.png
  • Robin27 Autorytet
    Postów: 566 378

    Wysłany: 18 października 2021, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja 2022, 17:01

  • krolik Autorytet
    Postów: 1185 644

    Wysłany: 18 października 2021, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U Nas to nawet nie chodziło o sterylność. Akurat ja jestem z tych co uważają, że dziecko ma mieć kontakt ze wszystkim (nie przesadzając oczywiście ospa party nie robimy 🤣). Prałam tak ze względu na nowość ubranek i obawę, że uczulenia od płynu dostanie taka świeżutka młoda skórka. Polozna tak radziła i rozmawiałam z koleżankami tez tak robiły i też ze względu na barwniki w ubraniach. Jedynie jeśli chodzi o sterylność to pilnowałam smoczka i łyżeczek żeby nie miała z naszą ślina kontaktu, ale to bardziej pod kątem próchnicy. Ale znam przypadki co w 90 stopniach pranie robiły i tak naprawdę dlugo długo włącznie z prasowaniem, ale to trzeba mieć ubrania dobrej jakości, które to przetrwają 🙈

  • Aaggaa02 Autorytet
    Postów: 513 102

    Wysłany: 18 października 2021, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wyprałam w 40-60 stopniach i wyprasowałam raz przed porodem i tyle. Później nie prasowałam.
    Myślę z eleoiej ten czas psowiecic dla siebie czy poprzytulać się z dzieckiem niż spędzać nad deska do prasowania.
    Wiadomo jakby synek był uczuleniowcem to bym się bardziej starala
    Też bardziej zwracałam na sterylność smoczków i butelek

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 października 2021, 12:18

    Aaggaa02
  • krolik Autorytet
    Postów: 1185 644

    Wysłany: 18 października 2021, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam wyniki krzywej:
    0: 69
    Po 1h: 130
    Po 2h: 66
    Cukrzycy nie mam, ale już wiem czemu mną tak trzepnęło jak zaczęłam śniadanie jeść. Trochę mnie zmartwił wynik po 2h czy nie za niski, ale może mój organizm się tak szybko cukru pozbywa?

  • Mag_len Autorytet
    Postów: 816 329

    Wysłany: 18 października 2021, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Królik, ja plukalam dwa razy z tego co pamiętam, właśnie żeby jak najmniej płynu/proszku było. I prałam krótko w płynie dziecięcym, potem już w normalnym. Teraz na codzien używamy hipoalergicznego ze względu na alergie córki więc w tym będę prała.

    Co do wyników krzywej, to ja miałam podobne. Jak dłużej nie jem to czuje spadki cukru, robi mi się gorąco, nogi jak z waty. Zawsze mam w torebce coś słodkiego na takie wypadki. Więc mnie mój wynik nie zaskoczył.

    17u920mmhnhkv8ng.png
    km5stv73002prn2w.png
    ex2bcwa14usyhw6x.png
  • Karolina95 Autorytet
    Postów: 496 157

    Wysłany: 18 października 2021, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już po wizycie. Szyjka ok.
    Mała twarzy nie chce pokazywać tylko pupa 🙈🤣
    Już 29i pół tyg - 1500g

    krolik, Robin27, Mag_len, Sovi, Nynka lubią tę wiadomość

    Anielka ❤️

    ojxejw4z1gfzmvbs.png

    qdkkj48afj8ws9jp.png
  • krolik Autorytet
    Postów: 1185 644

    Wysłany: 18 października 2021, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maglen no ja podobnie, ale to bardziej w pierwszym trymestrze musiałam często jeść, ale i bez ciąży mam zazwyczaj wynik bliżej dolnej granicy. Z domu bez śniadania nigdy wyjść nie mogłam, chociaż teraz jest trochę lepiej, bo dłużej wytrzymam :D

    Karolina to już kawał baby! Ja mam za tydzień w czwartek badania i ciekawa jestem ile już moje bobo waży :D

  • Karolina95 Autorytet
    Postów: 496 157

    Wysłany: 18 października 2021, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    krolik wrote:
    Maglen no ja podobnie, ale to bardziej w pierwszym trymestrze musiałam często jeść, ale i bez ciąży mam zazwyczaj wynik bliżej dolnej granicy. Z domu bez śniadania nigdy wyjść nie mogłam, chociaż teraz jest trochę lepiej, bo dłużej wytrzymam :D

    Karolina to już kawał baby! Ja mam za tydzień w czwartek badania i ciekawa jestem ile już moje bobo waży :D

    Moje dzieci tyle ważyły jak się urodziły więc nawet potrafię sobie wyobrazić jak mniej więcej wygląda 🙈

    Anielka ❤️

    ojxejw4z1gfzmvbs.png

    qdkkj48afj8ws9jp.png
  • krolik Autorytet
    Postów: 1185 644

    Wysłany: 18 października 2021, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina to 2 razy mniej niż moja córka jak się urodziła, ale malizny musiały być. Przypomnij, w którym tyg urodziłaś ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 października 2021, 15:07

  • Karolcia15031 Autorytet
    Postów: 874 267

    Wysłany: 18 października 2021, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez jutro mam wizytę i trochę się jej boje bo coraz częściej boli mnie brzuch a jak aplikowałam luteine to czułam tam inaczej niż zwykle i jakaś niżej. Przy każdym wstaniu z łóżka, wsiadaniu czy wysiadaniu z auta stawia mi się macica i jest to coraz bardziej nieprzyjemne.
    Co do prania to ja w polowie listopada będę bo prawdopodobnie po polowie grudnia rozwiazanie. Prać będę w 40 i mąż poprasuje ubranka bo ja na pewno nie wystoje. A potem chyba już nie będę prasować bo raczej po cc będzie ciężko a nie chce mężowi po pracy wszystkiego zostawiać..

    Karolina to już duża dziewczyna ☺ jestem ciekawa ile mój waży..3tyg temu wazył nie cały 1kg .

    Idziecie na 3 prenatalne? Ja ide za tydzien we wtorek.

‹‹ 141 142 143 144 145 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ