X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Styczeń 2022
Odpowiedz

Styczeń 2022

Oceń ten wątek:
  • kate2friend Autorytet
    Postów: 2547 3753

    Wysłany: 27 lipca 2021, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro jade na krzywa i zbadam mocz na posiew bo jak sikam to na samym koncu cale podbrzusze mnie boli.

    thgfs65gpu8ocaxc.png
    2021.05.05 crio blastki 4BB
    5dpt bhcg 20,52; 7dpt bhcg 48,18; 9dpt bhcg 189,84; 13dpt bhcg 1726; 14dpt usg mamy pecherzyk ciazowy
    21dpt bhcg 20544,47 mIU/ml prog 12,87
    2021.05.29 (23dpt) usg mamy serduszko❤
    2021.06.15 usg dzidzia ma 2cm❤
    2021.07.08 usg dzidzia ma 6cm❤
    2021.08.05 usg dziewczynka 150g❤
    2021.09.03 usg ważę juz 330g❤
    2021.10.03 usg ważę 700g❤
    2021.12.22 usg ważę 2,8kg❤
    2022.01.10 3780g 53cm Ewelinka porod cc

    Mamy jeszcze 4❄❄❄❄
    2021.04.06 transfer blastki 4AB, 9dpt bhcg 0
    2020.03.19 Ania 52cm, 3680g
    2019.07.29 dzidzia 0,3cm ❤
    11dpt bhcg 959, 9dpt bhcg 354, 7dpt bhcg 81,76
    2019.07.08 FET 4AA godz 14:00 (EG)
    klz9f71xqupqgh4t.png
  • Karolina95 Autorytet
    Postów: 496 157

    Wysłany: 27 lipca 2021, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze takie pytanie czy do chicco baby hug dołączony jest odrazu materacyk i pokrowiec na niego ? Czy trzeba osobno dokupić?

    Anielka ❤️

    ojxejw4z1gfzmvbs.png

    qdkkj48afj8ws9jp.png
  • Karolina95 Autorytet
    Postów: 496 157

    Wysłany: 27 lipca 2021, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kate2friend wrote:
    Jutro jade na krzywa i zbadam mocz na posiew bo jak sikam to na samym koncu cale podbrzusze mnie boli.

    Ja mam tak w nocy i rano jak wstaje, jak mam pełny pęcherz to aż mam twardy i taki napięty brzuch 😔 nie wiem czy to jest normalne, ale nic mnie nie boli

    Anielka ❤️

    ojxejw4z1gfzmvbs.png

    qdkkj48afj8ws9jp.png
  • Audreyyy Autorytet
    Postów: 638 188

    Wysłany: 27 lipca 2021, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina95 wrote:
    Jeszcze takie pytanie czy do chicco baby hug dołączony jest odrazu materacyk i pokrowiec na niego ? Czy trzeba osobno dokupić?
    Osobno, ja chyba miałam materac Fiki Miki a zamiast prześcieradła zwykła pieluszkę flanelową bo kupiłam jakieś na gumce do gondoli i były za małe

    Karolina95 lubi tę wiadomość

    FNh9p2.png
  • krolik Autorytet
    Postów: 1185 644

    Wysłany: 27 lipca 2021, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina95 wrote:
    A co myślicie o leżaczkach, macie jakieś które możecie polecić? I od kiedy najlepiej mieć taki ?
    I jeszcze wanienka najlepsza zwykła czy np taka jak skip hop ?

    Jestem przeciwna leżaczkom. Mają zły wpływ na rozwój dzieci. Dużo o tym można poczytać na blogach bądź ig fizjoterapeutów dla dzieci. Ja jestem za minimalizmem w takich gadżetach. Pełna swoboda w rozwoju.

    Nynka lubi tę wiadomość

  • Mag_len Autorytet
    Postów: 827 331

    Wysłany: 27 lipca 2021, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina95 wrote:
    A co myślicie o leżaczkach, macie jakieś które możecie polecić? I od kiedy najlepiej mieć taki ?
    I jeszcze wanienka najlepsza zwykła czy np taka jak skip hop ?
    Ja miałam przy córkach jakiś leżaczek, chyba Fisher price ale używany baaardzo sporadycznie bo ja z tych mam zafiksowanych na zdrowiu- mata i leżenie na brzuszku, nie sadzałam, nie prowadzakam za rączki, rozszerzanie diety po 6 mcu, blw, itd😉 ale w sytuacjach kryzysowych na chwilę się przydawał, szczególnie przy drugim dziecku.
    Poczytaj sobie o leżaczku od strony fizjoterapeutycznej. Ja wolałam dziecko położyć na macie lub do gondoli.
    Z ciekawostek-jak szlam do łazienki a nie miałam co zrobić z dzieckiem to kładłam je w wanieince przed sobą na podlodze😂

    Karolina95 lubi tę wiadomość

    17u920mmhnhkv8ng.png
    km5stv73002prn2w.png
    ex2bcwa14usyhw6x.png
  • Aaggaa02 Autorytet
    Postów: 513 102

    Wysłany: 27 lipca 2021, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam leżaczek, właśnie Fisher price i nam się sprawdzał i czasami nawet bardzo pomagał. Synek sam machał nóżkami i wprawiał je w ruch.
    Uważam że wszystko jest dla ludzi i wszystko z głową.
    Podobno baby bjorn ma dobre opinie fizjoterapeutów

    Moniqaaa lubi tę wiadomość

    Aaggaa02
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lipca 2021, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym chciala na początek dostawkę. Duże łóżeczko mnie męczyło, ale chociaż sie nke balam o mlodego, ze wyleci.

    Co do leżaczków zgadzam sie mata, podłoga. Wszędzie na podlodze dziecko położysz. Miałam leżaczek uzywalam na 5 minut przy rozszerzaniu diety, bo mlody nie siedzial sam jeszcze.
    Myśle, że dużo zależy też od tego jaki to leżaczek. Na pewno dpbry nie jest taki zwykly z fisher.

  • Lilka94 Autorytet
    Postów: 1333 699

    Wysłany: 27 lipca 2021, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja polecam leżaczek baby bjorn. Moja córka niestety była dość wymagająca i często przy odkładaniu na płaska powierzchnie krzyczała w niebogłosy, chciała wszystko widzieć . Oczywiście korzystałam z niego sporadycznie, jak trzeba było coś zrobić i brakowało rąk. Dodam ze rozwija się prawidłowo.

    22.12.21 Synek 💙
    03.06.20 Córcia ❤️
    10.07.19 Aniolek 9 tc
  • MojAniolek:(( Ekspertka
    Postów: 216 109

    Wysłany: 27 lipca 2021, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z ta dostawka myslalam też tak pod kątem tego ze to moje pierwsze dziecko i zaloze się ze jako świeżo upieczona mamuska bede w nocy śledzić każdy ruch bobasa. A jak będę miala niunie przy sobie to nie będę musiała za każdym razem wstawać i sprawdzać w łóżeczku stojącym gdzies dalej czy napewno wszystko dobrze. Zresztą planuję karmić piersią a w tym to raczej tatuś mi w nocy nie pomoże (do przebierania będę go za to gonić😅) z tego co słyszałam to tych karmień na początku moze być sporo w nocy więc tak chyba będzie łatwiej 🙈😊

    iv09hdgeq0dhcjwd.png

    27.04.2020 - ciąża pozamaciczna 😔
    24.04.2021 - ⏸ 🤰
  • Karolcia15031 Autorytet
    Postów: 874 267

    Wysłany: 27 lipca 2021, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja korzystałam z leżaczka tylko jak się kąpałam i dziecko było ze mną lub jak gotowałam a mała nie chciała sama w pokoju być. Najwięcej czasu od 2 miesiaca życia spedziala na podłodze na macie bo to było przy niej najbezpieczniejsze ponieważ dość szybko zaczęła się o obracać i bałam się że spadnie z łóżka.

  • Audreyyy Autorytet
    Postów: 638 188

    Wysłany: 27 lipca 2021, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MojAniolek:(( wrote:
    Ja z ta dostawka myslalam też tak pod kątem tego ze to moje pierwsze dziecko i zaloze się ze jako świeżo upieczona mamuska bede w nocy śledzić każdy ruch bobasa. A jak będę miala niunie przy sobie to nie będę musiała za każdym razem wstawać i sprawdzać w łóżeczku stojącym gdzies dalej czy napewno wszystko dobrze. Zresztą planuję karmić piersią a w tym to raczej tatuś mi w nocy nie pomoże (do przebierania będę go za to gonić😅) z tego co słyszałam to tych karmień na początku moze być sporo w nocy więc tak chyba będzie łatwiej 🙈😊
    Michał przeszedł na dostawkę chyba ok 3-4 miesiąca życia, wcześniej spał z nami w łóżku. Tylko pierwsze kilka dni miałam złudzenia, że będzie spał w osobnym łóżeczku🤣

    FNh9p2.png
  • Robin27 Autorytet
    Postów: 566 378

    Wysłany: 27 lipca 2021, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja 2022, 16:51

  • Aaggaa02 Autorytet
    Postów: 513 102

    Wysłany: 27 lipca 2021, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, która mieszkaja z tesciami?
    Jak sobie dajecie radę, bez problemu czy jednak macie już dosyć?

    Aaggaa02
  • Mag_len Autorytet
    Postów: 827 331

    Wysłany: 27 lipca 2021, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaggaa02 wrote:
    Dziewczyny, która mieszkaja z tesciami?
    Jak sobie dajecie radę, bez problemu czy jednak macie już dosyć?
    ja mieszkam z teściowa, ale już niedługo! ogólnie jakoś bardzo nie narzekam, raczej się dogadujemy, czasem mnie wkurza, ale wiadomo, każdy ma jakieś swoje dziwactwa ;) do niektórych przywykłam, niektóre od pewnego czasu odpuszczam bo żyje nadzieja, że lada dzień przeprowadzka a o niektóre zdarzyły się kłótnie. Mimo, ze lubię ją to całe życie nei mogłabym z nią mieszkać. ale to dobra opcja żeby nie płacić za wynajm tylko odkładać na swoje ;)

    Karolcia15031 nam z dwójką też już tłoczno przy tesciowej takze spinamy się, zeby za jakieś dwa tygodnie sie przeniesć i odetchnąć zanim urodzi się trzecie ;)planujac ciąże liczyliśmy,że już końcem czerwca bedziemy na swoim no ale tu jakieś opoźnienie to cos tam i tak wyszło;)

    17u920mmhnhkv8ng.png
    km5stv73002prn2w.png
    ex2bcwa14usyhw6x.png
  • Aaggaa02 Autorytet
    Postów: 513 102

    Wysłany: 27 lipca 2021, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytam się bo ja też jestem w takiej sytuacji co niektóre w Was od jakiegoś czasu. Miało być na miesiąc ale wyszło jak wyszlo😉
    My też się jakos dogadujemy, chociaż jakiejś przyjaźni nie ma. Ale dzisiaj bardzo mnie zdenerwowała. Kłótni nie było, staram się tego unikać bo jednak mieszkam u niej, to jej dom ale nie ma żadnej delikatności, wyczucia w pewnych kwestiach. Zanim zamieszkałyśmy razem, miałyśmy lepsze relacje a przynajmniej ja ją bardziej lubiłam.
    Ehh nam jeszcze został miesiąc. W ciąży chyba jeszcze gorzej to znoszę

    Aaggaa02
  • Karolcia15031 Autorytet
    Postów: 874 267

    Wysłany: 27 lipca 2021, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaggaa02 wrote:
    Dziewczyny, która mieszkaja z tesciami?
    Jak sobie dajecie radę, bez problemu czy jednak macie już dosyć?

    Moja teściowa jest bardzo dobrą kobietą, pomocy nie odmówi ale często chciała decydować za mnie (w co mam dziecko ubrać, jaką kuchnie w moim domu mam mieć ). Wkurza mnie jak mówi że kazdego trzeba wysłuchać a sowje pomyśleć i zrobić , ja jestem zdania że jak rozmawiamy to od razu mówię że mi jednak coś nie pasuje. Ona bardzo nie chciała żebyśmy budowali dom bo twierdzi że ten jest duży..ale jak mogę całe zycie nie mieć swojej kuchni czy łazienki ? Dla niej jest to normalne...dla mnie nie . W kwesti naszego domu też bardzo chcial rządzić ale ja mam to w nosie i mówię ze tak mi się podoba. O tesciu wolę nie wspominać bo przez niego mój mąż i ja jesteśmy czesto psychicznie wykończeni i nie chce mieć z nim nic wspólnego. Żeby się budować to niestety musieliśmy kilka lat temu podjąć taką decyzję. Mam nadzieję że w przyszłym roku się wprowadzę do swojego domu.

  • Mag_len Autorytet
    Postów: 827 331

    Wysłany: 27 lipca 2021, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaggaa02 wrote:
    Pytam się bo ja też jestem w takiej sytuacji co niektóre w Was od jakiegoś czasu. Miało być na miesiąc ale wyszło jak wyszlo😉
    My też się jakos dogadujemy, chociaż jakiejś przyjaźni nie ma. Ale dzisiaj bardzo mnie zdenerwowała. Kłótni nie było, staram się tego unikać bo jednak mieszkam u niej, to jej dom ale nie ma żadnej delikatności, wyczucia w pewnych kwestiach. Zanim zamieszkałyśmy razem, miałyśmy lepsze relacje a przynajmniej ja ją bardziej lubiłam.
    Ehh nam jeszcze został miesiąc. W ciąży chyba jeszcze gorzej to znoszę
    Domyślam się, że teraz hormony jeszcze robią swoje... Mnie moja ostatnio irytuje bo ciągle pyta czy już na h płeć. Bardzo liczy, że będzie chłopiec. Aż za bardzo.. I mam przez to ochotę nie mówić nikomu jaka będzie płeć. Ogólnie bardzp mnie wkurza takie gadanie innych " teraz to musi być chłopiec". Jak dla mnie to wcale nie musi. Nawet by mi było łatwiej gdyby była dziewczynka bo już wiem co i jak😉😉 a najważniejsze to żeby szczęśliwie urodzić.

    17u920mmhnhkv8ng.png
    km5stv73002prn2w.png
    ex2bcwa14usyhw6x.png
  • Mag_len Autorytet
    Postów: 827 331

    Wysłany: 27 lipca 2021, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś zostałam zapytana" który to miesiąc? Szósty? "😂

    17u920mmhnhkv8ng.png
    km5stv73002prn2w.png
    ex2bcwa14usyhw6x.png
  • Anna Maria Przyjaciółka
    Postów: 114 58

    Wysłany: 27 lipca 2021, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mag_len wrote:
    Dziś zostałam zapytana" który to miesiąc? Szósty? "😂

    Mnie dokładnie tak fryzjerka zapytała jak byłam miesiąc temu u niej :o Trochę mi się przykro zrobiło :p Czasem wypadałoby się ugryźć w język :)

    PCOS, ANA2, PAI-1 4G homozygotyczny, MTHFR_1298A-C heterozygotyczny, FV R2_4070A-G heterozygotyczny
‹‹ 72 73 74 75 76 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ